Menopoz Erken Menopoz ve fsh

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
arkadaşlar neredeyse bütün mesajları okum ama fsh yüksek olupta bebeğini eline alan görmedim.bu kadar vahim mi durum:KK43:((benim fsh geçen ay 26 çıktı bu ay 19 ama yinede sevinemiyorum fsh 15 üzeriyse tüp bebekte pek mümkün olmuyormuş.
ama şunu unutmayalım bebekten ziyade sağlığımız önemli düzenli beslenmek ve bol bol yürüyüş yapmak gerek.
umudumuz bol olsun...

Kızlar Çok korkutuyorsunuz beni....Ben hem pco yum.Hemde erken menopoz riskim varmış.Geçen sene tanıdık bir doktora gidince öğrendim.İlk adet olduğumdan beri hep adet düzensizliğm vardı,sonra tüylenmeler başladı ve annem doktora götürdü 10 seneyi geçti doğum kontrollerle adet olabiliyordum yoksa gelmiyordu.2,5senelik evliyim geçen sene özel bir muayene de ki tanıdık doktora gittiğimde bir an önce hamile kalmamı oda elinden geleni yapacağını pco ve erken menepoz değerlerine sahip olduğumu söyledi
Ama çalıştığım için ve eşimin iş problemelerinden dolayı bebeği biraz savsakladım Bu ay bebek için ilaçlarıma başladım ama ne yapcağımı bilmiyorum sizlerin yazdıklarını okuyunca adetim gelsin istiyorum.Ama bebek içinde gelmemesini diliyorum.Bu ay acayip şişkinlik var karnımda bekarken ısrarla doktorlara sordum(bi çok hasteneye özel doktora üniveristeye felanda gittim adet düzensizliği için)hep kullan bu ispatlanmış adet düzenleyici dediler geçen seneki tanıdık doktoruma sordum yasmin ve diane 35 in zararı varmı 10 senedir kullanıyorum diye hayır kesinlikle iyi yapmışsın kullanmışsın dedi.Bence sizde adam akıllı doktor bulun bir çok doktora gitmeme rağmen tatmin edici cevaplar alamadım üstün körü cevaplarla adetin düzelir,kızlık bozlunca,doğum yapınca vs dendi.Şu anda içim gerçekten rahat herşeyi bana anlattığı için ve uyardığı için ama daha 29 yaşındaykende erken menapoz gözümü ister istemez korkutuyor.Ve şu anda beklemdeyim:Saruboceq:

bnde fsh yüksek olıp düştükten sonra haamile kalan görmedim...

arkadaşlar bende erken yumurta yetmezliği maduruyum maalesef.yaşım 32 bir tane çocuğum var fakat ikinciyi istemeye başladığımızda üzücü bir olay geldi başımıza dokuz ay kadar ara verdik bu dokuz ayın sonunda adetlerim düzensizleşti ben de hem kontrol amaçlı hem de bebek için kontrole gittiğimde fsh gerçeğiyle kendime geldim daha önce varmıydı bilmiyorum çünkü ilkine ilk ayda hamile kaldım şimdi iki yıldır uğraşıyorum benim fsh 20 civarında bir dönem tedavi oldum o zaman 12 ye kadar düştü.yumurtaların çokluğuna bakmıştı o zaman doktor 3 taneden aşağı olmaz demişti fsh sadece senin kendi kendine hamile kalmana engel çünkü haliyle lh ve e2 de etkilediği için..bu kendi kendine hamile kalamayacağın anlamına da gelmiyor yumurta kaliteliyse ve çatlarsa o ay hamile kalabilirsin sadece diğer insanlara nazaran biraz daha uğraşırsın demişti.bu arada ben tedaviyi kendi isteğimle yarıda kestim şimdi kaliteli yumurta için uğraşıyorum kendi kendime ve umudumu yitirmemeye çalışıyorum çünkü moral çok önemli gerçekten çok önemli

