Nikah/Düğün günü içinizde ukte kalanları paylaşalım :(

MeLoDi

LeYLaELaGöZLüBiRÇöLaHuSu!
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2008
16.067
9
evlendiğiniz gün içinizde ukte kalan şeyleri paylaşalım istedim!
benim içimde baya bir ukte kaldı çünkü senağlama
gelinliğim tam istediğim gibi olmadı. göğüs dekolteli bir model diktirdim ama içime yalnış çamaşır seçimi yüzünden göğüslerim çok yukarı toplandı ve sonradan hiç beğenmedim. silikon destekli çamaşır akmakla hata yaptım. dekoltenin altına damla şeklinde bir açıklık vardı. güzel ayarlanmadığı için fotoğrafta farkettim az da olsa çamaşırım görünüyordu.
gelinliğimin arkasında çıkarılıp takılabilen ayrı bir kuyruğu olacaktı 4 katlı. paramız olmadığı için kuyruktan vazgeçtim sadece 1 kat oldu, o da istediğim gibi değildi.senağlama

gelin arabam beyazdı. arkadaşımın eşi ayarlayacaktı arabayı. bahsettiği araba yerine kartal model arkası görünen bagajlı bir araba getirmiş. ve üzerinde çiçek bile yoktu. kırmızı rafya bağlanmıştı. evde gelin bebeğim vardı onu koydular. senağlama ve o gece arabayı arkadaşımın eşi teslim etmem gerek diye saat 10 da götürdü ve biz kalakldık. taksiye bindik arkadaşlarla birşeyler içmek için kafeye gittik. dönüşte arkadaşımın sözlüsü bizi eve bıraktı.:çok üzgünüm:

nikahtan sonra yakınlarımıza beraber biryerler gidelim diye çağırdık. kimsecikler gelmedi ve bizi yalnız bıraktılar:çok üzgünüm:

nikahta da gelin odama kimse gelmedi.

hiçbirşey istediğim gibi olmadı. şimdi burada düğünle nişanla sözle ilgili yazılarınızı okuyorum da çok imreniyorum. keşke daha önce burada olsaydım ve sizlerden fikir alsaydım.senağlama​

ahh canım benim kıyamam sana ben yaa.boşver bitanem bunlar küçük detaylar önemli olan eşinle mutlu bi yuvan olması.bunlar gelip geçici şeyler ama eşinle olan hayatın bi ömür sürecek ve eminim nice güzel günleriniz olup bunları telafi edecektir a.s.

aslında yapmak isteyipte yapamadığım demeyeyimde
düğünümde olan olaylardan bahsedeyim

kınamda hava çok soguktu bizi küçük bir odaya
tıktıklar.
düğünümde benim akrabalarım çok içmişlerdi
resmen sarhoş oldular
gelip gelip benim boynuma sarıldılar
normal hayatta benimle konuşmayan insanlar
canım nekadar sıkıldı
resmen şov yaptılar.
nasıl canım sıkıldı anlatamam

melodicim sende çok olumsuzluklar yaşamışın
inş. bundan sonra güzel olur.

benim düğünüm henüz olmadıda sözümde istemediğim olaylar gelişti elbtte:KK43:( nişalımın dedesi feci derecede sarhoş bi halde gelmişti .adam ağzını açsa resmn hata oluodu .saçma sapan şekilde konuşuodu . akşam bize gelirken ee haliyle hava karanlık die bahçenin duvarını görmemiş çarpmş .sonra bu duvarı yapanlara çok küfür ettm dedi . ee amcamlarda çok sinirlendi :KK43:( sonracığıma kayınpederim istedi sonra sırayla herkesin elini öptüm tam abime geldimm elini vermedi, 3 kere elimi uzattm vermedi .sonra dayımkızdı zar zor öptürdü elini . sonracığıma kayınvalidem söz yüzüğünü geldi mutfakta taktı .ben bilmiodm dedi elimizi öperkn takılcağınıı . benim sinirler iyice arttı :KK43:(

içimde herşey ukde kaldı...
hiçbirşey istediğim gibi olmadı ki..
neyse aradan o kadar zaman geçti ...
o günler geri gelmez bi daha...:KK43:(

benimde nşan yapamadım cok içimde kaldı ne zaman bir nişana gitsem içim sızlar beyendiğim nişan kıyafeti vardı bekarken beyenmiştim nişan olmayınca kınada giyerim dedim onada benim haberim yokken kına kıyafeti hazırlanmıştı yazarken bile içim burkuldu bunlar insanın başına bir kere gelir ve ben kendim yapamdıgımı kızkardeşime en güzelini yaptırıcam

Benimde nişanımda kaynım gelip abuk subuk laflar etti bana nişanlım onun lafları üstüne müdahele etmedi beni korumadı, zaten ayrıldık.Nerde nişan görsem ağlayasım geliyor.

ahh canım benim kıyamam sana ben yaa.boşver bitanem bunlar küçük detaylar önemli olan eşinle mutlu bi yuvan olması.bunlar gelip geçici şeyler ama eşinle olan hayatın bi ömür sürecek ve eminim nice güzel günleriniz olup bunları telafi edecektir a.s.

