koroid pleksus kisti

esn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2009
8
0
44
arkadaşlar hamileliğimim 18,5 haftasındayım. 2li ve 3 lü testlerimde hiç bir anormal durum çıkmadı. fakat detaylı ultrasonda bebeğimin beyninde milimetrik boyutlarda koroid pleksus kisti saptandı. doktor bunların transient yani geçici olduklarını söyledi. doktorumuzla görüştük 2 hafta sonra tekrar bakalım gelişimini izleyelim geçicidir denildi. bu durumu yaşayanlar varsa lütfen benimle paylaşsın senağlama

arkadaşlar hamileliğimim 18,5 haftasındayım. 2li ve 3 lü testlerimde hiç bir anormal durum çıkmadı. fakat detaylı ultrasonda bebeğimin beyninde milimetrik boyutlarda koroid pleksus kisti saptandı. doktor bunların transient yani geçici olduklarını söyledi. doktorumuzla görüştük 2 hafta sonra tekrar bakalım gelişimini izleyelim geçicidir denildi. bu durumu yaşayanlar varsa lütfen benimle paylaşsın senağlama

geçmiş olsun ve eğer doktorun geçici dediyse için rahat olsun canım.benim bu konuda bir bilgim yok.ama bir şey sormak istiyorum.ikili ve üçlü testlerin iyi çıktığı halde detaylı ultrasonu doktorun mu istedi,yoksa kendin mi yaptırmak istedin.biz 28. haftadayız kızımla ve çok kararsız kalıp en sonunda doktorumuz gerek görmediği için yaptırmadık detaylı ultrasonu.hata mı yaptık acaba

geçmiş olsun ve eğer doktorun geçici dediyse için rahat olsun canım.benim bu konuda bir bilgim yok.ama bir şey sormak istiyorum.ikili ve üçlü testlerin iyi çıktığı halde detaylı ultrasonu doktorun mu istedi,yoksa kendin mi yaptırmak istedin.biz 28. haftadayız kızımla ve çok kararsız kalıp en sonunda doktorumuz gerek görmediği için yaptırmadık detaylı ultrasonu.hata mı yaptık acaba

normalde uygulanan ikili test, ardından üçlü test sonrasında da detaylı ultrason. tabiki detaylı ultrason sana kalmış birşey ama doktorlar öneriyor. bizde maalesef bu kisti orada gördük. su an geçici diyorlar ama geçene kadar psikolojimiz alt üst. en iyisi fazla üstüne gitmemek.

canım aynı kist benim bebeğimde de görüldü.ben de ilk başta çok üzüldüm ve korktum.üçlü test sonucu iyi çıktı.ikili ve üçlü test iyi çıkınca bi anlam ifade etmiyormuş.24 ve 26. haftalarda kaybolurmuş kist.bence çok düşünme bunu.ben öyle yapıyorum çok takarsak bebeklerimiz kötü etkilenir bundan.yemene içmene dikaat et.benim 10 gün sonra randevum var inşaallah kist kaybolmuştur.Allah bebeklerimizi korusun.sağlıkcakla gelsin kucaklarımıza.:CüvCüv:

canım aynı kist benim bebeğimde de görüldü.ben de ilk başta çok üzüldüm ve korktum.üçlü test sonucu iyi çıktı.ikili ve üçlü test iyi çıkınca bi anlam ifade etmiyormuş.24 ve 26. haftalarda kaybolurmuş kist.bence çok düşünme bunu.ben öyle yapıyorum çok takarsak bebeklerimiz kötü etkilenir bundan.yemene içmene dikaat et.benim 10 gün sonra randevum var inşaallah kist kaybolmuştur.Allah bebeklerimizi korusun.sağlıkcakla gelsin kucaklarımıza.:CüvCüv:

