Maydonoz ve Süt buharı ile hamile kalanlar ve deneyenler buraya.

slm kızlar sorunlar ve hafta sonu nedenı ile vede eş sebebı ile gıremedım
ama bu sabah ilk sızı zıyaret etmek istedım ben hala hastalanmadım yalnız ayın 6 sında yaptığımda test negatıfdı erken yapmım ondanı mıdır nedır anlamadım 2 gün daha beklıyıp yapayım dıyorum ama merakda etmıyor değilim yani merak eden arkadaşlara duyurulur

Günaydın arkadaşlar..yeni bir haftaya başladık inşallah bu hafta güzel haberler duyarız..

ama bu sabah ilk sızı zıyaret etmek istedım ben hala hastalanmadım yalnız ayın 6 sında yaptığımda test negatıfdı erken yapmım ondanı mıdır nedır anlamadım 2 gün daha beklıyıp yapayım dıyorum ama merakda etmıyor değilim yani merak eden arkadaşlara duyurulur

İNŞALLAH SENDEN BU HAFTA GÜZEL BİR HABER ALIRIZDA, BİRAZ HEYECANLANIRIZ MUTLU OLURUZ..BİZİ HABERSİZ BIRAKMAa.s.

tatlım teşekkürler ilk önce umarım hamış olurum 12 mayıs evlilik dönümüm o zaman ypayım dıyorum inş.güzel bır hedıye olur gerçi göguslerde ağrı veya akıntım yanı kahverengi vs bırşeyde yok anlamdım gitti olumsuzda düşünmek istemıyorum bakalım bekleyıp görüceğiz:dance:a.s.

ınŞallah canım ınŞallah hamıŞsındır.Çok gÜzel bı hedıye olur..dualarım senle

GÜnaydın kızlar... Durualya nasılsın canım varmı bır deĞıŞıklık

BENDE YANLIŞ ALMIŞIM AH AKILSIZ KAFAM AHHH :mymeka:BENıMKıMDE SADECE ELMA YAZMIYOR ACI ELMADA YAZIYOR BENDE NEDEN BU KADAR YAKTI BENı DıYE DÜŞÜNÜYORDUM ıNŞALAH BEN,M ŞEYıME BıŞEY OLMAMIŞTIR :eek:

günaydın bebişim ben den ümitlenmeyin fisfisfis hiç bir değişiklik hissetmiyorum kafamçokkarıştı

benimkinde adaçayıyağı(acı elma) yazıyor ama markası farklııı nanemsi kokusu var CADIARZU

:roflol::roflol::roflol:eek:lmamıştır kııızzzz okutup üflet kocakarıya:roflol::roflol::roflol:sabah sabah güldürdün beni :roflol:sırnaşık şey

Son düzenleyen: Moderatör:

tatlım teşekkürler ilk önce umarım hamış olurum 12 mayıs evlilik dönümüm o zaman ypayım dıyorum inş.güzel bır hedıye olur gerçi göguslerde ağrı veya akıntım yanı kahverengi vs bırşeyde yok anlamdım gitti olumsuzda düşünmek istemıyorum bakalım bekleyıp görüceğiz:dance:a.s.

canım merakla bekliyoruz inşallah hamilesindir :CüvCüv::CüvCüv:

seliminam günaydın canııımmm a.s. başladınmı süt maydanoz buharına alkisalkisalkis neler yapıyosun özlettin kendini anlat hadi kaydirigubbakcemile5

selam kizlar, ben tatlile girdim dün aksam itibariyla. zaten agrim vardi, belliydi yani sonum. ama hic bu kadar rahat hissetmemistim. nedense bu defa hic aglamadim ve hic stres yapmadim. elimden geleni yaptim.

ns72 canim sanki güzel bir haber vereceksin bize:) hadi insalllah. sevindir bizi. evlilik yildönümünde kutlu olsun. :KK66:

selam kizlar, ben tatlile girdim dün aksam itibariyla. zaten agrim vardi, belliydi yani sonum. ama hic bu kadar rahat hissetmemistim. nedense bu defa hic aglamadim ve hic stres yapmadim. elimden geleni yaptim.

