ense kalınlıgı ve ikili testleri kacıncı haftalarda yaptırdınız

ben bugün yaptırdım ense kalınlıgını ve ikili tarama testini doktor ense kalınlıgı normal görünüyor dedi sonuclarıda cuma günü alıcaz bakalım inşallah iii çıkar:emir_bebek:a.s.

Merhaba,

ben 16 haftalık hamileyim. 12. Haftada ikili test yaptırdım. Ense kalınlığı 2.1 çıktı ama kan tahlillerimde sonuç iyi çıkmadı. Down sendromu oranı 85/1 çıktı. Bu arada yaşım 38. Bu oranların çıkmasında yaşım etkili oldu. Sonuçta doktorum beni cvs yapması için dr. Atıl yüksel'e yönlendirdi. Ilgileneneler bilirler. Bu konuda türkiyedeki sayılı doktorlardan birisi. Atıl bey bana cvs ya da amniyosentez seçeneklerini sundu. Ben cvs yaptırdım çünkü amniyosentez gibi 16. Haftaya kadar beklemek gerekmiyor. Ve sonuçların % 98'i ertesi gün çıktı. çok şükür bebekte hiç bir problem çıkmadı. Bunu sizinle paylaşmamım sebebi, eğer ikili test sonuçlarınızı iyi çıkmazsa moralinizi bozmayın ve daha ileri tetkikler için tereddüt etmeyin. çünkü bu tetkiklerde çıkan sonuçlar kesin. Içinizde hiç bir şüpheye yer bırakmıyor.
Hepinize sağliklı günler.:

bende,4 mart çarşamba yaptırdım ikili testi,aynı gün kanda alındı,şimdi 16 martı bekliyorum sonuçlar için,ense kalınlığı 2 çıktı riskli guruba giriyormuş.yaşımda 36 13 haftalık hamileyim,çapada yaptırdım ikili testi,çok hasas bir ölçümmüş! bebeğim fazla hareket ettiği için bayağı uğraşıldı ölçüm için,üçlü testen korkar oldum,kafam çok karışık!

bende,4 mart çarşamba yaptırdım ikili testi,aynı gün kanda alındı,şimdi 16 martı bekliyorum sonuçlar için,ense kalınlığı 2 çıktı riskli guruba giriyormuş.yaşımda 36 13 haftalık hamileyim,çapada yaptırdım ikili testi,çok hasas bir ölçümmüş! bebeğim fazla hareket ettiği için bayağı uğraşıldı ölçüm için,üçlü testen korkar oldum,kafam çok karışık!

arkadasim ense kalinligi 2 isecok guzel ben ogluma hamileykende ense kalinligi 2 idi ve gayet guzel demisti dr hayret sasirdim dogrusu riskli dedigine hic merak etme bak goreceksin hersey normal cnm sakin uzulme

slm arkadaslar 10 haftalık hamileyim doktor 11. haftadan birkacgün gecsin ense kalınlıgı :CüvCüv::1hug: ve ikili testleri yapalım dedi size ne zaman yaptı doktorunuz
canım bende ikili testimi 13 .haftamda yaptırdım.aynı gün doktoruma muayene oldum ve bebeğimin ense plisini ölçtü.hemen o gün kan tahlilide yaptırdım ve merakla aynı zamanda korkuyla beklemeye basladım.ck şükürki 3 lü teste bile gerek kalmadı.tahlilleri 5 günde aldık.ayrıca bu testin kesin sonucları olmadıgınıda unutmayın.

ben yeni üyeyim 16 haftalık hamileyim :CüvCüv: fakat ikili tarama sonucum yüksek çıkmış tam sınırdaymışım 1/50 imiş değerlerim 16 martta amniyosentez yapılacak ve ben çok korkuyorum iyi düşünmek istiyorum ama kötüsü aklımdan çıkmıyo bir türlü kötü çıkarsa bebeği alırız dedi dr lar ve ben arada kaldım bu önümüzdeki 1 ay nasıl geçer bilmiyorum ağlıyorum sürekli bebeğim için; başka amniyosentez yaptıran arkadaşlar varmı

canım komşumda hamileydi ikili tarama testinde hastalık görülmüş ama aldırmak istememişler bebel şuan çok iyi hasta filanda değil canını sıkma inşallah sonuç iyi gelir

bende 11 haftalıkken yaptırmıştım ense kalınlığı ölçümünü ve ikili tarama testini Allaha şükür bebeğimin durumu iyi şimdi 20 haftalık olduk

sağol, yaşımdan dolayı risk yüksekmiş amniyosentez yaptırma kararını veremedim,sonradanda pişmanlık duymak istemiyorum,capa hastanesine gidiyorum genetik uzmanı ibrahim bey yapacak amniyosentezi tanıyan varmı,bilmiyorum,sinirli biri diye duydum

ben de 2li yaptırdım sonuçlar normal dedi ama bu gidişimde illa bu hfta 3lü yapılacak dedi.ben de geçen sefer gerek duymamıştınız iyi demiştiniz ne oldu dedim o da bu farklı mı dedi bişey dedi anlamadım zaten daha görüşme bile yapmadan yanındaki asistanı 3lü test yapılfdı mı size diye on kere sordu anlamadım şimdi 16+4 üm çrşmba gidicem 3lü için niye anlamadım merak ettim tedbir mi acaba??????? fisfisfis

sağol, yaşımdan dolayı risk yüksekmiş amniyosentez yaptırma kararını veremedim,sonradanda pişmanlık duymak istemiyorum,capa hastanesine gidiyorum genetik uzmanı ibrahim bey yapacak amniyosentezi tanıyan varmı,bilmiyorum,sinirli biri diye duydum

Canım, amniyosentez çok tehlikeli biliyosun. Ben de 13 haftalık hamileyim, ense kalınlığı riski çıktı:KK43: Bana doktorum Panorama Test önerdi. 2 tüp kan verdim şimdi sonucunu bekliyorum. Sadece anne kanından çalışılıyor. Belki sen de düşünebilirsin. Panorama gibi birçok test var ama doktorum özellikle Panoramayı seçti çünkü çoğu yalan söylüyor, amniyosenteze alternatif falan diyolar. doktorum beni özellikle uyardı: Bu testlerin hepsi bir tarama testi, tanı testi değil dedi. Eğer yüksek risk çıkarsa amniyosentez yapacağız. Ben sana da düşünmeni öneririm :128: çünkü bu amniyosentezlerin bir çoğu gereksiz yere yapılıyormuş, üstelik bebişlerimizin düşme riski var

X