Menopoz Erken Menopoz ve fsh

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
Merhabalar!
Bende hikayemi anlatmak istiyorum.Şuan 30 yaşındayım minyon ama kilo fazlası olan oldum olası da kilo vermeyle mücadele eden biriyim bıktım.Herkesin hayatta travması vardır benimkide küçük yaşta babamı kaybetmekle geriye sinirsel yaşam sunun anneyle geçen bir ömür sığdırdım 30 yıla.Genç kız olmadan önce araştırmacı olduğum için bekliyordum adet olacağımı 12 yaşında ve kontrollü olarak gerekeni yaptım.3 ay sürdü sonra kesiliş o kesiliş!!!Dr gittik çocuk daha olur düzensizlikler yumurtalıkları gelişmemiş dendi tabi ben anne olsam başka başka dr. lara giderdim.bir süre sonra özel bir dr gittik baktı ultrasonla 2 yumurta var moral verdi dr üzülme olmaz öyle şey vs.lise yıllarımda üniversite hast gittim bir daha adet görmeyeceksin dedi ağla zırla eve gittim suçladığım annemdi depresyona girdim benim hiç çocuğum olmayacak diye evlenmemeye karar verdim ilerde bunu düşündüren lanet olası toplum beni kim alır dedim kısırım resmen!Üniversite yıllarımda kendi okulumda bir dr ile tanıştım arkadaş olduk o muayene etti birde rahmin küçük dedi ve erken menapoz olmuşun düzenli doğum kontrol hapı kullanmaz lazım belli yaşa kadar dedi!Neticede onca sinirli oluşum bağırış çağırış bundaymıymış dedim ve kimse halimi anlamazken sinirimi yersizlikle suçladı ve kilo alışım veremeyişim de bundanmı bilmiyorum :KK43:yaş 30 olduktan sonra daha da zor kilo vermek.enerji sistemiyle ilgileniyorum reiki insiye oldum önce kendime şifa vermek ve ihtiyacı olana vermek için böylece üreme çakrama enerji verirsem bununda yararı olur dedim hap içmiyorum 3 aydır enerji veriyorum ama maalesef :KK43: o marankinin kürünü kullandım 1 ay,bir aktarcının kürünü 1 ay farklı zamanlarda kullandım ama faydalı olmadı.Zamanla insan kendini kabul ediyor.Herşeyden geçtim sağlıklı olmak istiyorum.Şu sıralar tüm arkadaşlarım evlenmiş coluk cocuk görüyorum tekrar özenişlerim başladı.Bekarım hemde erken menapoz ne yapıcam ben evlencem cocuğum olamaz mı?Lütfen yardımcı olun.Sevgiler...

Canim,
sana hayit hapini tavsiye ederim agnus-castus, mutlaka kullan, vede Aslan pencesi cayi yap, bikmadan usanmadan hergün 2 fincan ic, selenyum kullan, ama hayit hapiyla düzene girecegini umuyorum. bu ikisini kullan Allahin izniyle, Aslan pencesi vede hayiti kullan reglin gelmeye baslar. Ama bu is sabir isi, pes etmeden sabirla bitkisel caylarini kullan. Sonra civan percemini de demleyip icebilirsin.
Agnus castusu kesme derim ben evlenene kadar. evlenmeden öncede sogan kürü yaparsin, allahin izniyle hersey yoluna girer. Canini üzme, dilerim tez zamanda evlenirsin, sonrada bize hamileyim diye müjdeli haber yazarsin, bu is biraz beyin isi, stres yok, olumsuz düsüncelerden uzak dur. Sonrasi kendiliginden gelir.
Kimseyi de suclama, yazilandan öte birsey olmuyor hayatta. Hayit vede aslan pencesi hormonlari düzenliyor. Civan percemide rahime iyi geliyor. Selamlar.

Aycan Hanım çok teşekkür ederim hemen uygulayacağım.Bu hayıt hapı eczanedemi satılıyor aceba?Birşey daha sormak istiyorum.Doğum kontrolle geliyor adet ama kimyasallar zararlı diye korkuyorum dr sormuştum peki düzenli adet olunca yumurta çatlıyomu dedim.Hayır dedi bana adet görmen sadece yumurta atmakla alakalı değildir rahim duvarlarından da gelir demişti.Herşeyi iyi tarafından bakmayı öğrendim,şüphesiz Allahın vardır bi bildiği herşey herkese hayırlı olmayabilir tabi ama yürek işte annelik güdüsü doğuştan geliyo belli yaştan sonra iyice duygusallaşıyorsun bu konuda çoook teşekkür ederim.Kullandıktan sonra gelişmeleri yazarım sevgiyle güzel kalın :)

