dualar

eftelyaaa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2009
2.934
19
39
arkadaşlar oldukça ileride bir sayfada buldum sayfalar çok olunca ulaşması zor oluyor diye yeni konu olarak ekleyeyim dedim malum hepimize faydası olucak.menzilgülü eklemiş bunları onada teşekkür ederim

HAMİLELİKTE OKUNMASI FAYDALI DUALAR

Doğacak Çocuğun mücahid olması için KAF Suresi okunur.
Güzel Yüzlü olması için YUSUF Suresi okunur.
Ahlakı güzel olması için İNSAN-İBRAHİM Suresi okunur.
İlk 4 ay 70 bin SÜBHANALLAHİ VE BİHAMDİHİ okunur.
9 ay boyunca 71 tane ENBİYA SURESİ okunur.
Doğumu Kolaylaştırsın diye İnşikak Suresinin ilk 3 ayeti okunur.
Çocuk doğduktan sonra 36. günü Enbiya Suresi okunur.
Ateşli Hastalık olmaması için Ali İmran Suresi okunur.
Ağlayan Çocuğa Cuma saati kulağına ezan ve Ali İmran Suresi 83. ayeti okunur.
Bol bol Yasin okunur.
Terfice, tüncina hatimleri okunur.
Doğumun kolay geçmesi içinyetel Kürsi,felak,nas.bide Kurani Kerimde Inşikak Suresinin Ilk 3 Ayetini Okuyun Rabbim Yardim Edecek Inş.
20 defa suya okuyup doğuma giderken içilince rahmin kolayca acılmasını sağlıyormuş.
DÜNYA DUA İLE DÖNÜYORMUŞ NEDE OLSA :nazar:

çok güzel bir konuya değinmişsin canım nede olsa yer gök duadan ibaret..
doğumun kolay geçmesi için bi dua vardı hangisi diye int çok aramış ama bulamamıştım sen yazmışsın sağol canım...

allah razı olsun canım sürekli ağzımızda bu dua olacakmışki doğumun kolay olması için sümme sebileyessera manası / biz ona anne karnından çıkış yolunu gösterdik /miş sanırım ali imran suresinde geçiyor allah hepimize sağlıklı sıhatli kolay doğumlar nasip etsin inşaallah:Saruboceq::Saruboceq:

sağol çok iyi bi konu olmuş ama ben bazı duaları bilmiyorum mesla ali imren yusuf kaf insan ibrahim falan bunları nerden öğrenebilirim?

sağol sema43 bişey daha öğrendim sayende...
peki bu inşikak suresinin ilk 3 ayetimi sadece...
7 kere okunması gerekiyor diye yazıyo internette ama surenin tamamı mı yoksa ilk 3 ayetimi anlayamadım

Harika..
Dualarımız olmasaydı ehemmiyetimiz olmazdı..
Israrla Allah Tealadan istememiz gerekiyor,Allahın en sevdigi hareketlerdendir bu..
Bilhassa hamiş arkadaşlarımızın duaları daha eftaldir inşallah..
Daha önce ben de çok kez açmıştım bu konuyu..
Emeğine sağlık..
En güzel ve verimli paylaşımlarda biri de budur bence..
DUA..
Yeni ve farklı dualar bulursam seve seve eklemek isterim..
Sevgiler..

bende hayırlısıyla evladım olsun diye
Hz. Zekeriyanın duası Al-i İmran 38. ayeti okuyorum
Allah kabul etsin:Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

7 kere okunması gerekiyor diye yazıyo internette ama surenin tamamı mı yoksa ilk 3 ayetimi anlayamadım

sanırım tatlım tam olarak bilmiyorum bana yengem dediki sürekli bunu söyle yedi kere falan olduğunu duymadım ben ama bende merak ettim uygun bir zamanda Kurandan bakıp sana hangi surede olduğunu söylerim

bende hayırlısıyla evladım olsun diye
Hz. Zekeriyanın duası Al-i İmran 38. ayeti okuyorum
Allah kabul etsin:Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

canım öncelikle rabbim kabul etsin tez zamanda sana ve tüm hasret çekenlere hayırlı evlatlar nasip etsin:Saruboceq: bu duayı hergünmü okuyosun ve belli bi sayısı varmı:uhm: bende bebek istiyorumda yerimseniben

canım öncelikle rabbim kabul etsin tez zamanda sana ve tüm hasret çekenlere hayırlı evlatlar nasip etsin:Saruboceq: bu duayı hergünmü okuyosun ve belli bi sayısı varmı:uhm: bende bebek istiyorumda yerimseniben

canım benim ben ezberledim kısacık zaten aklıma geldikçe okuyorum
ama her sabah namazdan sonra 100 er tesbihat gibi yapıyorum
daha 1 hafta olmadı başlayalı
rabbim kabul ederse
sende googlede aratırsan duanın okunuşunuda anlamınıda bulabilirsin:lepi:

altunhancım çok doğru söylüyosun herşeyin başı dua inşallah hepimize yardımı olur bu duaların

allah razı olsun canım sürekli ağzımızda bu dua olacakmışki doğumun kolay olması için sümme sebileyessera manası / biz ona anne karnından çıkış yolunu gösterdik /miş sanırım ali imran suresinde geçiyor allah hepimize sağlıklı sıhatli kolay doğumlar nasip etsin inşaallah:Saruboceq::Saruboceq:

canım senden de Allah razı olsun baya kısa bir dua yazmışsın hem akılda da kalıcı bunuda bol bol okuruz artık.İnşallah Rabbimde bebişlerimizi sağlıkla kucağımıza almayı nasip eder Allah isteyipde bebişi olmayan arkadaşlarımızıda biran evvel istediğine kavuştursun

sağol çok iyi bi konu olmuş ama ben bazı duaları bilmiyorum mesla ali imren yusuf kaf insan ibrahim falan bunları nerden öğrenebilirim?

canım o sureler zaten çok uzun onun için okuması biraz zor oluyor internette kuran okuyan siteler var bende adreslerini çok iyi bilmiyorum fakat araştırıp inşallah yazacağım oralardan dinleriz.

canım yanlış hatırlamıyorsam inşirah suresi zaten 8 ayet onun için hepsinide okusan olur

smhsmh ve yares_bulut sanırım ikinizde bebiş istiyyorsunuz inşallah Rabbim dualarınızı kabul ederde en kısa zamanda haber alırsınız ve en kısa zamanda bebeğiniz olur.Allah herkesin gönlüne öre versin

smhsmh ve yares_bulut sanırım ikinizde bebiş istiyyorsunuz inşallah Rabbim dualarınızı kabul ederde en kısa zamanda haber alırsınız ve en kısa zamanda bebeğiniz olur.Allah herkesin gönlüne öre versin

amin allah razı olsun canım sizlerde dualarınızı eksik etmeyin rabbim büyüktür

canım benim ben ezberledim kısacık zaten aklıma geldikçe okuyorum
ama her sabah namazdan sonra 100 er tesbihat gibi yapıyorum
daha 1 hafta olmadı başlayalı
rabbim kabul ederse
sende googlede aratırsan duanın okunuşunuda anlamınıda bulabilirsin:lepi:

allah razı olsun canım buldum duayıa.s

X