acemiera canım kailteli yumurta için neler yapıyorsun canım merak ettim

canım aslında çok birşey yapmıyorum hepimizin bildiği şeyler. selenyum kullanıyorum bal tarçın çörekotu ve karanfil yiyorum ben incir kürü yapmıyorum ama düzenli incir yemeye çalışıyorum hatta aklıma geldikçe ağzıma atıyorum hayıt içiyorum fsh için sabahları çay yerine papatya içiyorum tadı çok hoşuma gitmiyor ıhlamurla karıştırıyorum :hulya: dhea bana çok iyi gelmişti selenyumla kullanmıştım sadece ikisine bile vucudum cevap vermişti ama olmadı bakalım bunlarla ne olacak canım inşaallah kimsenin kucağı boş kalmaz

canım aslında çok birşey yapmıyorum hepimizin bildiği şeyler. selenyum kullanıyorum bal tarçın çörekotu ve karanfil yiyorum ben incir kürü yapmıyorum ama düzenli incir yemeye çalışıyorum hatta aklıma geldikçe ağzıma atıyorum hayıt içiyorum fsh için sabahları çay yerine papatya içiyorum tadı çok hoşuma gitmiyor ıhlamurla karıştırıyorum :hulya: dhea bana çok iyi gelmişti selenyumla kullanmıştım sadece ikisine bile vucudum cevap vermişti ama olmadı bakalım bunlarla ne olacak canım inşaallah kimsenin kucağı boş kalmaz
slm ben 35 yaşındayım benim fsh degerim yüksekti onun için ikinci bir çocuk için birtürlü hamile kalamıyorum testere dişli aslanpençesi kürü içtim kulanımı çok basit sabah akşam yemekten 2 saat sonra içtim her seferinde taze olarak kullandım kaynar suya bir tutam aslan pençesi atıyorsunuz beş dakika kaynatıp ateşten alıyosunuz sonra süzüp içiyorsunuz ben sadece 15 gün içtim ve o ay içinde adetim gelince yeni test yaptırdım ve hayretle fsh degerim düşmüş oldunu gördüm umarım bu ay hamile kalırım bu yazımla bir arkadaşımızdan gelen bir soruyada cevap vermiş oldum kendisine özel mesaj yolamaya çok denedim fakat gönderemedim o yüzden kendisinden özür diliyorum.SAYGILARIMLA

slm ben 35 yaşındayım benim fsh degerim yüksekti onun için ikinci bir çocuk için birtürlü hamile kalamıyorum testere dişli aslanpençesi kürü içtim kulanımı çok basit sabah akşam yemekten 2 saat sonra içtim her seferinde taze olarak kullandım kaynar suya bir tutam aslan pençesi atıyorsunuz beş dakika kaynatıp ateşten alıyosunuz sonra süzüp içiyorsunuz ben sadece 15 gün içtim ve o ay içinde adetim gelince yeni test yaptırdım ve hayretle fsh degerim düşmüş oldunu gördüm umarım bu ay hamile kalırım bu yazımla bir arkadaşımızdan gelen bir soruyada cevap vermiş oldum kendisine özel mesaj yolamaya çok denedim fakat gönderemedim o yüzden kendisinden özür diliyorum.SAYGILARIMLA

merhaba arkadaşım fsh düşmesine çok sevindim inşaallah hamilede kalırsın. fshın kaçtı arkadaşım ve kaça düştü..birde başka birşey kullandın mı sadece testere dişli aslanpençesi mi kullandın

Derin33 canım ne yaptın merak ettim.siteye yazmıyorsun artık.gittinmi enver beye ne dedi canım

derin canım nerelerdesin bende enver beyde tedaviye başladım sen neler yaptın canım merak ettim gelişme varmı canım

merhaba arkadaşlar yeni katıldım aranıza bende de erken menopoz problemi var 25 yaşındayım 19 yaşında menopoza girdim 6 yıldır ilaçlarla oluyo adetim 1 yıldır evliyim çocuğumun olmasını çok istiyorum tek bir yol varmış o da yumurta bağışı o da dinen caiz değil diyolar eşim yapalım diyo kafam çokkk karışık ya ne yapacağımı bilemiyorum çok zor bişey ALLAH hepimize yardımcı olsun