DERİN33 canım hadi gel artık.bizleri unuttunmu canım.merak ettim seni.sana soracaklarım vardı.BEKLİYORUM SENİ

Herkese merhabalar. Ben de 33 yaşındayım ve 2 ay önce menopoza girdiğimi öğrendim. FSH 45.05 LH 28.59 Dr.um yapacak hiç bir şey yok dedi. Ya gerçekten yok mu? Yani kaderimizle başbaşa mı kaldık? Allah daha büyük dert vermesin ama 2 aydır ağlamaktan helak oldum. Uyku denen şey yok artık. Var mı derdine derman bulan? Bana ilaç falanda vermedi öyle elimde tahlil sonuçları eve gönderdi. 2 aydır sonuçlar sehpanın üzerinden kalkmadı, sabahlara kadar internette araştırmadığım yer kalmadı.

DERİN33 canım hadi gel artık.bizleri unuttunmu canım.merak ettim seni.sana soracaklarım vardı.BEKLİYORUM SENİ

semos427 canım geldim.sizi unutmadım tabiki sadece birdizi olaylar.temmuzda düşük yaptım daha doğrusu bebeğimin kalbi durdu ve aldırmak zorunda kaldım genetik testler yaptırdık bi sorun yok ama bugün artık tekrar herşeyi başa almak zorundayız.sabırlı olmaya çalışıyorum.doktor arayışına girdim bldiğiniz tanıdığınız tavsiye edebileceğiniz doktor varsa paylaşalım olurmu.ben yin aynı doktotuma gidiyorum.ama yinede tavsiye almak istiyorum.bu arada böğürtlen kökünü kullanmaya başakadım tekrar.hepimizin ALLAH yardımcısı olsun kızlar.bi gün bizde bebeğimizi kucağımıza alıcaz inşalah.senağlamasenağlamasenağlama

Herkese merhabalar. Ben de 33 yaşındayım ve 2 ay önce menopoza girdiğimi öğrendim. FSH 45.05 LH 28.59 Dr.um yapacak hiç bir şey yok dedi. Ya gerçekten yok mu? Yani kaderimizle başbaşa mı kaldık? Allah daha büyük dert vermesin ama 2 aydır ağlamaktan helak oldum. Uyku denen şey yok artık. Var mı derdine derman bulan? Bana ilaç falanda vermedi öyle elimde tahlil sonuçları eve gönderdi. 2 aydır sonuçlar sehpanın üzerinden kalkmadı, sabahlara kadar internette araştırmadığım yer kalmadı.

ahh cnm bizi bizden daha iyi kimse anlayamaz ağlamak artık gülmekten çok yaptığımız şey demii.ayrıca evlimisin? cnm ilaç kullanmalısın cyclo kullanıyorum ben ve seninde kullanıcan ilaç bu olmalı ilaç kullanmadan adet oluyormusun peki sen olmuyormusun? allah yardmcımız olsn

Yok canım dediğim gibi bana ilaç falan hiçbir şey vermedi. O kadar ilginç ki benimki hiçbir belirti vermedi hatta hep aynı gün ve saatte adet olurdum. Sadece çok büyük bir üzüntü yaşadım o gün ve normal gelmesi gereken günden 10 gün önce adet oldum. O ay 15-20 gün boyunca azar azar lekelendim. Bu nedir diye dr.a gittim... tahlil ve sonuç şok...sen nasıl adet görüyorsun menopozdasın sen dedi. Sonra 40 günün üstüne kendiliğinden tekrar geldi ve normal 5-6 gün sürdü, az falanda değildi. En son 9 ağustosta oldum ve eylülde olmadı. Dün buraya yazdıktan sonra ve yazılanları okuduktan sonra soğan kürünü yapıp bir güzel içtim. Sabah bir sancıyla uyandım adet olmuşum. Çok sevindim tabii, şimdi salı gününü bekliyorum tahlil yaptırıcam ama bu sefer üni.hastanesine gideyim diyorum. Bu arada bekarım ama 13 yaşında bir kızım var Allah bağışlarsa...Tekrar evlilik arefesindeydim ama bu sorun çıkınca malesef olamadı. Çünkü karşı taraf hiç evlenmemiş. Onu babalık duygusundan mahrum etmemeliyim diye düşünüyorum. Allahım o kadar zordayım ki, bir taraftan tam mutluluğu buldum derken hayallerim yıkıldı, bir taraftan menopozun stresi sıkıntıları ateş basmaları...çok zor geçiyo...

