Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

Hymarry

SOLDAKİ SAREE'NİN, SAĞDAKİ HALE'NİN ANNESİ :)
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2009
7.047
40
Şuan 6+3 günlük hamileyim.5 gün önceki ilk usg de ikiz gebelik olduğunu öğrendik.Kalp atışlarını aldık,şimdilik herşey yolunda gibi çok şükür.Dr.um ikiz gebeliklerde bulantının da iki kat fazla olabilieceğini söyledi.Her an bakıyorum,şuan hiçbir değişikliğim yok neredeyse.Ayrıca oldukça yoğun bir iş temposunda koşturmaca içinde çalışıyorum.Bu hamilelik nasıl geçecek?Belirtileri neler oluyor,zorlukları neler oluyor?:kahve:

Listemizi de yapalım:Bana özelden yada topikte yazarsanız,hepinizi buraya eklemek isterimm

Nickimizz------------S.A.T --------Hamile Kalma Yöntemi-----Muht.Doğm.Tarh(baz alınan haftayıda yazalım)------Bebişlerin Cinsiyetleri----Bulunduğumuz Şehir

1) Hymarry------------09.Ocak.2009 ------ Mikroenjenksiyon --------------24.Eylül.2009 Perşembe (37.hafta) ----------------------- ıki kızz --------------------ıstanbul
2) Bebiş istiyoruz---20.Ocak.2009----------Tüp Bebek---------------------- 29 Eylül.2009 (36.Hafta)---------------------------------------ıki erkek--------------------ıstanbul
3) Egelii----------------08.Mart.2009---------Mikroenjeksiyon------------------15.Kasım.2009 (36.Hafta)-------------------------------Bir kız&bir erkek--------------Balıkesir
4) olmuyo-------------26.Nisan.2009--------Mikroenjeksiyon------------------31.Ocak.2010 (36.hafta)-----------------------------Allah gönlüne göre versin------Ankara
5) kaswa----------- ---06.Mart.2009---------Mikroenjeksiyon-----------------13.Kasım.2009 (36.hafta)---------------------------------Bir kız&bir erkek-------------ıstanbul
6) hazanx-------------01.Mart.2009--------- Mikroenjeksiyon------------------6.Aralık.2009 ------------------------------------------------------ıki erkek-------------------Samsun
7) erolcan------------02.Haziran.2009-------Mikroenjeksiyon-----------------14.Şubat.2010 (36.Hafta)----------------------------Allah gönlüne göre versin------Samsun
8) umudumsun_0707-9.Nisan.2009------Mikroenjeksiyon------------------18.Aralık.2009 (36.Hafta)---------------------------Allah gönlüne göre versin-------Antalya
9) Canan2508-------20.Mayıs.2009--------------Doğal--------------------------24.Ocak.2010 (36.Hafta)----------------------------Allah gönlüne göre versin--------ıstanbul
10) çekirgeler---------11.Mart.2009---------------Aşılama------------------------18.Kasım.2009 (36.Hafta)---------------------------------------ıki kız---------------------Bursa
11) kinder--------------9.Şubat.2009----------Mikroenjeksiyon-----------------16.Kasım.2009 (36.Hafta)--------------------------------Bir kız&Bir erkek------------ıstanbul
12) wavy----------------10.Mart.2009----------Mikroenjeksiyon------------------17.Kasım.2009 (36.Hafta)--------------------------------------ıki kız---------------------ıstanbul
13) Pamukşeker-----3.Şubat.2009----------------Normal-------------------------10.Ekim.2009 (36.Hafta)---------------------------Allah gönlüne göre versin-------Ankara
14) sadecebu---------10.Mart.2009----------Mikroenjeksiyon------------------10.Kasım.2009 (36.hafta)---------------------------------------ıki kız----------------------Mersin
15) Flavius-------------10.Aralık.2008--------Mikroenjeksiyon------------------26.Ağustos.2009 Çarşamba (37.Hafta)------------Bir erkek&Bir kız--------------Ankara
16) ıkizlemiz----------17.Ocak.2009---------------Doğal---------------------------3.Ekim.2009 (37.Hafta)----------------------------------------ıki erkek--------------------ıstanbul
17) Nevra_t------------26.Şubat.2009--------Mikroenjeksiyon------------------5.Kasım.2009 (36.Hafta)-------------------------------------- ıki erkek-------------------ıstanbul
18) penses------------26.Şubat.2009--------Mikroenjeksiyon------------------3.Aralık.2009 (40.Hafta)----------------------------------------ıki erkek--------------------Konya
19) canbebek---------14.Mart.2009---------Mikroenjeksiyon-----------------19.Kasım.2009 (36.Hafta)-------------------------------------- ıki erkek-------------------ıstanbul
20)pumpkins----------6.Nisan.2009---------------Doğal---------------------------10.0cak.2010 (40.Hafta)----------------------------Allah gönlüne göre versin-------Samsun
21) incisu--------------20.Şubat.2009------Klomen+Çatlatma ığnesi-------28.Ekim.2009 (37.Hafta)----------------------------------Bir kız&Bir erkek-------------ıstanbul
