Bebek Kıyafetleri, Bebek Eşyaları Arkadaşlar bebek için en acil asla olmazsa olmaz ilk alınması gereken şeyler...

aysun444

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2007
1.547
21
Arkadaşlar bebek için en acil asla olmazsa olmaz ilk alınması gereken şeyleri sıralarmısınız lütfen, yani bu yazdıklarınız kesinlikle olması gereken şeyler olsun...
Mesela beşik, o yıkama küvetleri, bebek bezi başkaaa..
Bu arada kendime almam gereken bişeyler varmı, bir arkadaşım hasta bezi de al dedi, ayağa kalkamıyorsun çünkü dedi, varmı böyle bişey , siz kendinize başka ne aldınız hem hastane için, hemde ilk haftalar kullanmanız için.
Yazarsanız sevinirim.

canım hasta bezi ilk gün kullanıyorsun oda hastanede verirler , bol bol kendin için pet al ayrıca göğüs petleri de al emzirme sütyeni felan isteğine bağlı...
bebek için hastane çıkışın mutlaka olsun bi tane ,zıbınlar ve badiler al özellikle üst için kıyafet daha çok alman gerekiyor kustukları için,yani aslında acil olarak bişey gerekmio hepsi alınması gereken şeyler...

Canım bol bol ped al kendin için ben hasta bezi iç kullanmadım sadece ilk gün hastanede altıma koruma altlıgı sermişlerdi okadar. Bebeğin içinde bol bol üst al ve minik pamuk mendiller olsun arkadaşın dediği gibi kustukları için gerekiyor. Bide doğduklarında gazlı olursa bebekler altlarını değiştirirken kaka yaparlarsa heryeri batırıyorlar alt değiştirme bezi iyi oluyor. Hazır almayı düşünürsen ben bir tek canbebenin alt değiştirme bezine rastladım. Rahat oluyor yıkama derdi yok batınca atıyorsun.

ah canım sen hakkaten uzaksın bu konulara galiba
hastane çıkışı bebek için ilk anda giyebileceği tüm cicileri içeren bir set
zıbınından önlüğüne, patiğine pijamasına ve battaniyesine kadar herşey var içinde
doğduğunda bunları giydirip sarıp hastaneden çıkıyorsun
onu almasan bile içindekilerden ayrı ayrı da olsa mutlaka alman lazım canım

1 takım hastane çıkışı seti,
4-5 adet 0-3 ay yarım kollu, uzun kollu badi,
altlı üstlü takımlardan 2-3 takım,
2-3 tane bütün tulum benim bebeğim aşırı kusuyordu o yüzden aldıklarım yetmedi, doğumdan sonra yeniden bir sürü 0-3 ay kıyafet aldım, hepsi de yıkana yıkana eskidi :)
yeni doğan için olan minik kıyafetlerden çok alma derim, benim bebeğim iri doğduğu için çoğu şeyi kullanılmadan kaldı.. bir de çok çabuk büyüyorlar zaten..
o nedenle hastane çıkışı seti dışındakilerin, 0-3 ay olması daha iyi olur..
bebiş için penye ve peluş battaniye..
kendine de hastane için, gecelik terlik ped şampuan tarak vs..
hayırlı doğumlar canım
bebeğini sağlıkla kucakla inşAllah.. a.s.

Hakikaten hiçbir şey bilmiyorum, nasıl anne olacaksam, bana hala oyun gibi geliyor herşey yeni yeni depresyona giricem ciddi ciddi düşündükçe herşeyi, ben hala hamile kıyafetlerimi giyeyim, şirin şirin dolanayım modlarındayım. modlarımdaydım yeni yeni kendime geliyorum, hafif telaş yaptım.

