Bebek Beslenmesi Bebeğe ne zaman su verilmelidir?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

rosa67

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2008
202
2
arkadaşlar benim bebek 4 aylık sadece beni emiyor ek besin başlamadık eskiden su verirlermiş ben ilk 6 aya kadar sadece anne sütü verilir biliyorum siz neler yapıyorsunuz verenler var mı su anne sütü verenler ????????

Canım,bebeğini güle güle büyüt.şu anda doktorların dediği anne sütü aldığı müddetçe su içmesine gerek yok..ama ben oğluma hep su verdim..doktoruma danıştım,vermek istediğimi söyledim..Doktorumda vermesen olur ama madem böyle istiyorsun bir sakıncası yok dedi.Bende hep veriyorum...

canım bende hiç su vermedim ek gıdaya 5 .ayda başladım başlayınca verdim

benim bebeğimde 2. ayını bitirdi ama öyle aman şunu vermiyeyim aman bunu vermeyeyim hiç yapmadım.az önce bir çay kaşığı tarhana çorbası bile verdim. akşamlarırı 50cc lik iyigeceler çayı veriyorum gündüzde bazen 30cc lik rezene veriyorum.sonuçta buhnların içindede su var yanlızca mama ile büyüyen bebeklerde bol bol su tüketmiş oluyor sonuçta mama su ile yapılıyor . bence abartmadan su verile bilir tadına alış

Kızım 7,5 aylık bende su verdim.
Gözlemlediğim birşey vardı, her ne kadar sadece anne sütü dense ve bende bunu desteklesemde.
Su verdim ve vermemi istediğinide farkettim.
Doktorumuzda kesinlikle neden verdiniz demedi...

bende sadece anne sütü veriyorum ve suya gerek duymuyorum
gerek olmadığını söyleyen uzmanlarada güveniyorum a.s.

bana da gerek olmadigini söyledi doktorum ve ben de vermedim. ek gidaya baslayinca verdim ama sunu farkettim ki suyu icmek isemedi. alismasi zaman aldi tadina. keske daha önce tattirsaydim diye de düsünmedim degil

benim oglum 2.5aylık ben su veriyorum arada ama gerek yokmuş.midesi küçük olduğu için gereksiz yere doldurmamakk için çok vermiyorum .dvit verirkensuyla veriyorum.

Valla bana dr. kızım daha 15.günlükken vermişti suyu.
Bi sakıncası yok bence canım...

arkadaşlar vermenize gerek yokkkkk ben doktoruma danıştım bana cevabı sen bebeğine rejim yaptırıyosun midesine su dolduruyosun böylece memeni az emecek dedi midesi çok küçük çünkü mantıklı geldi banada kesinlikle anne sütünden başka bişey vermiyorum

küçük bebekler bütün ihtiyaçlarını anne sütündn karşılıyor zaten bide dışardan takviyeye gerek yok.anne sütünün %90 ı su zaten.anneler özellikle yaz aylarında bebeklerinin susadıklarını zannediyorlar su içirmeye çalışıyorlar hiç gerek yok eğer sadece emiyorsa

oğlum doğana kadar araştırdım ve kesinlikle su vermedim,yakın çevremden sürekli su ver baskısı yüzünden gına geldi gizli gizli verenler çay içirmeye kola içirmeye kalkanlar ömrümü yediler valla ben genede vermedim,ve emzirdiğim sütün faydasınıda gördüm oğlum çok az hastalandı gelişimi düzenliydi,
arkadaşlar daha geçengün tv de bir doktoru izledim 6 ay bitene kadar ne su ne başka hiçbirşey vermeyin dedi sebebi ise süt denilen mucize sıvı öyle mükemmel bişey ki bebeğin hem su hem gıda ihtiyacını karşıladığı gibi hastalıklardan da koruyor EN ÖNEMLİSİ bebeğin ilerleryen yaşlarda ve tüm hayatında ki bağışıklık sisteminin temelleri atılıyor ve verilen bir damla su bile bu mucize sıvının etksini azaltıyor,diyor uzmanlar.
Bende uzmanlara güveniyorum ayrıca düşünsenize sütünüz varsa bebek te emiyosa bırakın faydalanabildiği kadar faydalansın neden bunu suyla mamayla başka birşeyle bölesiniz suyu zaten 6 aydan sonra ömür boyu içecek ama anne sütü ömründe sadece bir dönem değilmi? Ayrıca bebeği emzirmeye başladığınızda ilk etapta gelen süt susuzluğunu ikincisi açlığını gideriyor son anlarda ise sütün en faydalı en önemli bölümü geliyor bu yüzden bir seferinde sadece bir göğsünüzü sonuna kadar emzirmeniz öneriliyor.
paylaşmak istedim kızlar dünyada her ülke emzirin diye bağırıyor ama çevremde bakıyorum sütü olanda mama veriyor olmayanda!...yardımcı olursam ne mutlu bana...