22) claire---------------15.Nisan.2009--------Mikroenjeksiyon-----------------20.Ocak.2010 (40.Hafta)------------------------------------------ıki kız---------------------Tekirdağ
23) artemissia--------21.Mart.2009----------Mikroenjeksiyon-----------------21.Kasım.2009 (36.Hafta)----------------------------------------ıki kız---------------------Ankara
24) kevser14----------7.Nisan.2009-------------Tüp bebek----------------------12.Ocak.2010 (40.Hafta)------------------------------------------ıki kız---------------------Bursa
25) mimoza77-------11.Aralık.2008--------------Aşılama------------------------20.Ağustos.2009 (36.Hafta)-----------------------------------ıki erkek-------------------ıstanbul
26) burcinn-----------20.Mayıs.2009----------Gonal-f+Ovitrell------------------03.Mart.2010 (40.hafta)---------------------------Allah gönlüne göre versin---------Bursa
27) alaina-------------25.Haziran.2009------Mikroenjeksiyon------------------16.Mart.2010 ----------------------------------------Allah gönlüne göre versin----------ıstanbul
28) zuzumkuzum---3.Haziran.2009------------Tüp bebek----------------------10.Mart.2010-----------------------------------------Allah gönlüne göre versin----------Urfa
29) biv ------------------3.Haziran.2009------------Tüp Bebek---------------------10.Mart.2010-----------------------------------------Allah gönlüne göre versin----------ıstanbul
30) selinius-----------15.Haziran.2009-----Mikroenjeksiyon-------------------22.Mart.2010 (40.Hafta)-------------------------Allah gönlüne göre versin-----------Trabzon
31) Kayra-------------16.Haziran.2009-----Mikroenjeksiyon-------------------23.Mart.2010 (40.Hafta)-----------------------------------------ıki kız----------------------Eskişehir
32) geranimo85------22.Ağust0s.2009----Mikroenjeksiyon--------------------23.Mayıs.2010(Beklenen tarih)---------------Allah gönlüne göre versin-----------ıstanbul
33) zuzu79------------30.Haziran.2009-----Mikroenjeksiyon-------------------21.Mart.2010(36.Hafta)---------------------------Allah gönlüne göre versin----------ıstanbul
34) vil...-----------------6.Temmuz.2009-----Mikroenjeksiyon-------------------12.Nisan.2010(40.Hafta)-------------------------Allah gönlüne göre versin----------Ankara
35) Rose---------------8.Ağustos.2009------Mikroenjeksiyon------------------15.Mayıs.2010(Beklenen tarih)---------------Allah gönlüne göre versin-----------Konya
36) MeDıNe-----------3.Ağustos.2009-------------Doğal---------------------------10.Mayıs.2010--------------------------------------Allah gönlüne göre versin----------Van-ıstanbul
37) mner---------------21.Eylül.2009--------Mikroenjeksiyon--------------------20.Haziran.2010-----------------------------------Allah gönlüne göre versin-----------ızmir
38) NASOM---------10.Temmuz.2009------------Doğal---------------------------16.Nisan.2010(40.Hafta)--------------------------------------ıki erkek---------------------ıstanbul
39) cicpcon-----------23.Eylül.2009--------Mikroenjeksiyon--------------------30.Haziran.2010(37.hafta)----------------------Allah gönlüne göre versin-----------Bursa
40) haki----------------14.Temmuz.2009---Mikroenjeksiyon--------------------20.Nisan.2010----------------------------------------------------ıki kız-------------------------Bursa
41) hula_09----------10 Mart 2009---------------Doğal-----------------------------12 Aralık 2009(40. hafta)-------------------------------Kız + Erkek-----------------------ıstanbul
42) fragrantly--------21.Temmuz.2009----------Doğal-----------------------------27.Nisan.2010 (40.Hafta)-----------------------------------ıki erkek----------------------ızmir
43) vuslat2009------21 Haziran 2009------mikroenjeksiyon-------------------07 Mart 2010 (37.hafta) ------------------------------bir erkek ve bir kız --------------ıstanbul
44) dalin26-------------4.Aralık.2009-------------Doğal------------------------------10.Eylül.2010--------------------------------------Allah gönlüne göre versin------------Eskişehir
45) vil...-----------------6.Temmuz.2009---------Doğal------------------------------12.Nisan.2010(40.Hafta)-------------------------------------ıkiz kız-----------------------Ankara
46) nefes.------------21.Eylül.2009---------------Doğal-----------------------------28.Haziran.2010------------------------------------------------ıki erkek----------------------ıstanbul
47) dorukk------------1.Kasım.2009--------Mikroenjeksiyon--------------------10.Temmuz.2010-----------------------------------------------ıki kız-------------------------ıstanbul

