Transferimin 8. günü

mimader

mimader
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2008
55
0
Slm. Ben 3 ay önce ilk tüp bebek denememi yapmıştım ve negatif sonuç aldım. Çok umtluydum aslında, çok üzdü beni. Bu ay tekrar uygulamam vardı. Transferimin üstünden 8 gün geçti, aslında şu an beta hcg yaptırsam bir sonuç alırım ama ilki gibi olacak diye çok korkuyorum. Haftaya belli olacak sonucum. Şu zaman içerisinde eğer varsa ya da yoksa anlaşılırmı. Karnımda sürekli bir yanmam oluyor. Normali bu mudur

canım merhaba bugün benimde transferimin 3. günü aynen senin gibi benimde 2. denemem ama sanırım belirtilere takılmamak lazım. ama yine de insan sürekli kendini dinliyor.

Slm. Ben 3 ay önce ilk tüp bebek denememi yapmıştım ve negatif sonuç aldım. Çok umtluydum aslında, çok üzdü beni. Bu ay tekrar uygulamam vardı. Transferimin üstünden 8 gün geçti, aslında şu an beta hcg yaptırsam bir sonuç alırım ama ilki gibi olacak diye çok korkuyorum. Haftaya belli olacak sonucum. Şu zaman içerisinde eğer varsa ya da yoksa anlaşılırmı. Karnımda sürekli bir yanmam oluyor. Normali bu mudur

selamm .bende bugüne kadar 1 asılama 4 mikro ve 1 dondurulmus transferi yasadım.2 kez kimyasal gebelik dışında gebelik elde edemedim.ve bende herseferinde yaptırdığım erken bhcg testleriyle kendimi dahada sıkıntıya soktum.simdi2.dondurulmus transferimin 6 günü.ve ilk defa karar aldım test günümden önce idrar yada kan testi yaptırmayacağım diye.çünki erken yapılan test sonuçları daha çok strese sokuyor.bir önceki transferimde 10.gün bhcg 20 çıkmıstı ben 12 güne kadar acaba düşecekmi yoksa artacakmı diye sıkıldım.12.gün 50 çıktı tamam busefer oldu dedim.14.ün 56 cıktı ve kimyasla döndü.tabiki doktorlar düşüşü görmek için tekrar iki günde bir test istiyor. ve sonucum 50 26 20 4 oluncaya kadar kan vermeye devam ettim.sonucta bana kalan kolumdaki enjektör izleriydi sadece.bu sefer ilk defa 4 mart test günümü bekleyeceğim.insallah hayırlı olur.

aysun76 sen gebelik rehberine giriyormuydun

Hayır gülencim gebelik rehberine girmesim ben.

Evet orbiss haklısın. Hastanenin verdiği tarihi bekliyorum ben de sonuç için. Kendimde hastanede çalışıyorum ve bu sefer engelliyorum kendimi test yapmamak için. Zaman çok zor geçiyo dimi. Bende 2 Mart da görücem sonucu Allah ın izniyle. Allah herkeze hayırlısını versin.

Hayır gülencim gebelik rehberine girmesim ben.

Evet orbiss haklısın. Hastanenin verdiği tarihi bekliyorum ben de sonuç için. Kendimde hastanede çalışıyorum ve bu sefer engelliyorum kendimi test yapmamak için. Zaman çok zor geçiyo dimi. Bende 2 Mart da görücem sonucu Allah ın izniyle. Allah herkeze hayırlısını versin.

kesinlikle zaman durrdu sanki geçmek bilmiyor canım.tedavinin en zor kısmı transferden sonraki bekleme süreci.sonucunu benden 2 gün önce alacaksın.insallah sonuclarımız pozitif olur..:Saruboceq:

Kizlar ben gecen hafta 7.günü HCG´ye baktirdim 52,06 cikti. Blastosist oldugu icin erken gözükür demistim. Cook sevinmistim hatta sonuc süperdi. Ve tekrarladim ve tekrarladim:

8.gün 27,73
9.gün 15,04
11.gün 7,78

Yani normal 14.gün bekleseydim sonuc sifir olacakmis ve bu kadar SIKINTIYI bosu bosuna yasadim, cok büyük bir hayal kirikligi yasadim. ônemli olan HCG´de ne göstermesi degil, sagliklisi olan katlanmasi.