çok doğru söylüyorsun. önemli olan şu an eşimle olan mutluluğum. ama ne zaman bir gelin arabası, düğün görsem gözlerim doluyor. içim cız ediyor.
aslında yapmak isteyipte yapamadığım demeyeyimde
düğünümde olan olaylardan bahsedeyim

kınamda hava çok soguktu bizi küçük bir odaya
tıktıklar.
düğünümde benim akrabalarım çok içmişlerdi
resmen sarhoş oldular
gelip gelip benim boynuma sarıldılar
normal hayatta benimle konuşmayan insanlar
canım nekadar sıkıldı
resmen şov yaptılar.
nasıl canım sıkıldı anlatamam

melodicim sende çok olumsuzluklar yaşamışın
inş. bundan sonra güzel olur.

canım benim. kınamda çerez dağıtılıyordu. kuzenim önce kendilerine vermiş. sonra komşulara dağıtmış ve çerez yetmemiş. 2-3 kişiye bir tabak verilmiş. bazıarı yememiş. sonra bize laf etmişler. insanlar böyle zamanda kendini belli ediyor.

benim düğünüm henüz olmadıda sözümde istemediğim olaylar gelişti elbtte:KK43:( nişalımın dedesi feci derecede sarhoş bi halde gelmişti .adam ağzını açsa resmn hata oluodu .saçma sapan şekilde konuşuodu . akşam bize gelirken ee haliyle hava karanlık die bahçenin duvarını görmemiş çarpmş .sonra bu duvarı yapanlara çok küfür ettm dedi . ee amcamlarda çok sinirlendi :KK43:( sonracığıma kayınpederim istedi sonra sırayla herkesin elini öptüm tam abime geldimm elini vermedi, 3 kere elimi uzattm vermedi .sonra dayımkızdı zar zor öptürdü elini . sonracığıma kayınvalidem söz yüzüğünü geldi mutfakta taktı .ben bilmiodm dedi elimizi öperkn takılcağınıı . benim sinirler iyice arttı :KK43:(

senin abin elini vermemiş, benim abim ne kınaya ne nikaha gelmedi. boynu bükük kaldım.
yüzüğü neden kayınvalde takıyor ki? benim bildiğim senin aile de sevdiğin amca dayı gibi yakınlar takar. zaten elini öperken takılmaz ki. kurdelesi kesilince büyüklerin eli öpülür. inadına yapmış. ben istenmedim bile.

içimde herşey ukde kaldı...
hiçbirşey istediğim gibi olmadı ki..
neyse aradan o kadar zaman geçti ...
o günler geri gelmez bi daha...:KK43:(

aynen canım benimde hiçbirşey istediğim gibi olmadı!

benimde nşan yapamadım cok içimde kaldı ne zaman bir nişana gitsem içim sızlar beyendiğim nişan kıyafeti vardı bekarken beyenmiştim nişan olmayınca kınada giyerim dedim onada benim haberim yokken kına kıyafeti hazırlanmıştı yazarken bile içim burkuldu bunlar insanın başına bir kere gelir ve ben kendim yapamdıgımı kızkardeşime en güzelini yaptırıcam

benim nişanımda elbise bulamamıştım doğru düzgün. sonra baktım ne güzel kıyafetler var. eşimin annesi ben dikerim sana dedi. ben de çok sevinmiştim. ama yapmadı.

Benimde nişanımda kaynım gelip abuk subuk laflar etti bana nişanlım onun lafları üstüne müdahele etmedi beni korumadı, zaten ayrıldık.Nerde nişan görsem ağlayasım geliyor.

ağlama canım benim. demek ki bu insan seni başkasına karşı koruyamayacaktı, ezdirecekti. yol yakınken ayrılman iyi olmuş. inşallah karşına daha iyi biri çıkar.

10. evlilik yıldönümümüzde çok beğendiğim bir gelinlik var. onu diktirsem, gelin arabasına binip kordonda dolaşsam, şöyle güzel bir yerde yemek yesek ve sevdiklerimle bol bol göbek atsam. sonra şöyle kat kat güzel bir pasta olsa... ve de güzel bir gelin albümü Çok üzgünüm çoook
ah ah! şu an bu hayalimin gerçekleşmesini çok istiyorum. mirmirmirmir

Düşündümde pek istediğim gibi olan bişiy bulamadım aslında.ben hep nikahın ardından yakın akrabalarla bi yemek düşünmüştüm
ama istanbulda bi nikah ve eşimin ailesinin memleketinde yorulmak dışında bişiy yapmadığım, hiç birini tanımadığım 3000 kişilik panayır benzeri bi düğünüm oldu Çok üzgünüm çoook
nikaha giderken arabamız çok süslü değildi ama çok şık bir çiçeği vardı bayılmıştım görünce
nikah salonuna giderken uçtu senağlama
nikahtan sonra doğruca evimize geldik ne bi gezme ne bi eğlenme valiz hazırldık eşimle
çünkü sabah 5 te yola çıkacaktık düğünün olduğu şehre gitmek için
bide balayımızın 2. gününde -o kadar yolculuktan sonra ancak kendimize gelmiştik- eşimin amiri iznini onaylamayıp geri çağırmıştı :mymeka:
ya daha nolsun ama kararlıyım düğün yapcam tekrar ne zaman onu bilmiyorum işte

canım yaaa! inşallah gönlünce bir düğün yapabilirsin!

kızlar nerdesiniz! :kahve:
içinizde ukte kalan şeyler yok mu? :uhm:

Henüz evlenmedik ama buradan ve çevremden edindiğim tecrübelerle gayet bilinçli aceleye gelmeyen bi düğün istiyorum, isteklerimin çoğu kafamda hazır.. Olmazsa cıngar çıkartırım..birkez evlenicem içime sinmeli düğünümüz..

