beta hcg testi

C

ceydamu

Ziyaretçi
arkadaşlar benim beta hcg testimde HCG (mIU/ml) (INCIID) değeri ve HCG in mIU/ml (Quest) değeri olarak iki ayrı değer yazıyor, sizinde beta hcg kan testinizdeki sonuçlarınız böylemi yazıyor, bana örnek bir beta hcg kan testi raporu gönderebilirmisiniz??

Gebe kalındıktan sonra bu gebelik bhCG adı verilen bir hormon salgılar. bhCG düzeyleri döllenmeden yaklaşık 1 hafta sonra kanda normal seviyelerin üstüne çıkarlar. Hamile olmayan bir kadında kandaki bhCG seviyesi 0-10 mIU/ml’dir.

Beta HCG tablosu (bHCG tablosu):

Son adetden itibaren geçen hafta sayısı: 3 hafta
HCG (mIU/ml) - (INCIID) değeri: 5 - 50
HCG in mIU/ml - (Quest) değeri: 9 - 130

Son adetden itibaren geçen hafta sayısı: 4 hafta
HCG (mIU/ml) - (INCIID) değeri: 3 - 426
HCG in mIU/ml - (Quest) değeri: 75 - 2,600

Son adetden itibaren geçen hafta sayısı: 5 hafta
HCG (mIU/ml) - (INCIID) değeri: 19 - 7,340
HCG in mIU/ml - (Quest) değeri: 850 - 20,800

Son adetden itibaren geçen hafta sayısı: 6 hafta
HCG (mIU/ml) - (INCIID) değeri: 1,080 - 56,500
HCG in mIU/ml - (Quest) değeri: 4,000 - 100,200

Son adetden itibaren geçen hafta sayısı: 7 - 12 hafta
HCG (mIU/ml) - (INCIID) değeri: 7,650 - 288,000
HCG in mIU/ml - (Quest) değeri: 11,500 - 289,000

Son adetden itibaren geçen hafta sayısı: 13 - 16 hafta
HCG (mIU/ml) - (INCIID) değeri: 13,300 - 254,000
HCG in mIU/ml - (Quest) değeri: 18,300 - 137,000

Son adetden itibaren geçen hafta sayısı: 17 - 24 hafta
HCG (mIU/ml) - (INCIID) değeri: 4,060 - 165,400
HCG in mIU/ml - (Quest) değeri: 1,400 - 53,000

Son adetden itibaren geçen hafta sayısı: 25 - 40 hafta
HCG (mIU/ml) - (INCIID) değeri: 3,640 - 117,000
HCG in mIU/ml - (Quest) değeri: 940 - 60,000

peki senin değerlerinde ne yazıyor..

HCG (mIU/ml) (INCIID) değeri 173 , HCG in mIU/ml (Quest) değeri 2972.0
yazıyor testte, böyle iki ayrı değer yazması normalmi, sizde de bu şekilde 2 ayrı değermi yazıyordu, sizin test sonuçlarınızda bu şekildemiydi??

canım bende 2 değer yazmıyordu
ama genellikle kullanaılan mlU/ml dir yani değerin 2972
çalışılan cihaza göre değişir tabi
ama en çok kullanılan 2.yazdığındır

Yani değerinle 5 haftalık hamilesin anlamına geliyor.. Tebrikler.. Sağlıkla kucağına al..

merhaba arkadaslar ben 23 gundur regl plmadım bunun uzerıne bugun b hcg testı yaptırdım.degerı 0.138 cıktı.sanıyorum kı bı gebelık soz konusu degıl.daha yenı evlıyım hemen cocuk olmasını ıstemıyorum.bu sonucla hamılelık yok oyle degıl mı canlarım...bıde sızlerden ogrenmek ıstıyorum.cevaplarsanız sevınırım.sımdıden tskler...

kızlar merhabalar benim 5+3 kan değerim 5000 çıktı sizce iyimi?? yüksek mi???

mhtp herkesin değeri farklı olur cnm
o yüzden kimseyle karşılaştımammak lazım
eğer yüksekse belki ikiz gebeliktir.

slm benim degerim 1302 cikti acaba kac haftalik hamileyim tesekkerler

biz yumurtanın gelişmesi için göbekten iğne kullandık, sonra çatlatma iğnesi yaptırdık.adet günüm 18.08.2009 ben dayanamayıp 1 hafta önce betahcg yaptırdım değer 21.66 çıktı dün artmışmı diye bidaha yaptırdım 12.11 çıktı bunun anlamınedir? + mı? - mi?(değerim düşmüş) doktorum hamilelik, betahcg değerin düştüğü için yok dedi. ben ilk ölçümde ilaçların etkisinden dolayı yüksek çıkmış olabilir diye düşündüm. ama sonra ilaçlar etkisini yitirince değer düşmüş olabilirmi? ama yinede 5 in üstünde. bu durum hamilelik var anlamına gelirmi? lütfen acil cevap verin sıkıntıdan patlıyacam.

biz yumurtanın gelişmesi için göbekten iğne kullandık, sonra çatlatma iğnesi yaptırdık.adet günüm 18.08.2009 ben dayanamayıp 1 hafta önce betahcg yaptırdım değer 21.66 çıktı dün artmışmı diye bidaha yaptırdım 12.11 çıktı bunun anlamınedir? + mı? - mi?(değerim düşmüş) doktorum hamilelik, betahcg değerin düştüğü için yok dedi. ben ilk ölçümde ilaçların etkisinden dolayı yüksek çıkmış olabilir diye düşündüm. ama sonra ilaçlar etkisini yitirince değer düşmüş olabilirmi? ama yinede 5 in üstünde. bu durum hamilelik var anlamına gelirmi? lütfen acil cevap verin sıkıntıdan patlıyacam.

cnm ilk değerin iğne etkisiydı,ve s€onradan düşmüş,2 gün sonra tekrarla,eğer yukselirse kesin gebelik var

bende hamileyim kan testinde 26,57 cıktı dr cok yeni dedi 10 sonra gel keseye bakıcam dedi bu benim 3. gebeliğim 2 kürtajım var 1.gebeliğimde kalp atışı olmadı 5 haftalıkken alındı 2. gebeliğimde 3 aylıkken karnımda ölmüştü ankaraya tahlile yolladık bebek dowm sendromuymuş dedi bebek tedavilik durum yok dedi doğal yolarla hamile kalıyorsun dedi şuan cok yeni hamileyim hergün kendime iğne yapıyorum kan sulandırmak için.Şuanki gebeliğim için arkadaşlar yorum yaparsanız seviniirm kan değerim 26,57

X