plasenta previa

tuba06

Zeynep ve Elif'in Annesi
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2007
208
6
kızlar benim ikizlerden birinin plasentası rahim ağzındaymış. 10 gün önce çok ciddi bir kanamam oldu. doktor düşük olmaz henüz ama enfeksiyon olursa düşük riskin ortaya çıkar dedi. benim durumumu yaşayıpta sağlıklı doğum yapan var mı?

senin durmunu yaşayıp sağlıklı dogum yapanlar elbetteki var birtanem olmaz mı hiç çok fazla hareket yapmaman gerekiyor ve güzel düşünmelisin

kızlar benim ikizlerden birinin plasentası rahim ağzındaymış. 10 gün önce çok ciddi bir kanamam oldu. doktor düşük olmaz henüz ama enfeksiyon olursa düşük riskin ortaya çıkar dedi. benim durumumu yaşayıpta sağlıklı doğum yapan var mı?

20. haftadamı belli oldu bu daha once belli olmuyormu evet mesela aşkın nur yengi bu sorun ile doğum yaptı netten arattırısan bulabilirsin ama onunki biraz ağır geçmiş hep yatarak hiç kımıldamadan geçirmiş allah kolaylık versin bende tırstım şimdi:eek:

ayrıc a bu risk inan ki çok azdır %4-8 gibi bişeydir hiç dert etme yaşın kaç ikiz hamile oldugun için bu sadece çoğul gebelikden kaynaklanmış olan bişeyde olabilir ayrıca 20 ci haftada zaten tanı tam olarak görülür kan ilacı verdi mi dr un ani kanamalara dikkat etmen gerekir hastaneye yatmak gibi bişreyden bahsettimi dr un yapman gerekenler ani harektlerden kaçınackasın cinsel ilişkiden kaçıncaksın seni mutlu eden şeyler ile meşgul olacaksın zaten 34 haftayı doldurursan çok da iyi olur enfeksiyon türünde bişey duymadım bilmiyorum hiç bence bir dr a daha gitmelisin hem ikizmiş sezeryan olackasın zaten allahın izniyle inşaallah sağlıkla doguracaksın

X