Acemi şoför

akpak

maşallah kızıma
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2009
1.926
14
gerekten acemiyim ve iğrenç sürüyorum arabayı :tomato::eek:
eşim defalarca kez uyarmıştı ama ben o yüksek kaldırıma arabayı vurmayı becerdim :eek: çok kötü sürüyorum yaaaa
arabayı alalı 1,5 ay oldu ama ondan önce de bir kaç ay araba kullanmıştım.

canım dikkatlı ol sende...zaten erkeklerin klasık lafırdır iyi kullanamaz kadınlar diye.bence bal gibide kullanır azmet iyi kullan sende panık olma...ben çok iyi şöfor bayanlr tanıyorum.yinede dikkatli olmak gerekıyor cana mal olmasın..

önce trafiğin yoğun olmadığı yerlerde yanınızda biriyle birlikte pratik yapın.

çocuk için deriz ya düşe kalka büyür diye;
ama bunun için maalesef çarpa çarpa öğrenirsin denmez.

allah korusun yüksek bir kaldırım yerine, küçük bir çocuk da olabilirdi.
onun için iyice öğenmeden trafiğe çıkmayın.

bak tatlım 2000 yılından beri hemde büyük panelvan kamyonet kullanıyorum hala ustayım demem sakın panik yapma unutma sen arabayı kullanıyorsun araba seni değil frende gazda senin ayağının altında sakın hız yapma sağdan sağdan temkinli git tamammı

bende çok heyecanlanıyorum araba kullanırken
bu yüzden iyice öğrenmeden trafiğe çıkmayacağım
korkularınızın üzerine gidin
iyice pekiştirip trafiğe öyle çıkın

bende araba hastasıyım ama yaptığımız kazadan sonra çok korkuyorum, şimdi ehliyete yazıldım 9 martta başlıcak ama trafiğe çıkma konusu özellikle araba sollarken acayip korkuyorum nasıl yapıcam bilmiyorum babamla direksiyon dersine başladık ama
herşeyden önemlisi pratik canım trafik olmayan bi yerde yanında biriyle pratik yap çok işe yarıyor başka türlüsü de olmaz zaten

Cnm bak kendin de demişsin "acemiyim " diye...
Kız/ erkek hiç farketmez acemilikte böyle şeyler yaşanır...
Ben bi keresinde geri vitese taktım sanıp habire gaza basmıştım,arabanın egzozundan kara kara dumanlar yükseldi,,,arabada yanık kokusu oldu ,,,tabi ben şok...kaydirigubbakcemile3
Hala da acemiyim ,,,şimdi de kar-kış olunca buzda kullanmaya cesaret edemiyorum,yaz gelsin bakıcam bi çaresine ben dea.s
Öyle böyle öğrenicez işte dert etme cnm,,,sakın pes etme önemli olan o,,, bi de aman dikkat birine çarpma emiiiiyerimsenibenkaydirigubbakcemile3

gerekten acemiyim ve iğrenç sürüyorum arabayı :tomato::eek:
eşim defalarca kez uyarmıştı ama ben o yüksek kaldırıma arabayı vurmayı becerdim :eek: çok kötü sürüyorum yaaaa
arabayı alalı 1,5 ay oldu ama ondan önce de bir kaç ay araba kullanmıştım.

tam benim arabada ustalaşmaya başlamadan önceki son evrem aynen böyle demiştim çevreme ben beceremeyeceğim ooo şimdiiiii anasını ağlatıyorum asvaltın delikafadulden

hiç merak etme madem 1.5 ay olmuş canım tek başına çık demek ki eşinle sen kullanamıyorsun ben de babamla devam etseydim kesinlikle bu kadar hızla öğrenemezdim. insan yalnız çıkınca daha dikkatli oluyor arabanın önünü daha iyi kesitiriyor nereden döner nereye girer çıkar diye azıcık korna yersin sağdan soldan alışırsın sonra bi bakmışsın yolların şöförü olmuşsun bilehihoyyyt hiç sıkma canını öğrenecem de yaaa

ben en çok şu lafı söyledim içimden ne kazmalar öğreniyor bunlar da acemiydi analarının karnından direksiyonla mı çıktı bu kadar insan diyordum cesaretlendiriyordum kendimi.... bu yünzden hiç pes etmeyeceksin devam edeceksin hız yapma yavaş yavaş ..

unutma arabada 3 ayağın var fren debriyaj gazzz onlar senin ayaklarınmış gibi düşün bütünleş ben böyle yağptım bebeğim aynı düşündüklerimi yazdım umarım yardımcı olmuşumdur sana ..

saniyorum park etmeye calisirken vurdunuz kaldirima. bu durumda ne size, ne arabaniza, ne de baskalarina zarar gelmemesi icin bir iki saat özel ders alin derim bir sürücü kursundan. onlar bu isin püf noktalarini cok cabuk ögretir. özellikle park etmek deneme yanilma yoluyla aylar sürer. hatta yillarca araba kullanip park etmeyi beceremeyenler var. ama bir saat dersle usta olursunuz. ve unutmayin ki 1-2 ders icin vereceginiz ücret arbayi carpip tamir ettirmekten cok daha uygun.

