soğan suyu,doğum kiloları ve beklenen regl!

bende soyup 8 e bölüp 10 dk.kaynatıyorum.ama hem sabah hem akşam yemeklerden yarım saat önce içine biraz limon sıkıp sıcakken içiyorum.çay gibi yani.soğuk yada ılık bi faydası olmuyomuş.

zuza bu şekilde yapıyorum canım.

denesem mifisfisfis korkuom amaaadelikafadulden ya kusarsaaaammdelikafadulden

ya kızlar soğan sütünüzün tadını değiştirmiyo mu? ben de yapmak isterdim(kistim var, dr sezeryanda bile alamadı,almak riskli dedi) ama bebişim emmeyi reddeder diye korkuyomm:1no2:

Bu sogam suyunu denemek isterim ama benim midem cok kotu bee en ufak seyden bulanir mesela 9 ay hamileigim boyunca sut ictigim icin sutten tiksindim ama simdi sut olsun diye iciyorum mevbur bi dikiste hemen iciyorum midem kalkmasin diye ama bunun sicak icilmesi gerekiyomuss ayy soguk icilse tek seferde icerdim ama cok zor olur sicakken denemek lazim

denesem mifisfisfis korkuom amaaadelikafadulden ya kusarsaaaammdelikafadulden
denemeden bilemezsin tatlişkom.ee kusarsan bidaha içmezsinyerimseniben
bend bı deneyım yarından ıtıbaren başlıyorummm..hihoyyyt
e hadi hayırlısı o zamankaydirigubbakcemile2
ya kızlar soğan sütünüzün tadını değiştirmiyo mu? ben de yapmak isterdim(kistim var, dr sezeryanda bile alamadı,almak riskli dedi) ama bebişim emmeyi reddeder diye korkuyomm:1no2:
canım gerçekten bu konu hakkında bi bilgim yok.benim bugün 15.günüm.bugünden itibaren biraz ara vericem.sonra tekrar başlıycam.bebeğimin emmesinde hiçbi değişiklik yok.15 gün önce nasıl iştehla emiyosa hala öyle.ama tabi herkesde aynı etkiyi gösterirmi bilmemfisfisfis
Bu sogam suyunu denemek isterim ama benim midem cok kotu bee en ufak seyden bulanir mesela 9 ay hamileigim boyunca sut ictigim icin sutten tiksindim ama simdi sut olsun diye iciyorum mevbur bi dikiste hemen iciyorum midem kalkmasin diye ama bunun sicak icilmesi gerekiyomuss ayy soguk icilse tek seferde icerdim ama cok zor olur sicakken denemek lazim
valla cidden içemeyen için zor olur.bi kerelik yap bi dene.miden bulanırsa bidaha yapmazsın canım.ben nette araştırırken sıcak olması lazım diye okudum.

bide dün sabah programların birinde(petek'teydi galiba)bi dr.yemeklerden önce 1 tatlı kaşığı çörekotunu çiğneyip yutmanın dietsiz ve sporsuz ayda 4 kilo verdirebileceğini söyledi.bunu dr.bizzat kendisi denemiş adam 110 kilo falanmış.üstünede 1 bardak su içiyomuşsun.ben onuda deneyeceğim yarın sabahtan itibaren.hem zahmetsiz hemde yararlı.çörekotu cilde de iyi geliyomuşhihoyyythihoyyyt(süt yapıyo diye de duymuştum)
ay bende bitkici kocakarılara döndüm haa:roflol::roflol:

aa çörek otu ha??
severım bende..
evde olcaktı onuda deneyım barim..
soğanı unuttum bugun.yarın ıkısınıde yapim.

çörek otunun çok şifalı olduğunu duymuştum ama ne yazık ki hiçççç hazzetmem kendilerini :KK43:(

Arkadaslar ben soğan suyunu cok onceden denemıstım bır kere..
Kısa bır sure yanı 1,5 hafta gıbı kullanmıstım 3 kılo vermıstım... kaynatırken kı kokusu cok oluyor ancak tadı kokusu gıbı degıl..
Ben hıc zorlanmadan ıcmıstım lımonla bırlıkte..
Çok faydası oluyor gercekten.. Ama aradan cok gectıgı ıcın unutmusum baslıgı gorunce hatırlamıs oldum..
Bende doğum kılolarımdan muzdarıbım :KK43:( bunu denıyecegım hem sutu de artırırmıs dedınız..
Hafta sonu tv de marankı de soğan suyu ıcın demıstı..zayıflamk ıcın.. Konu sahıbı arkadasıma cok teskkur ederım sayesınde bır cozumu hatırlamıs oldum.. :)