benimde 5 gün sonra kontrolüm var. seni kaçıncı hafta? kontrolüm var diyorsun bu haftalara gelene kadar ne gibi kontrollerden geçtin. gelişim nasıldı. doktorlar kistin büyüyüp büyümemesine bakıyorlarmış. biraz anlatırmısın. bizde üzmemeye çalışıyoruz fakat yine de üzülüyorsun. herşey inşallah yoluna girer.mirmirmirmir

benimde 5 gün sonra kontrolüm var. seni kaçıncı hafta? kontrolüm var diyorsun bu haftalara gelene kadar ne gibi kontrollerden geçtin. gelişim nasıldı. doktorlar kistin büyüyüp büyümemesine bakıyorlarmış. biraz anlatırmısın. bizde üzmemeye çalışıyoruz fakat yine de üzülüyorsun. herşey inşallah yoluna girer.mirmirmirmir

benimde kontrolüm 10 martta.21. haftadayım.sadece 4b ultrasona girdim.bi de üçlü test için kan alındı.üçlü test iyi çıktı çok şükür.doktorum önemli olmadığını söyledi.ben de öyle umut ediyorum.ilk başta çok korktum.benim doktorumun başka bir hastasında daha görülmüş.24.haftada kaybolmuş.bence çok düşünmemek lazım.bebeklerimiz kötü etkileniyor bundan.beslenmemize dikkat edelim.sen içini ferah tut.herşey yoluna girecek inan buna.a.s

kızlar benim bebeğimdede vardı bu kisten...19. haftamda öğrenmiştim sizi çok iyi anlıyorum ilk öğrendiğinizde hayatınız kararıyo resmen...sanırım 22. haftadaydık kist geçmişti 3lü testiniz iyi ise sorun olmazmış drlar öyle diyo ama kuşkunun varsa amnio sentez yaptırıp sonucu kesinleştirebilirsiniz. ben yaptırmadım gerek duymadım 3-4 dr.danıştım hiçbiri gerekli görmedi...şimdi oğlumla 37. hafdamıza girdik maşallah gayette sağlıklı oğlum :) üzmeyin kendinizi inş. hepimiz sağlıklı bir şekilde bebişlerimizi kucağımıza alırız

en azından sizlerin yazdıklarını okudukça kızlar biraz içim rahatladı.benimde kontrolüm 5 martta 21. haftadayız. umarım herşey yoluna girer. bebeklerimiz için herşeyin sağlık ve mutluluk dolu olması dileğiyle.

gelişmeleri birbirimize aktaralım olur mu.

en azından sizlerin yazdıklarını okudukça kızlar biraz içim rahatladı.benimde kontrolüm 5 martta 21. haftadayız. umarım herşey yoluna girer. bebeklerimiz için herşeyin sağlık ve mutluluk dolu olması dileğiyle.

gelişmeleri birbirimize aktaralım olur mu.

olur canım benim kontrolüm 11 marta alındı.seninki daha önce inşaallah iyi haberlerle gelirsin.ben de gidince konrole sonucu yazarım buraya.Allahım bebişlerimizi korusun.:Saruboceq:

esn arkadaşım senin kontrolün 5 martta idi.nasıl geçti.bebek nasıl?kist kaybolmuş mu acaba?.umarım iyi geçmiştir.

merhaba esn senden hala bir haber yok.ben kontrole bugün gittim.bebeğin başındaki kist kaybolmuşş.çok mutluyumhihoyyyt

esn arkadaşım senin kontrolün 5 martta idi.nasıl geçti.bebek nasıl?kist kaybolmuş mu acaba?.umarım iyi geçmiştir.

kusra bakmayın kızlar biraz geç cevap yazıyorum.

5 Martta kontrolümüzü olduk. Maalesef değişen bir şey yok. Fakat doktorumuz bunun zaten 24-26 haftalarda geçtiğini söyledi. Kistin ölçümünü yaptı 5.5mm boyutlarında çıktı. 1cm den küçükse klinik olarak önemsiz olarak nitelendirildiğini 2 li ve 3 lü testlerde birşey çıkmadığı için ilerki haftalarda kaybolacağını söyledi.