Gül85 canım fsh ın kaç canım henüz çok gençsin.bence bitkiler kullan ve yumurta takibi yaptır mutlaka düzelirsin karkimin k8 var onu iç canım bitkisel su.buğday özü var onuda alabilirsin.ömer coşkunun sitesindede var ruşeym al ben onların faydasını gördüm.hormonlu gıdalar yeme bol bol süt yoğurt ye.hayıt tohumu aslanpençesi (testere yapraklı)adaçayı , yeşil çay ı
1.5 su bardağı suyu kaynat.bu bitkilerden bir tutam koy su kaynadıktan sonra ocağı kapat 5 dak. Demlensin bu bitkiler ağzı kapalı olarak sonra sabah akşam aç karna iç canım.6 ay kullan bunları canım.ayrıca arısütü bal polen ye.mutlaka faydasını görürsün.ben yapıyorum bunları şu an tedavideyim.yumurta oluştu.inşşşş. Bebekte gelecek.doktorlar hiç yumurtan yok diyorlardı ama oldu.bende başkasının yumurtasıyla gebelik düşünmüyorum.dinimizcede yasak.ama bence çok gençsin bitkiseldestekle düzelme şansın olabilir.hiç kullandınmı bilmiyprum bitkisel şeyler.ama ben denemeni tavsiye ederim canım.inşşş. şifa olur

çok sağol canım verdğin fikirler için umutlandım az da olsa inşallah hepimize de verir ALLAHIM fshım 53 ilaç kullanırken yaptrdğm bir tahlildi bu gelecek ay ilacı bıraktğm dönemde yaptrcam inşllh iyi çıkar senin adınada çok sevindim inşallah ALLAH tamamına erdirir hayırlısıyla kucağına alırsın bebişini senin yaşın kaçtı bir de fshın kaçtı kaça düştü yumurtan fshın kaça düşünce oluştu tüp bebek mi deniyecekler sana. bitkisel şeyler hiç kullanmadım ben korktum açıkçası başka biyerlerime zarar verir mi diye sende işe yaramış ne güzel bende kullanmak istiyorum biraz daha detaylı yazabilirmisin lütfen nasıl kullanacağımı. çok soru sordum kusura bakma canım ya

gül85 canım benim benim yaşım 34 canım fsh 60 çıktı 70 çıktı 80 çıktı.ama şu an 45 te 45 iken bende 2 defa folikül görüldü.ve büyüdü şu an tüp yaptırıyoruz inşşş. tuttar.fsh 28 bir kere düştü o zaman büyümedi.yani fsh a çok takılma bence.soğan kürü yap önce bence saraçoğlunun sitesinden bak.iltihap varsa rahmin temizlensin sonra aslanpençesi kürünü yap yine saraçoğlunun sitesinden.

ben şu an bir arkadaş fsh ını 70 ten 17 ye kadar düşürmüş 5 ayda onun dediğini yapıyorum
2 bardak suyu kaynat sonra ocağı kapat içine aslanpençesi (testere dişli),hayıt tohumu,adaçayı,ve yeşil çay koy bir tutam 5 dak.ağzı kapalı demlenmesini bekle sonra süz ve iç sabah akşam aç karna.ben şu an o arkadaşın tarifini yapıyorum
arısütü bal polen al baharatçılardan sabah akşam aç karna ye
ben karkim k8 aldım onu içiyorum 3 aydır.buğday çimi tableti kullananlar var oda çok iyi
ben 1 kere ömer coşkun bir arakadaş demişti çok iyi ona gittim ondan bir sürü şey aldım işe yaradı.kendim regl oldum sonra bıraktım sıkıldım
ama hala elimde ondan aldıklarım var ruşeym (buğday özü)kısırlıkta etkili oda iyi sabah akşam 1 tatlı kaşığı yiyorum aç karna.sende baharatçılara sor ruşeym varmı varsa al.bulamazsan ömer coşkunun sitesinden netten al.1 günde getiriyorlar canım.ben 3 aydır onu kullanıyorum.folikül büyüdü maşallah.
herşey allahtan.ama ben kullandıklarımı sana yazıyorum aynen canım.siyah çay içme.herşeyi mevsimsel yemeğe dikkat et.özellkile sebze baklagil ye.balık ye cnaım.mutlaka bunları yaparsan etkisini görürsün ama 6 ay sıkılmadan yap..ok gençsin mutlaka yumoş vardır sende.üzülme bendede aylardır yumoş görünmedi ama bak şimdi allahıma şükür çıktı