Hakikaten hiçbir şey bilmiyorum, nasıl anne olacaksam, bana hala oyun gibi geliyor herşey yeni yeni depresyona giricem ciddi ciddi düşündükçe herşeyi, ben hala hamile kıyafetlerimi giyeyim, şirin şirin dolanayım modlarındayım. modlarımdaydım yeni yeni kendime geliyorum, hafif telaş yaptım.
Canım hiç merak etme bebeğin doğduğu anda öyle bir annelik duyguları başlar ki kendin bile inanamassın, hiç yapamayacağım diye düşündüğün şeyleri bir çırbıda yaparsın. Bebek dogar dogmaz direk anne moduna geçiyorsun. Bende çok korkuyordum nasıl yapıcam nasıl bakıcam derken birde bakmışım herşey gayet güzel gidiyor. Kızımın göbeği düştükten sonra banyosunu bile kendim yaptırdım sonrası geldi zaten. İnan annelik hamilelikten daha eğlenceli ve daha güzel :) Eminim sende annelerin en iyisinden olacaksın. Başarılar....

cnm kendin için gecelik,pijama,göğüs pedi,pet ve emzirme sütyeni al.bebek içinde hastane çıkışı,banyosu ve bakımı için küvet(en başlarda filede yıkamak rahat oluyo file alabilirsin),şampuan,yağ,pişik kremi,bez,ıslak mendil tabi bide bunları koyacağın bakım çantası çantalı setlerden alabilirsin,battaniye ve ağız mendili,bide oto.koltukları var yeni doğanlar için hastaneye getirip götürürken rahat oluyo sallandığı için uyuturkende kullanabilirsin bundanda alabilirsin istersen tabi.hayırlı doğumla rşimdiden...

bu oto koltuğuyla ana kucağı aynı şeymi

bu anakucağı
EBB_62353_275.jpg

buda oto koltuğu yazmış iyide bunlar aynı şey değilmi yani
EBB_64451_829.jpg

bunlar aynı şey canım, ana kucağı daha yatar pozisyonda oluyor, arabaya da bağlanıyorsa oto koltuğu da deniyor
ama oto koltukları daha büyük ve oturur pozisyonda olur genelde
doğar doğmaz kullanacaksanız mutlaka yatar pozisyonda bir anakucağı alın

bu oto koltuğuyla ana kucağı aynı şeymi

bu anakucağı
EBB_62353_275.jpg

buda oto koltuğu yazmış iyide bunlar aynı şey değilmi yani
EBB_64451_829.jpg

Bizim bebek epey ufak doğdu bu ana kucağı-oto koltuğu zımbırtısını 4. ayda kullanmaya başladık,hala da mama yedirirken ve uyuturken lazım oluyor,arbada da öyle yanımızda duruyor , bakıcıya giderken götürüyoruz,aslında ona koymam lazım ama, kucakta gidiyor :KK43:
Hani şu eski ana kucaklarından da alırsanız koyarsınız bebişi başlarda.

1 takım hastane çıkışı seti,
4-5 adet 0-3 ay yarım kollu, uzun kollu badi,
altlı üstlü takımlardan 2-3 takım,
2-3 tane bütün tulum benim bebeğim aşırı kusuyordu o yüzden aldıklarım yetmedi, doğumdan sonra yeniden bir sürü 0-3 ay kıyafet aldım, hepsi de yıkana yıkana eskidi :)
yeni doğan için olan minik kıyafetlerden çok alma derim, benim bebeğim iri doğduğu için çoğu şeyi kullanılmadan kaldı.. bir de çok çabuk büyüyorlar zaten..
o nedenle hastane çıkışı seti dışındakilerin, 0-3 ay olması daha iyi olur..
bebiş için penye ve peluş battaniye..
kendine de hastane için, gecelik terlik ped şampuan tarak vs..
hayırlı doğumlar canım
bebeğini sağlıkla kucakla inşAllah.. a.s.

şekerim çabuk büyüorlar demiş 0-3 ay al demişsin.3-6 mı diyecektin?

Kardeş sen hem 0-3 al,hem 3-6 ay.Kaç kilo doğacak hızlı kilo alcak mı belli değil,kalıpları da tutmaz birbirlerini zaten,3-6 ay cıtcıtlı badilerimizi 10 ay oldu hala giyiyoruz,ilk başta kolunu katlıyordum bir kat,o kadar.

Anakucağı-Oto koltuğu nu bende tavsiye ederim benim kızım onu heryerde herzaman 8 aya kadar kullandı çokda rahat ettim. Daha sonrada arabadan hiç indirmedim yönünü değiştirdim ve sadece oto koltuğu olarak kullanıyor (tabi yavaş yavaş o küçük gelecek ). Benim kızımda çok küçüktü hatta derin rahat edemiyor iki büklüm oluyor diye altına destek koyuyordum sonra doktorum koymamamı önerdi, zaten onlar anne karnındaki duruş pozisyonuna yakın üretiliyorlarmış ve hakkattende bebeğim onda uyuduğunda çok uzun uyuyordu. Benden size tavsiye altına destek falan koymayın :) bebekleriniz rahat etsin.

