Kebaplar Patlıcanlı kebap ( resimli )

aeben

Her daim üye :))
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2008
44.080
77.969
fırınızın ızgara kısmında yapın .....

patlıcanları alacalı soyup tuzlu limonlu suda bekletiyorum ...
pişerken arada bir suyunu kaşıkla üstüne gezdirin ki tadını alsın ....

yarım kl. kıyma ..
3 patlıcan
biber
domatas
mantar.
acı pul biber.
tuz .
kara biber.
çöp şiş ..

patlıcanları alacalı soyup 2 sn kalınlıgında kesip suda beklettikten sonra çıkarıyoruz .....
kıymayı bu arada yaglı olacak kıyma . baharatlarını tuzunu katıp bi güzel yoguruyoruz ... köfte büyüklügünde yuvarluyoruz .
1 patlıcan 1 köfte olarak çöp şişlere sıralıyoruz ....
fırın tepsisine diziyoruz yanına . biber domates be mantarları da eklıyoruz ... fırınde kızarana dek pişiriyoruz .....

Son düzenleyen: Moderatör:
fotoraf0054jmd.jpg

bu fırına sürmeden hali .......

Son düzenleme:
yok tatlim resim cikmiyo
görmeyide cok isterdim patlicani asiri seven biri olarak
ama yinede ellerine saglik tatlim

Olmuş olmuş resimlerde tamam Ellerine sağlık bak yine iştahım çoğalmak üzere ben en iyisi senin şu çorba tarifini bulayım :))

oyyyy cnm bi koydun tam koydun resmi he süper olmuş cnm ya sabah sabah iştahım kabardı he

ellerine sağlık çok güzel gözüküyor
benim anneannem enfes yapar seninkide en az onunkisi kadar güzel olduğuna eminim canım benim

amanin bu necokacimcoooksuper gorunuyo tatlim,patlicanida esim ve ben coooook severiz,ilk firsatta bende deniycem,,,,cokacimcoook

bende gördüm ve bittim,, en yakın zaman yapıyorum canım,ellerine sağlık....

afiyet olsun kızlar .....

su koymuyoruz canım kendisi sulanınyo zaten ama püf nktasıda o suyunu arada bir kaşıkla üstüne gezdırmek o zaman patlıcanlarda leziz oluyo . tadıda aynı görüntüsü gibi harika .......

bu yemeğin benzerini et yemekleri bölümününde dizme patlıcan kebabı olarak vermişler ben ikinizin tarifini harmanlayarak yaptım(daha önce oktay ustada görüp denemiştim patlıcanların tadını beğenmemiştim)sonuç güzeldi.Senin çöp şiş ve aralara biber,domates koyma kısmını aldım diğer arkadaş salcalı sos yapmış onu koydum yemeğime ve 2.denemem sizin sayenizde güzel oldu teşekkür ederim.

bu yemeğin benzerini et yemekleri bölümününde dizme patlıcan kebabı olarak vermişler ben ikinizin tarifini harmanlayarak yaptım(daha önce oktay ustada görüp denemiştim patlıcanların tadını beğenmemiştim)sonuç güzeldi.Senin çöp şiş ve aralara biber,domates koyma kısmını aldım diğer arkadaş salcalı sos yapmış onu koydum yemeğime ve 2.denemem sizin sayenizde güzel oldu teşekkür ederim.
afiyet olsun ...a.s.cokacimcoook
ben sos koymadım çünki tepsi içinde zaten sulanıyo ve aralarda kaşıkla üstüne döküyorum lezzetleri karişmiş oluyo cokacimcoook

X