Kizlar ben gecen hafta 7.günü HCG´ye baktirdim 52,06 cikti. Blastosist oldugu icin erken gözükür demistim. Cook sevinmistim hatta sonuc süperdi. Ve tekrarladim ve tekrarladim:

8.gün 27,73
9.gün 15,04
11.gün 7,78

Yani normal 14.gün bekleseydim sonuc sifir olacakmis ve bu kadar SIKINTIYI bosu bosuna yasadim, cok büyük bir hayal kirikligi yasadim. ônemli olan HCG´de ne göstermesi degil, sagliklisi olan katlanmasi.

yani zamanı beklemek lazım ama çok zor

Gerci benim esas kan testim bugündü ama erken test yaptigim icin ve sayilar katlanmadigi icin gidipte yaptirmadim. Yanliz testi erke yaptirmasaydim kimyasal gebelik gecirdigimi anlamadan bugün kan testim kesin negatif cikacakti.
Beklemek zor ah bilmemmikafamçokkarıştı

Gerci benim esas kan testim bugündü ama erken test yaptigim icin ve sayilar katlanmadigi icin gidipte yaptirmadim. Yanliz testi erke yaptirmasaydim kimyasal gebelik gecirdigimi anlamadan bugün kan testim kesin negatif cikacakti.
Beklemek zor ah bilmemmikafamçokkarıştı

geçmiş olsun laubali sen dahada sabırsızmıssın 7.gün baslamıssın testlere ve hergün yaptırmıssın.ben busefer donmuslarla transfer olduğu için koskoca 15 gün beklemekkk zorundayımm.dosmuslarla transferde implantasyon daha geç oluyormus daha 7.günümdeyimm.ama busefer kesin kararlıyım bekleyeceğim.

9. günüm oldu arkadaşlarım. Sürekli kendimi dinler oldum. Karnım şişiyor, sık tuvalet ihtiyacım geliyor. Karnımda yanma kasılma oluyor. Bazen de adet oldum sanıyorum ödüm kopuyor. Manik depresif hakkere giricez yakında. Allah sabırlar, afiyetler varsin hepimize.

Kimyasal gebeliğin bi zararı var mı peki

9. günüm oldu arkadaşlarım. Sürekli kendimi dinler oldum. Karnım şişiyor, sık tuvalet ihtiyacım geliyor. Karnımda yanma kasılma oluyor. Bazen de adet oldum sanıyorum ödüm kopuyor. Manik depresif hakkere giricez yakında. Allah sabırlar, afiyetler varsin hepimize.

Kimyasal gebeliğin bi zararı var mı peki

kimyasal gebeliğin hiç bir zararı yok.embriyo rahme tutunmus oluyor ve bhcg salgılamaya baslamıs oluyor.fakat bir sebepten dolayı gelişimine devam etmiyor ve erken dönem düşük oluyor.kan değerinin sıfırlandığı görmek istemelerinin sebebi dış gebelikmi yoksa kimyasal gebelikmi olduğunu görmek istemeleri.tehlikeli olan dış gebelik .

canlarım bugün benimde transferimin 8. günü cmt. gününü bekliyorum...eşim o tarihten önce test yapmamı istemiyo...göğüslerim hassaslaştı,belim ağrıyo,bazen kasıklarıma sancı giriyor,bacaklarım çok gergin oluyor,kabız oldum(felaket şekilde),gaz sancılarım vardı....bilmiyoruö acaba hamişmiyim?beklemek na kadarda zormuş yahu...allahım isteyen herkese bebiş nasib etsin....sizlerde ne belirtiler oldu,cevaplarsanız çok memnun olurum.......

canlarım bugün benimde transferimin 8. günü cmt. gününü bekliyorum...eşim o tarihten önce test yapmamı istemiyo...göğüslerim hassaslaştı,belim ağrıyo,bazen kasıklarıma sancı giriyor,bacaklarım çok gergin oluyor,kabız oldum(felaket şekilde),gaz sancılarım vardı....bilmiyoruö acaba hamişmiyim?beklemek na kadarda zormuş yahu...allahım isteyen herkese bebiş nasib etsin....sizlerde ne belirtiler oldu,cevaplarsanız çok memnun olurum.......

Meraba Tuğba. Aynı şikayetlerden bendede var. Hatta üstüne bir de uyku halim ve yorgunluğum var. Ama bir türlü heveslenemiyorum. Bu benim 2. denemem. İlkinde de olmuştu bunlar. Ve tutmamıştı. Ama aynı şikayetlerle tutanıdda çok duydum. Henüz varsada bebiş böyle sinyaller vermesi için çok erken. Yani Tuğbacım bebiş habercisi de olabilir bu şikayetler adet sancısıda. Kendini ne çok ümitlendirelim, ne de umutsuzluğa kapılalım. Hayırlısını isteyelim Allahtan. Sen benden daha önce alıcaksın sonucunu ne güzel. Allahım inşallah hayırlı haberlerle karşılaştırsın hepimizi. Emeklerimizi boşa çıkarmasın

