Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

arkadaşlar sizebişey sormak istiyorum aranıza yeni katıldım 6 hafrtalık hamileyim doktor ultrasonda 2 kese gördü ama biri daha küçük içindede bişey görünmüyo önümüzdeki hafta birdaha bakacak sizde ikizmi ikiz olbilir ama gelişebilirse dedi bakalım inşallah öyledir lürfen yardımcı olurmusunuz sizde böyle olupta sonradan normale dönen oldumu :gitme:

arkadaşlar sizebişey sormak istiyorum aranıza yeni katıldım 6 hafrtalık hamileyim doktor ultrasonda 2 kese gördü ama biri daha küçük içindede bişey görünmüyo önümüzdeki hafta birdaha bakacak sizde ikizmi ikiz olbilir ama gelişebilirse dedi bakalım inşallah öyledir lürfen yardımcı olurmusunuz sizde böyle olupta sonradan normale dönen oldumu :gitme:

cnm endişe etme birdahaki kontrolünü bekle bakalımmm

kızlar hepinize günaydınlar nasılsınız ben aynıyım doktora gideceğimiz günü sabırsıklıkla bekliyorum cumartesi tahlillerimi yaptırır doktoru ararım artık bakalım nöbetine göre çağırıyor beni oralarda beklemek istemiyorum.

dırımcım bişey çıkmadığına sevindim geçmiş olsun ama dikkatli olmanız çok yararlı oluyor bazıları bebekde bişey olduğunu kabullenmiyor Allah korusun inşallah hiçbirimizin bebeğine bişey olmasın ama tedbiri olan şeylerde de doktora götürmek lazım bizim bi arkadaşın bebeğin gözlerinde şaşılık var hem de çok fazla biz de dayanamadık en sonunda dedik doktora götürün diye neyse doktora götürmeye ikna oldular doktor da gözlük vermiş gözün gelişmesi için ama gözlüğü hiç takmıyorlar bunun tedavisi 9 yaşına kadar sonrası anca olursa ameliyatmış. yine kıyamıyorum bebeğe taksana gözlüğü dedim. 9 yaşında ameliyatı varmış diyor. yazık ya kıyamıyorum ben de arasıra söylüyorum ama anlamıyorlar ki. altından da bezi çıkarmışla iki yaşında her tarafa işiyor ne misafirlik dinliyor ne kendi evi dinliyor ben de numune bez vardı verdim takmıyor bebek sonunda mikrop kapmış . bebek ne anlar işiyor eline yüzüne yeğeğine her yere sürülüyor bi de tatlı bişey bi görseniz zorla kendini sevdiriyor. çok da akıllı bişey uslu maşallah. o kadar gözünün içine bakarsın bu kadar uslu olmaz . çocuk öyle böyle büyüyor. biz de çocuk bakmakda usta değiliz ama çevremdekilerden fikir alırım

cnm benim yaaaa ben herşeyine çok bakıyorum daha yeni büyüyolar
incelemek lazım alişide götürdüm ortapetiye mesela....
iki hastaneye gidiyoruz biz cerrahpaşada takip ediyor..özelede gidiyozzz

penpe diye bi arkadaş vardı onda öyle olmuştu sonradan kesin ikizmiş öğrenmişti inşallah benimde öyle olur çok merak ediyorum

merhaba canım, 6 hafta henüz içini görmek için erken, bende 6. haftada gitmiştim 2 kese gördük ama içi gözükmüyo zaten, sonraki ultrasonda belli olmuştu benimkide

Herkese hayırlı günler arkadaşlar......nasılsınız.......
Geçmişe şöyle bir baktım DIRIMCIM çok geçmiş olsun,ama çok şükür bir sıkıntı yokmuş.
Ya anne olmak ne zormuş.Karnındayken başlıyor endişe,merak,kaç yaşına gelirse gelsin hiç bitmiyor.
Rabbim hepimizin yavrusunu korusun inşallah.
Doğuranda olmamış.Herkes zamanını bekliyor maşallah.
Canan,burcin ikinizde sonlara yaklaştınız.Hayırlısıyla,sağlıklı gelsinler yavrularınız.

