huysuz bebek anneleri...

esther

let the game begin...
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2008
4.778
37
arkadaşlar pek çoğunuz bebeklerin huysuzluğundan, uyku bozukluğundan muzdaripsiniz. böyle şikayeti olanların acaba hamileliği sorunlu mu geçmişti? o yüzden mi bebek huysuz? haftaya doğum var ve berbat bir hamilelik geçirdim. acaba benim halim nice olur?:uhm:

merhaba pregant
evet dediğin gibi hamilelik ne kadar raaht olursa anne ve bebek o kadar sorunsuz oluyor
ama bu demek değil ki hamilelik problemli çocuk mutlaka problemli olacak diye
kesin bir bağ yok bu olaylar arasında ama eğer huysuzluk gerçekten had safhadaysa o zaman hamilelikle ilişkilendiriliyor
iki aylık bir oğlum var
ben iddia ediyorum değil türkiye'de dünyada yoktur benim kadar stresli, üzüntülü, son derece problemli bir hamilelik geçiren
gerçi şimdilik bi şey belli olmaz ama oğlum dünya tatlısı
biraz kilosu fazla :)))
bunun da sorunlu hamileliğimle ilgili olduğunu zannetmiyorum, emmeye çok düşkün olduğu için versen 24 saat meme emebilme kapasitesine sahip olduğu için...
sen hiç çıkma canını kollarına aldıktan sonra herşeyi unutuyosun
ben daha hamileliğimin başında demiştim
bu çocuk bu halde doğarsa benim halim nice olur diye ama hepsini unuttum gitti
ha şunu da belirtmeden geçmeyeyim
hamileliğim tam 40 hafta sürdü
40 hafta boyunca günde sadece 3 saat uykuyla duruyordum
sürekli ağlıyordum
annemin uzağında olmak da bunda büyük etkendi
ailemden çok uzaktayım
zaten hamilelik başlıklarında sorunlarımı paylaşmıştım
eşimden hiç destek göremedim ailemin yanına gitmek istedim çalıştığım için pek mümkün olmadı
tek başıma çok sorunlu bir hamilelik yaşadım
ama hepsi geçti gitti
sen hiç takma o güzel kafanı canım
hepsini unutuyosun
kollarına aldığında hepsi geride kalacak
hayırlı doğumlar dilerim sana

Son düzenleyen: Moderatör:
ben buna inanmıyorum canım,en azından bende tutmadı.Benim hamileliğim çok rahat geçti,en ufak rahatsızlık,psikolojik bir sıkıntı yaşamadım ama bebeğim çok huysuz.

merhaba pregant
evet dediğin gibi hamilelik ne kadar raaht olursa anne ve bebek o kadar sorunsuz oluyor
ama bu demek değil ki hamilelik problemli çocuk mutlaka problemli olacak diye
kesin bir bağ yok bu olaylar arasında ama eğer huysuzluk gerçekten had safhadaysa o zaman hamilelikle ilişkilendiriliyor
iki aylık bir oğlum var
ben iddia ediyorum değil türkiye'de dünyada yoktur benim kadar stresli, üzüntülü, son derece problemli bir hamilelik geçiren
gerçi şimdilik bi şey belli olmaz ama oğlum dünya tatlısı
biraz kilosu fazla :)))
bunun da sorunlu hamileliğimle ilgili olduğunu zannetmiyorum, emmeye çok düşkün olduğu için versen 24 saat meme emebilme kapasitesine sahip olduğu için...
sen hiç çıkma canını kollarına aldıktan sonra herşeyi unutuyosun
ben daha hamileliğimin başında demiştim
bu çocuk bu halde doğarsa benim halim nice olur diye ama hepsini unuttum gitti
ha şunu da belirtmeden geçmeyeyim
hamileliğim tam 40 hafta sürdü
40 hafta boyunca günde sadece 3 saat uykuyla duruyordum
sürekli ağlıyordum
annemin uzağında olmak da bunda büyük etkendi
ailemden çok uzaktayım
zaten hamilelik başlıklarında sorunlarımı paylaşmıştım
eşimden hiç destek göremedim ailemin yanına gitmek istedim çalıştığım için pek mümkün olmadı
tek başıma çok zorunlu bi hamielik yaşadım
ama hepsi geçti gitti
sen hiç takma o güzel kafanı canım
hepsini unutuyosun
kollarına aldığında hepsi geride kalacak
hayırlı doğumlar dilerim sana

