İmmunoloji - Allerji ve Bağışıklık Hastalıkları Allerji testi yaptırdınız mı?

kızlar bir şey sorucam.benimde kızıma yıllar önce alerjik astım teşhsi kondu.tedavi oldu 1,5 yıl.sabahlara kadar öksürüyodu yavrum.ağızspreyine kadar kullandı.baskılandı bayağı ama geçmeyince doktor imkanda olunca marmaire gidin bence dedi.gittik.tam 1ay sonra kızım ilaçsız pat diye iyileşti.ve 1,5 yıl kadar birşey olmadı.mecburen dönüş yaptık istanbula ve gene başladı sanırım.kışın çok sık üstsolunum yolu enf. oluyo.farenjit geçiriyo,yazında bazen oluyo.şu 1haftadır ısrala geçmeyen öksürük başladı doktor alerjik dedi.
biz deri testi yaptırmadık hiç acaba ücreti ne yazmamışsınız hiçbiriniz.pahalımıdır bu test??

bu testlerin ücreti ne kadar arkadaşlar, devlette her yerde yok malum. devlet hastanesi olarak neresi var bildiğiniz, istanbul'da?

ben de yaptırmıştım ankarada hacettepe üniversitesi en geniş kapsamlısını yapıyor
koldan yapıldı ve çok az acıdı, korkmayın yani.
küf mantarına alerjim çıktı
ve alerjiden nefret ediyorum

merhaba..... benim alerjim var sanırım :KK14: bu yüzden alerji testi yaptırmak istiyorum bunun için hangi bölüme gitmeliyimm??

Ben 6 yıl önce istanbul anadolu yakası kartal kızılay hastanesine başvurmuştum.Göğüs bölümünde alerji testi yapıldı bana.Kandaki alerji oranına da baktılar.Ayrıca kolumun iç kısmına boylu boyunca 29 farklı adet alerjen sürdüler sürdükleri yerleri minik bir iğne ucuyla çok az işaretlediler acımıyor bu arada.Sonra yarım saat bekleyeceğiz eğer kabaran olursa buna alerjin var demektir dediler.10 tane çıkarsa hemen iğne tedavisine başlarız dedi.Çok sevindim.Çünkü özellikle mart ayında bir nezle oluyordum tam 6 ay sürüyo taa Eylül'e kadar.Perişan oluyorum burnum kanıyo hapşırmaktan nefes alamıyorum feci başağrısı burunda yara yüzde kızarıklık falan.Neyse yarım saat geçerken dehşetim artmıştı zaten. Koluma sürülen 28 maddeye alerjim çıkmıştı ve kabarmak ne kelime kolumda bildiğiniz 28 tane küçük dağ vardı sanki.Gören ve anlamayan hastalar arı saldırısına uğradım sandı.Doktor bu kadarını beklemiyordum dedi.Alerjimin çıkmadığı tek şey ise çok ilginç ama bebekliktewn beri evden eksik olmayan kedi tüyü oldu.Bağışıklık kazanmışım şükür bir tek ona :) Sonra ilaçlara başladık ama ilaçlar koruyamadı iğne de birşeye yaramadı.Doktorum sonra seninki kronik iğne yetmiyor sadece ağrılarını dindirebilirim mümkün olduğunca korun dedi.Nerden koruncam kolay mı.... Aradan 3 yıl geçti ellerim bildiğiniz cüzzam gibi oldu.Parmaklarım eridi nerdeyse kanama tahriş.Doktora gittim yine bu sefer cildiye. Egzama teşhisi kondu yine başladık tedaviye .Yine sonuç alamayınca da bu sefer egzama testi yapalım dediler. O da sırtımdan yapıldı.Sırtınız 36 madde bir bantla yapıştırılıyor 3 gün bekliyorsunuz.Su değdirmek yok. 3 gün sonra doktor tahlilleri alıyor ve benim sınırsız birsürü şeye daha alerjim çıkıyor tek farkla bu sefer dokununca ellerim yara oluyor.Fotokopi kağıdına dahi... V eben bir öğretmenim kağıt kadar dokunduğum bir şey yok.Deodorantlar deterjanlar boyalar neye dokunsnm ellerim kanıyor.Allah hepimize yardım etsin

Son düzenleyen: Moderatör:
sentimantel,
dilerim bu konuda da senin hayatını kolaylaştıracak çözümler vardır, bulunur, ülkemize de gelir en kısa zamanda. fotokopi demişsin, bir öğretmen olarak çok iyi anlıyorum durumunu. kedilerden uzak kalmak zorunda kalmamana sevindim ama:)))

Ben 5 gündür uğraşıyorum alerji testi sonuclarını alabilmek için sonunda da çıkan cilde temas eden bir kaç şey parfüm falan filan çıktı ama bana yaptıkları yama(patch) testi imiş ve gıda alerjisini içermiyor , ben hangi gıdaya alerjim olduğunu öğrenmek istiyorum, Prick testi mı kan testi mı yaptırmalıyız? Lütfen acil yardım edin, istanbul da Avrupa yakasında en iyi yapan yer neresi biliyorsanız bunu da söyletseniz çok sevinirim, devlet hastanesi olması daha iyi olur, lütfen acil yardım

Merhaba çocuğunuz için geçmiş olsun Alerji Uzmanı tavsiye edebilirim. Kesin çözüm alırsınız 3 yaş üstü çocukların neye karşı alerjisi olduğu ortaya çıkıyor yani takiple gözlemle olacak şey değil ben yaptırdım çok memnun kaldım sonuca göre de tedavi yöntemi uygulandı. internetten bakabilirsiniz Uzm. Dr. Sevin Karalar