Meraba Tuğba. Aynı şikayetlerden bendede var. Hatta üstüne bir de uyku halim ve yorgunluğum var. Ama bir türlü heveslenemiyorum. Bu benim 2. denemem. İlkinde de olmuştu bunlar. Ve tutmamıştı. Ama aynı şikayetlerle tutanıdda çok duydum. Henüz varsada bebiş böyle sinyaller vermesi için çok erken. Yani Tuğbacım bebiş habercisi de olabilir bu şikayetler adet sancısıda. Kendini ne çok ümitlendirelim, ne de umutsuzluğa kapılalım. Hayırlısını isteyelim Allahtan. Sen benden daha önce alıcaksın sonucunu ne güzel. Allahım inşallah hayırlı haberlerle karşılaştırsın hepimizi. Emeklerimizi boşa çıkarmasın

cnm bu sabah idrar testi yaptım sonuç negatif...daha erken ama erkenden pozitif çıkan çok kişi var ama sanırım artık hamiş değilim..:1no2:.hakkımızda hayırlısı inş.benim ilk denemem...daha öncede normal yolla hamile kalmıştım ama düşük yaptım...senağlamasenağlama

cnm bu sabah idrar testi yaptım sonuç negatif...daha erken ama erkenden pozitif çıkan çok kişi var ama sanırım artık hamiş değilim..:1no2:.hakkımızda hayırlısı inş.benim ilk denemem...daha öncede normal yolla hamile kalmıştım ama düşük yaptım...senağlamasenağlama

Dayanamadın dimi, bekleyemedin cumartesiyi. Bence yanlış olabilir. Çünkü idrar da bir aylık olmadan net sonuç vermiyor yani 1 haftalık bir gebelik idrardan BELLİ OLMAZ. Sakın moralini bozma.Çünki kesin deil bu. Ancak kandan bakılan beta hcg testi verir bu dönemde net sonuuc. Ama onun içinde şu 11-14 günlük süreci sabırla beklememiz gerekir bence. Erken davranmışsın. Geçenki uygulamada bende dayanamamıştım. Şimdi ise nasıl gidicem bilmiyorum sonuç için. Sen moralini bozmadan Cumartesiyi bekle üzüntü hormon dengesini de etkiler.

Dayanamadın dimi, bekleyemedin cumartesiyi. Bence yanlış olabilir. Çünkü idrar da bir aylık olmadan net sonuç vermiyor yani 1 haftalık bir gebelik idrardan BELLİ OLMAZ. Sakın moralini bozma.Çünki kesin deil bu. Ancak kandan bakılan beta hcg testi verir bu dönemde net sonuuc. Ama onun içinde şu 11-14 günlük süreci sabırla beklememiz gerekir bence. Erken davranmışsın. Geçenki uygulamada bende dayanamamıştım. Şimdi ise nasıl gidicem bilmiyorum sonuç için. Sen moralini bozmadan Cumartesiyi bekle üzüntü hormon dengesini de etkiler.

:1shok:cnm saol allah hakkımızda hayırlısını nasib etsin...üzülmedim desem yalan olur eşime söz vermiştim test yapmıycam diye ama dayanamadım ya...özel mesaj attım sana aldınmı msn arkadaşı olmak istersen sevinirim...

canım inşallah cumartesi hayırlı sonucu alırsın.kabız olmamak için kuru kayısı ye üstüne su iç.seni sıkıntıya sokmasın.

tuğbaa'cım boşu boşuna kendini de bebişlerini de üzüyorsun.....idrardan sonuç en geç çıkar.....bak sana ne diyeceğim ,madem ki idrardan bakma cesareti gösterdin...git bir merkeze kanından da baktır....sanıyorum 9.gün senin....kandan baktırman daha sağlıklı...yok ben 12.günü bekliyeceğim diyorsan lüften kendini üzme.....şimdi senin pozitif enerjiye ihtiyacın var...
dua et...hayırlısı neyse o olsun diye....

canım işte erken test yapmak bu yüzden iyi değil.olumsuz çıkınca sonuc bu sefer kan testine kadar kendimizi daha çok strese sokuyoruz.idrarda pozitif olabilmesi için bhcgnin 20-25 in üzerinde olması gerekiyor.oysa senin daha 8.günün bu sitede 11.gün bile idrarda çıkmayıp gebe olan çok kişi gördük.

ben transferden 3 gün önce progesteron ampul kullanmaya basladım ve o günden beri gazım var.özellikle transferden sonraki ilk 4 gün cok gazım oldu.birazda sırtım ağrıyor.ve ilk defa bugun biraz lekelenmem oldu.daha önce hiç olmamısdı.umarım bunların hepsi gebelik işaretidir :nazar:

X