çok teşekkür ederim canım. ne mutlu sana bebeğine kavuşmuşsun hayırlısıyla. darısı başıma inşallah. içimi rahatlattın.

ben buna inanmıyorum canım,en azından bende tutmadı.Benim hamileliğim çok rahat geçti,en ufak rahatsızlık,psikolojik bir sıkıntı yaşamadım ama bebeğim çok huysuz.

anladım canım. Allah kolaylık versin.

benim sinirli bi yapım var hamilelikde de olur olmaz sinirlenir dururdum bebegim çok huysuz hemde coooook doktor sinirli bi bebek dedi ama bende bebekken cok huysuzmusum annem öyle diyo :kızgın:

benim hamileligim çok güzel geçmişti hatta oldugumdan daha fazla güler yüzlü olmuştum.çok şükürki kızım huysuz degil çok güler yüzlü ama bazen cadılıgı da tutumuyor degil

cok dogru hamilelik nasılsa bebekta öyle oluyo benim hamilelik çok felaketti herkesle kavga ettim çok agladım stres aglamak herşey oldu ve bebegim 6 aydır huysuz deli gibi çok
yani derlerdi doğruymus gerçekten bi daha hamile kalırsam yoga meditasyon falan yapcam
gerçekten yapmak lazm

walla ben o kadar mutlu-huzurlu-sakin-stressiz bir hamilelik geçirdim ki
ama ipek hanım 3 ay canımıza okudu
tamamen gaz sıkıntısından,hamileliğimle ne alakası var ki

cok dogru hamilelik nasılsa bebekta öyle oluyo benim hamilelik çok felaketti herkesle kavga ettim çok agladım stres aglamak herşey oldu ve bebegim 6 aydır huysuz deli gibi çok
yani derlerdi doğruymus gerçekten bi daha hamile kalırsam yoga meditasyon falan yapcam
gerçekten yapmak lazm

yoga-meditasyon falan bana çok anlamlı gelmiyor
herşey insanın kendi içinde bitiyor
hamilelik başlı başına bir meditasyon zaten
tadını çıkarmak lazım

bende huysuz bebeğimden müzdaribim
çok rahat ve huzurlu bir hamilelik geçirdim mide bulantısı kusma bile nedir bilmiyorum doğumumda çok rahattı
ama gel gör ki kızım doğduğundan beri o kadar huysuz ve memnuniyetsiz bir bebekki gün boyu onunla ilgilenmekten başka hiç birşey yapamıyorum
kırkını geçtik iki ayını geçtik üç ayda bitiyor ama bir ilerleme katedemedik hala huysuzuz
sağlıklı olsunlarda biz idare ediyoruz sonuçta öyle böyle büyüyorlar:

ben de çok rahat bir hamilelik geçirdim. bebeğimse felaket huysuz... arkadaşım ise çok sıkıntılı,stresli bir hamilelik geçirdi bebeği ise aksine gayet keyifli... yani hamilelik psikolojisiyle bir ilgisi olduğuna inanmıyorum...ama kalıtsal olabilir tabi nedensiz bir huysuzluksa...ya da etme bulma dünyası annesine çektirenler çekiyorr:)))

yeni doğmuş bebek ne diye huysuzluk yapsın ki, ya açtır ya gazı vardır ya korkuodur.daha büyüyünce de karakteri ailesine göre gelişir hamilelikle sanmıyorum ilgisi olduunu

benim kızm yarın 40 günlükl oluyo çok huysuz benimkide ama kaka sorunumuz olduğu için öyle rahat olduğu zamanda bazen nağra atıyo ağlıyo zannediyorum ama yok sonra konuşuyomuş gibi sesler çıkarıyo çok tatlı yaa...
meleğim o benim yeterki sağlıklı olsunda ben herşeye razıyım