Sabredip beklicez. Umarım bebişlerimiz sağlıklarına kavuşurlar.

Gelişmeleri yazmaya devam.

Ecetubacım 11 Martta seninde vardı kontrolün umarım güzel haberler verirsin bizlere kaydirigubbakcemile5

merhaba esn senden hala bir haber yok.ben kontrole bugün gittim.bebeğin başındaki kist kaybolmuşş.çok mutluyumhihoyyyt

ecetuba cevabını daha yeni farkettim çokkk sevindim. geçmiş olsun. çok mutlu oldum bana da bir umut oldu.:lepi:

Allah o mutlulukları bizede gösterir inşallah.

kaydirigubbakcemile5

ecetuba cevabını daha yeni farkettim çokkk sevindim. geçmiş olsun. çok mutlu oldum bana da bir umut oldu.:lepi:

Allah o mutlulukları bizede gösterir inşallah.

kaydirigubbakcemile5

seninki de geçecek canım buna inan.Allahım sana da yaşatsın bu mutluluğu..:Saruboceq:

seninki de geçecek canım buna inan.Allahım sana da yaşatsın bu mutluluğu..:Saruboceq:

EN SONUNDA KIZLAR 32 HAFTADA BEBEĞİMİN KİSTİ GEÇTİ hihoyyyt

Ecetuba en sonunda geçti Allaha şükürler olsun.

Biraz sabır biraz üzüntü derken en sonunda mutluluk :CüvCüv:

Allah herkesin yardımcısı olsun. bu konuda yardıma ihtiyacı olan herkes yazabilir. Çok zor bir durum ama geçiyor.yerimseniben

bende de çıktı:KK43:((( doktrum ibrahim bildirici idi bu konuda türkiye de en iyilerden biri. dr gerek yok amniyoya dedi kaybolur onlar başka hiçbir sıkıntı yok dedi ama aklımdan atamıyorum:KK43:((

koroid pleksus kisti geçtiiii çok şükür kimse üzülüp paniklemesin rahat olun arkadaşlar..

arkadslar hiçkendinizi ve bebisinizi üzmeyin ıkılı ve üçlü testiniz ıyı ıse ve bebıste baska bır anomalı gozlenmıyorsa bobrekleri falan geçicektir Allah ın izniyle vebebisinizebir zararıda olmuycaktır kendinizi bosa uzmeyın :))))

merhaba ben de 20 haftalık hamıleyım cumartesı günü doktora gittim koroid pleksus kisti beynın iki yanında da 8 er mm kalınlıgında cıktı daha önceden ıkılı ve uclu testler yaptırmamıstım o yuzden sonucları yok o gun hemen detaylı ultrasyon(renklı ultrason ) a girdim doktor diger organlarda bı anomalı gorulmedı dedı %90 26. haftada gecer dedı ama yıne de ıcım rahat etmedı ben nasıl beklıcem 6 hafta ya baska bı doktora mı gıtsem bılemıyorum

merhaba ben de 20 haftalık hamıleyım cumartesı günü doktora gittim koroid pleksus kisti beynın iki yanında da 8 er mm kalınlıgında cıktı daha önceden ıkılı ve uclu testler yaptırmamıstım o yuzden sonucları yok o gun hemen detaylı ultrasyon(renklı ultrason ) a girdim doktor diger organlarda bı anomalı gorulmedı dedı %90 26. haftada gecer dedı ama yıne de ıcım rahat etmedı ben nasıl beklıcem 6 hafta ya baska bı doktora mı gıtsem bılemıyorum

MERHABA, ŞUAN 20 HAFTALIGIM VE SENİN DURUMUNLA AYNI DURUMDAYIM. NOLUR İÇİMİ FERAHLATACAK BİŞEYLER SÖYLEYİN ÇOK KÖTÜYÜM :KK43:

X