soğan suyu,doğum kiloları ve beklenen regl!

phatosh

minik kahramanım benim!..
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2007
1.158
2
42
belkide bu konu diet bölümünde olmalıydı ama ben tamamen doğum sonrası nedenlerden dolayı yaşadığımı paylaşmak istediğim için buraya açıyorum konuyu.
henüz hamileyken tv de prof.dr. ibrahim adnan saraçoğlu, bayanlar rahim içlerinin temizlenmesini istiyorsa(tüm kistler,miyomlar,akıntı problemleri için) soğan suyu kürü uygulasınlar demişti.ben de sezaryen oldum ya,aklıma geldi,deneyeyim dedim.bikaç gün sonra doğumdan sonra ilk kez regl oldum ki dr.um bu ayda olmazsan ilaç veririm demişti.çünkü adet görememek bana çok büyük sıkıntı veriyordu.ayrıca kilo vermeye başladım.doğumdan beri 1 kilo bile verememiştim arkadaşlar.bunalımdaydım.ayın 10 undan beri 4,5 kilo verdim.sonra nette araştırdım hem adet göremeyenlere çok iyi geliyormuş hem de kilo vermeye yardımcıymış.15 günden fazla uygulamayın deniliyor.verdiklerimi almamak için yediklerime çok dikkat ediyorum.bide akşamları spor yapıyorum.
benim gibi metabolizması çok yavaş olan ve hala doğum kilolarıyla uğraşan ayrıca regl olamayan arkadaşlarıma belki yararı olur diye sizlerle paylaşmak istedim.bu yöntemi deneyen varmı aranızda?
benim bugün 14.günüm.yarın soğan suyu içmeyi bırakacağım.ama biraz ara verip tekrar başlamayı düşünüyorum.

not:hamileler kullanmasın anneannem eski zamanlarda düşük yapmak için kadınların soğan suyu içtiğinden bahsetti.rahim içini temizliyo ya!!

Son düzenleme:
sağol canım ya bu soğan suyu mucize zaten bende yapıyorum sen nasıl yaıpıyosun 8 e bölüp kaynatıp içiyom sabahları

bende soyup 8 e bölüp 10 dk.kaynatıyorum.ama hem sabah hem akşam yemeklerden yarım saat önce içine biraz limon sıkıp sıcakken içiyorum.çay gibi yani.soğuk yada ılık bi faydası olmuyomuş.

bende soyup 8 e bölüp 10 dk.kaynatıyorum.ama hem sabah hem akşam yemeklerden yarım saat önce içine biraz limon sıkıp sıcakken içiyorum.çay gibi yani.soğuk yada ılık bi faydası olmuyomuş.

fatoşummmmm kız essah mı diyonnnnnn Şeniz hemen eve gider gitmez denerim ben bunuuu hihoyyyt

benim tiroit sorunum çok ilerlemiş , metabolizmam tamamen durmuş bir gr bile veremiyorum ilaca başladım , regl de olamadım henüz kötükedihüso it gibi sataşıyorum herkese kaydirigubbakcemile3

tadı nasıl katlanılır gibi oluyo mu bari sıcakken

tadı öhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhgyk içtikten sonra çikolata yiyom tabi verdiğim gramda geri gelidir:jeyyar:
mutlaka ağzıma bişey atıyom kuscaj gibi olyuom kötü geldi bana tadı ama olsun bide limon deniyim

tadı öhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhgyk içtikten sonra çikolata yiyom tabi verdiğim gramda geri gelidir:jeyyar:
mutlaka ağzıma bişey atıyom kuscaj gibi olyuom kötü geldi bana tadı ama olsun bide limon deniyim

deme yaaaaa :mymeka: daha şimdiden bulandı midem öğykkkk kafamçokkarıştı e napcezzzzzz

fatoşummmmm kız essah mı diyonnnnnn Şeniz hemen eve gider gitmez denerim ben bunuuu hihoyyyt

benim tiroit sorunum çok ilerlemiş , metabolizmam tamamen durmuş bir gr bile veremiyorum ilaca başladım , regl de olamadım henüz kötükedihüso it gibi sataşıyorum herkese kaydirigubbakcemile3

tadı nasıl katlanılır gibi oluyo mu bari sıcakken

hayatım benimde tiroid problemim var zaten.ondan veremiyom kilo.hipertiroidim vardı.ameliyat oldum.şimdi hipo oldu.metabolizmam öyle yavaşki(hipo yavaşlatır çünkü)
açıkcası ben soğanı normalde çok severim belkide bundan dolayı bana kötü gelmedi tadı.ama nette araştırırken içemedim tadı kötü diyenler olmuş.bence ağzını burnunu kapa yine iç.melek gibi oldum:teytey: nerdeyse eve gelen herkesi kovuyodum sinirden.regl olamamak,kilo verememek ve çalışmayan tiroid gerçekten kötü etkiliyo insanı bilirim

