Menopoz Erken Menopoz ve fsh

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
bişey daha soracaktm sana k8 i nerede bulabilirim aktarlarda varmıdır ne kadar süre kullanmam gerekiyo bir de günde ne kadar içiyodun aç mı tok mu sağol şimdiden

semoş çok sevindim yumurtan oluştuğu için rabbim bu sefer yüzünüze güler inş. hayırlısıyla ewlat sahibi olursun cnm gelişmeleri bekliyorum senden.

çok çok saol canım gerçekten. çok güzel açıklamışsın herşeyi. zamanını ayırdığın için sağol bitkileri kullanmaya başlicam inşllh. ilacı da doktora sorucam. inşallh olur hayırlısıyla ALLAHIM hepimize de verir bebiş inşallh senin tüpbebek sonucun belli olunca söylermisin bana hayırlı güzel haberlerini bekliyorum

cnm bende 23 yaşındayım geçen sene öğrendim erken menopaza girdiğimi:KK43:(ve 5 yıldan beri hep bir düzensizliğim vardı önemsemedik işte.şimdi cyclo kullanıyrum sürekli bıraktığım zaman olmuyorum farlutalle oluyorum bekar olduğum içinde başka yapılacak birşey yok dua ediyorum kendime cümlemize rabbim hepimizin yüzünü güldürür inş.dün yine tahlil yapldı yine 1bucuk yıldır ilk defa fshm düşmüş 8.95 çıktı çok düşük olmsa çok sevindim ama:) ,,ama prolaktinim tavan yapmış ve e2 çok düşük 0 düzeyinde östrojenın cok dusuk dedı doktor bu sefer başka bır doktora gıtmıstım cycloyu sakın bırakma dedı.kullanıyrum sürekliişte sen bekarken neler yapmıştın canm birbirimize destek olalım bizim bizden başka ne dostumuz var nede anlayan:KK58:

canım k8 aktarlarda var belki hepsinde bulamazsın ama vardır mutlaka zor bulanan bir şey değil.onu ben sabah akşam yarım çay bardağı aç karna içiyordum sı katma sakın acı biraz tadı ama olsun bal al ağzını bir tatlı kaşığı ben arısütü bal polen alıyordum azğıma bir kaşık k8 beraber içiyordum acı diye tadı.ama su katmadım hiç.ben yaklaşık 3 ay içtim.ama bitkiler için en az 6 ay için diyorlar.

yumurta toplama işim allaha bin şükürler olsun ki iyi geçti.doktorum olgun yumurta çıktı dedi.kızlar siz bekarsınız cyloyu bırakma umutcum sen.gül sende sor cycloyu doktoruna bitki kürleride 6 ay kullanmak gerekiyor.6 ay kullanın hormonlarınızı test ettrin bakalım gelişme varmı diye bence.bekar olduğunuz için.evli olsaydınız hep yumurta takibi yaptırın derdim.her an yumurta görülebilir bende olduğu gibi canım.ama sakın stres yapmayın geçici bir durum sizinki henüz çok gençsiniz canlarım.ama yürüyüş bol bol yapın hayatı doya doya yaşayın takmayın hiç birşeyi kafanıza canlarım öpüyorum ikinizide rabbim yardımcı olacaktır.

semoscum çok sağol tekrar tekrar. söylediklerini uygulicam inşallah işe yarar. senin adına da çok sevindim inşallah ALLAH tamamına erdirir, bebişinin alırsın kucağına. dualarım seninle. öpüyorum.

cnm bende 23 yaşındayım geçen sene öğrendim erken menopaza girdiğimi:KK43:(ve 5 yıldan beri hep bir düzensizliğim vardı önemsemedik işte.şimdi cyclo kullanıyrum sürekli bıraktığım zaman olmuyorum farlutalle oluyorum bekar olduğum içinde başka yapılacak birşey yok dua ediyorum kendime cümlemize rabbim hepimizin yüzünü güldürür inş.dün yine tahlil yapldı yine 1bucuk yıldır ilk defa fshm düşmüş 8.95 çıktı çok düşük olmsa çok sevindim ama:) ,,ama prolaktinim tavan yapmış ve e2 çok düşük 0 düzeyinde östrojenın cok dusuk dedı doktor bu sefer başka bır doktora gıtmıstım cycloyu sakın bırakma dedı.kullanıyrum sürekliişte sen bekarken neler yapmıştın canm birbirimize destek olalım bizim bizden başka ne dostumuz var nede anlayan:KK58:

umutcum çok iyi anlıyorum seni ama fsh ın düşükmüş inşallah geri göner hormonların %5-10 ihtimalle çıkılıyomuş ya menopozdan keşke çıkabilsek hepimizde. ben 1 senelik evliyim işte çocuğumuzun olmasını çok istiyoruz sağolsun semos427 bana biraz umut verdi bitkisel bişeyler yazdı onları kullanıcam inşallh hepimizn de olur bebeği. canım ben 19 yaşındydm öğrendğmde üniversite 1. sınıftaydm çok kötü olmuştum duyunca ankarada bir doktor önerdiler ona gittim sürekli hormon ilaçları kullanıyorum o günden beri estrofem ve duphaston kullanıyorum ara ara fsh a falan baktırıyodum işte ama yüksek tabi hep ben çok kötü günler geçirdim psikolojim bozuluyordu nerdeyse en çok da nasıl evlenicem ben diye düşünüyodum evleniceğim kişiye bunu nasıl söyliceğimi düşünüyodum ya kabul etmezse ya ayrılırsa diye düşünüyodum birileriyele tanışmaya korkuyodum evlenme aşamasına gelirse naparım diye doktoruma her gidişimde soruyodum ben bunu evlen,iceğim kişye nasıl söylicem diye doktor da söyleme diyodu bana senin gibi hastalarım var benim onlar söylemediler hatta evlendikten sonra da ilaçlarını gizli gizli içtiler sonrada kıbrısa gidip yumurta nakli yaptırdılar diyodu. ben yok diyodum söylemeliyim içim rahat etmez diyodum ALLAH tan eşimle tanıştım çıkarken söyledim durumumu olsun dedi sorun yapmadı bırakmadı beni evlendik işte. sağolsun çok anlayışlı hep destek oldu bana. eşim kıbrısa gidip yumurta nakli yaptırırız diyo ama ben araştrdm internettn caiz değil yazıyo heryerde bilemiyorum ya yaptırsan bile tutmama olasılığı da var. inşallah bitkiler işe yarar. öyle işte benim hikayem. belki sende düşünüyosundr böyle şeyler umarım sende senin yanında olacak anlayışlı iyi bir insanla karşılaşırsın çünkü bu çok önemli.doğru söylüyosun bizi bizden başka kimse anlayamaz zaten kimseye anlatamıyosunki anlatsan da nerden bilecek senin neler hissttiğini. sen neler yaşadın, yaşıyosun

semoscum merhaba bugün soğan kürüne başladım inşllh iyi olur soğan kürüyle aynı anda hangi bitkileri kullanayım aynı anda birkaç bitki kullanırsam bişey olur mu mesele soğan kürü hayıt tohumu k8 ruşeym bunların hepsini kullansam mı aynı anda?

gül85 bence soğan kürünü önce yap sonra k8 ruşeym ve hayıta geçersin canım.bence şimdi sadece soğan yap

semos bu konuda tecrübeli olduğunun gördüm,benim fsh enson 19 çıktı.soğan kürüne başladım öğlen yemeğinden ve akşam yemeğinden yarım saat önce içiyorum.bu şekilde mi içiliyor.cevap yazarsan sevinirim.

sabah ben yapıyordum canım soğan kürünü.sen çalışmıyorsan öğlen yap.saraçoğlunun sitesine bak canım ben ordaki tarife göre yapıyordum.fsh ın çok yüksek değil düşer.sonra saraçoğlunun testereli aslanpençesini kullan canım saraçoğlundaki tarife göre

böylşe durumlarda menepoz iğnesi varmı menepoza girip 1-2 yıl dahi geçse bu iğne ile regl olabılıyormus
figen26 slm,
sen normalde adet olabiliyor musun? benimde fsh yüksekliğim var ama hiç adet olamıyorum. yani doktorun söylemesine göre ben erken menopzmuşum. senin sorununda aynımı?

