varikosel ve enfeksiyon

E

EU3

Ziyaretçi
merhaba 5 yıllık evliyim ve çocuk sahibi olamıyorum.eşimde varikosel var.ancak doktorumuz sperm sayısının normal olduğunu ve normal yollarla hamile kalabileceğimi söyleyerek herhangi bir tedavi uygulamadı.sonrasında benim rahim kaanallarımın tıkalı olduğunu öğrendik 2,film çekilirken sol tüpüm açıldı.ancak yine olmadı.3 aşılama 1 tüp bebek deneyimim var ama sonuç yine yok yok.tekrar tüp bebek tedavisine başlamayı düşünüyoruz.ancak şu aralar eşimde farkettiğim bazı değişikliklerin nedenini ve ne yapabileceğimizi sormak istedim.eşimin menisi koyu renk ve kokulu.ilişki sonrasında içeride kalan meni küçük sancılar yapıyo ve dışarı çıkınca sancı geçiyo ve çok kötü kokuyo.bunun varikoselle bi ilgisi olabilirmi.ne yapabiliriz.gerçekten çok rahatsız edici bir durum ki eşim bu konularda benden daha titiz davranır.yine koku olacak ve rahatsız olacaksın diyerek beraber olmaktan bile kaçınıyo.ne olur bir yol gösterin.doktora gitmeye ikna edemedim.doktora gidersekte nereden başlamalıyız.

Merhaba selimina,

Bahsettiğiniz durumun varikoselden ziyade iltihabi bir durum ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Bu konuda en doğru bilgiyi bir tüp bebek merkezine başvurduğunuzda, eşinizin sağlıklı değerlendirilmesi ile elde edeceğinize inanıyorum. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

X