sakın avonu kullanmayın

kızlar inanırmısınız ojesini sürünce avonun bütün evrakların üzerinde iz bırakıyor böyle iğrençlik olamaz ya,piyadasa 1 ytl ye satılan ojeler bile bunu yapmıyor sonra parfümünü sıkıyorum daha apartman kapısında geçiyor kokusu bende daha kullanmıcam kalmelerindende memnun kalmadım kullanamadımki,,,

Ben Avon'un parfümünü aldım (Wish of love) gayet kalıcı ve çok güzel kokuyor...
Arkası temizleme jelli olan rimelini aldım. Bir harika...
En son da kalemini aldım ve ben bu kadar güzel kalem görmedim...

Yani kişiden kişiye değişebilen şeyler için bir markayı karalamak iyi değil bence...

kötü dediğiniz ürün dünyada gayet de iyi satılan ve oldukcada tutulan bir markadır..memnun kalmayan arkadaşlar hangi ürünü alıpta memnun olmadıklarını bile yazmamışlar. doğru kullanılmadığı sürece markası ne olursa olsun zaten kötüdür diye adlandırılır..ben AVON kullanıyorum ve memnun polduğum içinde satışınıda yapıyorum..:teytey:

kötü dediğiniz ürün dünyada gayet de iyi satılan ve oldukcada tutulan bir markadır..memnun kalmayan arkadaşlar hangi ürünü alıpta memnun olmadıklarını bile yazmamışlar. doğru kullanılmadığı sürece markası ne olursa olsun zaten kötüdür diye adlandırılır..ben AVON kullanıyorum ve memnun olduğum içinde satışınıda yapıyorum..:teytey:

avon yüz kusür senelik bir marka, eğer gerçekten kötü olsaydı bu kadar uzun süre nasıl piyaasada kalırdı? ama bende avon ürünlerini kullanmıyorum, ama diğer pekçok kozmetikte aynı şekilde hiçbir işe yaramıyor ve ya türlü sorunlar çıkarabiliyor. açıkçası yaklaşık 15 yıllık zaman diliminde bin tane falan ürün ve marka denemişimdir, clinique ve dermodayden başka işe yarayan birşey görmedim şimdilik.

Markayı karalamak çok yanlış....Konu sahibi arkadaş sakın kullanmayın demiş...:kızgın:
Kullanıp kullanmamak benim tercihim.
Memnun olmayan kullanmaz bu kadar basit... Kimse kimseye zorla satmıyor yaa...
Ben bazı ürünlerini kullanıyorum çokta memnunum...
Hee memnun kalmadığım ürünleri de yok değil... Mesela göz kalemini beğenmedim bende aktı... Ama arkadaşım bilakis çok memnun kalmış...
Kişiden kişeye değişir bu tercih...Yanlız sakın kullanmayın demek çok yanlış çok...

haklısın canım.. standları yok ..avon, amway,oriflame vs. gibi katalogla satı yapılan ürünlerin sabit biryerde satışı yasak..çünkü bunların içeriği sağlığı tehdit eden maddelerle dolu... özellikle bağımlılık yapıcı maddeler var içeriklerinde.. kullanıp cildine uygun düşerse başka kozmetik kullanamıyosun.. kullandığın ürünü bıraktığın an allerji yapıyor...
avrupada yasaklandı, Türkiye de kullanımı arttı.. tamamen mason ürünü yani..

:1shok: :1shok: :1shok: saol canım verdıgın bılgı ıcın

cok ilginc
ben yillar önce pudrasini almistim ve hala daha kullanyiorum hic te zarar görmedim

gecenlerde yine kafam esti ve siparis ettim, ruj aldim ve cok sevdim begendim
super shock rimeli aldim, hantal ve kaba olmasindan ziyade begendim
ayak kremi aldim kokusuna bayildim yumusacik yapti hemde
far aldim begendim

cilt ürünlrini, fondöten, sampuan, sac bakim, dus jeli, oje kalem kullanmadim yorum yapamiyacagim

Saçma konuşmalarda dolmuş mason ürünü falan :)

Yıllardır Avon kullanıyorum,çok da memnunum.
-Clearskin ürünleri (Temizleme jeli vs) bir çok pahalı markanınkine 1000 basar.
-Parfümü almayı ve kullanmayı bilirseniz,muhteşem.
-Duj jelleri banyo köpükleri 10 numara.
-Rujlar da o denli iyi.
-Çantaları çok şık ve kaliteli.
-Kampanyaları harika.

