Bel fıtığı olduğu halde hamile olan,yada olmak isteyen arkadaşlar,burayaa.

serrana

Blaa blaa
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2009
296
75
merhaba arkadaşlar, şuan bel fıtığı olduğu halde hamile olan,yada olmak istiyen arkadaşlar ,şu an yaşadığınız sorunları burdan yazarmısınız bilmek istiyorum çevrenizde yaşanmış da olabilir .befıtığı olduğu halde hamile kalınırsa ne gibi sorunlar yaşanıyor ..? CADIARZU:uhm:

hadi arkadaşlar cevaplarınız benim için önemli mutlaka çevrenizde bunu yaşamış yakınlarınız vardır..

bende de fıtık var. çocuk sahibi olmayı düşünmüyorum. tabii ki sadece bu sebeple değil. ama her şeye burnunu sokan insanlara, bu rahatsızlıkla hamileliği kaldıramayacağımı, hamileliği atlatsam bile sonrasında çocuğa nasıl bakacağımı söyleyerek konuyu kapatıyorum.:1closedeyes:

hadi arkadaşlar cevaplarınız benim için önemli mutlaka çevrenizde bunu yaşamış yakınlarınız vardır..

slm bende bel fıtıgı boyun fıtıgı ve belde 7omurda hasar var.ve belimde fiksatör takılı.doktorum 2ci bir aletin takılması gerektigini belimin mahvoldugunu söylemişti ayrıca boyunluk.belde korse kulanırken hamile kaldım.bazı drler sandalyede alırsın kucana hamile kalamazsın derken benim doktorum tebrik etti cesaretimi ve şuan 5.5aylık hamileyim ve şimdiye kadar öle büyük bir sorun yaşamadım beyin cerrahinin kapısına ugramadım hamile kaldıgımdan beri.sanırım bazılarının canı çok tatlı.yada bünye meselesi bu.hihoyyyt

slm bende bel fıtıgı boyun fıtıgı ve belde 7omurda hasar var.ve belimde fiksatör takılı.doktorum 2ci bir aletin takılması gerektigini belimin mahvoldugunu söylemişti ayrıca boyunluk.belde korse kulanırken hamile kaldım.bazı drler sandalyede alırsın kucana hamile kalamazsın derken benim doktorum tebrik etti cesaretimi ve şuan 5.5aylık hamileyim ve şimdiye kadar öle büyük bir sorun yaşamadım beyin cerrahinin kapısına ugramadım hamile kaldıgımdan beri.sanırım bazılarının canı çok tatlı.yada bünye meselesi bu.hihoyyyt

gerçektenmii:1shok: bravo arkadaşım bende tebrik ediyorum seni bu cesaretinden dolayı inşallah bundan sonrasıda sorunsuz geçer a.s.:1hug: bende istiyorum işte bu yüzden korkuyorum bunu yaşayan arkadaşlardan duymak istedim çok teşekkür ederim yazdığın içina.sa.s.a.s.

herkesin dayanma eşiği farklı olmakla beraber, çocuk doğduktan sonra ona gerekli bakımı yapı yapamayacağını düşünmesi gerekir herkesin diye düşünüyorum. ayrıca 12 yaşımdan beri yani 16 yıldır bu rahatsızlıkla boğuştuğumdan, kendi adıma -siz beni kastetmiş olmayabilirsiniz- benim bunca yıl çektiklerimi bilmeyen kısa süredir beni tanıyan insanların sizin cümlenizdeki gibi beni "canın tatlı" diyerek eleştirmesini kınıyorum. tekrar belirtmek isterim, siz zaten canı tatlı ya da bünye meselesi demişsiniz, belki bana yönelik belki de genel olarak konuştunuz, benim kınamam gerçek hayatta karşılaştığım insanlara... yanlış anlama olmasın!

arkadaşım ; benim annem bundan 10 yıl önce bel fıtığı amelieyatı olduktan 6 ay gibi bi süre sonra tabi (15 yıl falan çekti bu hastalığı tam felç duruma gelmiştiki ameliyat oldu )hamile kaldı kardeşime hemde 39 yaşında anneme aldır sakat kalırsın doğuramassın diyenler oldu başta babam dahi ama annem hamile olduğunu öğrendiğinde zaten baya zaman geçmişti annem kıyamadı ve hamileliğine devam etti a bide tansiyon hastası ve kiloluydu (48-50 beden) arasıydı ama şükürler olsunki çok bir büyük sorun yaşamadı çok iyi bir doktoru vardı annem hamileliği boyunca dikkat ederek 42 bedene kadar düştü ve hiç olmadığı kadar sağlıklı bir dönem yaşadı allah o doktordan allah razı olsun yani neticede dünya güzeli 10 yaşında bir kardeşim var:nazar:

bende de bel fıtığı var hamileyim ama o kadar rahatsız etmiyo şuan 27 haftalıkız ama daha büyüyünce yani ağırlaşınca ağrı yapar diyolar bi de bel fıtığı olanlar normal doğum yapamaz diyolar ondan çok korkuyorum dr uma sorucam ama benimki çok ilerlememiş yani sezeryan olmaz inş. ama hayırlısı neyse o olsun hangisiyse

halamda hem bel hem boyun fıtığı vardı belden ameliyat oldu fıtık için sonrada hamile kaldı ve şuan bebeği 2 yaşında..
hamileliği boyunca yaşadığı sorun bel ağrısı oldu sadece ve sezeryan ile doğum yaptı başka bir sorun yaşamadı..

