Menopoz Erken Menopoz ve fsh

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
derin çok teşekkür ederim arkadaşım.
böğürtlen kökünü almıştım ama denenmemiştim.adetimden sonra başlıcam inşallah...
allah razı olsun arkadaşımm

canım peki enver bey sana aşılama mı tüp bebek mi yaptı.tedavi sırasında yine hormonların baktımı fsh düşmüşmüydü derincim

semos 427 canım enver bey bana ne aşılama yaptı nede tüp bebek yaptık.ilaç kullandım ama uygun bi yumurta bulduğu anda ilacı bıraktırdı ve yumurtanın gelişimini takip etti.yumurtayı büyütmek için iğne ve ilaç verdi.daha sonra yumurtanın gelişimini takip etti.15 gün sürekli iki günde bir doktora gidip geldim 2 mm ken 18 mm kadar büyüdü.yumurta için en uygun rakam bu imiş.daha sonra bize en uygun tarihleri verdi.ben doğal yollarla hamile kaldım.fsh ma gelince 15 lere falan düşümüştü.doktorum diyoki değerlerin düşmesi önmeli değil önmeli olan kaliteli bi yumurta oluşması.benim değerlerim 2 lere kadar düştü ama ben hamile kalmadım.o zaman normal kadın doğuma gidiyordum dolayısı ile ne yumurtadan haberim vardı ne de iğnelerden.sadece ilaç kullanıyodum.değerlerimi düşürüyodu ama gerekli diğer bilgilere bakılmıyodu.doktor seçimi çok önemli.:)))

hangi ilacı kullandın derin33.birde böğürtlen kökünü nasıl kullandın yazarmısın canım.nasıl demledin. günde kaç tane içtin böğürtlen kökünden.aç veya tokmu içtin

bunları ayrıntılarıyla yazarmısın.
sana böğürtlen kökünü kim tavsiye etti canım peki

ilacımın ismi triseguems bu benim için en uygun ilaçmış.böğürtlen kökünüde bana bi arkadaşımın annesi söyledi.allah razı olsun ondan.:nazar:

derin canım böğürtlen kökünü her günmü içtin.adetli yada adetsiz farketmezmi yani

birde arkadaşının annesi böğürtlen kökü için ne dedi sana sorununu biliyor muydu regl olamadığını falan.yumurta oluşturuyor böğürtlen kökü içmi dedi sana canım

enver beymi sana triseguems tavsiye etti.yani kaç ay kullandın ilacı.hem böğürtlen kökü içerken ilacıda kullanıyor muydun canım

enver beymi sana triseguems tavsiye etti.yani kaç ay kullandın ilacı.hem böğürtlen kökü içerken ilacıda kullanıyor muydun canım

derin33 canım kadiköy şifanın ssk ile anlaşması yokmuş çok pahalı muayene ücreti.
sen nasıl gidiyordun canım.özel sağlık sigortan mı var canım
kusura bakma çok sordum
enver beyi umut tüp bebekten biliyorum gerçekten çok iyi bir doktor

derin canım böğürtlen kökünü her günmü içtin.adetli yada adetsiz farketmezmi yani

hergün içtimm,adetliyken içmedim.adet bittikten sonraki gün içmeye başaldım.arkadaşımın anneside durumu ayrıntılı bilmiyoduu sadece çocuk olmadığını biliyodu. iç bu sana iyi gelir dedi.:)))):emir_bebek:

derin33 canım kadiköy şifanın ssk ile anlaşması yokmuş çok pahalı muayene ücreti.
sen nasıl gidiyordun canım.özel sağlık sigortan mı var canım
kusura bakma çok sordum
enver beyi umut tüp bebekten biliyorum gerçekten çok iyi bir doktor

semos 427 canım evet ssk ile anlaşması yokk, benim özel sağlık sigortam da yok.sen ona gitmeye başla ücreti düşünmiyceksin.zaten o hastalarını asla zor durumda bırakmaz sen merak etme.gerekli yardımı yapıcaktır sanada.bununla ilgili ancak bu kadar söyliyebilirim.:))))

Arkadaşlar benim halam da malesef erken menepoza girdi 39 yaşında henüz. Annem gibi severim onunla yaşıyorum zaten ve bu durumu beni çok üzüyor. Yani her gece ateş basmaları yüzünden uyuyamıyor, her ay büyük sancılarla adet oluyor ve 1 gün sürüyor, duygusal olarak da pek iyi bir durumda değil... Zaten babannem de erken menepoza girmişti kemik erimesi çok oldu onda da çöktü dağ gibi kadın mafoldumben şimdi halam da kendisinde bunların olacağını düşünüyor.
Bu dönemi ona daha rahat geçirtmek için neler yapabilirim? Yazılanları okudum ama kafam karıştı bir sürü kür var hangisini nasıl uygulayacağımı bilemedim. Uygulayıp iyi sonuç alan arkadaşlar neyi nasıl uyguladıklarını yazabilirlermi acaba?