Herkese iyi geceler..nasılsınız arkadaşlar......CANAN bebeklerinin dolabına bayıldım,valla çok iyi bir fikir,çokta şık durmuş.bizimde dolabımız lila ve düz,bendemi böyle yapsam acep.peki o süslemeleri nerden aldın.Sen kesin karar verdinmi medikal parkta doğum yapmak için,peki oradaki dr.kimdi canım.?
KASWA,DIRIM sizde burdaymışsınız ama kaçırmışım.iyimisiniz kızlar,maşallah sizler zor zamanları atlattınız çok şükür,darısı bizlerin başına olsun.Bende bugün pek takılamadım,midem çok kötüydü,başımda çatlıyordu resmen.Bir bakayım kimler var dedim.oooh muhabbetler edilmiş herkes çekilmiş köşesine.
Ya bana yardımcı olun lütfen.dr.çok ilgisiz kafası çok karışık sanki,dün sonuçları gösterdik,benim durumumdan bir haber resmen.ilaçlarımı ne kadar kullanayım dedim.12.haftayı bitirene kadar dedi.ee ben 13+4 üm dedim.sorum öyle ortada kaldı.eşimde ben bu dr.hiç beğenmedim diyor.başka dr.gitsem herşeye baştan anlat vs.Bana akıl verin lütfen.

beğendiğine çok sevindim canımmm stıckerları e bebekten aldım ben forum istanbulda mağazası var ordan aldım ama internet mağazasındada satışı var modeller var oradan bakıp tercih edebilirsinbayanssulusmilebayanssulusmile

inşallah iyi olur canancığm ya valla çok sıkıldım ben artık dr dr gezminşallah,ekten.memnun kalırım

bayıldım çok güzel güle güle kullanmak nasip olur inşallah

artvnli cnm valla bend dr dr gezdim medikal parkı seçmemin tek sebebi yeni doğan yoğn bakımda sgk anlaşması var,bak dırımda jane hanımı tavsiye etti onu denesene cnmm

ay vallaha bende doktor doktor gezmekten sıkılanlardanımşimdilik medicalparktayız ordada fiyatlar belli olmayınca bende muallakta kalıyorum ben süphana gidiyorum arkadaşlarr dolabı beğenmene sevindim canımmmmmopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

öyle olur zaten 2 yorgan yaparlar sanırsın bütün çocukların eşyasını bunlar düzmüş,birde heryerde söylerler aman boşver alıp laf edeceklerine almasınlar daha iyi.çok biliyorlar zaten
çok haklısın almasınlar daha iyi sonra onların lafını çekmektense 2 takım alacağıma 1 takım alırım yıkar sıkar giydiririm başkasının lafını çekmektensekaydirigubbakcemile

beni nst ye bagadıkların da agrım yuzde 70 lerde....yanı ben de aslında oyle her agrıyı ay ay dıyen bı tıp degılım...ama yuzde 70 de zaten doguruyosun...ben 15 dakıkada bır gırıyor 4-5 dakıka suruyor...doktor eger dakıkada bır olursa dogurursun dıyor.....Allah kımseyede yasatmasın cok zor bıseymıs bu dogum sancısı...
hımm anladımcanım çok geçmiş olsun ama madem 70 lere çıkıyor sancın neden seni kontrol altında tutmuyolar allah muhafaza acil bişi olsa ne bilim yani korktummmmCADIARZU

selammmmmm iyi geceler kızlar.
maşşallah bugün kaç sayfa geçmiş yapmışsınız nazar deymesin dırımkızın geldigi belli olmuş.
canan göbişte dolapta harika kuzum ya bayıldım ikisinede .misafirleride agırlayıp göndermişsin
çalışkan kadınsın vallaa nazardeymesin canım .