Siz kullanmayı bilmiyorsanız,Avon ne yapsın :)

Ayrıca eczanelerde satılmıyor,çünkü bu yasak.Herbalife gibi dnya markası olan firmanın ürünleri de öyle.Birebir takip gerektiriyor çünkü.

haklısın canım.. standları yok ..avon, amway,oriflame vs. gibi katalogla satı yapılan ürünlerin sabit biryerde satışı yasak..çünkü bunların içeriği sağlığı tehdit eden maddelerle dolu... özellikle bağımlılık yapıcı maddeler var içeriklerinde.. kullanıp cildine uygun düşerse başka kozmetik kullanamıyosun.. kullandığın ürünü bıraktığın an allerji yapıyor...
avrupada yasaklandı, Türkiye de kullanımı arttı.. tamamen mason ürünü yani..

sevgili ggüvercin: bir markanın bir standının olmaması ya da herhangi bir dükkanda perakende satışının yapılmıyor olması o ürünün kötü ve ya yasak olduğunu göstermez. Bu tip satışa "Amway" denir ve bu isimde bir marka olmasına karşın aslında bir pazarlama stratejisidir bu da o markayı pazarlayanların şu ve ya bu şekilde vermiş oldukları bir karardır. "Amway" demek, ürürnün dükkanda satılması yerine distribütörler tarafından pazarlanması anlamına gelir. Bir ürün piyasaya çıkarken öylece çıkmaz arkasında bir sürü medya planlamacı, pazarlamacı, vesaire bir ekip vardır.

Bundan yıllar yıllar önce Avon dükkanlarda satılıyordu, oriflame de öyle. Bunların satışı yasaklanmış olsa amway şeklinde de satılamazdı, bu ürünler Türkiyede herhalde 15-20 yıl kadar bir süredir satılıyor herhalde tarım bakanlığı bu kadar uzun süre göz mü yumacaktı?
ayrıca ben bugüne kadar avon ve oriflame de dahil olmak üzere pek çok ürün kullandım hiçbiri bağımlılık ve ya bırakmadan dolayı allerji yapmadı. hiç kimseden de böyle birşey duymadım.
Herhangi bir markada böyle allerji yapan bağımlılık yapan bir ürün var mı merak ettim. Olsa olsa cilt tolare eder ve ürünün etkisi görülmemeye başlar bir süre sonra...

gelelim yurtdışı meselesine, eğer merak edip te avonun ve oriflame in web sitelerini inceleyecek olursan orada uluslararası pek çok ülkede satıldığını görürsün, hatta direk harita üzerinde göstermişler. Herhalde gerçekten yasaklanmış olsalar web sitesine koymazlardı değil mi..

mason ürünü demekle de ne kastettiğini ayrıca merak ettim doğrusu :)
fason mu demek istedin acaba harf hatası mı oldu?

Son düzenleme:
ben de avonun far away parüfmünü beğenerek kullanıyorum 2 senedir yerimseniben
artık bütünleştik gibi birşey...:1rolleyes:
rujlarını falan da kullandım ve çok da memnun kaldım hiç sorun yaşamadım...

Avon dan geçen yıl 4lü far almıştım....Tek kelimeyle hayalkırıklığına uğradım..Evde sürüp de işe gidene kadar gözümde fardan eser kalmıyo..Rengi de öyle farkedilmeyecek bi renk de değil. Özellikle gri ve tonlarında koyu bi makyaj yapıyorum ama yarım saat sonra far mar kalmıyo...

Avon dan geçen yıl 4lü far almıştım....Tek kelimeyle hayalkırıklığına uğradım..Evde sürüp de işe gidene kadar gözümde fardan eser kalmıyo..Rengi de öyle farkedilmeyecek bi renk de değil. Özellikle gri ve tonlarında koyu bi makyaj yapıyorum ama yarım saat sonra far mar kalmıyo...

senınkı yıne ıse gıdene kadar cıkıomus delikafadulden benımkı kapıdan cıkana kadar kayboluodelikafaduldendelikafadulden

Arkadaşlar bizim cildimize zarar veren bir ürün başka bir arkadaşa zarar vermeyebilir bu bizim cildimizle alakalı bence.

Kötü yorumlara katılıyorsun da iyilere neden saygı duymuyorsun konu sahibi arkadaşım...
Hala karalamaya devam şakkıdı

ben duş jelini kullanıyorumm ve mükemmel bana göre..
parfümleride cok kalıcı olmasada güzel kokuolar
rujlarıda fiyatlarına göre gayet başarılı..
göz kalemleride ii
fondöten kullandım ama sivilce yaptı bıraktım
el kremleride cook cok ii

genellemek yanlış bence..bazı ürünleri güzel

kızlar inanırmısınız ojesini sürünce avonun bütün evrakların üzerinde iz bırakıyor böyle iğrençlik olamaz ya,piyadasa 1 ytl ye satılan ojeler bile bunu yapmıyor sonra parfümünü sıkıyorum daha apartman kapısında geçiyor kokusu bende daha kullanmıcam kalmelerindende memnun kalmadım kullanamadımki,,,

ojesınden gecen sene almıstım hemen copedelikafadulden delikafadulden haklısın tatlım

Kötü yorumlara katılıyorsun da iyilere neden saygı duymuyorsun konu sahibi arkadaşım...
Hala karalamaya devam şakkıdı

karalamak demek ıyı bısey hakkında yalan solemektırdelikafadulden delikafadulden ben cogunlugun dogrularını paylasıorum okkdelikafadulden haa eger kotu bı malı burda soleyıp arkadaslarımı uyarmak karalamaksa tamam karalıorum okkdelikafadulden

X