derin33 canım çok üzüldüm.ama allahtan gelene ne diyebilirizki.ama rabbim tekrar verecektir canım sana bebişini.her işte hayır vardır.bende böğürtlen kökünü içemeye başladım.inş. faydasını görürüz canım.
regl olmayı bekliyorum enver beye gitmek için.sen onu tavsiye edersin değilmi canım.inş. ilgilenir benimle.inş. şansım vardır.folikül görür ve bebeişimiz gelir inş.

derin33 canım çok üzüldüm.ama allahtan gelene ne diyebilirizki.ama rabbim tekrar verecektir canım sana bebişini.her işte hayır vardır.bende böğürtlen kökünü içemeye başladım.inş. faydasını görürüz canım.
regl olmayı bekliyorum enver beye gitmek için.sen onu tavsiye edersin değilmi canım.inş. ilgilenir benimle.inş. şansım vardır.folikül görür ve bebeişimiz gelir inş.

semos427 evet allahtan geldi oraya gitti.bundada bir hayır vardır diyorum artık canım.üzülsekte faydası yok.inşallah sanada iyi gelir canım ben bi arkadaşa söledim onunda aynı sorunları var çok iyi geldiğini söledi böğürtlen kökünün.iigilenir merak etme onun işi bu niye ilgilenmesin.bakalım bende bu hafta gidicem.senin sorunun neydi değerlerin kaç.

derin33 CANIM BENİMDE SORUNUM ERKEN MENOPOZ FSH YÜKSEK.AMA NE ZAMANDIR ÖLÇTÜRMÜYORUM HORMONLARIMI.MORALİM BOZULUYOR DİYE ÖLÇTÜRMÜCEMDE.ADET OLMAYI BEKLİYORUM.SANIRIM BU HAFTA OLURUM HAFTAYA ENVER BEYE GİDERİM İNŞŞ.
BAKALIM NE DİYECEK.PEKİ TAVSİYE ETTİĞİN ARKADAŞININ SORUNU NEYDİ.NASIL ONNDA İŞE YARAMIŞ YAZABİLİRMİSİN CANIM

slm ben burda yeniyim.ben 30 yaşındayım.ve malesef erken menapozdayım.8 yılık evliyim.soğan kürünü yarın başlayacam.bende çok şey yaşadım.aslında nerden başlayacağımıda bilmiyorum.fhs çok yüksek.geçenlerde kendiliğinden adet oldum.ve tam 5 ay düzenli oldum.sonra yine kesildi.yüce allahım herkese sabır ve bebişler versin.burda olmaktan mutluluk duydum.

çocuk var mı ? fsh kaç çıkıyor acaba ...benim yaş 28 erken menopoz deniliyor,inanamıyorum bekarım çucuğumda yok çok üzülüyorum,

Dilan66 canım kendiliğinden regl oldum yazmışsın o zaman neler kullanmıştın peki canım merak ettim yazarmısın

merhabaa ben 31 yaşındayım yaklaşık 3 ay önce adetten kesildim..ve 1 hafta önce erken menapoz teşhisi konuldu ilk önce inanmak istemedim ve başka doktorada gittim ne yazıkki sonuç aynı..

fsh hormonum 52 çıktı :KK43: şuanda ilaç kullanmaya başladım..ben aranızda en yeniyim ve merak ettiğim bir sürü şey var arkadaş olrak msn de görüşmek istiyorum özellikle cinsel sorunları nasıl atlattınız ? adet görebiliyormusunuz ? bitkisel kürleri ilaçlarla aynı zmanda mı kullanıyorsunuz? bana yardım edin...özelden msj atmayı henüz bilmiyorum :KK43: bilgiye ihtiyacım varrr ...

Merhabalar, ben uzun süredir gerek kilo kaybı gerekse bazı sıkıntılar üzüntüler nedeni ile adet göremiyorum..bi kaç senedir sorun yaşıyorum..adetlerim önce kesintiye uğradı ve uzun süre önce de tamamen kesildi..çok sıkıntılı bir dönem geçirdim bazı ailevi sorunlar yaşadım içime kapandım vs çok zayıfladım..39 kilo oldum..saçkıran oldum ..tüm bunları yaşarken adet kesilmesini hiç önemseyemedim ve bugünlere geldim.3 ay önce evlendim şükürler olsun..yani iyimi ettim kötümü bilmiyorum ama eskisine nazaran Allahıma çok şükür iyiyim..kilo aldım 50 kilo oldum..saçlarım güçlendi..enerjim yerine geldi..topladım güzelleştim..Ancaakk..halen adet olamıyorum..daha önce iş anlamında ve psikolojik olarak sıkıntılı bir dönem geçirmiş biraz zayıflamıştım ve o dönem adetim kesimişti..sonra işler düzeldi moralim düzeldi toparlandım derken anında adetim düzene girmişti..şimdi yeni yeni toparlanıyorum ama 28 yaşında olduğumda acaba erken menepoza mı girdim..doktora gitmek çok istememe rağmen bana korkunç şeyler söyliyerek dünyamı karartacak diye gidemiyorum..3 gündür sopan suyu hayıt ve civanperçemi içiyorum aynen tarif edildiği gibi..Korkuyorum hem de çok..Eşimle paylaştık bu konuyu..evlenmeden önce de biliyordu..bana kızıyor..kendime dikkat etmediğim sürekli kendimi üzdüğüm için..ama elimde diilki..içten içe kendimi üzüyorum..engel olamıyorum..