valla banada ne oluyor bu aralar bilmiyorum gündüz hiç bilgisayarı açasım yok gece bu saatten sonra aklıma geliyor.piskolajimin bozuldugu kesin evin içinde hapisane gibi yaaaaa heralde ben önümüzdeki hafta işe arada gitmeye başlıyacagım yoksa çat diye çatlıyacagım
kocaman öpüyorummmmmmm hepiniziii opuyorumnanaktan

beğenmene sevindim canımmmmmzemuszemuszemuszemuskız sen nerde oturuyosun okmeydanına yakınsan kaç gelde oturalım azucukkk benimde canım sıkılıyo zatiiiiii

canım 6 hafta daha çok erken sabırla beklemeni öneririm

Geçmişe şöyle bir baktım DIRIMCIM çok geçmiş olsun,ama çok şükür bir sıkıntı yokmuş.
Ya anne olmak ne zormuş.Karnındayken başlıyor endişe,merak,kaç yaşına gelirse gelsin hiç bitmiyor.
Canan,burcin ikinizde sonlara yaklaştınız.Hayırlısıyla,sağlıklı gelsinler yavrularınız.

evet yaaaa bu keyifli ev sahipliğinin maalesef sonuna yaklaştık aslında ben çok memnunum onları bedenimde saklamakatan bu duygu çok hoşuma gidiyor bazen doğurmak bile istemiyorum yada bu hamileleik ne kadar kısa 2 yıl felan sürse diyorum bazende ay artık gelsinlerde sevelim koklayalım diyorummm hamileleik enfes birşey tarifi olmayan bir duygu rabbim anne olmak isteyen herkese nasip etsin işallahhhhh

dirimcim canım geçmiş olsun allahtan ciddi birşey yokmuş ama temizliğe gitmişsin kolay gelsinnnn sonrada bana gelin kız doumdan önce evde çok iş var perdeler değişecekkk halılar değişecekkkk temizlik yapılacakkkkkk bunları kim yapacakkkkklaelaelaelaelaelaelaelaelaelae

çok teşekkür ederim inşallah dediğiniz gibidir benim 2. kese diğerine göre bayağı küçük ama yani yarı yarıya boyları ama biri belki geç döllenmişte olabilirmiş.umarım gitmez oda biyere

çok teşekkür ederim inşallah dediğiniz gibidir benim 2. kese diğerine göre bayağı küçük ama yani yarı yarıya boyları ama biri belki geç döllenmişte olabilirmiş.umarım gitmez oda biyere
canımmm önce hayırlısını isteee sağlıklı olan olsun sonra biri uğruna diğerinide kaybetmektense allah muhafaza acaba ikitanemi diyede stres yapma artık sen hamileisn bir tanede olsa ikitanede olsa hamileisn ve bebeğin senden etkileniyooo gıdana iyi bakkkk

ahh canım sorma..ağrılar, heyecan ve korkular arttı artık..ama her gece "çok şükür bugün de bitti.." diyerek yatıp her sabah da "hadi bakalım sağlıkla uyandık çok şükür.." diyorum..her geçen gün, her geçen saat bile faydalı onlara..benim en büyük derdim sağ bacağımla..aylardır bitmek bilmedi ağrısı ve artık yürüyemez hale geldim..tam bikini bölgemin olduğu yer ve bacağımın arası..ama dayanılmaz bir hale geldi..diyorumki hep "aman şikayet etmiyim, bugün çok şükür 33+0 olduk, Allah'ın izniyle en azından bi 3 hafta daha dayansak çok memnun olacağım.." çok şükür bu zamana kadar bi kere bile hastanelik olmadan geldim..Allah kalan zamanı da sağlıkla geçirmeyi ve vakitlice, kolaylıkla doğum yapmayı nasip etsin herkese hepimize inşallah :Saruboceq:

canımmm önce hayırlısını isteee sağlıklı olan olsun sonra biri uğruna diğerinide kaybetmektense allah muhafaza acaba ikitanemi diyede stres yapma artık sen hamileisn bir tanede olsa ikitanede olsa hamileisn ve bebeğin senden etkileniyooo gıdana iyi bakkkk