arkadaslar bendede bı tane huysuz mu huysuz yaramaz ve oyuncaklarını hıc kımseyle paylasamayan bı kız var 1.5 yasında sureklı aglıo sureklı uykusuz cıldırcak durumdayım hamılelıgım superdı sorunsuz problemsız ama cocuk oyle degıl tuvalet egıtımını gorse hemen kreş bas edemıyorum sızınde bu tur problemınız varmı lutfen yardımcı olun

benc alakası yok.benim hamileliğim çok çok rahat geçti hiçbir sıkıntı yaşamadım..öyleki 40 haftadan sonra 2 hafta daha bekledik ne ağrı ne sancı hiçbirşey yoktu..
ama bebişim huysuzzzz :)

ben de çok rahat bir hamilelik geçirdim. bebeğimse felaket huysuz... arkadaşım ise çok sıkıntılı,stresli bir hamilelik geçirdi bebeği ise aksine gayet keyifli... yani hamilelik psikolojisiyle bir ilgisi olduğuna inanmıyorum...ama kalıtsal olabilir tabi nedensiz bir huysuzluksa...ya da etme bulma dünyası annesine çektirenler çekiyorr:)))

ah canım ben çok korkuyordum çocuğum bana çeker diye hatta eşime "biz çocuk yapmayalım bizden olsa olsa terminatör çıkar" diye ama şöyle bir genelleme yaptığım zaman kızım bana öyle aman aman zorluk çıkarmadı. şu anda tek zorluğum çenesi :KK52: kızkardeşim de bebekliğinden beri inanılmaz sakindir ama gel gör ki oğlu inanılmaz huysuz :KK43:(
bu arada benim hamileliğim inanılmaz rahattı kardeşiminki ise ilk haftasından beri berbat geçti tek şansı doğumu çok rahat oldu .....

o kadar kötü bir hamilelik geçirdimki sağlık sorunlarım zirvedeydi dünlük 14 tane ilaç alıyordum şekerim çıktı 5. ayda rahmim açıldı kasılmalarım başaldı sonra alerji oldum yetmedi tansiyonum çıktı preeklamsiyle bebek alındı allahtan zamanında doğum oldu her an doğum olacak bebeğe bişey olacak bana bişey olacak diye 9 ayı bekledim hamilelikmi nefret ettim psikoljim çöktü hala toparlanamadım

bana kalırsa benim ruhsal durumumla bebeğin huysuzluğunun alakası oldu

bebeğe gelince ilk 3 ay kolikti hiç uyumuyor sürekli ağlıyordu 15 saat bir bebek uyumadan ağlarmı ağladı iyice depresyona girdim gaza hiç bişey fayda etmedi koliğin bu kadar kötü bişey olduğunu bilemezdim

şimdi 7 aylık oldu yeni yeni kendine gelmeye başladı hala uyku sorunu var huysuzluk yapıyor ama inanıyorumki büyüdükçe herşey dahada yoluna girecek

allah evladıma sağlık versin onu sağ salim kucağıma aldımya çok şükür

arkadaşlar pek çoğunuz bebeklerin huysuzluğundan, uyku bozukluğundan muzdaripsiniz. böyle şikayeti olanların acaba hamileliği sorunlu mu geçmişti? o yüzden mi bebek huysuz? haftaya doğum var ve berbat bir hamilelik geçirdim. acaba benim halim nice olur?:uhm:[/QUOTE
hamileliktede insan biraz daha hassas oluyor sanırım hormon dengelerinden dolayı anlıyacagınız bende sıkıntılı bir hamilelik geçirdim çünkü ikizlerimi bekliyordum dikkatli olmam gerekiyordu evden dışarı çıkamadım fazla anlıyacagınız onun için çok sıkıcı bir dönemdi daha sonrasında kızlarım 35.haftada dünyaya geldiler birbirlerinden o kadar ayrılarki biri sarışın mavi gözlü digeri kumral kahverengi gözlü ve saçları kıvırcık hiç alakasızlar huylarıda öyle sarışın olan dışa dönük çabuk kaynaşıyor digeri sadece bana bagımlı ne yapsa benle yapmak istiyor hiç ikiz gibi degiller vede çok gerginler huysuzlar dedigim dedikler işim çok zor beni çıldırtıyorlar bazen

X