Çocuk Hastalıkları Bebeğim Neden Uyumuyor

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

ZeyHan

Guru
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2009
120
10
40
Merhaba arkadaşlar tecübeli anneler lütfen yardım oğlum bir türlü uyuyamıyor. Günde toplam 4 - 5 saat anca uyuyo. Gece uykusu hiç yok sabaha karşı 5 te 6 da uyuyo ve 2 saat sonra uyanıyo. Gündüz ise 10 - 15 er dakikalık kısa uykular. Hastaydı öksürük hapşırık kötü kokulu yeşil kaka falan doktora götürdük soğuk almış dedi ishalinide normal dedi şimdi iyileşti çok şükür bi şikayeti kalmadı ama hala gün içinde 5 -6 kez kaka yapıyor ve yaparken çok zorlanıyor başka bi doktora götürmelimiyim yoksa kendiliğinden düzelirmi ne yapmalıyım. Gündüzleri uyusa onada razıyım. İnşallah düzelir.

ilk önce başka bir dr a götürmen en mantıklısı kaka yaparken zorlandığınıda söylersin hem ama korkma bence .. bebeğin kaç aylık ve neyle besliyosun yazmamışsın ama doymuyo olabilir üşüyor (yada sıcaktan bunalıyor)olabilir giydirdiğin bi kıyafet rahatsız ediyor olabilir..Arabanız varsa eğer eşinden sizi 1-2 saat gezdirmeni isteyebilirsin arabada hemen uyuya kalıyolar motor sesi anne karnındaki sesi anımsattığı için bebekler çok seviyorlar,havalar soğuk ama açık havada da uykualrı çabuk geliyor düzelince bir tur atabilirsin bebeğinle ...benim dr um günde kaç kez kaka yapması önemli değil önemli olan rengi demişti ...ben kızımı ayağımda sallayarak uyutuyorum belki baştan yanlış yaptım ama buna çok alıştı ve hemen uyuyo

öncelikle geçmiş olsun bebeğine ince bir battaniyeyle kundak yapıp uyutmayı dene hergece aynı saatte beşiğine koy salla yada ayaklarında salla odanın ışığına kapa bebeğıne gece olduğunu anlatmaya çalış bebekler üşüdüğü zaman uyuyamaz o yüzden mutlaka battaniyesiyle kundak yapar gibi sar oyle uyut uyutmadan önce biraz mama yapıp biberonla ver karnı iyice doysun aaaa bide ellerini battaniyenin içine sar ellerini hareket ettirip kendini uyandırabilir.bebekler kundaklanınca kendini güvende hisseder kendini güvende hisseden bebekte daha iiyi uyur.son olarak biran önce emziğe alıştır.

arkadaşim bebegin nekadarlık oldugunu yazmadın,ama bence gazı var.kızım oyleydi.ıkınarak tuvalete çikiyordu sanki gabız var gibi.doctor bize gaz yuzunde demişti.gerçek de oyle oldu.gaz ilcı degiştirdik ve duzeldi.kendine iyi bak.

Benim kızımda 1,5 aylık ve kakasını yaparken oda çok zorlanıyor. Anne çocuk sağlığındaki pratisyen bebeklerin ıkınmayı bilmediklerini ve ıkına ıkına tuvaletlerini yapmayı öğreneceklerini söylemişti...

Bu arada benim kızımın uykusuda çok hafif.. Bugün öğlen 2 den akşam 6:30 a kadar uyumadı... Göğsümde uyuyor gazını çıkarırken uyanıyor... Geceleri kundak etmeni bende tavsiye ederimm.Çünkü benim kızım kundak edince iyi uyuyor, yoksa saat başı uyanıyor elini emmeye çalışıyor...

bnm kızımda 12 gunluk oda ıkınıyor sureklı meme emerken dalıyor uyanmasın dıe gaznı cıkarmıyorm uyanırsa cıkarıyorm acaba kötumu edıyorum:S::S:S

canim sanirim bebegin daha küçük.benim kızımda küçükken hep öyleydi çok az uyur sabah5 6 ya kadar uyumaz..sonra 1 2 saat uyur uyanırdı..ama büyüyünce düzene giriyor merak etm..ben elllerini kundak gibi sarardim 4 ayına kadarda sardım ama çok sıkı degil.böylece hareket etsede ellerini oynatamayınca uykuya devam ediyordu..çok sıcak yapma evini normal ısıda olsa yeter bunalabilir bebegin.karnini mutlakaki doyuruyorsundur.ama gazıda varir muhtemelen..sevgilyle kal..

benim kizim14 aylik okadar hasretimki düzgün bir uykuya kizim cok gec yatiyo uyudugu zaman uyuyo ama uykuda mizmizlaniyo eyer kizim ben burdayim hadi uyu dersem devam uyuyor yani sürekli uyanip onun devam uyumasini sagliyorum sabirli olun benim kizim simdi bir haftadir uyanmiyo sabaha kadar uyuyor. cocugunuza vurmayin cunki bu ters tepiyo hircinlasiyorlar arkadasimda öyle yapardi kizi 3yasinda ama cok hircin hic annesini dinlemiyo.

X