ama bunu esimden ögrenirim niye para veriyim diye sakin düsünmeyin. esler cok kötü ögretici. hemen sinirlenip insanin elini ayagina dolastiriyorlar :eek:klava:

ne yalan söyleyim bunca popüler konunun iinde kimse bana cevap yazmayacak sanıyordum beni çok şaşırttınız hem de ok mutlu ettiniz hepinize teşekkür ediyorum. şimdi sırayla cevap vereyim.
selin_as canım dikkatlı ol sende...zaten erkeklerin klasık lafırdır iyi kullanamaz kadınlar diye.bence bal gibide kullanır azmet iyi kullan sende panık olma...ben çok iyi şöfor bayanlr tanıyorum.yinede dikkatli olmak gerekıyor cana mal olmasın..
ya ben de artık inanmaya başlamıştım, galiba kaınlar beceremiyor diye ama yazılanlar ve dün trafikte kangoo kullandığını gördüğüm bayan beni cesaretlendirdi. cana mal olacak kadar hızlı sürmüyorum canım ya. ya2. vites ya da 3. kaydirigubbakcemile3

essmeralda önce trafiğin yoğun olmadığı yerlerde yanınızda biriyle birlikte pratik yapın.

çocuk için deriz ya düşe kalka büyür diye;
ama bunun için maalesef çarpa çarpa öğrenirsin denmez.

allah korusun yüksek bir kaldırım yerine, küçük bir çocuk da olabilirdi.
onun için iyice öğenmeden trafiğe çıkmayın.
trafik olmayan yerde çok pratik yaptım orda çok rahat sürüyorum ya aslında trafikte de rahat sürüyorum ama bazen virajları saçma dönüyorum :eek: aslında ben senin cevabını yazar yazmaz okumuştum ama son cümlen beni şok etti :1shok: düşünmesi bile çok kötü. ama öyle birşey olmaz inşallah çünkü gayet yavaş sürüyorum hatta etrafta çocuk gördüysem iyice yavaşlıyorum mazallah birden yola atlar ne yapar. benim kaldırıma vurmam arabanın neresinin nereye geleceğini hesap edemememden oldu.

nisan bak tatlım 2000 yılından beri hemde büyük panelvan kamyonet kullanıyorum hala ustayım demem sakın panik yapma unutma sen arabayı kullanıyorsun araba seni değil frende gazda senin ayağının altında sakın hız yapma sağdan sağdan temkinli git tamammı
vayy be. kamyoneeeeetttt. bir alkış sana hihoyyyt aslında yanımda beni, paniğe sokacak biri yoksa hi de panik yapmıyorum :1closedeyes: ya zaten hız yapmıyorum diye sürekli kornaya basıyor arkamdakiler, delirecem delikafadulden

bende çok heyecanlanıyorum araba kullanırken
bu yüzden iyice öğrenmeden trafiğe çıkmayacağım
korkularınızın üzerine gidin
iyice pekiştirip trafiğe öyle çıkın

zaten kardeşim öğretti bana araba sürmeyi ve hep derdi ki 'abla korkarsam kaza yaparsın aklından ya şöyle olursa diye korku seneryoları yazma' çünkü ben sürekli garip sorular sorardım ona -tatlicadiarzu-
trafiğe çıkmadan pekiştirilmiyor ki. ya zaten sürerken pek sorunum yok.
berbat park ediyorum :eek: arabadan bi de çıkyorum ki çarpmayım diye uğraştığım arabaya iki metre var daha :1shok:

deymezsin bende araba hastasıyım ama yaptığımız kazadan sonra çok korkuyorum, şimdi ehliyete yazıldım 9 martta başlıcak ama trafiğe çıkma konusu özellikle araba sollarken acayip korkuyorum nasıl yapıcam bilmiyorum babamla direksiyon dersine başladık ama
herşeyden önemlisi pratik canım trafik olmayan bi yerde yanında biriyle pratik yap çok işe yarıyor başka türlüsü de olmaz zate
ya zaten o pratikler olmasa araba süremez insan. ben ilk başta stop ettirip duruyordum kaydirigubbakcemile3 mesela onu trafik olmayan yerde öğrendim. bir de her araba farklı oluyor yeni arabaya alışma süresi oluyor birka gün.

Cnm bak kendin de demişsin "acemiyim " diye...
Kız/ erkek hiç farketmez acemilikte böyle şeyler yaşanır...
Ben bi keresinde geri vitese taktım sanıp habire gaza basmıştım,arabanın egzozundan kara kara dumanlar yükseldi,,,arabada yanık kokusu oldu ,,,tabi ben şok...kaydirigubbakcemile3
Hala da acemiyim ,,,şimdi de kar-kış olunca buzda kullanmaya cesaret edemiyorum,yaz gelsin bakıcam bi çaresine ben dea.s
Öyle böyle öğrenicez işte dert etme cnm,,,sakın pes etme önemli olan o,,, bi de aman dikkat birine çarpma emiiiiyerimsenibenkaydirigubbakcemile3