herkesin dayanma eşiği farklı olmakla beraber, çocuk doğduktan sonra ona gerekli bakımı yapı yapamayacağını düşünmesi gerekir herkesin diye düşünüyorum. ayrıca 12 yaşımdan beri yani 16 yıldır bu rahatsızlıkla boğuştuğumdan, kendi adıma -siz beni kastetmiş olmayabilirsiniz- benim bunca yıl çektiklerimi bilmeyen kısa süredir beni tanıyan insanların sizin cümlenizdeki gibi beni "canın tatlı" diyerek eleştirmesini kınıyorum. tekrar belirtmek isterim, siz zaten canı tatlı ya da bünye meselesi demişsiniz, belki bana yönelik belki de genel olarak konuştunuz, benim kınamam gerçek hayatta karşılaştığım insanlara... yanlış anlama olmasın!

slm niye bukadar her şeyi üstüne alındın anlamış degilim.ben arkadaşın verdigi soruya cevap verdim sana laf atmadım hastalıgınada üzüldüm ama ben 16 yaşında yatalak kaldım neler yaşadım neler çektim sende bunu bilemessin .bu arada emin ool kızıma nasıl baktıysam bu bebegimede bakarım sen bunları kafana takma canım

slm niye bukadar her şeyi üstüne alındın anlamış degilim.ben arkadaşın verdigi soruya cevap verdim sana laf atmadım hastalıgınada üzüldüm ama ben 16 yaşında yatalak kaldım neler yaşadım neler çektim sende bunu bilemessin .bu arada emin ool kızıma nasıl baktıysam bu bebegimede bakarım sen bunları kafana takma canım

Korktuğum başıma geldi, yanlış anlaşıldım sanırım.:1no2: Öncelikle sorunsuz bir hamilelik diliyorum ve genç yaşta geçirdiğiniz ağır dönem için de geçmiş olsun :nazar: diyorum.

Bebeğinize nasıl bakacağınızı düşünmüşsünüzdür tabii ki, ben o cümleyi sizinle ilgili olarak kurmamıştım. Bana kendileri hamile kalmadan, ya da etraflıca düşünmeden "amaan,ne var bunda?" diyen insanlara yönelikti o cümlem, kk dışındaki hayatımda muhattap olduğum insanlara. Hiçbir rahatsızlığı olmadığı halde hamilelikteki bel ağrısı yüzünden ahlayıp ofladıkalrında ancak bana hak verebilmişlerdi, bunun o kadar kolay bir şey olmadığına. Ve insan rahatsız olabilir, hamileliği bir şekilde atlatabilir, 9 ay bitecek bir süre. İnsanın eşi, annesi sağlıklı, güçlü olursa bunlar aşılır. ama böyle bir şansınız yoksa, çocuğu yerde iteleyerek büyütme şansı yok insanın. Benim haykırmam buna yönelikti. Üzüldüm böyle anlaşıldığım için. :çok üzgünüm:

üstte kendi mesajımda da belirttiğim gibi, sizin beni kastetmiş olduğunuzu düşünmedim illa ki. hatta sizin zaten açık konuştuğunuzu, yani canı tatlı olabilir ya da bünye meselesi dediğinizi, benim kk dışında karşısındaki tanımadan tek ihtimal üzerinde duran insanları yeri gelmişken kınadığımı anlatmak istedim. hatta mesajımın sonunda da yanlış anlama olmamasını rica ettim. :a015:

Son düzenleme:
Merhaba bayanlarrrr öncelikle hepinize geçmiş olsun diyor allahtan acil şifalar diliyorum.
Malesef bende bel fıtığı rahatsızlığını yaşayanlardanım, yaklaşık 8-9 yıldır çekiyorum bunu.
Çok ileri derecede değilim çok şükür kiloma ve hareketlerime dikkat ettiğim sürece sorun yok ama dikkatsizlik söz konusu olduğunda da hastanelik olacak kadar ağrı yaşıyorum malesef :KK43::KK43::KK43:
Bizim düşüncemiz eşimle beraber önce bel fıtığı için tedavi olmak sonrasında çocuk sahibi olmaktı. Tedaviden kastım ameliyat yada fizik tedavi değil çok yeni bçr yöntem var belki aranızda bunu bilenler vardır. Fakat evdeki hesap çarşıya uymadı tedavi olmadan hamile kaldım :) Şuanda 6 aylık hamileyim ve rabbime sonsuz şükürler olsunki fıtık yüzünden şimdiye dek bir sorun yaşamadım üstelik 6 kilo aldım sadece fazla ayakta durduğum zaman eğilip kalktığım dengesiz hareket ettiğim zaman ağrılarım oluyor ama dayanılmayacak gibi değil. Tabiki bu biraz bünye meselesi birazda hastalığın ne derecede olduğuna bağlı. Doktorumla konuştuğumda (Doğum dr.) normal doğum yapabileceğimi bel fıtığının buna engel olmadığını söyledi şimdilik herşey normal seyrediyor bakalım hakkımızda hayırlısı umarım bu şekilde devam eder ve ben sağ salim kızımı kucağıma alabilirim.
Tekrar hepinize geçmiş olsun arkadaşlar....
Bu arada bel fıtığı için söylediğim tedavi daha önce tv de çıkmıştı ameliyatsız kesin çözüm bence denemeye değer
Nasipse ben doğumdan sonra toparlanınca burda tedavi olmak istiyorum..

