K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Burun Kemiği Eğriliği

merhaba, sen kbb ye mi ameliyat oldun yoksa plastik cerraha mı? ayrıca burnunda şekilsel bir değişiklik de yaptılar mı? ben de 15 gün sonra olacağım, çok korkuyorum :KK43:

merhaba, sen kbb ye mi ameliyat oldun yoksa plastik cerraha mı? ayrıca burnunda şekilsel bir değişiklik de yaptılar mı? ben de 15 gün sonra olacağım, çok korkuyorum :KK43:

ben kbb ye oldum sadece egriliği duzelttirdim oynama yapmadılar dısardan bakınca hıc bı deısıklık yok ama burun amelıyatı gecırenlerde hep burun deısmıs gıbı gelıomus banada aynısı oldu ama aynı bı deısıklık yok bende cok korkuodum bende suanda hala efes alamıorum aslında ya yaralardan yada bende alerjıye baglı etlerde sıslık war oyuzden sanırım haftaya kontrole gıdıcem ozmn bellı olcak ınş hayırlısıyla olup cıkarsın sımdıden gecmıs olsun

bende yaklaşık 5 sene önce aynı sorunlardan dolayı ameliyat oldum.Eğri olan kemik düzeltildi ve fazla olan kemikler alındı.Ameliyat olduğuma pişman oldum şimdi tekrar burnumda kemik çıktı törpülenmesi gerekiyo ayrıca burun hassasiyetim 5 yıldır devam ediyo yani hiçbirşey eskisi gibi olmuyo tekrar başka bir doktora gitmem lazım ama korkuyorum yine ameliyat diycek diye.Sizde bence bıçak altına yatmadan önce bi düşünün.Yada bu işi çok iyi bilenlere yaptırın...

ben burun kemiği ameliyatı olucam kısmetse arkadaşlar aklım duman :KK43:
ameliyat olmak için kbb'cıya mı gitsem estetik cerrahına mı?
19 yıldır bi psikolojik takıntıya da sahibim herkes biliyor bunu ve ameliyat olursam bu 2. ameliyatım olucak ..hatayı 1. ameliyatımda yaptım keşke estetikçi isteseymişim ::KK43:( 19 yaşımda biticekti tüm sıkıntılarım..Tanıdığım birisi de aynı ameliyatı oldu ve estetikçi içeriye girmiş devamı için ve 300 milyona yaptı burnunu şok oldum kızı gördüm inanmazsınız MUHTEŞEMMM bir estetik geçirdi en ufacık estetik belirtisi yoktu yüzünde o yüzden çok fazla ödemeye kakmayın ..

ameliyatınıza kkb girerse estetikçide beraberinde girsin oyle uygun oluyo ..
benim aklımın karıştığı nokta, kararsızlık :KK43:

fikriniz nedir lütfen söyleyin çok acil muayene olmak için hekim secmeliyim en geç salı gününe kadar ..

Son düzenleme:
kızlar benimde sorum olacaak. şimdi benim burnumdada kemik eğriliği var gözle görülür şekilde. içte de yamukluk var. gece yatarken burnumda hafif kapanıklık oluyor.mesela sağ tarafa dönüp yatıyorum sağ delik kapanıyor sola dönüyorum sol kapanıyor. henüz doktora gitmedim açıkcası birazda korkuyorum :) bana da ameliyat mı der ki onu da bilmiyorum. sırf estetik görüntü içinde gitmek istemiyorum. bi de bu ameliyatı olunca burnumda düzelme olur mu ki estetik olmasam bile?

eğer sadece deviasyon olacaksan estetik istemiyorsan şekilde hiçbir değişiklik olmuyor ben yeni oldum eğrilik ameliyatı estetik istemedim ki istemediğim halde ağır bir ameliyat zorlukları çok

benimde burun kemigi egrimiş ameliat dedi.ama ben korkuyorum....bebişimde var....benim biide kulak zarı yırtılmış ondanda ameliyat dedi....kulak ameliyatı olan varmı.....

benimde burun kemigi egrimiş ameliat dedi.ama ben korkuyorum....bebişimde var....benim biide kulak zarı yırtılmış ondanda ameliyat dedi....kulak ameliyatı olan varmı.....

korkacak bir şey yok aslında birkaç günde kendini toparlarsın sonrasında burnuna pek ellememen ve çarpmaman gerekiyor evde durursan sorun yok narkozdan dolayı halsizlik oluyor bol bol dinlenirsin