Ben 5 gündür uğraşıyorum alerji testi sonuclarını alabilmek için sonunda da çıkan cilde temas eden bir kaç şey parfüm falan filan çıktı ama bana yaptıkları yama(patch) testi imiş ve gıda alerjisini içermiyor , ben hangi gıdaya alerjim olduğunu öğrenmek istiyorum, Prick testi mı kan testi mı yaptırmalıyız? Lütfen acil yardım edin, istanbul da Avrupa yakasında en iyi yapan yer neresi biliyorsanız bunu da söyletseniz çok sevinirim, devlet hastanesi olması daha iyi olur, lütfen acil yardım

canım geçmiş olsun. Alerji testi için kendi doktorumdan çok memnumun.Avrupa yakasında bahçelievlerde Uzm. Dr. Sevin Karalar. bi internetten araştır istersen gayet iyi bir doktor. Benim teşhisimi o koydu 2 doktora gittim net birşey söylemedi

merhabalar
bende her ay 2 3 kez faranjit oluyordum en son öksürükle beraber tıkandım nefes alamadım hava aldım acillik oldum felan:KK14:
en sonunda teşhisi koydu doktorum alerjik astım bronşit:KK14:
alerji testimide yaptırdım haydarpaşa gata askeri hastanede alerji doktoru prof ve harika bir doktor zaten alerji hastalıklarıyla ilgili bir sitesi var.
ev tozu akarlarına hafif derece ilkbahar polenleri ve yabani ot polenlerine ileri derecede alerjim çıktı..
alerji ilacına kullandığımdan beri faranjitim kesildi gece öksürükle uyanmıyorum çok şükür.şimdi ilacı bıraktım atak dönemlerinde kullanıcam
allah herkese şifa versin..nefes almanın ne demek olduğunu çokkk iyi anladım

selam kızlar yaklaşık 18 senedir alerji sorunu yaşıyorum çok kez test yaptılar ve birçok farklı doktora gittim.test yaptırmak çok anlamsız çünkü gitmeden önce polenlere alerjim olduğunu veya köpeklere biliyordum.insanın vücudunu tanıması lazım.benim için yiyecekler önemliydi ama onuda hiçbir doktor yapmıyor.senelerin deneyimile hangi yiyeceğe alerjim var onuda tespit ettim.bu sebebten önce vücudunuzu tanımaya çalışın

Ben 6 yıl önce istanbul anadolu yakası kartal kızılay hastanesine başvurmuştum.Göğüs bölümünde alerji testi yapıldı bana.Kandaki alerji oranına da baktılar.Ayrıca kolumun iç kısmına boylu boyunca 29 farklı adet alerjen sürdüler sürdükleri yerleri minik bir iğne ucuyla çok az işaretlediler acımıyor bu arada.Sonra yarım saat bekleyeceğiz eğer kabaran olursa buna alerjin var demektir dediler.10 tane çıkarsa hemen iğne tedavisine başlarız dedi.Çok sevindim.Çünkü özellikle mart ayında bir nezle oluyordum tam 6 ay sürüyo taa Eylül'e kadar.Perişan oluyorum burnum kanıyo hapşırmaktan nefes alamıyorum feci başağrısı burunda yara yüzde kızarıklık falan.Neyse yarım saat geçerken dehşetim artmıştı zaten. Koluma sürülen 28 maddeye alerjim çıkmıştı ve kabarmak ne kelime kolumda bildiğiniz 28 tane küçük dağ vardı sanki.Gören ve anlamayan hastalar arı saldırısına uğradım sandı.Doktor bu kadarını beklemiyordum dedi.Alerjimin çıkmadığı tek şey ise çok ilginç ama bebekliktewn beri evden eksik olmayan kedi tüyü oldu.Bağışıklık kazanmışım şükür bir tek ona :) Sonra ilaçlara başladık ama ilaçlar koruyamadı iğne de birşeye yaramadı.Doktorum sonra seninki kronik iğne yetmiyor sadece ağrılarını dindirebilirim mümkün olduğunca korun dedi.Nerden koruncam kolay mı.... Aradan 3 yıl geçti ellerim bildiğiniz cüzzam gibi oldu.Parmaklarım eridi nerdeyse kanama tahriş.Doktora gittim yine bu sefer cildiye. Egzama teşhisi kondu yine başladık tedaviye .Yine sonuç alamayınca da bu sefer egzama testi yapalım dediler. O da sırtımdan yapıldı.Sırtınız 36 madde bir bantla yapıştırılıyor 3 gün bekliyorsunuz.Su değdirmek yok. 3 gün sonra doktor tahlilleri alıyor ve benim sınırsız birsürü şeye daha alerjim çıkıyor tek farkla bu sefer dokununca ellerim yara oluyor.Fotokopi kağıdına dahi... V eben bir öğretmenim kağıt kadar dokunduğum bir şey yok.Deodorantlar deterjanlar boyalar neye dokunsnm ellerim kanıyor.Allah hepimize yardım etsin

Canım çok ama çok geçmiş olsun, gerçekten zor bir durum. Allah yardımcın olsun, kolaylıklar versin...

arkadaslar merhaba ben kendıme gıda alerjı testı yaptırmak ıstıyorum avrupa yakasındayım malum ozeller cok pahalı hangı devlet hastanesınde yapılıyor bılgısı olan varmı arastırdım bulamadım bıde bazılarında sadece 6 tanesı ıcın yapıyolarmıs daha fazlası ıcın yapan bı yer olursa sevınırım

X