ns72 canim sanki güzel bir haber vereceksin bize:) hadi insalllah. sevindir bizi. evlilik yildönümünde kutlu olsun. :KK66:

meyram canım ben seni takipteyim peşinden ben geliyorum :eek::eek::eek: benimde bugün yarın yarındanda yakın bir zamanda gelcek kırmızım

latsibelcim sen nasıl oldun.. Eşinin ve senin test sonuçlarınız belli oldumu.. Merak ettim.. Inşallah temiz çıkmıştır.:kahve:

benim sonuçlarım gayet iyi hiç bi problem yok ama eşimin vitamin takviyesi alması gerektiğini söledi kadın doğum uzmanı..birde ürolok görsün sonucu dedi bu hafta içi onada gidicek.bakalım hayırlısı artık

kürleri yapıp bekleyenler şafakları sayıyoruz

ArnavutGüzeli..........Şafaksız
latsibel....................Şafaksız
Kedersiz..................Şafaksız
Selimina83...............Şafaksız
meyra basman..........Şafaksız
mehril......................:uhm::uhm:
NS72.......................:uhm::uhm:
durualya...................son 1 gün
Turkuaz26................son 2 gün
sevimsu ..................son 8 gün
fshsos......................son 11 gün
esramm82................son 13 gün

kızlar üzgünüm hamış değilim listeden benıde silin önümüzdekı aya kaldı 2 dak.önce hastalandım

kürleri yapıp bekleyenler şafakları sayıyoruz

ArnavutGüzeli..........Şafaksız
latsibel....................Şafaksız
Kedersiz..................Şafaksız
Selimina83...............Şafaksız
meyra basman..........Şafaksız
NS72.......................Şafaksız
mehril......................:uhm::uhm:
durualya...................son 1 gün
Turkuaz26................son 2 gün
sevimsu ..................son 8 gün
fshsos......................son 11 gün
esramm82................son 13 gün

NS72 üzülme canım bende bugün yarın olcam benneyaptımki

kızLARRR BUNLARI SİZİN İÇİN BULDUMMMM Baharatlar
BU BÖLÜMDE SİZLERE, HER ZAMAN BİLDİĞİMİZ, ÇOĞU ZAMAN KULLANDIĞIMIZ, ÇOĞU ZAMAN DA ADINI BİLİP KULLANMAYI AKLIMIZA GETİRMEDİĞİMİZ BAHARATLARDAN BAHSEDECEĞİZ.

KARANFİL: HAMİLE KALMAYI KOLAYLAŞTIRIR. HER GÜN YEMEKLERDEN SONRA ALINAN BİR KARANFİL HEM AĞZINIZIN HOŞ KOKMASINA HEM DE HORMONLARINIZIN ÇALIŞMASINA YARAR. HAMİLELİKTE RAHİMİ KUVVETLENDİRİR. NORMAL DOĞUM YAPACAK OLANLAR, DOĞUMA BİR AY KALA HER GÜN BİR ÇAY BARDAĞI SICAK SUYA 1 KARANFİLİ 5 DAKİKA DEMLEYİP İÇERLERSE DOĞUMLARI DAHA KOLAY OLUR.

SAFRAN: YUMURTALIKLARI GELİŞTİRMEDE ETKİLİDİR. HAMİLE KALMAYI KOLAYLAŞTIRIR. AYRICA SİNİRLERİ KUVVETLENDİRİR. YEMEK YENECEĞİ ZAMAN ÜSTÜNE SERPİLİR. (0. 5 MG)

ŞERBETÇİOTU: BOL KADINLIK HORMONU İHTİVA EDER. BİR LİTRE SUYA 30 GR ATILARAK 10 DAKİKA DEMLENDİRİLİR. GÜNDE 3-4 BARDAK İÇİLİR. AYRICA İYİ UYKU VERİR.

TARÇIN: HORMONLARI ÇALIŞTIRIR. CİNSEL İSTEĞİ ARTIRIR. BEYAZ AKINTIYI GİDERİR. VÜCUDUN DAYANIKLILIĞINI ARTIRIR. BİR BARDAK SUYA YARIM KAHVE KAŞIĞI KATILIP İÇİLEBİLİR.

NANE: HAMİLE KALMAYI SAĞLAR. TAZE OLARAK SALATALARA EKLENEREK YENEBİLİR. BİR LİTRE SUYA 10 GR KONARAK DEMLENİR, BU KARIŞIM SU YERİNE İÇİLEBİLİR. SANCILI REGL DÖNEMLERİNDE NANE ÇAYI RAHATLATICIDIR.