selam kizlar
bende bu kürü cikolata kistim icin uygulamak istiyorum bi zarari olmaz degilmis simdiden tsk ederim

hayatım benimde tiroid problemim var zaten.ondan veremiyom kilo.hipertiroidim vardı.ameliyat oldum.şimdi hipo oldu.metabolizmam öyle yavaşki(hipo yavaşlatır çünkü)
açıkcası ben soğanı normalde çok severim belkide bundan dolayı bana kötü gelmedi tadı.ama nette araştırırken içemedim tadı kötü diyenler olmuş.bence ağzını burnunu kapa yine iç.melek gibi oldum:teytey: nerdeyse eve gelen herkesi kovuyodum sinirden.regl olamamak,kilo verememek ve çalışmayan tiroid gerçekten kötü etkiliyo insanı bilirim

melek gibi he :uhm: burnuma mandal takar içerim delikafadulden

gerçektenmi ya?bana niye öyle gelmiyo acaba:uhm:
ne bulsam yiye içe ağız tadım herşeye alıştı galibasırnaşık şeysırnaşık şey çamur içsem güzel gelecek...ama ben ablama önerdim oda tadı kötü diil dedi
kişiye göre değişiyo demekkiCADIARZU

selam kizlar
bende bu kürü cikolata kistim icin uygulamak istiyorum bi zarari olmaz degilmis simdiden tsk ederim

canım en iyisi bi dr.a danış.yada araştır.benim böyle bi rahatsızlığım yoktu.rahim içi temizlensin diye içtim.seni yanlış yönlendirmek istemem.bide hamile olup olmadığınızı bilmeden içmeyin.zararı olabilir

ya cnm nasıl ıcıyon ben hamıle kalmadan once zAYIflayım dıye yapmısdım sogan suyu ama aklıma geldıkce hala mıdem bulanıyor

ya cnm nasıl ıcıyon ben hamıle kalmadan once zAYIflayım dıye yapmısdım sogan suyu ama aklıma geldıkce hala mıdem bulanıyor

valla tadı kötü gelmiyo ki.:sm_confused:zevkle içtim 14 gün..ama herkes içemeyebilir tabiki.sonuçta soğan sarımsak falan herkes yiyemez.açıkcası hem adet gördüm hemde kilo verdim.ilaç değil,maliyeti ucuz.kötüde olsa içerdim herhaldekaydirigubbakcemile3

ıse yararsa bende yaparım cnm dıet yapıorumda azcıkın kılom var:asigim:

fatoşum çakıltaşım bende de hipotroid var :çok üzgünüm: anacım kilo vermek iyice zorlaşııoo hipotroid yüzünden...
fatoşum sütünde bi değişiklik olmadıı demii...yavruyuda zayıflatmasın bu soğan suyu..hani sütten geçioo sonuçtaa CADIARZU

fatoşum çakıltaşım bende de hipotroid var :çok üzgünüm: Anacım kilo vermek iyice zorlaşııoo hipotroid yüzünden...
Fatoşum sütünde bi değişiklik olmadıı demii...yavruyuda zayıflatmasın bu soğan suyu..hani sütten geçioo sonuçtaa cadıarzu

soğan sütü artırırmış bana çocuk doktoru tavsiye etmişti , tabii o zaman hipotiroidi oldoğumu bilmiyordu

cnm oncekı sayfada yazmıs arkadas soganları kaynatıp ıcıyorsun helal vall phatosh sana cnm haklısın ben soganı normaldede yemem sımdı emzırıyorum sırkelı su ıcıyorum olmadı bır dahakı ayda ona baslarım

fatoşum çakıltaşım bende de hipotroid var :çok üzgünüm: anacım kilo vermek iyice zorlaşııoo hipotroid yüzünden...
fatoşum sütünde bi değişiklik olmadıı demii...yavruyuda zayıflatmasın bu soğan suyu..hani sütten geçioo sonuçtaa CADIARZU

valla hiç düşünmedim bu açıdan.ama sütümde bi değişiklik yok.(tadını bilemicem tabi ama.)ama kilo alımıda iyi şuan oğluşun.ben bi problem yaşamadım.çakılımın dediği gibi soğan sütü arttırır belki suyuda iyi geliyodur.dr.a sormak gerek

Son düzenleme:
X