Söz yüzüğü atmak

anneadayi30

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2008
65
13
43
sözlümle ayrı dünyaların insanları olduğumuzu 7 sene sonrasında anladım.
şimdi ayrılmak istiyorum,ama söz atmak kötü birşey mi? ömrümboyu karşıma çıkar mı?
ailem ne der? kafamda birsürü soru var:KK43:
artık onunlayken mutlu değilim. ne yapmalıyım?

Şaka mı yapıyorsun sen güzelim. Söz atmak neden kötü bir şey olsun ki. İleride karşına çıksa ne olacak. Sanki vatan hainliği yapacakmış gibi konuşmuşsun.
Keyfin ve mantığın ne söylüyorsa onu yap.

kötü bir şey yapiorum diye düşünme cnm.
bu gayt doğal birşey daha snra mutsuz olmktnsa böylesi daha iyi olur senn içn.
kimin ne dediğini sakın düşünme öenmli olan sensin canm.
hakkında hayırlısı olsun..

Artık hiçbirşey hissetmiyorum ona karşı. Ama biranda da ayrılmak istiyorum denmez ki.Onu kırmak istemiyorum.Hem sonra aileler var işin içinde.

söz atmak- nişan atmak- boşanmak... hiçbiri kötü şeyler değildir canım..

yaşam kaliteni korumak hayatını daha mutlu devam ettirmek için ne gerekiyorsa yapmalısın.

Okadar katı ve kuralcı bir ailem var ki benim. Nasıl derim onlara bilmiyorum. Ne diycem,anne 7 sene de aşk bitti mi diycem. Ne aşkı der ya!

canım hayatını mahfetmek daha mı ii?
ayrılman en ii çözüm..
mutlu olamıosan mutlu da edemezsin..

Okadar katı ve kuralcı bir ailem var ki benim. Nasıl derim onlara bilmiyorum. Ne diycem,anne 7 sene de aşk bitti mi diycem. Ne aşkı der ya!

canım hiç bir anne kızını bile bile ateşe atmaz mutsuz olmasını istemez.
annene sorunlarınızdan bahset zaten sorunlarını öğrenince onunda içi sılıacak ve sana yol gösterecektir. yapamayacağını gitmediğini anlat..

7 sene diye bakma hiçç.. benim de 7 yıllık bir beraberliğim vardı.. bıkmıştık aşk yoktu derken eşimle tanıştık.. aramızda birşeyler başldı.. ve 1 sene de evlenmeye karar verdik..
çok da mutluyum...

bir ömür boyu mutsuz olmaktansa
yolun başında ayrılmak
daha iyi bence.
ailen eminim senin yanında olacaktır.

çoçuklu bayanlar bile ayrılıyor
mutsuz olmaktansa diye
sen daha yolun başındasın.

profilinizde memur yazıyor yanlış okumadıysam, yani yetişkin bir bayansınız. ailenizin katı olduğunu söylüyorsunuz. ben mesela anneme "bitti!" dediğimde, ben anlatana kadar "neden?" diye sormaz, çünkü mutsuz olduğumu ve elimden geleni yapmış olduğumu bilir.
bu durumda siz de, sakin sakin önce bir şeyler çıtlatın, kime daha yakınsanız ailenizde onunla paylaşın, sonra da diğerlerine açıklayın durumu. ama siz sözlünüze bile nasıl açıklayacağınızı düşünüyorsunuz, orayı anlayamadım. o çok mutlu da, siz mi mutsuzsunuz. mutlu olmadığınızı konuşmadınız mı, onunla?

söz atmak- nişan atmak- boşanmak... hiçbiri kötü şeyler değildir canım..

yaşam kaliteni korumak hayatını daha mutlu devam ettirmek için ne gerekiyorsa yapmalısın.

a.s

Şaka mı yapıyorsun sen güzelim. Söz atmak neden kötü bir şey olsun ki. İleride karşına çıksa ne olacak. Sanki vatan hainliği yapacakmış gibi konuşmuşsun.
Keyfin ve mantığın ne söylüyorsa onu yap.

a.s

insanlar evlenip ayrılıyor böylesi dahamı iyi anlaşamıyorsan ayrılcaksın
kim ne der diye düşünme
o kişiyle yaşayacak olan sensin
başkalarını düşünme kendini düşün

millet şunu bunu dicek diye evlenmiceksin herhalde onunla. söz bu, nikah değil. şimdi sözü atamam diyorsan ilerde nikahı bozmak zorunda kalabilirsin.

size sunulan hayatı,anlaşamadığınız,sevmediğiniz biriyle
yaşamaya karar verirseniz,o hayat yaşanılmaktan çıkar,
size ömür boyu mutsuzluk getirir..
söz ve nişanlılık dönemi tanıma dönemidir...
elalem ya da ailem ne der diye hayatınızın hiçbir döneminde düşünmeyin..
sizin için en doğru kararı siz verirsiniz,aileniz destekler...
söz atmak,nişan atmak ya da boşanmak tabiki kötü birşey değil,
kimse ayrılmak için bu yola girmiyor ama
yanlış birşeyler varsa bunun önlemini önceden almakla
kendinizi korumuş olursunuz...kim ne derse desin,sizin gibi kimse tanıyamaz sözlünüzü...
demek ki yanlış yapmış size o zaman
hayatınıza yeni bir çizgi çekin derim...
sevgiler...

hayatımda yaptığım en doğru şey nişanlımdan ayrılmaktı....şayet senin gibi düşünüp ayrılmamış olsaydım mutsuz bir evlilik içinde olurdum bu sefer boşanmak için uğraşıyor olurdum.

bazi iliskiler vardir .. bitmesi gereken .. demekki seninkide bitmesi gerekiyormus ..
baskasina ayip olmasin, millet ne der diye düsünüp evlenirsen, mutsuz olan sen olcaksin ..
en iyisi yol yakinyen ayrilmak ..

senin icin ne hayirliysa o olur insallah ...

üzme kendini .. hersey olacagina varir ..

sözlümle ayrı dünyaların insanları olduğumuzu 7 sene sonrasında anladım.
şimdi ayrılmak istiyorum,ama söz atmak kötü birşey mi? ömrümboyu karşıma çıkar mı?
ailem ne der? kafamda birsürü soru var:KK43:
artık onunlayken mutlu değilim. ne yapmalıyım?

kendinize yazık etmeyin..
sonradan pişman olacagına ,yol yakınken vazgeçin..
niye söz bozmak kötü bişey olsun ki...

elalem ne der diye yaşanmaz ki arkadaşım sevmediğin bir adamla nasıl aynı evi aynı hayatı paylaşacaksın? insanlar karısından kocasından boşanıyo bunda bir ayıp göremiyorum biriyle artık anlaşamıyorsan yada bişeyleri paylaşmak istemiyorsan ayrılman en doğal hakkın ailende seni anlıycaktır :teselli:

yol yakınken pişman olduysan dön derim ilerde boşanınca dahamı iyi olacak.toplum baskısı var evet ama en fazla bir iki ay söylenir herkes susar.keşke bende zamanında atsaydım diye çok söylendim kendime ama evlendik şimdi ayrılsam dahamı iyi olcak sanki.sen duygularının bittiginden eminsen kırmadan üzmeden kimseyi bitir bu işi ozaman...

X