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de belfıtığı var ama şimdiye kadar hamileliğimle ilgili bir sorun yaşamadım doktorumda normal doğum yapabileceğimi sorun olmayacağını söylüyor.Tabi benim fıtığım ameliyat derecesinde değil.Belki son aylarda öne doğru fazlaca kilo aldığımızdan bel ağrısı çekebiliriz ama miniğim için katlanacağım çare yok:)

ilginize ve yorumlarınıza çok teşekkür ederim arkadaşlar, inşallah sorunsuz geçirirsiniz hamileliğinizi hepiniz, ve bende inşallah ..darısı benim başıma ..a.s:1rolleyes: bir sitede doktorun yaptığı bir açıklamayı okumuştum şöyle demiş. ( bel fıtığı olan hastalarımın hamileliği boyunca bir sorun yaşamadıklarını gözlemledim )sizinde dediğiniz gibi fıtığın derecesine ve kişinin hassasiyetine göre değişiyor demekki. birde allah yardım ediyor ..şükürler olsun rabbimize..:Saruboceq:allah kimseye taşıyamıyacağı yük yüklemezmiş.a.sa.s.

ilginize ve yorumlarınıza çok teşekkür ederim arkadaşlar, inşallah sorunsuz geçirirsiniz hamileliğinizi hepiniz, ve bende inşallah ..darısı benim başıma ..a.s:1rolleyes: bir sitede doktorun yaptığı bir açıklamayı okumuştum şöyle demiş. ( bel fıtığı olan hastalarımın hamileliği boyunca bir sorun yaşamadıklarını gözlemledim )sizinde dediğiniz gibi fıtığın derecesine ve kişinin hassasiyetine göre değişiyor demekki. birde allah yardım ediyor ..şükürler olsun rabbimize..:Saruboceq:allah kimseye taşıyamıyacağı yük yüklemezmiş.a.sa.s.

umarım sen de sorunsuz bir hamilelik geçirirsin :Saruboceq: sonra da buradan güzel haberlerini paylaşıp, umut olursun aynı rahatsızlığı olan arkadaşlara. eşin başta olmak üzere yakınlarda oturuyorsa diğer aile bireyleri de yardımı esirgemezler artık ufaklığın bakımında sengözlerimebaksanab

umarım sen de sorunsuz bir hamilelik geçirirsin :Saruboceq: sonra da buradan güzel haberlerini paylaşıp, umut olursun aynı rahatsızlığı olan arkadaşlara. eşin başta olmak üzere yakınlarda oturuyorsa diğer aile bireyleri de yardımı esirgemezler artık ufaklığın bakımında sengözlerimebaksanab[/QUOT[FONT teşekkür ederim canım iyi dileklerine.. inşallah diyorum..:1hug:a.s.

benim teyzem de bel fıtıgı varken tüp bebek yaptırmışdı dogumdan sonra fıtık ameliyatını oldu şimdi oglu 3 yaşında dün tekrar tüp bebek için dr a gittiler druna sormuş tekar fıtık çıkarmı diye her insanda oldugu kadar fıtık tehliken var dikkat edersen sorun olmaz demiş

bende de bel fıtığı var hemde ileri derece hangi dr. gittiysem ameliyat dedi..en son gittiğim marmara araştırma merkezindeki prof dr.şöyle dedi beliinde hem fıtık hem omurların arası çok açık dedi platin koymamız lazım dedi yoksa tekrar nüksedermiş,ama zor bi ameliyatmış ve yaşım daha genç olduğu için dayanabildiğin kadar dayan demişti bi 5 sene falan olmazsa hemen gel ameliyat dedi...
hamilelik için ise dr.ilk 6 ay kilo almamam gerektiğini ve hep yata yata geçirmem gerektiğini söylemişti..çokkk zoorr bu dediklerini yapmak 6 yaşında bir oğlum var ilgilenmem gereken ve 27 haftalık hamileyim hamilelik boyuncada 8 kilo almış durumdayım...Allah yardım ediyo gerçekten şimdiye kadar pek sıkıntım olmadı çok şükür.. sadece sol bacağıma vuruyoo ağrılar çok yorduğum zaman kendimi,bundan sonrada iyi geçer inşaallah:Saruboceq:

X