BİBERİYE: TÜM HORMON VE SALGI BEZLERİNİN DENGELİ ÇALIŞMASINI SAĞLAR. KANSIZLIK VE ZAFİYETİ GİDERİR. ÖZELLİKLE HANIMLARDA BEYAZ AKINTIYI KESER.

ZATER: CİNSEL GÜCÜ ARTIRIR. ZİHİN YORGUNLUĞUNU GİDERİR. RUHEN VE BEDENEN CANLILIK VERİR. KEKİK GİBİ KULLANILIR. TOZ HALİNDE YEMEKLERİN ÜZERİNE SERPİLİR

PAPATYA: DÜZENLİ ADET GÖRMEYİ SAĞLAR. HORMON DÜZENLEYİCİSİDİR. GÜNDE İKİ- ÜÇ BARDAK İÇİLİR. BİR BARDAK SUYA 5 ADET PAPATYA UFALANIP 10-15 DAKİKA DEMLENİR.

REZERYAN: HORMON DÜZENLEYİCİSİDİR. HAMİLE KALMAYA YARDIMCI OLUR. ET, FASULYE, LAHANA GİBİ YİYECEKLERİN ÜZERİNE BİR KAHVE KAŞIĞI KONUR.

ADAÇAYI: HORMON EKSİKLİĞİNİ GİDERİP HAMİLE KALMAYI SAĞLAR. BİR BARDAK SICAK SUYA ÜÇ YAPRAK ADAÇAYI BEŞ DAKİKA DEMLENDİRİLİP İÇİLİR. KALBE DE İYİ GELİR. SIKÇA İÇİLDİĞİNDE TÜM BEDENİ GÜÇLENDİRİR. DÖLYATAĞI HASTALIĞI OLAN HANIMLARIN ARASIRA ADAÇAYI OTURMA BANYOSU YAPMALARI İYİ OLUR. OTURMA BANYOSU İÇİN; İKİ AVUÇ DOLUSU YAPRAK ADAÇAYI SOĞUK SUDA GECE BOYUNCA BEKLETİLİR. ERTESİ GÜN KAYNAMA NOKTASINA KADAR ISITILIP BANYO SUYUNA EKLENİR. BANYO SUYU BÖBREKLERİN ÜSTÜNE KADAR ÇIKMALIDIR.

BİRA MAYASI: BÜTÜN SALGI BEZLERİNİ UYUMLU OLARAK ÇALIŞTIRIR.

HARDAL : BÜTÜN HORMONLARI ÇALIŞTIRIR. SİNİRLERİ KUVVETLENDİRİR.

KİMYON : SİNİR SİSTEMİNİ KUVVETLENDİRİR ADETİN NORMAL VE AĞRISIZ OLMASINI SAĞLAR.

YULAF EZMESİ: HORMONLARI DÜZENLER. VÜCUDUN DİRENCİNİ ARTIRIR. SABAHLEYİN KAHVALTIDA YENDİĞİNDE GÜN BOYU TOK TUTAR. AKŞAMLARI SALEP GİBİ İÇİLİP YATILABİLİR.

VANİLYA: CİNSEL GÜCÜN ARTMASINA NEDEN OLUR. VÜCUDU VE SİNİRLERİ GÜÇLENDİRİR. DEPRESYONA İYİ GELİR.

ÇAM FISTIĞI : HAMİLE KALMAYI SAĞLAR. PORTAKAL ELMA, ARMUT GİBİ MEYVA VEYA BİR SEBZE ÜZERİNE YENMELİDİR. YOKSA PEKLİK YAPABİLİR. TEK BAŞINA YENMEMELİDİR.

SUSAM: TAHİN OLARAK YENMELİDİR. TÜM ORGANLARIN DÜZENLİ ÇALIŞMASINI SAĞLAR.

AYÇEKİRDEĞİ: BOL ''E'' VİTAMİNİ VE ''PROTEİN'' İHTİVA EDER. CİNSEL ARZUYU ARTIRIR. AYÇİÇEK YAĞINDA DA ''E'' VİTAMİNİ VARDIR. BÜTÜN YEMEKLERDE RAHATLIKLA KULLANILABİLİR.

ÇÖREKOTU : TÜM SALGI BEZLERİNİ ÇALIŞTIRIR. . ÇORBA, EKMEK, PİDE VE KURABİYE ÜZERİNDE EKİLEREK YENİR. GÜNDE BİR TUTAM YETERLİDİR.