ama adaçayı ve hayıt mutlaka kullan bak.geçen aktarda okudum hormonlar için adaçayı ve hayıt kullanılması lazım diyor.ama sallama adaçayı alma sakın.
yukardaki tarife göre yap.ama aslanpençeside iyi yeşil çayda koy.ama siteyi incele canım.jinekoloji bölümünde hayıt tohumu kullananlar bölümünde benim yazılarım var oku 35sevi35 var o arkadşın yazılarını oku.tüp bebek bölümünde yumurta rezervi az olan bölümü oku.benden daha bilgili arkadaşlar var canım sana yardımcı olurlar.sende incele araştır kürlerine başla bence cycloyu sakın bırakma 6 ay kullan en azından bir arkadaş 6 ay kullanmış bırakmadan fsh 90 yumurta oluşmuş ve doğal hamile kalmış.ben çok inceledim hep okudum siteleri.çocukistiyorum.com o siteyi de oku erken yumurta yetmezliği bölümü var.arkadaşlar kesin yardımcı olacaktır canım.

canım çok çok teşekkür ediyorum sana çok sağol inan yazdıklarını okurken gözlerim doldu içimi umut kapladı hiç umudum yoktu önceden dediklerini uygulayacağım inşallah işe yararlar sana da dua edicem inşallah hayırlısıyla olur bebeğin doktor bana söylediğin cyclo isimli ilacı hiç bilmiyorum ben doktor lar vermedi onu bana 6 yıldır estrojen ve progestron içeren hormon ilaçlarını kullanıyorum cyclo damı hormon ilacı? yumurta oluşması için sadece bitki mi kullandın sen yoksa doktor ilaç da verdimi yumurtalıklarını uyarmak için? ben bu söylediğin bitkilerin hepsini aynı anda kullansam olur mu bir zarar verirmi acaba yoksa sıraylamı kullanayım sence? karkim k8 yazmışsın da o ne acaba daha önce duymadım da herşey için sağol tekrar. dualarım seninle...