allah korusun ya içimi kararttın iyice :KK43: tabiki hayırlısını istiyorum ama gönlümde ikiz olmasını istiyo allah bilir gerisini ben sadece heyacanıma ortak olmanızı ve biraz olsun içimi rahatlatmanızı istemistim hepinize çok teşekkür ederim çok iyisiniz umarım hepiniz sağlıkla bebeklerinizi kucağınıza alırsınız:Saruboceq:

günaydınlar.........
ayy sabah sabah doktordadydım aksam annem ömer sol bacağını sürüklüyor dedi
bende baktım aliş arabasını ittirip rahat rahat yürüyor ömer bi kırıyor bacağını bi sürüklüyor bide yan basıyor..eşime dedim seyhatte oduğundan hemen panik yaptı tabi geceden randevu aldım
sabah erkenden de ortapeti doktoruna gittim...ömeri muayne etti yürüttü
hiç bişey yok ama rahat olalım dedi kalça rotgenleri çekildi....
hiçbişey çıkmadı....1,5 -2 yaşa kadar çocuk düz taban,yamuk basıyor,bacağını çekmiyor demek yanlış
heleki 9 ay çok erken daha yeni öğreniyor dikilmeyi kalkmayı ,dedi..
alişi anlattım kardeşi yapısı ile ilgili dedi....demek o daha hızlı gelişmiş dedi....

sonra çocuk doktorumaza indik cerrahpaşada yapılan kan sayımımıza baktırmak için
çok büyük şanski tam o sırada hemotoloji doktoru geldi ikisi baktı
hemogram normal ama anlamdığım bişey biraz düşük dedi...
ama oda kötü değil dedi 60 aşağısı akdeniz anemisi denebilir dedi..
ama sizde bu söz konusu değil dedi...gebeliğimdeki kansızlık da biraz değerleri etkilermiş
ömüşe bol köfte yedirin dedi....kırmızııı ett yerse bol bol bişey kalmaz dedi...
sabah sabah maraton yaptım yani......
şimdi kahvaltı yapacam ...halam gelecek çocukara bakacak biz annemle
benim eve gidecez temizliğe.....
dişbuğdayımız için hazırlıklar bitti ...sadcede ikramlar için yarın gece başlanacak...
c.tesiii partimizzz var...
Aman ALLAH korusun canım bişi cıkmamasına cok sevindim ...

Canım banada buna benzerini dedi
biri kaybolur dedi sonra gittim baska doktor dedi birinde bişi var gibi dedi sonradan hiç bir sorun cıkmadı şükür olsun..
ALLAH hayırlısnı versin dua et canım

kızlar ana ocağını bıraktım ve geldim evime 2 günde bir sürü sayfa olmuş hepsini okuyamadım müsait bir zamanımda ilgilenicem akşama misafir geliyormuş kayınvalidem sayesinde

bu nedenle evi halletmem lazım

neyse melek kızım 1335 gr 38.85cm

melek oğlum ise 1280gr 39cm 29+2 de bebişler iyi yani suyumda yeterliymiş dr böyle giderse erken doğum şimdilik görünmüyor dedi yanlız benim gibi insana yat dedi sabah kalkıp akşam anca oturuyorum işler bitmiyor

yanlız ben de neler çıkmadıki

kum döküyormuşum idrarda iltihap çıkmış kanımda lökosit bombardımanı var iltihap kanıma geçmiş daha bir sürü şey söyledi ama hatırlamıyorum

bide idrar tahlili yetmedi idrar kültürü istedi onun sonucu yarın çıkacakmış gene ilaç verecek ama kültürün sonucuna göre offff bir ara idrar yollarımda iltihap vardı da

Vuslat canım meleklerine masaALLAH
SAnada geçmiş olsun inşaALLAH hayırlı sonuclar cıkar yarın canım...