DERİN33 canım ne yaptın gittinmi doktora canım. neler yaptın merak ettim
merhaba semos427 gittim.ayın 31 ine kadar ilaçsız regl olmayı bekliycez olmazsam ilaç tedavisi olucak yine.bakıcam dedi vücut ne tepki vericek.ilaçtan ve tepkiden iyi bi sonuç alırsak bize gün vericek gebelik için normal yollardan.bekliyorum semoss427 allah hepimizin yardımcısı olsunn.ol der ve olur::)inşallah

Derin33 canım sen iğnelerle beraber böğürtlen içmişmiydin.benim folükül büyümedi çok üzüldüm

merhabaa ben 31 yaşındayım yaklaşık 3 ay önce adetten kesildim..ve 1 hafta önce erken menapoz teşhisi konuldu ilk önce inanmak istemedim ve başka doktorada gittim ne yazıkki sonuç aynı..

fsh hormonum 52 çıktı :KK43: şuanda ilaç kullanmaya başladım..ben aranızda en yeniyim ve merak ettiğim bir sürü şey var arkadaş olrak msn de görüşmek istiyorum özellikle cinsel sorunları nasıl atlattınız ? adet görebiliyormusunuz ? bitkisel kürleri ilaçlarla aynı zmanda mı kullanıyorsunuz? bana yardım edin...özelden msj atmayı henüz bilmiyorum :KK43: bilgiye ihtiyacım varrr ...

selam canım yazını yeni gördüm sakın moralini bozma hayıt tohumu iç fsh ını düşürür bende aynı senin gibi fsh yüksekliğiyle uğraşıyorum ve bebek istiyorum eğer bu yazıyı okusan bitkiler kullanmak istersen sana tarifini yazarım sana yardım ederim:teselli:

shekila, bende yeniyim ve 28 yaşındayım benimde bilgiye ihtiyacım var ve çok üzülüyorum bu duruma:gitme: ama şuna inanıyorum olumlu düşünmek olumlu sonuçlar doğurur bende olumlu düşünmeye çalışıyorum.
umudumuz bol olsun....

Yok canım dediğim gibi bana ilaç falan hiçbir şey vermedi. O kadar ilginç ki benimki hiçbir belirti vermedi hatta hep aynı gün ve saatte adet olurdum. Sadece çok büyük bir üzüntü yaşadım o gün ve normal gelmesi gereken günden 10 gün önce adet oldum. O ay 15-20 gün boyunca azar azar lekelendim. Bu nedir diye dr.a gittim... tahlil ve sonuç şok...sen nasıl adet görüyorsun menopozdasın sen dedi. Sonra 40 günün üstüne kendiliğinden tekrar geldi ve normal 5-6 gün sürdü, az falanda değildi. En son 9 ağustosta oldum ve eylülde olmadı. Dün buraya yazdıktan sonra ve yazılanları okuduktan sonra soğan kürünü yapıp bir güzel içtim. Sabah bir sancıyla uyandım adet olmuşum. Çok sevindim tabii, şimdi salı gününü bekliyorum tahlil yaptırıcam ama bu sefer üni.hastanesine gideyim diyorum. Bu arada bekarım ama 13 yaşında bir kızım var Allah bağışlarsa...Tekrar evlilik arefesindeydim ama bu sorun çıkınca malesef olamadı. Çünkü karşı taraf hiç evlenmemiş. Onu babalık duygusundan mahrum etmemeliyim diye düşünüyorum. Allahım o kadar zordayım ki, bir taraftan tam mutluluğu buldum derken hayallerim yıkıldı, bir taraftan menopozun stresi sıkıntıları ateş basmaları...çok zor geçiyo...

aslı aynı durumdan muzdaribiz:gitme:yalnız sen daha şanslısın ben çocuğum yok çocuğum olmadığı gibi de evli değilim çocuğum olsaydı bu kadar üzülmezdim.bazı doktorlar hemen kestirip atıyorlar bence farklı doktora gitmelisin ,ayrıca bol bol yürüyüş yapmak ve sağlıklı beslenmede önemli.
umudumuz bol olsun..

X