merhaba kızlar.bende 3 ay önce adet gecikmesi sebebiyle doktora gittim ve fsh değerim 62 çıktı doktorum yumurtalarımın çok az olduğunusöyledi adet söktürücü ve hormon ilacı verdi.son üç aydır adetimin 15-25.günleri arasında adet söktürücü içtim ve ilacın bittiği günün ertesinde adet gördüm.Fakat bu ay öyle olmadı 2 gün geçmesine rağmen hala adet olmadım ve hala bi belirti yok.hamile olabileğimi düşünmüyorum bu fsh değeriyle.sizce bu gecikme normalmi ne yapmalıyım?:18:

Bertsina canım bence bir gebelik testi yaptır.herşey mümkün.olabilir.umudunu yitirme hayıt kullan canım hayıt ve adaçayı iyi gelecektir hormonlarına.fsh düşer merak etme.herşey düzelir.allah yardım eder canım

canım dün gece adet oldum malesef bebek yok yani:KK19:.ya aslında malesef diyorum ama adet olmakta güzel bişey aslında.pazartesi doktora gidip tekrar ölçtürecem fsh ı.bakalım ne oldu 3 aydır bi değişme varmı.ana ben çok umutluyum düşeceğini düşünüyorum.içiyorum canım hayıt ve aslan pençesi adaçayı da içiyorum.multivitamin içiyorum dua ediyorum Allahım inşallah hepimize hayırlı sağlıklı sıhhatli bebişler verir.öpüyorum canım:KK9:

moralim çok bozuk bugün doktora gittim fsh 92 çıktı çok üzüldümmm doktor bebek imkansız dedi bunu 6 senedir gittiğim bütün doktorlardan aynı şeyi duymama rağmen her duyduğumda ilk kez duyuyormuşum gibi oluyorum kahroluyorum doktor kıbrıs ta dene dedi o da olmazsa evlat edinirsiniz diyo sanki bunlar çok kolay şeylermiş gibi ALLAHIM yardım et...

Gül85 canım kaç yaşındasın üzülme canım.yaşın gen. Sanırım.hayıt aslnapençesi yeşil çay iç canım günde 2 defa.1 su bardağı sıyu kaynat sonra ocağı kapat bu bitkileri koy demlensin bekle 5 dak. Sonra süz ılıyınca iç canım.ama4-5 ay kullan fsh düşer üzülme canım.fsh 90 lan hamile kalanlar var 128 fsh hamile kalan var.fsh bahane yeterki allahım ol desin canım.bol bol dua et rabbim emeklerinin karşılığını verecektir canım.yürüyüş yap.hormonlu gıdalar yeme.kola asitli içecekler içme canım.balık tüket .stres yapma .düzelirsin canım

çok sağol semoscum umarım dedğin gibi olur soğan kürünü yaptım şimdide incir kürü yapıcam internette soğandan sonra incir kürünü yapın yazıyodu da sen yapmışmıydın incir kürünü . incirden sonrada senin yazdığın bitkileri kullanıcam inşallah iyi olur dün çok kötüydüm bugün birz iyiyim umudumu kaybatmicem dedğin gibi ALLAHIM ol derse olur. canım bu 3 bitkiyi aynı andamı demleyip içicem yoksa ayrı ayrımı. sen neler yaptım merak ettm ama soramadım tüp bebek yapıcaktınız ya nasıl oldu?

gül85 lütfen üzülme canım benimde 3 ayönce 62 çıkmıştı.3 ay östrojen içeren ilaçlar içtim.bunun yanında aslan pençesi adaçayı ve hayıt içtim düzenli olarak ve moralimi yüksek tutmaya çalıştım.bu hafta yaptırdığım ölçümde 23 çıktı fsh ım.doktorum bile bu kadar düşeceğini ummuyordum dedi.lütfen moralini bozma hem arkadaşların dediği gibi çok yüksek fsh la hamile kalan var.bunun yanında herşey normal olmasına rağmen çocuğu olmayanda var.yani herşey kısmet,Allahım inşallah hepimize sağlıklı hayırlı salih evlatlar nasip eder:KK9:

X