Sarı saçlara Evde dip boya yapmak isteyenler buraya

Mnrerc&

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2008
81
0
38
kafamçokkarıştıevet arkadaşlar uzun bir aradan sonra yeniden sizlerleyim.Forumda okudum okudum hangi konuya cevap yazacam diye düşünürken yeni konu açmaya karar verdim.

Test edilip onaylanmıştır.kaydirigubbakcemile3

Şimdi benim tecrübelerime ve kuaförlük konusunda bilgilerime dayanarak risk alarak dün akşam bir işlem yapmaya karar verdim.

lise 2.sınıfa kadar çocukluk dönemimde saçlarım sarıydı o yüzden sarı çocuklukta sarı olanlara çok yakışır boyatmak için şüphe bile duymayın eğer saçınızı sarı etmeyi düşünürseniz.

gelelim konuya ÖNCE kendi saçımdan sonrasında sizin saçınızdan başlayalım.
saçlarımı kuaförde sarıdan çok sıkıldığım için birton koyu bal köpüğü ettirmiştim üzerinede sadece üst kısımlara parıltı olsun diye paket paket balyaj attırmıştım.diplerim çıktı 1 cm kadar koyu değil diplerim ama kompleks .Dün akşam gittim kozmetikçiden aldım sarı boya.Markası şu mankenin reklam ettiği varya natural colormu ne.(kutu evde aklıma gelmedi).saçınız platine yakınsa açık sarı normal tatlı bir sarıysa bal köpüğüne dönükse normal sarı alın.saçlarınızı tutam tutam ayırın ve diş fırçası yardımıyla röfleniz sık değilse 1.cm kendi saçınızdan yarım santimde diğer saçınıza uyum sağlamasıiçin sürün.ayna karşınızda ve ışığın altında olun.açmaya başlayınca farkedeceksiniz zaten.

ben bu şekilde dipleri yaptım diplerim açınca rengin güzelliğini görünce,kalan boyayıda saçımın her yerine sürdüm 5 dakka sonra yıkadım ve sonuç mükemller.2 aylık dip boyamı erteledim.keşke zamanında etseydimde bu kadar para gitmeseydi kuaförlere.kuaför arkadaşlarımın yanında takıla takıla çok şeyler öğrendim boya ilgili bakımdan kesime boyadan röfleye.isterseniz evde nasıl röfle edebileceğinizi bile yazarım sizlere.

yahu bende sıkıldım artık 2 haftada dibi çıkıyo benimkide=))yemin ederimki kuaföre gitmekten bıktım
hatta koyu renk yapim die düşünüyorum:eek:ama kıyaıyorum
eğerki cesaret edebilirsem denicem
paylaşımın için çok teşekkürlera.s.

Öneri güzel ama tek başına yapılmazki o öyle...biraz karışık geldi bana ...ama güzel saol emeğine sağlık, Yıllardır dip boyası yaptırmaktan bıktım.. kendi sacıma geri dönsem oda ayrı bir dert kendi saçım kumral.. şimdi sarı uzar gider dipler çıkınca çok sinir olur. Bilmiyorum bende napıcamı sarıda vazgecilmezim..

tek başına zor oluyor ama birisi varsa o yapsın .ben tek ettim şu ucunda demir olan taraklar varya onlarla ayırdım sakin sakin zaten diş fırçasıyla sürünce akşamderdi olmuyor en azından en kötüihtimal boyanızı ertelemiş oluyorsunuz.röfleniz sıksa tam rengi tutturmak gerek.ben bajyajlarım fönsüz belli olmuyor bile yıkandıkça açılıyor saçım.saçı benim gibi ince telli olanlar denesin.benki cesaret ettim herkes edebilir valla.benim saçım ince işlem kaldırmıyor düşününyani..ama yaptım

ve sonuç mükemmel artık kuaför sorunum yok.para vermekte yok yazık değilmi paracıklara bu kriz zamanı