Nişanımda ise fotoğrafcıya gidip resim çektirmemek içimde bi ukte kaldı..

Selamlar,
Hakikaten herşey zamanında ve bir kez yaşanıyor (genelde ) o nedenle ne yapıp ne edip istediğimiz şekilde yapmak lazım..
Ama gelgelelim isteklerimizi gerçekleştiremediklerimizde oluyor..Bende de oldu gelinliğim tam istediğim gibi değildi, makyajım istediğim gibi olmadı..Ama şimdi o zamanlara dönemenin imkanı yok ..En azından yeni evlenecek arkadaşlar okuyup fikir edinip bizlerin tecrübelerinden faydalanmış oluyorlar..

Canım sana söyleyebileceğim , kendini çok üzme bu konuda , çok düşünmemeye bak..

Sizinkilerin yanında benimki çok saçma kalacak ama benimde içimde uhde kaldı ne yapayım kaydirigubbakcemile3
Gelin arabasının arkasına gelin ve damatın baş harfleri yazılır ya...Bizimkini ben görememiştim oysa çok merağım vardı...Eşime hala soruyorum neden fotoğrafını çekmedin diye kaydirigubbakcemile3

Gerçi 1. evlilik yıldönümümüzde beni yemeğe götürürken arabanın arka camına isimlerimizin baş harflerini koymuştu ama düğün gününün yerini tutmadı tabi :roflol:

Henüz evlenmedik ama buradan ve çevremden edindiğim tecrübelerle gayet bilinçli aceleye gelmeyen bi düğün istiyorum, isteklerimin çoğu kafamda hazır.. Olmazsa cıngar çıkartırım..birkez evlenicem içime sinmeli düğünümüz..

haklısın canım. keşke ben evlenirkende bu sitede üye olsaydım. akıl danışırdım. çünkü kimse bize yol göstermedi.
en güzel pozları düğün günü veririsin.

Selamlar,
Hakikaten herşey zamanında ve bir kez yaşanıyor (genelde ) o nedenle ne yapıp ne edip istediğimiz şekilde yapmak lazım..
Ama gelgelelim isteklerimizi gerçekleştiremediklerimizde oluyor..Bende de oldu gelinliğim tam istediğim gibi değildi, makyajım istediğim gibi olmadı..Ama şimdi o zamanlara dönemenin imkanı yok ..En azından yeni evlenecek arkadaşlar okuyup fikir edinip bizlerin tecrübelerinden faydalanmış oluyorlar..

Canım sana söyleyebileceğim , kendini çok üzme bu konuda , çok düşünmemeye bak..

haklısın takmamaya çalışıyorum ama gözümün önüne gelince içim cız ediyor. gelin arabası ve düğün görmek beni etkiliyor

Sizinkilerin yanında benimki çok saçma kalacak ama benimde içimde uhde kaldı ne yapayım kaydirigubbakcemile3
Gelin arabasının arkasına gelin ve damatın baş harfleri yazılır ya...Bizimkini ben görememiştim oysa çok merağım vardı...Eşime hala soruyorum neden fotoğrafını çekmedin diye kaydirigubbakcemile3

allah iyiliğini versin emi kaydirigubbakcemile3
sen görmemişsin iyi keşke bende gelin arabamın dışını görmeseydim.

Merhabalar Dyglu,

Benimde bir arkadaşım bazı nedenlerden dolayı nişanında çektirememişti resim..Fakat bir kaç hafta sonra nişanda giydiği kıyafeti giyip , saç ve makyaj yaptırıp nişanlısıyla beraber fotoğrafçının yolunu tuttu .. kaydirigubbakcemile ve çok da güzel oldu ..

Sen de düşünebilirsin gerçi masraflı olacaktır ama içinde kalmasındansa bir an önce çektir derim :içelim:

ben kacarak evlenmek zorunda kaldıgım icin dügünümde ailem yanımda yoktu simdi barıstık tabi damatlarınıda pek seviyorlar laf söyletmiyolar bende sasırıyorum bazen istemiyodunuz hani o zaman bu sevgi simdi niye .??
benim icimde hersey ukte kaldı anlayacagınız yani, resim söyle olmus cicek söyle olmus gelinlik olmus olmamıs filan bunlar ufak detaylar üzülmeyin ve kafanıza takmayın sakın böyle seyleri en önemlisi insanın sevdiklerinin yanında olması

X