DERİN 33 canım sana şey sormak istiyordum sen böğürtlen köküyle adet olmak için enver beyin verdiği ilacı berabermi kullandın. yoksa ilacı bıraktıktan sonramı kullandın böğürtlen kökünü canım

ben de bu ay regl olmadım
adet söktürücü verdi dr.
regl olunca gididp hormon tahlili ayptırcakmışım

slm arkadaşlar bende 40 yaşındayım ve çocuk istiyorum Allah tüm isteyenlere versin hayırlı saglıklı evlat.bizim içn durum daha kırıtik görünüyo yaş malum..ve fsh yüksek Allahdan ümit kesilmez bende hayıt tohumu 15 gün yaptım tahlilim yüksekti şimdi aslan pençesine başladım yemekten 1 saat sonra içiliyomuş
ve tatlandırıcı asla konulmazmış böle dvm edeyim bakalım fsh ne olacak?sizin bildiginiz başka kür vs varmı?fsh yüksek olunca tüp bebek için dr kabul ediyormu?

derin33 canım nerelerdesin enver beye gitmek istiyorum da seninle konuşmak istiyordum artık girmiyorsun siteye galiba.soracaklarım varsı sana

DERİN33 canım artık girmiyor musun foruma seni merak ettim.gel artık canım soracaklarım vardı

Merhabalar!
Bende hikayemi anlatmak istiyorum.Şuan 30 yaşındayım minyon ama kilo fazlası olan oldum olası da kilo vermeyle mücadele eden biriyim bıktım.Herkesin hayatta travması vardır benimkide küçük yaşta babamı kaybetmekle geriye sinirsel yaşam sunun anneyle geçen bir ömür sığdırdım 30 yıla.Genç kız olmadan önce araştırmacı olduğum için bekliyordum adet olacağımı 12 yaşında ve kontrollü olarak gerekeni yaptım.3 ay sürdü sonra kesiliş o kesiliş!!!Dr gittik çocuk daha olur düzensizlikler yumurtalıkları gelişmemiş dendi tabi ben anne olsam başka başka dr. lara giderdim.bir süre sonra özel bir dr gittik baktı ultrasonla 2 yumurta var moral verdi dr üzülme olmaz öyle şey vs.lise yıllarımda üniversite hast gittim bir daha adet görmeyeceksin dedi ağla zırla eve gittim suçladığım annemdi depresyona girdim benim hiç çocuğum olmayacak diye evlenmemeye karar verdim ilerde bunu düşündüren lanet olası toplum beni kim alır dedim kısırım resmen!Üniversite yıllarımda kendi okulumda bir dr ile tanıştım arkadaş olduk o muayene etti birde rahmin küçük dedi ve erken menapoz olmuşun düzenli doğum kontrol hapı kullanmaz lazım belli yaşa kadar dedi!Neticede onca sinirli oluşum bağırış çağırış bundaymıymış dedim ve kimse halimi anlamazken sinirimi yersizlikle suçladı ve kilo alışım veremeyişim de bundanmı bilmiyorum :KK43:yaş 30 olduktan sonra daha da zor kilo vermek.enerji sistemiyle ilgileniyorum reiki insiye oldum önce kendime şifa vermek ve ihtiyacı olana vermek için böylece üreme çakrama enerji verirsem bununda yararı olur dedim hap içmiyorum 3 aydır enerji veriyorum ama maalesef :KK43: o marankinin kürünü kullandım 1 ay,bir aktarcının kürünü 1 ay farklı zamanlarda kullandım ama faydalı olmadı.Zamanla insan kendini kabul ediyor.Herşeyden geçtim sağlıklı olmak istiyorum.Şu sıralar tüm arkadaşlarım evlenmiş coluk cocuk görüyorum tekrar özenişlerim başladı.Bekarım hemde erken menapoz ne yapıcam ben evlencem cocuğum olamaz mı?Lütfen yardımcı olun.Sevgiler...

X