Hayvanlarla İlgili Güzel Sözler

O kadar huzurlu ve kendilerine yeterliler ki her şeyleri bırakıp hayvanlarla yaşayabileceğimi düşünüyorum.

**

Açlıktan ölmekte olan bir köpeği alıp doyurursanız sizi ısırmaz. Bu köpekle insan arasındaki temel farktır.

**

Bir köpek bu dünyada kendinden daha çok sizi seven tek şeydir.

-Anonim-

Kedi içinde geçerki bu diğer tüm evciller içinde ama :çok üzgünüm:Ayrım yapmayalım hiopp dedikdelikafadulden

Minübüs şöförü hamza

nevbaharım, sonraki mesajları da okudum, açıklama yapacağım aşağıda, ama oran olarak kedilerin büyük çoğunluğu kendini seviyor ya, işte ben bu kendilerine hayranlıklarına hayranım zaten :asigim: allahımm çok karizmatikler yahuu:1closedeyes:

Emin misin kaliste bunun doğru olduğuna.

İstersen kedini bir gün bırak birine ve bizimle paylaş bunu neler olacağını.

Hayır birgün ofise götürdüğümde bademi diğer bürodakiler aldı badem masa altına yatıp kimseye dokundurtmayıp ağlamış 2 saat taki ben içeri girdiğimde boynuma atlayana kadar.

Neden her cümleye açıklama yapıyorum bilmiyorum ama kedileri "sahiplerini" ( ki sahip ne demekse onlar bizim kölemiz yada malımız değil) unutmazlar emin ol unutmayın ki bir kedi sadece koku yoluyla km lerce yol tepip evini bulur.

genellemelerin dışına çıkıyorum, çünkü ailemizde yer almış kedilerin belki de hepsinin ortak özelliği bu genellemeyi çürütür cinstendi. dedem öldükten sonra annemin kedisi hastalanmış, gidip günlerce eve geliş yolunu beklemiş, kimse anlayamamış nasıl bu kadar etkileneceğini ve çok geçmeden o da ölmüş:çok üzgünüm:

bizim meleğimizin ablası da manevi kızımızdı. o semtten çok uzağa taşındıktan sonra eski evimizi, mahallemizi ziyarete gittiğimizde patilerini bacağıma dayar, o cüsseyle kendini kucağıma aldırır, gözlerime anlamlı anlamlı bakardı. en az 4-5 yıl daha bu devam etti, 5-6 ayda bir hatta bazen daha bile seyrek bizden birini, kendisine her seferinde farklı bir mahallede rastlasak da, bir evde kendine yer ettiğinde camın içinden tanıyıp evin sahibine gidip camı açtırıp bize koşup sevgi gösteriler yaptı yıllarca...

ve benzeri örnekler...

bu arada nevbaharcım, seninkiler ve bizim meleğimizin ablası aynı karakterdeymiş. bir de millet "aaa köpek gibi!" derdi sinir olurdum :kızgın: hayret bi şey hayvanda bile ırkçılık! bu kedi, kedi gibi niye köpek gibi olsun :jeyyar:

ama onun dışındakiler gerçekten patrondular kaydirigubbakcemile3 ama dedim ya ben onların patronluklarına da bayılıyorum.

konuyu yeterince dağıttıktan sonra :eek: eskiden yazlıktan bir komşumuz devamlı:
"hayvan sevmeyen, insan da sevemez zaten!" derdi :lepi: o söz o yaşlarda beynime öyle işlemişti ki, belki de en sık kullandığım sözlerden biridir.

not: komşumuzun hanımı hayvan sevmezdi, adamcağız da yan yakıla bu sözü söyleyip dururdu kaydirigubbakcemile3

"Köpeklerin lüks arabalara ihtiyaçları yoktur, büyük evlere ya da süslü elbiselere..
Yemek ve su yeterlidir.
Zengin ve fakir olmanıza bakmaz, zeki veya aptal olmanıza da..
Kalbini size açar.
Kaç tane insan için aynı şeyi söyleyebiliriz?
Kaç kişi size eşsiz olduğunuzu hissettirebilir ve özel olduğunuzu?
Kaç kişi size sıradışı olduğunuzu hissettirebilir?"

John Grogan / Marley ve Ben

Not : Köpek sahibi olanlar hüngür hüngür ağlamak istemiyorlarsa filmi izlemesinler..

X