DEFNE: BÖBREK ÜSTÜ BEZLERİNİN DÜZENLİ ÇALIŞMASINI SAĞLAR. HER TÜRLÜ ET VE BALIK YEMEĞİNDE KULLANILABİLİNİR.

KARABİBER: TÜM VÜCUDU UYARIR. KADINDA VE ERKEKTE CİNSEL ARZUYU ARTIRIR. KANSIZLIĞI GİDERİR. BOL İDRAR SÖKTÜRÜR. SİNİRLERİ KUVVETLENDİRİR.

ACI KIRMIZI BİBER: TÜM SALGI BEZLERİNİ ÇALIŞTIRIR. VÜCUTTAN SU BOŞALTIR. KADINLARDA VE ERKEKLERDE CİNSEL İSTEĞİ ARTIRIR.

KİŞNİŞ: KADINLARDA ADETİN NORMAL VE AĞRISIZ OLMASINI SAĞLAR. TÜM HORMONLARI ÇALIŞTIRIR. BEBEKLİ ANNELERİN SÜTÜNÜN ARTMASINI SAĞLAR.

ZENCEFİL: TÜM VÜCUDU UYARARAK BEDENEN VE RUHEN GÜÇ KAZANDIRIR. KADIN VE ERKEKTE CİNSEL İSTEĞİ ARTIRIR.

KEKİK: KADINLARDA REGL ZAMANINDA AĞRISIZ KRAMPSIZ GEÇMESİNE YARDIM EDER. KADIN VE ERKEKTE CİNSEL ARZUYU ARTIRIR. BOL İDRAR SÖKTÜRÜR. KEKİKLE KARIŞTIRILMIŞ BAL YENMESİ ORGANİZMAYI GÜÇLENDİRİR VE DENGEYE KAVUŞTURUR.

FESLEĞEN: KADINLARDA ADETİN DÜZENLİ VE AĞRISIZ OLMASINI SAĞLAR. HAMİLE KADINLARIN DOĞUMUNU KOLAYLAŞTIRIR.

ÖKSEOTU: HORMON DENGESİNİ DÜZENLER, KAN BASINCINI DENGELER, MENAPOZ DÖNEMİNDEKİ SIKINTILARI DA RAHAT ATLATMAYA YARDIMCI OLUR. TAZE BİTKİ ÖZSUYU ÇOK DEĞERLİDİR. ÖKSEOTU GÜZELCE YIKANARAK NEMLİ DURUMDA MİKSERDE SIKILMALIDIR. BU ÖZSUDAN 25 DAMLA BİRAZ SUYUN İÇİNDE KAHVALTIDAN YARIM SAAT ÖNCE VE YATMADAN ALINMALIDIR.

CİVANPERCEMİ: ADET KANAMALARI DÜZENSİZLİKLERİNDE ÇAYININ İÇİLMESİ İYİ GELİR, YUMURTALIK İLTİHAPLANMALARINDA OTURMA BANYOLARI ALINIR. DÖLYATAĞI KAYMASINDA, MİYOMLARIN GİDERİLMESİNDE DE OTURMA BANYOLARI BAŞARI İLE KULLANILIR.

ARSLANPENÇESİ: ADETGÖRME DÜZENSİZLİKLERİ, RAHİM AKINTISI, RAHİM ŞİKAYETLERİ, MENAPOZ ÇAĞINDA ETKİLİDİR. DÜŞÜK YAPMAYA YATKIN KADINLARDA BEBEĞİN RAHİMDEKİ DURUMUNU GÜÇLENDİRİR.

SARIBALLIBABA: DÖLYATAĞI GEVŞEKLİKLERİNDE DÖLYATAĞI KASLARI YORGUNLUKLARINDA YARARLIDIR. 3 AYDAN İTİBAREN İÇİLMELİDİR. RAHİM VE ADET DÜZENSİZLİKLERİNDE GÜNDE İKİ FİNCAN ÇAYI YETERLİDİR. SİNİRSEL UYKUSUZLUKLARDA VE TÜM KADIN HASTALIKLARINDA BAŞARI İLE KULLANILIR.

ÇOBANÇANTASI: DÖLYATAĞI KANAMALARINDA ETKİLİDİR

X