ben de su vermeye karsıyım ya oyle ısrar edıyorlar kı yok cıgerlerı kurur yok dal gibi kurur,bunlarla savas verdım 5 ay.sımdı ek gıda verdıgım ıcın verıyorum zaten kendı de su bıberonunu gorunce ınlıyor,oncesınde vermedım bence de yetıyor.gereksız bırseyı neden vereyım.

suya gerek yok,su yerıne bırakın sütünüzü içsin,önce susuzlugunu gıderıyor sonra aclıgını.ek besıne baslamadan bır ıkı gun onceden suya alıstırın sonra ek besıne gecın bazı bebekler suyu almaz

3 aylık bir kızım var. emziriyorum sonuna kadar da emzireceğim. her yerde ilk 6 ay anne sütü verin diye bas bas bağırıyorlar. artık tv de bile reklam olarak veriyorlar.
doktorumuz anlattı bize. anne sütü 3 kısımdan oluşuyormuş.
ilk emzirildiği anda su gelirmiş. ardından su+besin. en son kısımda da besin.
eğer siz su verirseniz ufacık olan midesi su ile dolar ve bebeğin açlık hissini öldürürsünüz.

gaz sorunundan solayı bazı anneler bitkisel çay vermkte. bu çayı verirken zaten su da vermiş oluyorsunuz ki artı bir suya ne gerek var.

bazı annelerde sütü olduğu ve yettiği halde ek gıdaya geçmekte. ne gerek var ki. bebeğinizin bağışıklık sisteminin güçlenmesini istiyorsanız bol bol emzirin. bugüne kadar anne sütünden başka bişey vermedim ve kızım allah'a şükür bir kere bile hasta olmadı. Aşı olduğunda bile bol bol emzirdim bir nebze bile ateşi çıkmadı.

oğlum doğana kadar araştırdım ve kesinlikle su vermedim,yakın çevremden sürekli su ver baskısı yüzünden gına geldi gizli gizli verenler çay içirmeye kola içirmeye kalkanlar ömrümü yediler valla ben genede vermedim,ve emzirdiğim sütün faydasınıda gördüm oğlum çok az hastalandı gelişimi düzenliydi,
arkadaşlar daha geçengün tv de bir doktoru izledim 6 ay bitene kadar ne su ne başka hiçbirşey vermeyin dedi sebebi ise süt denilen mucize sıvı öyle mükemmel bişey ki bebeğin hem su hem gıda ihtiyacını karşıladığı gibi hastalıklardan da koruyor EN ÖNEMLİSİ bebeğin ilerleryen yaşlarda ve tüm hayatında ki bağışıklık sisteminin temelleri atılıyor ve verilen bir damla su bile bu mucize sıvının etksini azaltıyor,diyor uzmanlar.
Bende uzmanlara güveniyorum ayrıca düşünsenize sütünüz varsa bebek te emiyosa bırakın faydalanabildiği kadar faydalansın neden bunu suyla mamayla başka birşeyle bölesiniz suyu zaten 6 aydan sonra ömür boyu içecek ama anne sütü ömründe sadece bir dönem değilmi? Ayrıca bebeği emzirmeye başladığınızda ilk etapta gelen süt susuzluğunu ikincisi açlığını gideriyor son anlarda ise sütün en faydalı en önemli bölümü geliyor bu yüzden bir seferinde sadece bir göğsünüzü sonuna kadar emzirmeniz öneriliyor.
paylaşmak istedim kızlar dünyada her ülke emzirin diye bağırıyor ama çevremde bakıyorum sütü olanda mama veriyor olmayanda!...yardımcı olursam ne mutlu bana...[/QUOTE

VALLA TEBRİK EDİYORUM SİZİ KELIMELERIME TERCUMAN OLMUSSUNUZZZZ.. HERKES BU YAZIYI OKUMALI...

X