Arkadaslar ben soğan suyunu cok onceden denemıstım bır kere..
Kısa bır sure yanı 1,5 hafta gıbı kullanmıstım 3 kılo vermıstım... kaynatırken kı kokusu cok oluyor ancak tadı kokusu gıbı degıl..
Ben hıc zorlanmadan ıcmıstım lımonla bırlıkte..
Çok faydası oluyor gercekten.. Ama aradan cok gectıgı ıcın unutmusum baslıgı gorunce hatırlamıs oldum..
Bende doğum kılolarımdan muzdarıbım :KK43:( bunu denıyecegım hem sutu de artırırmıs dedınız..
Hafta sonu tv de marankı de soğan suyu ıcın demıstı..zayıflamk ıcın.. Konu sahıbı arkadasıma cok teskkur ederım sayesınde bır cozumu hatırlamıs oldum.. :)

rica ederim canım..ne demek.yeterki şu doğum kilolarından biran önce kurtulalım.bu arada 15 günde 5 kilo verdim ve soğan suyunu şimdilik bıraktım(15 günden fazla uygulamayın diye okudum da)hamiş kalmadan önceki kiloma 2 kilocuk kaldıııhihoyyyt ancak ne enteresandır ki o dönem giydiğim pantolonlar çok zor oluyo.göbeğim hiç kalmadı.ama popo baya kötü olmuş..gerçi bugün bi pantolon denedim.kolayca geldi...durmak yok:eek:.10-15 gün sonra yine başlıcam soğan suyuna

phatosh canım ben kasım annesiyim ve canım sürekli bişey yemek istediği için bırak kilo vermeyi alıyorum, ben de soğan suyunu deneyeceğim ama bişey sormak istiyorum, sen sabah akşam sıcak içiyorum demişsin. sabah yaptığı suyu akşam ısıtıp mı içiyorsun yoksa yenisini mi yapıyorsun canım? 1 su bardağı mı içiyorsun ve soğanı ne kadar su ekleyip kaynatıyorsun??? ona göre yapayım bende :)a.s.

rica ederim canım..ne demek.yeterki şu doğum kilolarından biran önce kurtulalım.bu arada 15 günde 5 kilo verdim ve soğan suyunu şimdilik bıraktım(15 günden fazla uygulamayın diye okudum da)hamiş kalmadan önceki kiloma 2 kilocuk kaldıııhihoyyyt ancak ne enteresandır ki o dönem giydiğim pantolonlar çok zor oluyo.göbeğim hiç kalmadı.ama popo baya kötü olmuş..gerçi bugün bi pantolon denedim.kolayca geldi...durmak yok:eek:.10-15 gün sonra yine başlıcam soğan suyuna

Aaa cok guzel ya sevındım canım..
Darısı benım basıma :) toplamda kac fazlan var dı pekı ?
Hepsını sogan suyu ıle mı verdın ? bu arada nasıl uyguladın anlatabılırmısın sana zahmet..
Ben nasıl yaptıgımı unuttum.. bır kere sabah kaynatıp ıctıgımı hatırlıyorum..
Orta boy bı tencereye suyla soganları koyup kaynatıyordum sonra ıcıyorm sogudugunda tekrar ısıtıyordum heralde gun ıcınde.. fisfisfis
nasıldır aslı ?

phatosh canım ben de sormuştum sana nasıl yaptığını tüm ayrıntıları sabırsızlıkla bekliyoruz canım, kilosundan dertli çok, bekliyoruz yardımını phatosh canım.

phatosh canım ben kasım annesiyim ve canım sürekli bişey yemek istediği için bırak kilo vermeyi alıyorum, ben de soğan suyunu deneyeceğim ama bişey sormak istiyorum, sen sabah akşam sıcak içiyorum demişsin. sabah yaptığı suyu akşam ısıtıp mı içiyorsun yoksa yenisini mi yapıyorsun canım? 1 su bardağı mı içiyorsun ve soğanı ne kadar su ekleyip kaynatıyorsun??? ona göre yapayım bende :)a.s.
canım ben sabahtan 1 orta boy soğanı soyup 8 e bölüp küçük bi kapta (kaynadıktan sonra iki bardak kadar kalcak şekilde göz kararı su ile)10 dk kaynatıyorum.çok fazla su koyup çok uzun kaynatmaya gerek yok bence.limon sıkıp öyle içiyorum.akşama aynı suyu ısıtıp içtim.günlük yapmak yeter çünkü.öğünlük yapmadım.