Son düzenleme:
Hymarry öncelikle hayırlı olsun ikizlerin.!!!!!!!!! Ben şu an 8 haftalığım fakat çok fazla bulantım yok. Arasıra oluyoo aşırı derece rahatsız edici birşey yok. Bünyeden bünyeye değişiyor galiba çunku kızkardeşim de hamile fakat tek bebiş fakat 2 defadır bulantılardan kendine gelmek için serum yiyor :KK43:
Bu arada meslektaşız galiba ? Sende benim kadar merdiven inip çıkıyorsundur eminim :)

kızlar benim ikizler 10 aylık oldular.benim mide bulantım hiç olmadı ya da cok nadir diyim.5 aydan sonra zorlasmıstı.herkesinki bir olmuyor tadını cıkarın hayırlı olsun ikinize de sevgiler

bende 12 haftalık ikizlerime hamileyim ama mide bulantılarından kusmalardan kendime gelemedim hiçbir yere gidemez oldum doktora bile zor gidiyorum evden çıkamıyorum çalışıyorum ama çok zor

bende 15 haftalık ikizlerime hamileyim dr.a gideceğim günleri iple çekiyorum sürekli görmek istiyorum çünkü hamile olduğumu öyle anlıyorum galiba ben şanslılardanım çünkü hiç midem bulanmadı ve başka belirtim olmadı bundan sonrada olmaz zaten inş sizinzilerde düzene girerde tadını çıkarırsınız ben yarın cinsiyetlerini öğreneceğim sabırsızlanıyorum

canım hayırlı olsun bebişlerin.bende şuan 9+6 haftalık ikizlerime hamileyim.çok şükür şikayetim yok.sadece arada mide yanması ve belli şeylerin kokularına tahammül edemiyorum.biz gerçekten çok şanslıyızkaydirigubbakcemile3...birde ben başından beri sürekli açım en çok şikayet etiğim şey de bu:1rolleyes:

ikizlerime hamileleiğim 13. haftasında. bulantı, mide yanması vs dönem dönem çok yoğun yaşıyorum. doktorum kafana takma dedi. kusma yoksa biras psikolojikmiş mide bulantıları ve yanmaları... benim sıkıntım kanamam var yani ikizlerden birinin plasentası rahim ağzındaymış, o da kanama yapıyor. Ama allahın izniyle bebeklerim iyiler. hatta cinsiyetleri bile belli gbi. yani doktorum kız gibi görünüyorlar dedi :KK70: Allah hepimizin bebeğini bizlere bağışlasın. sağlıklı doğumlar nasip etsin...

