Menopoz Erken Menopoz ve fsh

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
zene merhba canım,berrin hanımın yaşadıklrını yazdığın için çok sağol,inan duygulandım okurken ne güzel anlatmış yaşadıklarını ve çok doğru söylemiş,umudumuzu kaybetmediğimiz sürece hepimiz için bir çare vardır,RABBıM hepimizi elbetteki sevindirecek ama sabrımızı deniyo,inş isyen etmeden bu sınavı geçeriz ve ALLAHımda bizleri sevindirir.Berrin hanımın çocuğunu ALLAH ona ve babasına bağışlasın,mutlu ve sağlıklı yaşasınlar inş.

sevimsu merhaba,
bu örneği verdimki ümitsizliğe düşmeyelim. yinede azda olsa ümidimiz olmalı diye düşünüyorum. 200 fsh çok yüksek ve buna rağmen berrin hnm hamile kalabilmiş, ne mutlu ona.

sevimsu merhaba,
bu örneği verdimki ümitsizliğe düşmeyelim. yinede azda olsa ümidimiz olmalı diye düşünüyorum. 200 fsh çok yüksek ve buna rağmen berrin hnm hamile kalabilmiş, ne mutlu ona.

gerçekten çok güzel bir örnek iyiki anlatmış berrin hanım iyiki yazmışsın sende canım hepimize çok moral oldu bence tekrar sağol canım.

sevimsu cnm,
sen bu erken menopozla ilgili olarak neler yapıyorsun? adet olabiliyormusun veya hormon ilacı kullanıyormusun? merak ettim.

Merhaba Arkadaşlar,
Ben de bir yıl hiç adet görmeyen doktorların menopoz teşhisi koyduğu bir bayanla tanışmıştım.Bir yıl hiç adet görmediği halde kendiliğinden hamile kalmış.Allah bir lütufta bulunacaksa ona hiçbirşey engel olamaz öyle değil mi?Adem'i topraktan yaratıp can verebilen Allah, isterse neler yapmaz.Ben duaların gücüne inanıyorum.Dualarım sizinle.

çok üzgünüm arkadaşlar. ağlamaktan gözlerim şişti. ben 7 aylık evliyim. 15 gün önce yaptırdığım tahlillerde fsh 14 çıktı. 3 ay önce 8 haftalık bebeğimin kalbi durduğundan kürtaj oldum. bugün eşime fsh nın yüksek olduğunu normal yoldan çocuk sahibi olamayacağımı evlenmeden önce bilseydin yine benimle evlenirmiydin dedim. hayır dedi. birkez daha yıkıldım.çok çaresizim. gurbetteyim. kimsem yok. ailem daha durumumu bilmiyor ne yapacağımı şaşırdım.

canım kendini hiç üzme boşuna ağlama ve eşine de de ki, size çocuğu Allah verecek.Bir aralar her şeyi çok takıyordum.Sonra etrafıma farklı gözlerle bakmayı öğrendim.Mesela haberlere bir bak avunmak için çok sebep bulacaksın.Sana bir kaç örnek vereyim.Mesela çocuğun oluyor besleyip büyütüyorsun, askere gönderiyorsun sonra birgün cenazesini karşılıyorsun.Geçen gün bir haberde kadın dört çocuğuyla minübüse biniyor tıra çarpıyorlar kadın çocuklarının üzerine kapanıyor fakat malesef dördü birden ölüyor kadın ise sapasağlam.Eşine de ki, belki çocuğunuz olacak ama eşinin çocuklarını görmeye ömrü vefa etmeyecek.BakYazıcıoğu'na arkasından evlatlarını götürebildi mi? ( Bu arada mekanı cennet olsun iyiler çok yaşamaz derler) Ya da belki Allah evlat verecek ama katil olacak.Eşin seni üzmek yerine otursun Allah'a hayırlı evlat hayırlı ömür için dua etsin.Sen de sakın kendini suçlu hissetme her işte bir hayır varmış ayrıca fsh'ın çok yüksek değil canım bence çok yakında bebek sahibi olursun.

canım allah razı olsun çk teşekkür ederim moral verdiğin için . çok ihtiyacım varı. allah seninde gönlünün muradını versin inşallah.

burcudemir slm,

cnm sakın üzülme senin fsh çokta yüksek değil. senin kendiliğinden veya tüp bebekle hamile kalma şansın çok yüksek. yukarıda okumuşsundur berrin hanımın hikayesini. bende bu örnekler çok. benim bir arkadaşım 18 fsh la kendiliğinden hamile kaldı. yine bir arkadaşımda 39 fsh.la hamile kaldı. maşallah 2side çouklarını bu yıl kucaklarına aldılar. sakın üzülme. yine geçen gün bir arkadaşımın arkadaşı 11 fshla tüp bebek denedi. hiç yumurtası olmuyordu. doktoru yüksek derecede ilaç tedavisi uygulamış, hiç yumurtası olmayan kızın 6 tane yumurtası oluşmuş ve şu an hamile!1 doktor çok iyimiş bana tavsiye ettiler.bende gitmeyi düşünüyorum.... o yüzden sakın ümidini yitirme!!! allah büyüktür cnm. yeterki o ol desin...

