kabızlıkla başım dertte

A

aayyccaann

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi aayyccaann
ya kızlar kabızlıkla başım büyük dertte evlenmeden önce zaten bağsurdan ameliyat olmuştum şimdi yeniden kabızlığım başladı ve sanırım bağsurum çıktı kayısıda içiyorum ama yok daha hamileliğin 15.haftasındayım napıcam bana yardımcı olun

• Konu Sahibi aayyccaann
canım ya geçmiş olsun bende de aynı sorun var bi çözüm bulamadım daha

• Konu Sahibi aayyccaann
bende de hemoroid var hamilelikten once çok kabızlık problemim vardı ama ne hikmetse hamileyken hatırladığım kadarıyla 2-3 gün filan kabızlık yaşadım. :nazar: bunun için özel bir çaba harcamadım. yaptığım değişik tek şey her akşam salata yemek oldu. yemeğin yanında salata yiyorum, içinde sızma zeytinyağı oluyor. eskiden hiç kullanmazdım zeytinyağını. ben ona yoruyorum problem yaşamamamı ama bilemiyorum...

• Konu Sahibi aayyccaann
günde 3tane filan kuru kayısı ye, normal olarak yiyemiyosan bardağın içine ıslat öylesi ye, bende de pregant da olduğu gibi hamilelikten önce vardı ama bu dönemde zorlanmıyorum biraz daha su içimini arttırdım zeytin yağını öncede kullanıyordum inşallah şikayetlerin azalır canım çok zor bişiy

• Konu Sahibi aayyccaann
selam hamilelik öncesi basur problemin varsa şimdi de çıkması çok normal bunun çeşitli çözümlerii var ben de çok sıkıntı yaşadım bunun için sabah uyanır uyanmaz ılık su veya açık çay ve ardından kabuklu yeşil elmayı bol çiğneyerek yemelisin.ayrıca yürüyüş te çook faydalı mümkün olduğu kadar sıvı tüketip posalı yiyecekler alırsan çok rahatlayacaksın...

• Konu Sahibi aayyccaann
benimde kabizlik derdim vardi, doktorum magneszium al dedi. hergün bi magnezium hapi aliyorum, hic bir sorunum kalmadi cok sükür. bide bol su icmeli tabii.

• Konu Sahibi aayyccaann
Daha önce kabızlık problemim olmamasına rağmen hamileliğimin başlarında ben de kabızlık çektim. Doktorum Activia yiyebilirsin demişti. O zaman pek önem vermemiştim söylediğine. Kuru erik, kuru kayısı ile çözmeye çalışmıştım ama nafile. Artık tuvalet olayı benim için ızdırap olmaya başladıktan sonra işyerimden bir arkadaşım activia'yı önerdi. Çok iyi geldi gerçekten. Ama 1-2 gün kullanmakla olmuyor. Doktorum hamileliğin sonuna kadar kullanabileceğimi söyledi. Şimdi hergün 1 kutu yiyiyorum. Hem de 1 kutusunda 150mg kalsiyum var, kalsiyum ihtiyacını da karşılıyor.

• Konu Sahibi aayyccaann
tek çözm zeytin yağı
yarım çay bardağı her sabah :KK66:

• Konu Sahibi aayyccaann
Hergün üç porsiyon meyve sebze tüketmeni tavsiye ediyorum. bende ilk başlarda kabızdım ama hemen bunun için önlemimi aldım. Muz kesinlikle yeme. Herrgün 2 tane ithal yeşil elma yiyorum. Salatalarda bol hakiki zeytinyağı kullan. Ama inan yemeklerden 1-2 saat önce yada sonra bol lifli meyve tüketirsen problemin kalmayacak.inşallah en kısa zamanda problemin hallolur.

unutmadan bir de bol bol günkurusu kayısı kompostosu yapıp iç.

benim de bu kabızlık derdim var hamile kalmadan öncede vardı sorun bende şimdi daha fenayım.lifli meyveler tüketiyorum.zeytin yagını içiyorum kayısı yiyip üstüne bide süt içiyorum ama banamısın demiyo. bide kayısı kompostosu denemek istiyorum nasıl yapıyosunuz tarifini verirmisiniz

X