Lekeler, Çiller Bepanthen krem hakkinda

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

sila66

ceviz kabuguna girmisim
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2008
432
11
47
dr serdar tuncer in yazisindan alintidir.CADIARZU
önce ürün hakkinda bilgi vereyim.
günlük hayatta cok kullandigimiz bir ürün.ürün marka birlesmesine tipik örneklerden biri.bepanthene icinde,dextpanthenol etken maddesi var.bepanthol isimli baska bir ürün daha var,ayni etken maddeye sahip.
nerelerde kullanilir
pastil formu agiz ici ve diseti antiseptigi olarak,ampul ve solüsyon formu sacli deri tedavilerinde kullanilir.merhem kuru yaralarda,krem sulanmis yaralarda,enfeksiyon riski varsada plus krem kullanilir.
pomad yada yagli formlar kuru deri lezyonlarina sürülür.sivilceye yatkin,yagli deri tiplere pomad kullanilmaz
simdi biraz daha özellestirelim
hic bir sorununuz yoksa bakim ürünü olarakyüzünüze bepantheni önermem.belirgin zarari olmasada acikcasi pek yararida yoktur.vücudunuz icinde gecerli.onun yerine su bazli nemlendiriciler öneririm.bütün topikal ürünlerde onlari krem yada pomad haline getirmek icin bir baz maddeye ihtiyac vardir.bu baz madde deride genel olarak rahatlama ve yumusama yapmaktadir.sadece baz krem olarak satisi var.ama belli bir soruna yönelik kullanilmaz.hele kirisik acma gibi zor islerde etkisi yoktur.
bepanthene yara iyilesmesini destekleyen bir ilac olarak kullanilir,ve sonucta bir kimyasal maddedir.gerekli endikasyonda kullanimi yarar saglarken sürekli kullanimi cilde fayda yerine dönüsümü zor olan zararlar verir.:a015:

teşekkürler bilgi için ... bende ufak tefek yaralarda kullanırm bide sivilcelerde.. küpe deliklerim benm azılı düşmanım küpe değiştirince hemen yara olur 2. 3. delik özellikle:KK43: bepanthen çok iyi geliyoo.. tek tük arada çıkan sivilcelerede sürerim gece yatarken okdr :KK43:

teşekkürler bilgi için ... bende ufak tefek yaralarda kullanırm bide sivilcelerde.. küpe deliklerim benm azılı düşmanım küpe değiştirince hemen yara olur 2. 3. delik özellikle:KK43: bepanthen çok iyi geliyoo.. tek tük arada çıkan sivilcelerede sürerim gece yatarken okdr :KK43:

tesekkür ederim.ben bu kremi kullanmak icin cok tereddütteydim ve bu aciklamayi okuduktan sonrada kullanmamaya karar verdim.aslinda ne kadar cok dogru bildigimiz yanlislarimiz var.sadece biraz derinlere inmek lazim.:içelim:

bugün görümcemin bi arkadasini gördüm ve inanamadim.kadini iki üc ayda bir görürüm.cildinde inanilmaz derecede siyah nokta ve gözenek acilmasi olmuski neden oldu diye sormaktan kendimi alikoyamadim.nedese begenirsiniz,kadinin kiz kardesi sivilceleri icin bepanthen krem kullandigini ve kendisinede tavsiye ettigini söyledi.ama ben nasil cildimi bu hale getirdim diye hayiflaniyor.sakin yüzünüze böyle kremleri sürmeyin dedi.benden söylemesi.

ya bebathen gözeneklerime çok iyi geldi aksine sivilcelerim hemen geçio ve bembeyaz oldu cildim

bencede çok iyia.s ben krem sevmiyorum ama bepanteni içim rahat kullanıyorum!:lepi:

arkadaşlar bazılarınız iyi geldi, bazılarınızsa gelmedi diyo.o halde şu sonuç ortaya çıkıyo; her insanda her ciltte aynı etkiyi göstermıyo.bence bunun için cildimizi iyi analiz etmeli ve tanımalıyız.sonrasında nasıl olsa piyasada ürün bol kullanın kullanabildiğiniz kadar.