Aaa cok guzel ya sevındım canım..
Darısı benım basıma :) toplamda kac fazlan var dı pekı ?
Hepsını sogan suyu ıle mı verdın ? bu arada nasıl uyguladın anlatabılırmısın sana zahmet..
Ben nasıl yaptıgımı unuttum.. bır kere sabah kaynatıp ıctıgımı hatırlıyorum..
Orta boy bı tencereye suyla soganları koyup kaynatıyordum sonra ıcıyorm sogudugunda tekrar ısıtıyordum heralde gun ıcınde.. fisfisfis
nasıldır aslı ?
toplam 14 kilo aldım ben hamişlikte.doğumdan sonra 10 kilosu gitmişti ama ikisini geri aldım.yani 8 kilo vermiş oldum.soğan suyuyla 5 ide gitti.işte 1-2 kilo verirsem hepsi gidecek.ama kilom hala fazla.devam edeceğim.ben de senin yaptığın gibi içiyorum canım.ama sadece soğan suyu içip vermemiş olabilirim..akşamları 1 saat spor yaptım evde.hiç olmazsa egzersiz yaptım.ekmeği tamamen kestim.sabah kahvaltıda 1 dilim kepek yada etimek yiyorum tek.bol bol salata yedim.bide üstüne regl olunca ödemim falanda gitti sanırım.
phatosh canım ben de sormuştum sana nasıl yaptığını tüm ayrıntıları sabırsızlıkla bekliyoruz canım, kilosundan dertli çok, bekliyoruz yardımını phatosh canım.

canım benim inşallah hep birlikte veririz:lepi: yukarıda anlattığım gibi yaptım.başarılara.s.

çok sağol phatosh canım, ama yemeği de bayağı azaltmışsın ve spor da yapmışsın, demek ki sadece soğan suyuyla olmayacak bu iş :)) spor için zaman yok :KK43: yemeği biraz azaltmaya çalışıcam ama emzirdiğim için çok acıkıyorum, nolcak bakalım?

tabıkı yenılenlere dıkkat etmek ve spor da önemli..ye ye sonra soğan suyu ıç gıtsın lour mu hıçç..kaydirigubbakcemile3
sııhırlı degnek degıl ya bu soğan suyu..

çok sağol phatosh canım, ama yemeği de bayağı azaltmışsın ve spor da yapmışsın, demek ki sadece soğan suyuyla olmayacak bu iş :)) spor için zaman yok :KK43: yemeği biraz azaltmaya çalışıcam ama emzirdiğim için çok acıkıyorum, nolcak bakalım?
canım inan öyle zor şartlarda spor yapıyorumkiii...oğlum çok yaramaz o bi yandan viyak viyak bağırıyo..eşim ona bakıyo ben spor yaparken.ama bazen o da yorgun oluyo..dayanamıyo,hadi çabuk ol,durmuyo,açmı?bazen 10 dk da bi bırakıp oğluşla ilgileniyorum.ama her ne olursa olsun yapıyorum.zaman yaratıyorum.ben de emzirdiğim için çok iştahlıydım.gelen giden çok oluyo diye hamur işlerine hiç ara vermedim doğumdan beri..bide annem yakın.ne yapsa yolluyo bana..sonra baktım olmayacak...yemeği azalttım.ve sadece 1-2 gün zor geldi.şimdi 1 tabak makarnayı bile yiyemiyorum.hep sebze,salata..bi müddet sonra alışıyosun.sanırım soğan suyu iştahımıda azalttı.deneyen biri olursa bi zahmet böyle bi etkisi olup olmdığını yazsın.(ben öyle olduğunu düşünüyorum ama...)valla tatlım canıma tak dedi,hiç bi kıyafetim olmayınca biraz da hırs yaptım sanırım..kendimi kasmıyorum tabi..haziran,temmuza kadar böyle devam etcem.diete başlamak sigarayı bırakmak gibi bişey.hazır olmadan,konsantre olmadan olmuyo..sigarayıda kendi kendime bırakmıştım zor da olsa:nazar:
valla ben şimdi içiyorum tadıdfa güzel yani işallah işe yarar
ohhh afiyet olsunn:kahve:
ama bırakma sakın.bi 15 gün devam et:hooray:
tabıkı yenılenlere dıkkat etmek ve spor da önemli..ye ye sonra soğan suyu ıç gıtsın lour mu hıçç..kaydirigubbakcemile3
sııhırlı degnek degıl ya bu soğan suyu..

canım zaten öyle bi teknikle kilo veriliyosa bile bırakılınca 2 katı alınıyo..inşallah bundan sonra bu beslenme tarzımı hep devam ettirebilirim.yoksa dediğin gibi yiyip içip bişeyler deneyerek gitmiyo kilocuklara.s

X