Kayısı Yağının faydaları..

EFTEL

annesinin küçük prensi
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2009
2.059
1
selamun aleyküm arkdaşlar,Kayısı güzel bir cilt ve canlı saçlar için oldukça faydalıdır. Kanserin önlenmesinde de önemli katkıları vardır.Hatta Seda Sayan güzelliğini her sabah yediği kuru kayısıya borçlu olduğunu söyledi. Kayısı cilde kadife bir görünüm kazandırır. Bir diğer doğal cilt bakım ürünü de kayısı yağı. Kayısı yağı tüm cilt tipleri için uygun bir ürün. Kayısı yağının özellikle yaşlılarda ortaya çıkan kırışıklıkları azaltığı biliniyor. Kayısı yağı kayısını çekirdeğinden elde ediliyor.Kayısı yağı blo miktarda A vitamini içerdiğinden cildi nemlendirip, doğal bir canlılık ve parlaklık vererek, akneleri temizliyor.Kayısı yağının aynı zamanda kalsiyum, magnezyum, karotin ve betakaroten maddelerini içerdiğinden yaşlanmayla ortaya çıkan kırışıklıkları azaltıyor. Cildin doğal güzelliği için haftada bir gün, kuru ciltlerde ise günde bir defa deriye kayısı yağı sürülmesinin tavsiye ediliyor.
ayriyeten aç karnına günde 3 damla birbardak meyve suyuna damlatım içildiyinde bagırsak kurdu olayınıza yarıyacagına eminim..

Son düzenleme:
cnm ben deniyorum gerçekten mükemmel yane ben cildime sabun bile kullanamatan bi insanım hemen alerji yapıyo sivilce çıkarıyo ama bu kayısı yagı gerçekten çok etkili..

Kayısı yağını susam yağı, tatlı badem yağı vb ile karıştırıp mı sürüyorsunuz, yoksa tek başına mı?

bende arada bir kayısı yağı sürüyorum yüzüme ertesi gün yumuşacık oluyor

arkadaslar bende kayısı yağı ve bugday yagı ve ceviz yagını 2sey damla damlatıp karıstırıp pamuk yardımıyla sürüyorum inanmayacaksınız ama göz cevremde cok kücük yeni olusmus kırısık vardı ve o yok oldu bu arada yasım 26

2 aydır kullanıyorum çok memnunum.. cildimi dengesine kavuşturdu.. ayrıca bebeksi yumuşacık bir tene de sahip oluyosunuz.. lekeler içinde çok iyi bir çözüm..gayet memnunum..

kayısı çekirdeği yağını şiddetle öneririm.. parıl parıl bir cilt oluo.. çok kişi sormuştur bişimi kullanıosun cildin çok sağlıklı görünüyor diye.. (Gerçi benm cildim kuruya dönük diğerlerinde nasıl olur bilemem) kuru kayısı da bağrsakları çok ii çalştrır.. karnında şişlik yaşıyanlar için ve kabızlık sorunu yaşayanlara tavsiye edilir..

kayısı yağını nerden temin edebiliriz aktardan mı ? fiyatı ne kadar pahalı mı :)

bir malatyalı olarak kaysının her şeyi şifadır arkadaşlar.hele hamile bayanlar malatyadan çok zeki insanlar çıkar kaysı beyni geliştirir çünkü.bol bol yiyin.

X