gül85 canım doktorlar bana cylo progynova veriyorlardı.o ilaç eğer yumurtan varsa fsh zamanla düşürüyor.ve varsa olan yumurtan ortaya çıkabiliyor.ben çok uzun süre kullanmadım.doktorlar kullan dedi.ben kendim bitkilerle adet olmayı bekledim.bazen oldum bitkilerle açıkçası bazen olmadım.k8 kadınlarda kısırlık için tüp tıkanıklığı için yumurtlama bozukluğu için.bence onu için zararı olmadı bana.sanada olacağını sanmam.evet o bitkileri kullan.canım.başka rahatsızlığın yoksa dokunacağını sanmam.çok kişi yapıyor kür.ama sende siteyi incele canım.oku karar ver googledan araştır hayıt tohumu fsh ı düşüren bir bitki onu kesin kullan derim.adaçayı da östrejene iyi geliyor.bizde östrejen hormonu düşük olduğu için yumurta görüğnmüyor.onu yükseltmemiz için adaçayı içmemiz gerekiyor.birde aslanpençeside adetleri düzene sokuyor.bu üç bitkiyi kullan canım.ama sen önce saraçoğlunun sitesinden soğan kürünü yap.ilithap falan varsa rahmi temizlesin.sonra o üç bitkiyi yap.yukarda yazdım canım.k8 de kullan bana zararı olmadı.yumurtada oluşturuyor.içinde çok güzel bitkiler var.zaten yarım çay bardağı içicen.bana zararı olmadı dediğim gibi.faydasını demekki gördümki bak bu aşamaya geldim.buğday özü zaten herşey için fayadalı bağışıklık sistemini güçlendiriyor.onu da araştır.ben ömer coşkuna gitmiştim sorunum için o zaman o vermişti.sen isternsen ondan al internetten gir sitesine ömer coşkunun ruşeym al oda kısırlık için bağışıklık için herşeye faydalı.ama yine de araştır sen canım netten.arıstü bal polen mutlaka kullan bir çok arkadaş kullanıp sonuç aldı.benim bildiğim bunlar canım.yürüyüş yap bol bol stresten uzak dur.olumlu düşün.henüz çok gençsin kesinlikle yumurtan vardır.ben dede aylardır hiç yumurta görünmedi.hatta bir doktor çocuk olayını çıkar aklından diye azarladı beni.senin çocuğun olmaz dediler.ama bak nerelere kadar geldim.bunlar benim için hep bir gelişme.doktoruna sor cylo progynova ilacı bana uygunmu.doktor uygun görürse onu kullan derim canım.ben etkilemeyim.bana doktorlar bu ilacı veriyordu.bende 2 ay kullandım bu zamanlarda folikül oluştu.hatta dün doktor küçük bir tane daha yumurtacık var dedi.aartık bu bitkilerinde etkisi olabilir 2 ay kullandığım cylonunda allah bilir canım.ama çok dua ettim dularımda kabul oldu bence.sende dua et canım.rabbim mutlaka kabul edecektir dularını.bu sadece bir imtihan.sabredip mükafatını görücez canım.dediklerimi sende araştır hep.bana faydası oldu diyebilirm bu aşamaya geldim çünkü.inşşş sanada faydadı olur her bünye farklı.ama ben kola asitli şeyler hiç yemedim.mesela şimdi domates salatalık yemem. yediklerinede dikkat et.abur cubur yeme.sigara içiyorsan bırak.bunlar yumurta kalitesini bile etkiler .rabbim yardımcın olsun canım.

cyclo hormon ilacı canım daha çok ostrojen içeriyor.21 tane var içinde yuvarlak.21 gün kullanıyorsun bırakıyorsun benbıraktıktan sonra 6 gün içinde regl oluyorum.hormon ilacı yani bir kere farlutal verdiler.onla bir kere regl oldum.onda daha az östrojen var.2 kere olamadım farlutalla.ama farlutal daha az ostrojen içerdiği için onunla regl olabiliyorsan diyor sitedeki arkadaşlar bir umut var yine.ostorjeni düşük olduğun için farlutalın.ben 1 kere onla regl olmuştumo zaman fsh 28 düşmüştü.ama cylo daha çok ostrojen içeren bir hormon ilacı.onla her zaman regl oldum.ama ben çok sık ilaç kullanmadım dediğim gibi.bitkilerle regl olmayı bekledim.keşke cycloyu da hiç bırakmasaydım.belki bu oluşan yumurtam ilaç sayesindeyse daha erken oluşurdu ve bebeğim olurdu.neyse her işte bir hayır var.sen cyloyu doktoruna sor.kendi kafana göre alma sakın canım.inşşş. sende de güzel gelişmeler olacak ben inanıyorum tatlım üzülme sakın.insanların çok daha fazla sıkıntıları dertleri var.allah beterinden korusun her zaman öyle düşün canım.duların içinde çok teşekkür ederim.allah kabul etsin inşşşş dualarını canım

çok çok saol canım gerçekten. çok güzel açıklamışsın herşeyi. zamanını ayırdığın için sağol bitkileri kullanmaya başlicam inşllh. ilacı da doktora sorucam. inşallh olur hayırlısıyla ALLAHIM hepimize de verir bebiş inşallh senin tüpbebek sonucun belli olunca söylermisin bana hayırlı güzel haberlerini bekliyorum

X