Herkese iyi geceler..nasılsınız arkadaşlar......CANAN bebeklerinin dolabına bayıldım,valla çok iyi bir fikir,çokta şık durmuş.bizimde dolabımız lila ve düz,bendemi böyle yapsam acep.peki o süslemeleri nerden aldın.Sen kesin karar verdinmi medikal parkta doğum yapmak için,peki oradaki dr.kimdi canım.?
KASWA,DIRIM sizde burdaymışsınız ama kaçırmışım.iyimisiniz kızlar,maşallah sizler zor zamanları atlattınız çok şükür,darısı bizlerin başına olsun.Bende bugün pek takılamadım,midem çok kötüydü,başımda çatlıyordu resmen.Bir bakayım kimler var dedim.oooh muhabbetler edilmiş herkes çekilmiş köşesine.
Ya bana yardımcı olun lütfen.dr.çok ilgisiz kafası çok karışık sanki,dün sonuçları gösterdik,benim durumumdan bir haber resmen.ilaçlarımı ne kadar kullanayım dedim.12.haftayı bitirene kadar dedi.ee ben 13+4 üm dedim.sorum öyle ortada kaldı.eşimde ben bu dr.hiç beğenmedim diyor.başka dr.gitsem herşeye baştan anlat vs.Bana akıl verin lütfen.
Canım nasıl gidiyor gebeliğin,iyimisin?Kız o ne biçim dr öyle sana sormuştum tahmin ettiğim kadın mı diye?sanırım o...yeni gelmiş o ekibe demek ki..Sana demişti değil mi kan hapına gerek yok diye öyle hatırlıyorum...Nasılsa orada dosya açıldı sana yeniden bir şeyler anlatma zorunluluğun olmayacaktır...değiştir dr. unu bence...

.

aaaaa çok şaşırdım kuzum ya bana çok ilgili davrandı biraz havalı geldi ama bana sökmez havası.sadece bana ssk hastası ile özel sigorta hastası arasında farklı davranıyorlar gibi geldi..

Serkan Bey çok bilgili bir dr.bundan emin ol...biraz fazla cool ama samimi olunca çok yakın ve ilgili davranıyor..

Çocukları uyuttum..daha bu saat olmuş yeni bir şeyler attım ağzıma...Hemen pc mi açtım..Her an uyanabilirler..Hepinize sevgiler.....Wavy neredesin canım benimmmmmmmmm....Hiç karşılaşamıyorum seninle burada...

ahh canım sorma..ağrılar, heyecan ve korkular arttı artık..ama her gece "çok şükür bugün de bitti.." diyerek yatıp her sabah da "hadi bakalım sağlıkla uyandık çok şükür.." diyorum..her geçen gün, her geçen saat bile faydalı onlara..benim en büyük derdim sağ bacağımla..aylardır bitmek bilmedi ağrısı ve artık yürüyemez hale geldim..tam bikini bölgemin olduğu yer ve bacağımın arası..ama dayanılmaz bir hale geldi..diyorumki hep "aman şikayet etmiyim, bugün çok şükür 33+0 olduk, Allah'ın izniyle en azından bi 3 hafta daha dayansak çok memnun olacağım.." çok şükür bu zamana kadar bi kere bile hastanelik olmadan geldim..Allah kalan zamanı da sağlıkla geçirmeyi ve vakitlice, kolaylıkla doğum yapmayı nasip etsin herkese hepimize inşallah :Saruboceq:

sorma burçincim her akşam ayaktayım dün gece artık dayanamadım saaat sabahın 5 de ağlayarak uyumuşum inanılmaz ağrılarım oluyor geceleri bende senin gibi allahım 36 haftaya kadar dayanınsınlar diye dua ediyorum :KK43:((

iyi aksamlar kızlar ben geldim nihayet....aman evimi gıcır gıcır oldu sildik temizledik....
tüller camlar .......koltuğumun yerini felan değiştirdik....çok yoruldum yaaaa bittim resmen ağrı kesici aldım ....yarında c.tesi için bir iki mama hazırlayacam...evi temizleriz c.tesi kendime bakım yapacammm

X