Benim de burnumun içindeki kemik eğriymiş, tomogrofiyi de gördüm baya eğriydi. Üstelik alerjik rinitim,kronik faranjitim, sünüzitim de var ve burun etlerim çok fazla şişmiş:KK50: Burun etlerini lazerle yakalım, kenik için ameliyat lazım dedi. Yazılanları okudum kimisi çok memnun kimisi değişikliğin olmadığını söylüyor. Ben de kararsız kaldım, bu ameliyatı olanlar yardımcı olabilirler mi?

ben burun kemiği ameliyatı olucam kısmetse arkadaşlar aklım duman :KK43:
ameliyat olmak için kbb'cıya mı gitsem estetik cerrahına mı?
19 yıldır bi psikolojik takıntıya da sahibim herkes biliyor bunu ve ameliyat olursam bu 2. ameliyatım olucak ..hatayı 1. ameliyatımda yaptım keşke estetikçi isteseymişim ::KK43:( 19 yaşımda biticekti tüm sıkıntılarım..Tanıdığım birisi de aynı ameliyatı oldu ve estetikçi içeriye girmiş devamı için ve 300 milyona yaptı burnunu şok oldum kızı gördüm inanmazsınız MUHTEŞEMMM bir estetik geçirdi en ufacık estetik belirtisi yoktu yüzünde o yüzden çok fazla ödemeye kakmayın ..

ameliyatınıza kkb girerse estetikçide beraberinde girsin oyle uygun oluyo ..
benim aklımın karıştığı nokta, kararsızlık :KK43:

fikriniz nedir lütfen söyleyin çok acil muayene olmak için hekim secmeliyim en geç salı gününe kadar ..

o tanıdığın burnu güzel olan kızın ameliyatını kim yaptı biliyormusun?

Uzun zamandır işimin yogunlugu nedenıyle gıremıyordum amelıyatımı oldum şükür .burun egrılıgı nedenıyle 19 hazıranda amelıyethaneye girdim ve 2 saatlık bı amelıyatın ardından burdumda tamponlarla çıktım . Narkozdan uyanmama annemı sayıklayarak aglamaya başlayarak oldu yarı uyanık tek hatırladıgım hemşirenın benı tesellı edışı :))))

Bazı arkadasların dedıgı gıbı hiçbir tarafım morarmadı acıma da olmadı . bir gece hastahanede yattıktan sonra ertesı gun doktor kontrol ettı ve taburcu oldum .bir kaç gün sonra tamponlarımı çıkartaya gıttım . tamponları çıkartırken acıma oluyor ama aşırı derecede degıl , amelıyattan bu yana 3 ay gectı ve hiçbir sorum yaşamadım bır kere bıle burnum kanamadı. Ameliyetımı Balıkesir tıp fakultesınde oldum ve doktorumda yrd doç : Mustafa KAYMAKÇI yaptı .

ya bende yok nefes alma güçlüğü ya da ağız açık uyuma gibi şeyler. balgamım var şiddetli derecede ve doktor burun kemğinde eğrilik var dedi ameliyat olman lazm dedi. :KK43: anlamadım burdaki herkes nefes alma güçlüğü ve ağız açık uyumaktan bahsediyo

Uzun zamandır işimin yogunlugu nedenıyle gıremıyordum amelıyatımı oldum şükür .burun egrılıgı nedenıyle 19 hazıranda amelıyethaneye girdim ve 2 saatlık bı amelıyatın ardından burdumda tamponlarla çıktım . Narkozdan uyanmama annemı sayıklayarak aglamaya başlayarak oldu yarı uyanık tek hatırladıgım hemşirenın benı tesellı edışı :))))

Bazı arkadasların dedıgı gıbı hiçbir tarafım morarmadı acıma da olmadı . bir gece hastahanede yattıktan sonra ertesı gun doktor kontrol ettı ve taburcu oldum .bir kaç gün sonra tamponlarımı çıkartaya gıttım . tamponları çıkartırken acıma oluyor ama aşırı derecede degıl , amelıyattan bu yana 3 ay gectı ve hiçbir sorum yaşamadım bır kere bıle burnum kanamadı. Ameliyetımı Balıkesir tıp fakultesınde oldum ve doktorumda yrd doç : Mustafa KAYMAKÇI yaptı .

peki ameliyat olunmazsa hamile kaldığımda bebegin oksijensiz olma ihtimali varmı?