hayırlı olsun canım bende 5+5günlük ikizlere hamıleyim bende çok gaz sancısı ve kasık ağrısı problemıyaşanıyor uyutmuyor geceleri szilerde geçirdiniz mi? ne yapmam gerekli

hayırlı olsun gebeliğiniz rabbim sağlıklı tamamlamak nasip etsinn

ben çok zorlu bir gebelik yaşıyorumm 6 haftadan 6 ayma kadar kusmaktan öldüm
mide sorununu söylemiyorum bile yanma ekşime gebeliğimin başından bu yana yatıyorum

çok şükür yedinci aydayız ve artık daha sakin bir süreç mide bakımından ama bu seferde başka problemler var ......herşeye rağmen tek bir tekme herşeye değerrrrrrrrrr

Son düzenleme:
Merhaba bende ikizlere hamileyim.çok şükür benimde mide bulantım felan olmadı hatta doktora gidip onları ultrasonda görmesem yok diyeceğim. şuan 18. Haftayım ama karnımda o kadar büyümedi.
Bakalım bından sonra neler yaşacağız.
Herkesin bebeği sağlıklı sıhattli olsun işallah.

MERHABA BENDE BUGÜN TAM 19 HAFTALIKIM BENİMDE ÇOK FAZLA ŞİKAYETİM OLMADI ŞÜKÜR AMA HAREKETLERİNİ TAM OLARAK HİSSEDEMEDİM DAHA. :uhm::uhm: SİZLER NE ZAMAN HİSSETTİNİZ

19 haftamda çokkk çokkk nadir tek bebeğimi hissediyordum hatta 20 haftamdada durum böleydi
ama şimdi uykudan kaldırıyolar veletler ...biliyorum hissetmek çok güsel o yüzden insan kendini dinliyor devamlı ama zaman ilerledikce daha çok daha net hissediyorsun o dahada güsel .....

Hymarry öncelikle hayırlı olsun ikizlerin.!!!!!!!!! Ben şu an 8 haftalığım fakat çok fazla bulantım yok. Arasıra oluyoo aşırı derece rahatsız edici birşey yok. Bünyeden bünyeye değişiyor galiba çunku kızkardeşim de hamile fakat tek bebiş fakat 2 defadır bulantılardan kendine gelmek için serum yiyor :KK43:
Bu arada meslektaşız galiba ? Sende benim kadar merdiven inip çıkıyorsundur eminim :)

Merdivennn,nöbet,haddi hesabı yok yorgunluğun gerçekten benneyaptımki inşallah güzel geçer,sana da kolay bir hamilelik diliyorum canım :CüvCüv:

kızlar benim ikizler 10 aylık oldular.benim mide bulantım hiç olmadı ya da cok nadir diyim.5 aydan sonra zorlasmıstı.herkesinki bir olmuyor tadını cıkarın hayırlı olsun ikinize de sevgiler

Canım maşallah:nazar:,Allah yavrularını sizlere;sizleri de onlara bağışlasın.Bize de hayırlısyla sorunsuz hamilelikler inşallah.:CüvCüv:

bende 12 haftalık ikizlerime hamileyim ama mide bulantılarından kusmalardan kendime gelemedim hiçbir yere gidemez oldum doktora bile zor gidiyorum evden çıkamıyorum çalışıyorum ama çok zor

Ah canım,çok zor :bbo: Allah kolaylık versin.Hayırlısıyla tamamlansın inşallah:teselli:.