di mi yaa. herkes bu dönemden geçecek. acaba daha ne kadar sürerki bu acemilik mirmirmirmir

tam benim arabada ustalaşmaya başlamadan önceki son evrem aynen böyle demiştim çevreme ben beceremeyeceğim ooo şimdiiiii anasını ağlatıyorum asvaltın

hiç merak etme madem 1.5 ay olmuş canım tek başına çık demek ki eşinle sen kullanamıyorsun ben de babamla devam etseydim kesinlikle bu kadar hızla öğrenemezdim. insan yalnız çıkınca daha dikkatli oluyor arabanın önünü daha iyi kesitiriyor nereden döner nereye girer çıkar diye azıcık korna yersin sağdan soldan alışırsın sonra bi bakmışsın yolların şöförü olmuşsun bile hiç sıkma canını öğrenecem de yaaa

ben en çok şu lafı söyledim içimden ne kazmalar öğreniyor bunlar da acemiydi analarının karnından direksiyonla mı çıktı bu kadar insan diyordum cesaretlendiriyordum kendimi.... bu yünzden hiç pes etmeyeceksin devam edeceksin hız yapma yavaş yavaş ..

unutma arabada 3 ayağın var fren debriyaj gazzz onlar senin ayaklarınmış gibi düşün bütünleş ben böyle yağptım bebeğim aynı düşündüklerimi yazdım umarım yardımcı olmuşumdur sana ..

kesinlikle öyle tek başıma çok güzel kullanıyorum eşim sürekli gaza yüklenme dikkat et solla sağa geç diyor delirtiyor beni. ha bi de araba sürmeyi bilmediği halde bana böyle yükleniyor o daha çok delirtiyor beni -tatlicadiarzu- delikafadulden
ya sorsan birilerine sanki hiç acemilik yaşamamış gibi anlatıyorlar. sağolsun canım kardeşim bu konuda çok dürüst kendi acemiliklerini anlatıyor beni de rahatlatıyor :1hug:
çok sağol tabiki çok yardımcı olduna.s.

Bende kaldırıma çıkmıştım canım...kaydirigubbakcemile3
Arabayı yeni değiştirdiğimiz zaman diğerine alışık olduğum için yeni araba bana çok seri geldi kullanamadım. 2-3 defa boş yolda denemem oldu sadece. Çocukta küçük olunca tam öğrenemedim haliyle... Eşimde sağa bak, sola bak, sinyal ver:mymeka:
Heyecan yapıp durdum, ama kararlıyım bu yaz iyice bir öğrenmek istiyorum.kaydirigubbakcemile5

saniyorum park etmeye calisirken vurdunuz kaldirima. bu durumda ne size, ne arabaniza, ne de baskalarina zarar gelmemesi icin bir iki saat özel ders alin derim bir sürücü kursundan. onlar bu isin püf noktalarini cok cabuk ögretir. özellikle park etmek deneme yanilma yoluyla aylar sürer. hatta yillarca araba kullanip park etmeyi beceremeyenler var. ama bir saat dersle usta olursunuz. ve unutmayin ki 1-2 ders icin vereceginiz ücret arbayi carpip tamir ettirmekten cok daha uygun.

ama bunu esimden ögrenirim niye para veriyim diye sakin düsünmeyin. esler cok kötü ögretici. hemen sinirlenip insanin elini ayagina dolastiriyorlar :eek:klava:

aynen öğle. ama bir de işin ilginç tarafı eşim araba sürmeyi bilmiyor iş yerine ben götürüyorum ben alıyorum buna rağmen sürekli dırdırdır :eek:klava:

araba istiyom acemi de olim araba kullanmak istiyorum yeterki araba olsun mirmirmirmir

ben de sakin sakin sürerim beni de eşim heyecanlandırır...
onun yüzünden kullanamaz oldum :KK43:

Bende kaldırıma çıkmıştım canım...kaydirigubbakcemile3
Arabayı yeni değiştirdiğimiz zaman diğerine alışık olduğum için yeni araba bana çok seri geldi kullanamadım. 2-3 defa boş yolda denemem oldu sadece. Çocukta küçük olunca tam öğrenemedim haliyle... Eşimde sağa bak, sola bak, sinyal ver:mymeka:
Heyecan yapıp durdum, ama kararlıyım bu yaz iyice bir öğrenmek istiyorum.kaydirigubbakcemile5

ya cidden bu eşler insanı deli eder delikafadulden demek sadece benimki değilmiş bütün eşlerin özelliğiymiş karışmak. gerçi önceleri ben de kardeşim sürerken sürekli laf söylerdim şimdi şoför olunca gördüm ki şoförün gördüklerini yanındaki görmüyor ve aslında yardım ediyim derken büsbütün şoförün dikkatini dağıtıyor. :mymeka:
bu sırada vites değiştirmekten de nefret ediyorum. o kadar söyledim otomatik vites alın bana diye dinletemedim. inşallah bu arabayı yenilersek otomatik aldırırım yerimseniben

eşimde var ama cesaret edemiyorum ehliyetede çocuklar yüzünden gidemiyorum çok cesaretsizim çookk:))

X