Vücutta sebepsiz morarmalar

Canım eminimki ortada hiçbir şey yoktur. Bu sebepsiz morarmalar sadece kanser vakalarında görülmez. Başka durumlardada ortaya çıkar. Üzülmeyin ve moralinizi düzgün tutun. Sonuçları alınca lütfen bize bildir.

canım ben de de bir dönem böyle bir rahatsızlık oldu.geçici yürüme kaybı yaşadım çok kısa bir dönem.ara ara oldu dönemsel olarak tahliller falan.ms dendi,bilmem ne dendi.sonuç mu,ms de yok başka önemli rahatsızlıkta yok.normal rahatsızlıklarım var okadar.psikolojik olabilir dendi.öyle kaldı yani.önemli bir şey yoktur canım,içini ferah tut.geçmiş olsun canım

canım benim çok geçmiş olsun,hayırlısı allahtan ne diyeyim çok üzüldüm yarın ararım ben seni sabredemem sonuç için sen moralini yüksek tut öpüyorum canım benim

geçmiş olsun acil şifalar
şeker de olabilir ona da baktırın bir derim annemde yaraları geç iyileşmeye başladığında tahlil yaptırdı o zaman çıkmıştı umarım iyi haberler olur kötü düşünmeyin...

Bende cok eskiden olmustu.Cok hizli kilo kaybi yasamaya baslayinca.
Ama bendeki normal renkte morluklardi.
Insallah hayirli haberlerini bekliyoruz.

Benim arkadaşımda da oluyordu.Hatta iki kere bebeğini düşürdü.En sonunda araştırma hastanesine giti ' kan pıhtılaşmasıyla' ilgili bir hastalık olduğu ortaya çıktı.Ondan sonra da kortizon tedavisi gördü.Şu anda çok iyi. Morarmaları geçti ve doktor çocuk yapmasına izin verdi.
O da anneniz gibi çarptığın falan düşünüyordu, ona da doktor nasıl fark etmezsin bu zamana kadar demişti.Ama o 28 yaşına kadar anlamamıştı.
Umarım çaresiz bir dert değildir, içinizi ferah tutun ve dua edin.
Annenize de moral vermeye çalışın...

kızlar hepinizden Allah razı olsun şimdi doktordan geldik korktuğumuz gibi bir şey çıkmadı çok şükür dermansız dert değilmiş en azından.bazı arkadaşların da dediği gibi damarlarla ilgili bir sorunmuş muhtemelen tekrar onun için doktora gidicez.Elhamdülillah...

benimde kardeşimde 8 9 yaşlarında oluyodu bacagında karnında koltuk altında kendiliginden morluklar oluşuyordu araştırdık dedigin gibi allah korusun lösemi belirtisi olabilir dediler.doktora fılan götürdük.hiç bişey çıkmadı...sonrada kendiliginden geçti...ama koltuk altındaki morluk hala duruyor gibi....şuan kardeşim 23 yasında...

Aynı şey benim de başıma geldi.Trombosit sayımda düşüş vardı ama benimki bayaaa bi hızlı düşüyodu ufacık bi çarpmada büyük bi alan morarıodu ya da kendiliğinden morarıyodu hastanede fln çok yattım benim durum kötüydü ama bana bile bişey olmadı.
Annenin önemli bi rahatsızlığı olduğunu sanmıyorum.Trombositlerde düşüş olabilir ilaçla tedavi ederler canım sıkma canını.Geçmiş olsun.

Allah korusun canım aklına böyle şeyler getirme bende aynı dertten muzdaribim sürekli bi şekilde bacağımda morluklar oluyor düşünüyorum bi yeremi çarptım diye hayır o kadar çok morluğu oluşturacak darbeyi bilirim ama yok dr'uma sormuştum bi gün olabilir merak etme demişti çünkü kan değerlerim normal gelmişti basit bişeydir inşallah arkadaşların dediği gibi kan değerlerinde düşme vardır boşuna üzme kendini

Arama motorunda konuyla ilgili arama yaparken burada buldum kendimi
Bende de hafif morluklar oluyor çarptım da oldu diyemeyeceğim bir yerde var şu anda yazılanları okuyunca kansız olduğumdan dolayı olabileceğini anladım biraz rahatladım, insan hep en kötüyü düşünüyor nedense
:eek:

asprin kullandığım zamanlarda bacaklarımda morluklar oluyor bunun nedeni de kılcal damarlarımdaki çatlamaymış bu nedenle asprinde kullanamıyorum
aklınıza kötü birşey getirmeyin herkesin başına gelebilecek bişey sonuçta

arkadaşlar öncelikle bütün bu korkuları bende yaşıyorum benimde arada sırada oluyor artık korkmaya başladım yarın dr gideceğim bu morarmaların bakalım sebebi neymiş umarım kötü bişey yoktur hepinize geçmiş olsun

ya arastırırken gördüm çok kötüyüm bütün gün ğladım neredeyse yaklaşık 15-20 gündür bende morluklar yaşıyorum ilk önce çarptım sandım çok sakarımdır da ama 1 haftadır takip ediyorum çarpma olmadı ama kocaman bir morlukla uyandım bugün doktora gittim kalp damar cerrahisine varis sorunum vardı tetikliyor olabilir diye düşündüm ama beni hemotolojiye yolladı o da o hastanede olmadığı için pazartesiye kaldı çok kötüyüm yaaa

canım çok geçmiş olsun öncelikle şunu söylemek isterim bu olay bazı ağrı kesiciler insanlarındamarını tıkaya biliyo mesela migren tedavisi ilaçları yada astım ilaçları yüksek dozda verildiğinde oluyo.V e ayrıca kan sayımın düşük olmasının tetiklediği bir kan hastalığı var o sebeden solayıda oluyo olabilir ama ihmale gelmez geniş bir araştırma yapmanızı tavsiye ederim özelliklede bi üniversitesi hastanesinde...bu morluklara kanayan yaranın pihtilaşmaması,diş eti kanaması eşlik ediyosa bu dahada zor bir durum demektir...çok geçmiş olsun

dün tahlil sonuçlarımı aldım çok şükür herşey normal çıktı kan değerlerim falan yani ama neden oluyor anlamıyorum kalp damar cerrahisinede gittim varis sorunum var diye onunla da alakası yokmuş hayırlısı artık

bugun sabah bende elimde ki morlugu fark ettim elimin ustu buyuk bi alan morarmıs . gecen gun de bacagim morarmıştı . ama benim galiba yoruldugum zamanlarda oluyo. benim de kan degerlerime baktırmam lazım. bu sorunu yaşayan herkese geçmiş olsun

bu morluklar bendede oluyo ençokta bacaklarımda ama bende kanpıhtılaşması var doktorada gitmedim morluklar için bu arada benim annemdede oluyor ama annemde çok oluyor kandaki vitamin düşüklügünden oluyomuş doktor igne verdi 1 ay boyunca haftada birkez vurulcak igneler bittimi kanına yine bakılca knormalse igne olmıcak

X