hangi banka ne kadar limitle vadeli hesap açıyor?

BenLiLa

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2008
4.200
29
kızlar ufak bir birikimim var..
ve ben vadeli hesap açmak istiyorum...
ama bankalarında bir limiti varmış duyduğum kadarıyla..
yani anca 1.000 yada 1.500 tl yatırırsan vadeli hesap açıyorlarmış...
sizin bildiğiniz bankaları bana söylermisiniz..
hangi banka daha avantajlı?
hangi bankanın limiti ne kadar?
ve 1.000 tl nin aylık getirisi ne olur?

yardımcı olursanız sevinirim...

evet öyle bir alt sınırları var diye biliyorum ben de. annem de doğruladı. biz garanti, yapı kredi ve akbank'la çalışmayı tercih ediyoruz, güvenilirlik açısından. duruma göre değişiyor, fazi oranlarını takip ediyoruz sürekli. arada bariz fark olunca, diğer bankaya geçiyoruz bazen.

bazen 30 gün yerine 35 günlük faizler oluyor. kırık faiz diyorlar buna 32 gün ve üstü olarak geçiyor sanırım. bu ara faizler çok düştü. ama örnek olarak 1000 tl ye böldüğümüzde

%14 faiz oranıyla 1000 tl için 35 günlük faiz 11,3 tl çıkıyor.

ama bu ay %12,5'ten oldu mesela. değişiyor faiz oranları.

bir de birikimin arttıkça mesela 20000 tl'den fazlasına birkaç puan daha yüksek faiz uygulanıyor. unutma her şeyin bir başlangıcı var. damlaya damlaya göl oluyor! :lepi:

bankalarda öyle bir limit yok benimde bildiğim kadarıyla. istersen 1000 TL ile başla istersen300 TL o sana kalmış.

kızlar bankacı olarak cevap vermek istiyorum,vadeli hesaplar da en az 1000 tl olmak durumunda prosdür bu,bunun altındaki yatırımlarda b likit fon alınarak yapılabilir malum faiz oranlarının düşmesiyle birlikte kazanılacak faiz bankadan bankaya değişiyor. 1000 tl 1 ayda 10 tl kazandırıyor..

çok teşekkürler arkadaşlar..
bende 1000 tl yatırdım bir bankaya..
ayda getirisinin 8 tl olacağını öğrendim...
peki fon almakmı daha karlı yoksa aylık vadelidemi değerlendirmeli...

X