Anakucağı-Oto koltuğu nu bende tavsiye ederim benim kızım onu heryerde herzaman 8 aya kadar kullandı çokda rahat ettim. Daha sonrada arabadan hiç indirmedim yönünü değiştirdim ve sadece oto koltuğu olarak kullanıyor (tabi yavaş yavaş o küçük gelecek ). Benim kızımda çok küçüktü hatta derin rahat edemiyor iki büklüm oluyor diye altına destek koyuyordum sonra doktorum koymamamı önerdi, zaten onlar anne karnındaki duruş pozisyonuna yakın üretiliyorlarmış ve hakkattende bebeğim onda uyuduğunda çok uzun uyuyordu. Benden size tavsiye altına destek falan koymayın :) bebekleriniz rahat etsin.

Anakucağı hakkında verdiğin detaylı bilgiler için teşekkürler. Bizim de bebek için alınacak anakucağı, bebekarabası, alt açma gibi şeyler kaldı ve bunlar hakkında araştırma yapıyorduk.

Anakucağı hakkında verdiğin detaylı bilgiler için teşekkürler. Bizim de bebek için alınacak anakucağı, bebekarabası, alt açma gibi şeyler kaldı ve bunlar hakkında araştırma yapıyorduk.
Önemli değil canım sormak istediğiniz şeylerde yine yardımcı olurum. Bebek arabasınıda iyi araştırmak gerekiyor biz şimdiki arabamızı önemsemeden almıştık birazda uygun olsun diye ama çokda memnun değiliz. Neyse artık kızım baston pusetlere binebilir hem onlar daha pratik oluyor o yüzden bende şimdi ondan alıcam detaylı araştırıyorum. Tavsiyeleri olan varsa memnun olurum.

canımya bende sen gibiyim.ama benim daha 4 ayım var.o yüzden biraz daha rahatım.Allah hepimeze yardım etsin.eminim her şey çok güzel olucak

merhaba benım 3 aylık bi kzım var ve cok lazım olanlar

çıtçıtlı badi (çok çok lazım oluyo)
eldiven(sık sık kırletiyo)
çorap
önlük(çok kusan bebekler için)
tek alt
pijama takımı(bebiş en cok pijamalarla rahat ettiğini düşünüyorum)
battaniye penye 3 tane olsa cok iyi olur
havlu
küvet
portbebe
çanta
alt açma(ama altı kir geçirmeyen naylonmu dıyolar o şekıl olursa daha ıyı olur
cunku bazen altını değiştirirken yapabiliyo)

lazım olmayanlar(acil olmayanlar)

ayaklı tulum(5 tane aldıgım tulumu anca 1-2 kes giydi boyu uzadıgı için giydiremedim)
boy gelişimini engellediği için pek sağlıklıda değil
hasta bezi 1-2 tane yeterli ilk an için
yan yatırma yastıgı(ben pek kllanamadım)
bel desteğide aldım ama kullanmadım
11 parçalık hastane cıkısı almana gerek yok bence(40-50 tl civarı değmez bence)
5 parçalık hastane cıkısları cok daha kullanıslı
zıbın takımları benım cok hosuma gitmedi göğüs kısmı acık kalıyo cunku

bence bol bol boyundan giymeli pijama takımı al

vede 0-3 ay arası az alın
biz 3 aylıgız ve 3-6 aylık kıyafetler tam oluyo
1 ay sonra 6-9 aylıga geçeriz

şampuanı felan yazmıyorum zaten onlar olmazsa olmaz:KK70:
bebek yagı
pişik kremi
ateş ölçeri
burun aspiratörü

ayaklı tulum almayın eğer siz yada eşiniz uzun boyluysanız.

benim kızım 3 günlükken bile giyemedi o tulumlarını.

LCW de ayaksızlar var.altı patikli değil.Onlar çok kullanışlı oluyor.büyüyünce bile kapri gibi alttan külotlu çorapla giyiliyor.tavsiye ederim.

alt üst ayrı ayrı bol alın.

Bol eldiven bol önlük.benim kız çok kusuyordu çok kullandım.Birazda bebeğe göre değişir gal,ba

X