Merhaba arkadaslar, persembe gunu Derince Egitim Arastirma Hastanesinde kbb dr a kemik egriligi burun eti ve ayni zamanda rinoplasti ameliyati oldum. Dun evime cikarildim. Slikon tamponlar kullanildigi icin az da olsa burnumdan nefes alabiliyorum.Doktorum 1 hafta kalacagini soyledi. Estetik olarakta kemerim duzeltilip burun ucum kaldirilacakti, burun ustumde koruyucu plaka oldugu icin merakla bekliyorum nasil oldugunu.agrim olmadi, yuzumde sislik ve morluk cok oldu onlarda yavas yavas geciyor. Sorunuz olursa cevaplayabilirim.

Selamlar. Ben de dun septum deviasyonu ve konka hipertrofisi ameliyati oldum kendi calistigim hastanede. Genel anestezi alarak oldum ve ameliyata dair hicbir sey hatirlamiyorum. Burnuma slikon tampon ve cok az da gazli bez yerlestirdi dr. Ara ara kanamalarim oldu, serumum bitince izinli olarak eve gonderildim. Gece tam bir kabustu, agizdan nefes alarak uyumaya calismak cok kotuydu. 2 ya da 3 saat uyuyabildim toplamda. Burnumda cok kotu sizi vardi...

Sabah tamponlarimin cikmasi icin poliklinige gittim, gazli bezimi cikardi sadece, silikon tamponlar 1 hafta duracakmis :KK43: az da olsa nefes alabiliyorum su an burnumdan...

Umarim persembe tamponlarim ciktiginda bu kadar aciya deger. Ben doktor cok arastirmadim acikcasi, cunku hastane benim evim gibi, personel oldugumdan cok ilgiliydi herkes, iki kbb ci de ameliyat sart dedi.
Bakalim, insallah bu acilara degecek:KK43:
10 gun raporluyum...

Kizlar bugun tamponlarim cikti ama burnum hala sizliyo. Ameliyat oncesine nispeten daha iyi nefes aliyorum ama bu sizi ne zaman gecicek:KK43:

peki ameliyat olunmazsa hamile kaldığımda bebegin oksijensiz olma ihtimali varmı?

Hayır yok canım ancak şikayetlerin biraz fazla oluyor tabii nefes darlığına benzer şikayetin oluyor. Herkeste farklı olabilir ancak ben öyle sıkıntı yaşıyorum. Güya ameliyat olacaktım bayramdan önce hamile kaldım :KK70: Artık bebişimi doğurup memeden kestikten sonra olacağım nasipse. Bende de kemik eğriliği geniz akıntısı sinüzit ne ararsan var. Gece burnumdan nefes alarak ağzım kapalı bir şekilde uyumayı çok istiyorum. Ağzım kocaman açık biçimde uyuyorum bazen çene kemiğim ağrıyor açıklıktan ona uyanıyorum :KK70: Güldüğüme bakma çok sıkıntılı cidden hamile kalmadan ameliyat olmanı tavsiye ederim. Olmadıysan da bebeğine bir şey olmaz merak etme sen :-) Pamuk ipliğine bağlı değil onlar nelere dayanıyorlar hem de yerleri çok rahat :-)

Kizlar yarin ameliyatim var septum deviasyonu ve burun eti buyumesi ameliyattan korkmuyorumda sonrasindan korkuyorum offff offf

Arkadaslar benim tomografi cd m kirildi yarin ameliyat olucam acaba ameliyat esnasında tomografi gerekir mi ankarada cektirmistim erzurumda ameliyat olucam

Merhaba arkadaslar, persembe gunu Derince Egitim Arastirma Hastanesinde kbb dr a kemik egriligi burun eti ve ayni zamanda rinoplasti ameliyati oldum. Dun evime cikarildim. Slikon tamponlar kullanildigi icin az da olsa burnumdan nefes alabiliyorum.Doktorum 1 hafta kalacagini soyledi. Estetik olarakta kemerim duzeltilip burun ucum kaldirilacakti, burun ustumde koruyucu plaka oldugu icin merakla bekliyorum nasil oldugunu.agrim olmadi, yuzumde sislik ve morluk cok oldu onlarda yavas yavas geciyor. Sorunuz olursa cevaplayabilirim.
Canım merhaba
Brnim burun kemiğimdr egrilik var bu bariz belli. Ve baş ağrım cok fazla
Bende doktora gidecegim.aslimda bana ameliyat olman gerekir derse cok sevinirim cunku burnumun görünümünden hep sikayetciyim. Sence bana ne der doktor. Gitmeli miyim. Sen hangi sorundan dolayi ameliyat oldun

X