kadının bi tanesi yazmış (nerede okuduğumu şu an için hatırlamıyorum kızlar) bepanten kremin içine e vitamini kapsülünü delip sıkıyormuş ve sabah akşam günde iki defa sürüyormuş. elliye merdiven dayadım kırışıklık namına bi şeyim yok yazmış. eee eski toprak bişey biliyorsa biliyordur de mi ama.

benim de burun çevremdeki pütürlere ve koltuk altımdaki tavuk derisi görünümüne çok iyi geldi

bugün görümcemin bi arkadasini gördüm ve inanamadim.kadini iki üc ayda bir görürüm.cildinde inanilmaz derecede siyah nokta ve gözenek acilmasi olmuski neden oldu diye sormaktan kendimi alikoyamadim.nedese begenirsiniz,kadinin kiz kardesi sivilceleri icin bepanthen krem kullandigini ve kendisinede tavsiye ettigini söyledi.ama ben nasil cildimi bu hale getirdim diye hayiflaniyor.sakin yüzünüze böyle kremleri sürmeyin dedi.benden söylemesi.

Bazi insanlar yuzlerini yikamiyorlar. Ben duydum oyle, faydasi oldugunu dusundugu maddeleri yuzlerine suruyorlarmis tamam. Ama yuzlerini uygun bir sabun/jelle filan yikamiyorlarmis. Karsilastiginz kisi de boyle yapmis olabilir. Siyah nokta benim bildigim kirden ve yagdan olur, gozenek tikanir.

Bazi insanlar yuzlerini yikamiyorlar. Ben duydum oyle, faydasi oldugunu dusundugu maddeleri yuzlerine suruyorlarmis tamam. Ama yuzlerini uygun bir sabun/jelle filan yikamiyorlarmis. Karsilastiginz kisi de boyle yapmis olabilir. Siyah nokta benim bildigim kirden ve yagdan olur, gozenek tikanir.

katılıyorum canım kirden olur

selamlar
yanağımda yani dudak kenarımın olduğu kısımda hafif bir kuruluk oluşmuştu.bende bilinçsiz bir şekilde orayı ovalayarak soyulmasına sebep oldum.pantenol plus,silverdin,furacin gibi kremler kullanmama rağmen 15 gündür kıpkırmızı ve geçmiyor. birde bir saçmalık daha yaparak kızarıklığını alması için üzerine limon suyu sürüp 10 15 dk beklettim bu da daha çok kızarmasına sebep oldu.yardımcı olabilir misiniz acaba burayı en kısa sürede nasıl geçirebilirim?

ah canim benim grcekten gecmis olsun.inanki hicbir fikrim yok,en iyisi bi dermatologa gitmen olacak.bu gibi durumlarda buradan yardim istemek ne derece yarar saglar bilemiyorum.

selamlar
yanağımda yani dudak kenarımın olduğu kısımda hafif bir kuruluk oluşmuştu.bende bilinçsiz bir şekilde orayı ovalayarak soyulmasına sebep oldum.pantenol plus,silverdin,furacin gibi kremler kullanmama rağmen 15 gündür kıpkırmızı ve geçmiyor. birde bir saçmalık daha yaparak kızarıklığını alması için üzerine limon suyu sürüp 10 15 dk beklettim bu da daha çok kızarmasına sebep oldu.yardımcı olabilir misiniz acaba burayı en kısa sürede nasıl geçirebilirim?

Vazelin sür bence.

bana almanyadan gelmişti penaten ama genellikle pişik kremi olarak kullanılıyor acaba aynımıdır

ben kullandım iyi geldi anlımdaki sivilce izlerini gözle görülür sekilde azalltı ve ynaklarımı yumusacık yaptı.

X