Kızlar arkadaşımın tavsiyesini ben daha önce yaptım,kendim yapmadım bu işlere eli yatkın olan bi arkadaşıma yaptırdım,sonrada ben başka bi arkadaşıma yaptım.Hakikaten dip boya nerdeyse röfle fiyatı.evde bu işler hallediliyor.diş fırçası yerine de kuaför toptancılarında satılan yine kuaförlerin boya için kullandığı fırçalarla bu iş çok daha kolay oluyor.önemli olan boyanın rengini en uygun olanı olarak seçmek.o da tecrübelerinize dayanır.Valla ben bu işi kendi kendime keşfettim benim gibileri de varmış sevindim.Ne gerek var kuaföre dip boyaya gitmeye,en fazla 5-10 tl ye patlıyor.Böylece eşimi de kâra geçirmiş oluyorum:KK70: ARKADAŞLAR BİRBİRİNİZE YARDIM EDİN İNANIN ÇOK MEMNUN KALICAKSINIZ.HEM DE KENDİNİZİ ÇOK AKILLI HİSSEDİCEKSİNİZ.bu işin pratiğini edindikten sonra ayda 1 bile yapmak size külfet gelmiyecek.hadi kolay gelsin zeki kızlara

Kesinlikle arkadaşlar sarı tonunuzun aynısı olan rengi alın açmasını dakikaya bağlamayın saçın kalınlığına inceliğine göre açar saçınır.ve mütiş 2 ay olmadan dip boyaya gidiyordum.artık o işler geçti.7 ytl ye al boyanı boya saçını 40 50 ytl kar et.şahsen ben dip boyayada normal röfle parası veriyordum.kuaförlerde dip boya daha uraşmalı oluyor diye oda aynı fiyat.bende risk alayım dedim olmazsa koyu renk yaparım düşüncesiyle ama öyle olduku mis mis :eek:.Tabiki yanınızda biri olursa iyi olur ben evde kimse yoktu .aynayla yaptım sonra celallendim dipler açınca her yerine sürdüm hala röflelerim güzel duruyor.Kolay gelsin arkadaşlar.:enbuyukkk:

tam bugün kumral boya alacaktımki yazınızı okudum. bende sarı saçı seviyorum çocukken sarıydı ama şimdi baya koyu hatta dipleri çıkınca siyah gibi görünüyo gözüme belkide siyahtır:eek: saçlarım çok incetelli oyüzden yanık hikayem çoktur hatta 5sene su dalgası yaptırıcam diye saç uzatıp kuaförden küt saçla çıktığım olmuştur (tabiki yandı) ee bende boyarken yakıyorum zaten dedim gitmiyorum 2 senedir kuaföre kesim haricinde. ama hangi renk sarıya boyarsam boyayayım saçım bakıra açıyo küllü falan denedim hiç farketmedi. açıcı koyuncada malum yanıyo. bana tavsiyede bulunabilirmisin acaba hangi markanın hangi rengini alayım saçlarım yanmasın ama doğal bi sarı olsun delikafadulden istersen özelimde açık sen bilirsin. çokuzattım şimdiden teşekkürlera.s.

Kızlar arkadaşımın tavsiyesini ben daha önce yaptım,kendim yapmadım bu işlere eli yatkın olan bi arkadaşıma yaptırdım,sonrada ben başka bi arkadaşıma yaptım.Hakikaten dip boya nerdeyse röfle fiyatı.evde bu işler hallediliyor.diş fırçası yerine de kuaför toptancılarında satılan yine kuaförlerin boya için kullandığı fırçalarla bu iş çok daha kolay oluyor.önemli olan boyanın rengini en uygun olanı olarak seçmek.o da tecrübelerinize dayanır.Valla ben bu işi kendi kendime keşfettim benim gibileri de varmış sevindim.Ne gerek var kuaföre dip boyaya gitmeye,en fazla 5-10 tl ye patlıyor.Böylece eşimi de kâra geçirmiş oluyorum:KK70: ARKADAŞLAR BİRBİRİNİZE YARDIM EDİN İNANIN ÇOK MEMNUN KALICAKSINIZ.HEM DE KENDİNİZİ ÇOK AKILLI HİSSEDİCEKSİNİZ.bu işin pratiğini edindikten sonra ayda 1 bile yapmak size külfet gelmiyecek.hadi kolay gelsin zeki kızlara

