bebeklerı hangı hafta dogurdunuz korkuyorum ben ya

zelal63

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2008
254
2
ben 36haftama gırdım korkuyorum erken dogmasın dıye bıde bebegım yavas yavas kılo alıyo buna uzuluyorum.en son 31haftalıkken 1740 gramdı sımdı doktordan korkuyorum sızce kac olmustur.bana yardımcı olun ılk bebegım hıcbısey bılmıyorum

slm canım korkma dr un herşey yolunda diyosa sende içini ferah tut az kalmış doğuma inşallah sağlıklı bebeğini alırsın kucağına

canım senle sat günlerimiz aynı sanırım. bende dün 36.haftama girdim. bende artık iyiden iyiye korkmaya başladım. 31 haftalıkken benimki 2000 kg. idi. ben dün doktora gittim yani 36.haftanın ilk günüydü ve kilosu 2850 dedi doktor. biraz fazla ama sağlıklı dedi doktor. sende kontrole gideceksindir sanırım bu hafta. beni doktorum doğum korkusu hakkında bayağı rahatlattı. çok espritüel bi doktordu. hatta bebeğin kilosuna bakınca, kilolu biraz dedi. ama insan doğurdumu böyle doğurmalı diyo :) doktorunla kaygılarını ve korkularını paylaş eğer alanında iyi biri ise seni rahatlatıcaktır sana anlatarak. nasıl gidiyor hamilelik ben uykularda çok sıkıntı yaşıyorum

34 hafta 3 günlük doğdu benim kızım 3 hafta erkendi yani 2 kilo 830 gramdı,minicikti:)
şimdi 9 yaşında ve inanın beni geçti
doğum kilosu çok da önemli değil yani,önemli olan beslenme ve genetik yapı da tabii ben minyonum ama kızım baba ve halasına çekmiş

ben 41-3 haftamda dogurmustum canim
kilosunu da kafana takma bence benimde bebisim 31 haftalikken 1500 gr di ama dogdugunda 3740gr di pekte önemli deil yani bakarsin birden yükselir hic belli olmaz
Allah saglicakla kucagina almayi nasip etsin..

arkadaşımız bence bebeğin kilolu olmasından korkuyor zayıf olmasından değil. kilo alıyor ve bundan dolayı erken doğarmı diye korkuyor. benim anladığım bu idi. ama yorumlar arkadaşımızın bebeğini zayıf olarak düşündüğüne dair yapılmış. hangi anlam doğru bilemiyorum. konuyu açan arkadaşımız bizi aydınlatırsa daha iyi olur

çünkü 31 haftalıkken söylediği değer normal değerler içerisinde olmakla birlikte biraz iri bir bebek olduğunu gösteriyor. benimkide öyle olduğu için ordan biliyorum.

ırı bebek erken dogar dıye bısey yok canım eger bundan korkuyorsan.ben 40.haftamda dogum yaptım 4 kılo dogdu oglum.bebekler bazen son haftalarında az kılo kılo alıyor bazen kılo alımları duruyor

37+6 da doğdu meleğim.erken değil artık kasma fazla kendini.
doğuma azkalmış.sağlıklı doğum hikayelerini okuruz inş.

benim bebeğimde 2.850 gr doğmuştu.
kilosu az diyede korkma.anne sütünü alınca topluyo kendini.
böyle şeyleri fazla takma kafanaaa.
doğan büyür nede olsaaa

şuan bebeğinin en çok kilo aldığı dönemdesin canım.kendine iyi bak.onun sağlıklı olması için senin kendine iyi bakman lazım.doğal ve sağlıklı şeyler yemeye çalış ayrıca çok su içmen lazım bebeğin susuz kalmazsa kalırsa erken doğum riski olur.allah sağlıkla kucagına almayı nasip etsin

kızlar mesaj 2009'a ait. nerdeyse doğuralı 1 sene olacak. dikkatinizden kaçtı sanırım :)

X