Çocuk Hastalıkları Bebeğim midesini üşüttü, ne yapmalıyım.acil yardım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

ecesena

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2009
36
0
49
Bebeğim kesik kesik kusuyor, ayrıca bağırsaklarını da bozmuş, annem diyor ki sen üşütmüşsün sütünden geçmiş, bebeğim daha 43 günlük, acaba nane limon fayda eder mi arkadaşlar yardım.....ne yapmam gerek??

geçmiş olsun canım , bence doktora sormakta fayda var, nane limon falan yapma derim ben

internetten araştırdım kesik kesik kusmasının mide üşütmesiyle ilgili bişey olduğuna dair bilgi bulamadım. istersen doktoruna sor, ama zannetmiyorum midesini üşüttüğünü benimkinde de ara ara oluyo önemsemiyorum ben

Teşekkürler arkadaşlar, sabahtan şimdiye kadar 5 kez altını değiştirdim, hepside kirliydi, hemde çok,, çok mu emdirmişim bilmiyorum ki, kesik kesik çıkarması geçti, şimdi uyuyor.

gecmis olsun canim,Allah bebislerimizi korusun butun rahatsizliklardan, kazalardan ve belalardan
bebisinin duzelmesine sevindim

Bence bir doktora sor yinede eger usutuyse bir sey tavsiye eder. Kakasi cok suluysa ishalde olabilir. Ihmal etme bence kusmasi durdu diye. Ben gece usutmusum simdi ustune polari nevresim gecirerek ortuyorum, duzeliyor sanirim. Sende belki gece usutmusundur.

geçmiş olsun,kesik kesik ağzına gelmesi sütün,bebekte midesindeki sütün yemek borusundan kaçmasıyla kaynaklanır,emzirdikten sonra muhakkak gazını çıkartman gerekir,emziriri emzirmez direk yatırdığında ağzına acımsı tatta kesik süt gelir, ağzını geviş getirir gibi oynatır, bununda dewamlı tekrarlanmasıyla bebek reflüsüne yol açabilr,ama sen yinede dr a danışmayı ihmal etme dewam ederse,bence kendı kendıne ne nane limon falan verme,henüz bebek çünkü

Teşekkürler ezra bak bunları bilmiyordum, haklısın. gazını çıkarmadan yatırmamak lazım. Bende bazen oluyor, Gazı çıkmıyor, bende yatırıyorum, sonuç senin dediğin gibi..

canım kesık kesık kusmasıyla usutmesının bır bağı yokki.
bır rahatsızlığı olsaydı fıskırır tarzda cok mıktarda kusardı.bu sıkayetler oldugunda doktora danısılmalı.
kesık kesık kusmasının bır zararı yok.
mutlaka her emzırmeden onra gazını cıkar.azın cıkartırken bıle ole kesık kesık cok az kusabılır bu cok normal.
eğer cok asırıysa dediğim gıbı reflü olma ıhtımalı olabılır.ozaman doktora danısmak gerekir.

tecrübeli anneler benim kızımda ara sıra yoğurt gibi kusuyor,bende endişelendim şimdi,ayrıca dışkısı isal olmuş gibi bu normalmi,sadece anne sütü veriyorum,yazarsanız sevinirim

evet yukarıdaki arkadasların dediği gibi kesik kesik kusması normal hatta sütün yaradıgı i.in öyle kusuyor
egerki bir rahatsızlıgı olsa fıskırır tarzda ve süt kusardı kesik kusmazdı

ya arkadaşlar bebklerım ikiz KUSUYORLAR EMDIGI GIBI BENI SU GIBI HEMEN KUSUYORLAR :KK43:
KAKALARI SARI VE SIVI SİZCE ÜŞÜTTÜLERMI NORMALMI YAA...İLK ZAMANLAR BÖYLE KUSMAZLARDI
BEBEKLERIM 1 BUÇUK AYLIK

X