=))cesaret edebilsem yapıcamda düz boya olsa tamam ama korkuyorum becerebilirmiyim diye:bbo:bi de bana boya yapcak kimse yok senağlamatek başıma yapabilirmiyim diye tırsıyorum
bide bıktım kuaförden yok maske yapalım yok bakım yapalım yok keselim artı masraf çıkartıyolar:kızgın:sinir oluyorum tamam çok iyi bi kuaför ama kazık yemekte cidden kötü bişi küçücük bi yere boya sürüyo bitti hadi evine :çok üzgünüm:bu kriz döneminde harcadığım paraya yazık sarı saç çok masraflıymış dedilerde inanmamıştım
ama önerin için çok teşekkürler bide becerebilirsemsositososito

SELAM ÖNCELıKLE BENDE SARI SAÇ KULLANIYORUM PLATıN. AMA PAKET ATTIRIYORUM BU RENGı BULABıLMEK ıÇıN..NATUREL COLORSLA DıP BOYASI YAPABıLCEĞıMıZ DıKKATıMı ÇEKTı.
SADECE NATUREL COLORSMU OLMASI GEREKıYO BUNUN ıÇıN ÇÜNKÜ BıLDıĞıM KADARIYLA BU MARKANIN AÇIK SARI RENKLERı PıYASADA BULANMUYOR.EĞER ÖYLEYSE BU UYGUAMAYI DENıYCEM.DıPLER BAYA GELDı-tatlicadiarzu-

merhaba
bir şey öğrenecektim. benim saçlarım kumraldı ben aralara sarılar attırdım. kuaför dip rengimi kırdı ve cila attı. fakat ben saçlarımın hepsini sarı yapmak istiyorum. ve kuaföre gitmekten sıkıldım. evde hangi renkle boyayabilirim? turuncumsu bir renk çıkmadan? full sarı.

SELAM ÖNCELİKLE BENDE SARI SAÇ KULLANIYORUM PLATİN. AMA PAKET ATTIRIYORUM BU RENGİ BULABİLMEK İÇİN..NATUREL COLORSLA DİP BOYASI YAPABİLCEĞİMİZ DİKKATİMİ ÇEKTİ.
SADECE NATUREL COLORSMU OLMASI GEREKİYO BUNUN İÇİN ÇÜNKÜ BİLDİĞİM KADARIYLA BU MARKANIN AÇIK SARI RENKLERİ PİYASADA BULANMUYOR.EĞER ÖYLEYSE BU UYGUAMAYI DENİYCEM.DİPLER BAYA GELDİ-tatlicadiarzu-

canım adını hatırlayamamış boyanın. ama garnier olsa gereka.s
garnier color naturals ekstra açık doğal sarı...

benm saçım ortaokula geçene kadar sap sarıydı yavaş yavaş koyulaşmaya başladı şimdi koyu kahverengi sarı boyatsam yakışır mı bana eminmisiniz:teytey: ten rengim de baya beyaz biliomusunuz donuk bişi olmayım:dance:

kızlar benm saçım şuanda açık kumral gibi bişey ve pilatin sarısı yapma istiyorum tamamını acaba saçları sarı olanlar resimlerini paylaşabilirmi çok sevinirim fikir edinmek istiyorum

benim saçımda platin balyajdı ben daha doğal olsun istordum dipleri kızıllık olmasın die açık kumral boya saçta 45 dk bekledi yıkamama 5 dk kala uçlarada küllü ve açık kumralkarışımı 2dk bekledi hemen yıkandı çok güzel oldu

Arkadaşlar, saçlarımı 3 aydır platin sarısına boyatıyordum (komple, balyaj falan değil). ilk boyamada sorun yoktu. 1 ay geçti, diplerini boyatmaya gittim, yine iyiydi. sonra tekrar bir ay geçti ve diplerini boyattım. ama saç derim tahriş oldu! kızardı ve az da olsa bazı kabuklar var :KK43:(( kuaförüm bazı ciltlerde böyle şeyler olabileceğini çünkü oryalin ağır bir ürün olduğunu söyledi (ki düşük volume kullanmıştı). şimdi ben artık saçlarımı sarı dip boya yaptıramaz mıyım? :...( hep aynı sorunu yaşar mıyım? niye ilk ikisinde sorun olmadı da üçüncü de tahriş oldu? herhangi bi bilgisi olan bana bi öneri getirsin lütfen! çünkü bu rengi çok seviyorum vazgeçemem :S

X