canım sğol destek olduğun için. ama bugün yine adet oldum. olmuyor işte. napayım artık kabullendim kendiliğinden olmayacak

burcudemir slm,

cnm sakın üzülme senin fsh çokta yüksek değil. senin kendiliğinden veya tüp bebekle hamile kalma şansın çok yüksek. yukarıda okumuşsundur berrin hanımın hikayesini. bende bu örnekler çok. benim bir arkadaşım 18 fsh la kendiliğinden hamile kaldı. yine bir arkadaşımda 39 fsh.la hamile kaldı. maşallah 2side çouklarını bu yıl kucaklarına aldılar. sakın üzülme. yine geçen gün bir arkadaşımın arkadaşı 11 fshla tüp bebek denedi. hiç yumurtası olmuyordu. doktoru yüksek derecede ilaç tedavisi uygulamış, hiç yumurtası olmayan kızın 6 tane yumurtası oluşmuş ve şu an hamile!1 doktor çok iyimiş bana tavsiye ettiler.bende gitmeyi düşünüyorum.... o yüzden sakın ümidini yitirme!!! allah büyüktür cnm. yeterki o ol desin...

zene arkadaşının doktoru kimmiş yazabilir misin merak ettim a.s.

merhaba kızlar benimde fsh 1 yıldır yükseliyor ama en son yaptırdıgım düşük çıktı ama nafileki yumurtalarıma cok hasar vermiş ve tedavide yumurta gelişimim olmadı cok üzgünüm sizin yumurtalarınızda benim ki gibi anormallik varmı?

bizdeki dertler bitiyor muuu?erken menopoz 1,5 yıldır uğraşıyorum, en son fsh 46 idi. şimdi hayıt tohumu
aslan pençesi,çoban çantası içiyorum. Önümüzdeki hafta tahlil yaptıracağım. Bakalım bi faydası olmuş mu acaba.Yalnız ben çok fazla stres yapıyorum.Bir türlü bu olayı aklımdan atamıyorum.Biraz rahat olabilsem eminim daha kolay yol alacağım amaaaa.... ZENE bu doktor kimmiş acaba bildirirsen buradaki bir çok kişiyi memnun edeceksin.. Kim acabaaaa...Allahım herkesin gönlüne göre ver en kısa zamanda herkes hayırlısıyla, sağlıkla bebişlerini kucaklarına alsınlar.AMıNNNN
Bu Ahmet Marankinin ürünlerinden kullanıp faydasını gören var mı? Ben alamayı düşünüyorum daaa
henüz karar veremedim. Yardımcı olur musunuz kıssslarrrr

selam arkadaşlar, benim fsh 3 ay kadar 12,96 çıktı.doğum kontrol hapı içiyordum.o esnada yaptırmıştım.bıraktım 3 ay sonra (2 gün öncesi) yaptırdığımda 10.08 olmuş.ilaç nedeniyle yükseldiğini
düşünmüştüm öncesinde fakat 3 doktor da doğum kontrol hapının fsh yi yükseltmediğini aksine düşürdüğünü söyledi.dün izmir de bir uzmana gittim oldukça iyi olduğu söylenen, yumurtalık rezervi düştüğünde doğum kontrol hapı fsh yi yükseltirmiş.bu ayda kistim var çatlamamış bir yumurta, yok etmek için d.kontrol hapı içersem önümüzdeki ay fsh gene tavan yapacak.içmezsem önümüzdeki ay kist kaybolacak mı?şu aralar benim için herşey kocaman bir soru işareti.sanırım şu anda hiç tedavi olmıycam.yaz sonu gibi yurt dışına gidiyorum eşimin yanına.eylül gibi dönüp (o arada kendiliğinden gebelik elde edemezsem)tüp bebek yapıcam.
herkes duyduğu enteresan olayları anlatıyor hepsi de umut verici... bende anlatayım bir iki tane..
bir arkadaşım hayatı boyunca bir kez bile regl olmadı.bunu hiç kendine dert etmedi.hatta evlenirken bile.
nesi var bilmiyor...ama iki tane sağlıklı evladı var.ne ateş basması var ne de başka bir sıkıntısı.ben olsam kısırım diye karalar bağlar asla evlenmezdim.doktora git adet görmen için ilaç versin diyorum.gelemem ben öyle şeylere çekemem diyor...
bir de uzaktan bir akrabamız 50 sine yakınken doğurdu hem de menapozdayken.
doktor da şaşırmış.kadın ur var diye doktora gidiyor bebek çıkıyor....

merhaba arkadaşlar. size bir müjdem var. bildiğiniz gibi bend e fsh problemi yaşıyordum. en son değerim 12 küsür çıkmıştı.haziranda tüp bebek yaptıracaktıkki dün hamile olduğumu öğrendim.henüz sağlıklı bir gebelikmi bilmiyorum ama umutluyum. umarım herşey yolunda gider. herkese sevgiler

X