canım hayırlı olsun bebişlerin.bende şuan 9+6 haftalık ikizlerime hamileyim.çok şükür şikayetim yok.sadece arada mide yanması ve belli şeylerin kokularına tahammül edemiyorum.biz gerçekten çok şanslıyızkaydirigubbakcemile3...birde ben başından beri sürekli açım en çok şikayet etiğim şey de bu:1rolleyes:
Canım çok teşekkür ederim,senin de hamileliğin hayırlı olsun.İnşallah böyle devam eder.Ama sürekli aç olduğum benim de en belirgin şikayetim.Mide bulantısı olanlar en azından pek bişey yiyemeyip ilk aylarda kilo almıyorlarmış ama ben yemek yiyiyorum cokacimcoook 2 saat içinde hint fakiri gibi yine midem kazınıyor,Böyle kaç kiloyla dopum yapıcaz yaaa:bbo:

ikizlerime hamileleiğim 13. haftasında. bulantı, mide yanması vs dönem dönem çok yoğun yaşıyorum. doktorum kafana takma dedi. kusma yoksa biras psikolojikmiş mide bulantıları ve yanmaları... benim sıkıntım kanamam var yani ikizlerden birinin plasentası rahim ağzındaymış, o da kanama yapıyor. Ama allahın izniyle bebeklerim iyiler. hatta cinsiyetleri bile belli gbi. yani doktorum kız gibi görünüyorlar dedi :KK70: Allah hepimizin bebeğini bizlere bağışlasın. sağlıklı doğumlar nasip etsin...

Tubacım hamileliğin hayırlı olsun.Bu durumda bir erken doğum riski olabilirmiymiş drunla konuştun mu?Allah tamamına erdirsin inşallah.yerimseniben

hayırlı olsun canım bende 5+5günlük ikizlere hamıleyim bende çok gaz sancısı ve kasık ağrısı problemıyaşanıyor uyutmuyor geceleri szilerde geçirdiniz mi? ne yapmam gerekli

Tülaycım hayırlı olsun hamileliğin.Allah tamamına errdirsin inşallah. Oağrılar yıldırım gibi ani sancılar bende de oluyor.Doktorum yavaş yavaş genişlemeye çalışan rahiimden kaynaklanıyor sorun olomaz dedi.Bi zaman sonra geçermiş.:1hug:

Canım çok teşekkür ederim,senin de hamileliğin hayırlı olsun.İnşallah böyle devam eder.Ama sürekli aç olduğum benim de en belirgin şikayetim.Mide bulantısı olanlar en azından pek bişey yiyemeyip ilk aylarda kilo almıyorlarmış ama ben yemek yiyiyorum cokacimcoook 2 saat içinde hint fakiri gibi yine midem kazınıyor,Böyle kaç kiloyla dopum yapıcaz yaaa:bbo:

canım ben açlığımı bastırmak için sürekli çubuk kreker,grisini ve çorba içiyorum.öbürtürlü yemek yesem doğuma kadar halim fena olur herhalde kaydirigubbakcemile3sen gene iyi 2 saat sonra açıkıyormuşsun,ben elhamdülillah diyorum geri yaslanıyorum 1-2 dakika içinde midem gurulduyorcokacimcoook:asigim:

canım ben açlığımı bastırmak için sürekli çubuk kreker,grisini ve çorba içiyorum.öbürtürlü yemek yesem doğuma kadar halim fena olur herhalde kaydirigubbakcemile3sen gene iyi 2 saat sonra açıkıyormuşsun,ben elhamdülillah diyorum geri yaslanıyorum 1-2 dakika içinde midem gurulduyorcokacimcoook:asigim:

:roflol: hay allahın taktiri yaa.Kraker falan atıştırıyorum,kuru şeyler iyi geliyor ama çorba yada soslu şeyler bu ara midemi biraz etkiliyor.Nasıl olucak bu iş;sen kaçıncı haftasındasın hamileliğinin hakpercim?:CüvCüv:

X