Menopoz Erken Menopoz ve fsh

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
merhaba arkadaşlar. size bir müjdem var. bildiğiniz gibi bend e fsh problemi yaşıyordum. en son değerim 12 küsür çıkmıştı.haziranda tüp bebek yaptıracaktıkki dün hamile olduğumu öğrendim.henüz sağlıklı bir gebelikmi bilmiyorum ama umutluyum. umarım herşey yolunda gider. herkese sevgiler

çok sevindim burcu demir, umarım bu konuyla ilgili hayırlı haberler almaya devam eder,
sağlıklı bir çocuk dünyaya getirirsin.bu tarz haberler bana da umut oluyor.inşallah aynı
haberi bizlerde veririz.:lepi:

[aaaaaaaaaa çıldıracam herkes fsh sorunu yaşıyo yani bi çok kadın ay banada bi çareee 25 yaşında menepoza girdim 30 yaşındayım fsh 70 olmaz böle bişi yaa noluyo bize erken yaşta kısırmı kaldık dilim varmıyo sölemeye ama elim yazıyo of napalım dikkat edelimde bunalıma girmeyelim etrafımıza yansıtmayalım atalım kafamızdan başka çaremizmi var rabbimden gelene razıyız ve rabbime sığınıcaz :) ve bi arkadaştan hayıt tohumu duydum hemen denicem şimdiden içime umut doğdu hayırlısı inş herkese acil şifalar diliyorum AMİİİİN:))

ayy cıldıracagım ya 37 yasındayım ve cuma end.. dr. menepoz testi istedi benden ya şimdi ben menepozamı girdim

canım benım
ben yenı uye oladum
bu bılgıler benıde rahatlattı
paylasım ıcın tsk
ancak soganı kabugunu soymadanmı kaynatıp ıcıcez
soyduktan sonra mı
tam emın olamdım.

arkadaşlar benım fsh hormonum cok dusuk 1.7 e2 de 81 bende soğan kürünü kullanabilirmiyim lütfen yardımcı olun cvplarınızı bekliyorum :KK43: :ecrin_bebek:

Doktor ne dedı canım bu duruma kıst mı var kıst varsa soĞan suyu ıÇ tabıı temızler ÇÜnkÜ

canım aşmaya çalışıyoruz işte bitkisel çaylarla yürüyüşle diyetle ve tabii duayla.ben aşınca yazıcam hemen buraya.

bence kesin aşan vardır.ama bilgisayara yazmıyordur.sonuçta herkesin dönem dönem hormonları yükselir.yaşadığı stres üzüntü buna sebep olur.
Bir müddet sonra ya kendisi düzelir eskiye dönüş veya tedaviyle düzelir hormonlar.

bu benim fikrim

arkadaşlar ben kuze ve 31 yaşındayım sorunum birden adetlim kesildi. üç aydır adet olmuyorum. farlutal kullandım soğan suyuda içtim hala bir şey yok bazen ümitsizliğe düşüyorum. erken menopoz olabilir dedi doktorum ama adet olmadan test yaptıramadığım için bekliyorum bu konuda bilgisi olan varsa yardım etsin teşekkür ederim

canım adet olman lazım ve adetin 3. günü hormon testine bakılmsı gerekir bişey söylenmesi için.belkide hamilesin.gebelik testi yaptır bakalım.inş. öyledir.

stres yapma.herşeyin hayırlsı.
sanırım doktor başka bir ilaç verip o zaman regl olmanı sağlar ve 3. günü hormon testi yapar.ultrasonda bakılmadımı.

arkadaşlar ben kuze ve 31 yaşındayım sorunum birden adetlim kesildi. üç aydır adet olmuyorum. farlutal kullandım soğan suyuda içtim hala bir şey yok bazen ümitsizliğe düşüyorum. erken menopoz olabilir dedi doktorum ama adet olmadan test yaptıramadığım için bekliyorum bu konuda bilgisi olan varsa yardım etsin teşekkür ederim

CNM İNŞALLAH menepoza gırmıyorsundur:KK43:(benımde 2 ayda 3 ayda oluyordu 4-5 yıldır önemsemedım duzensız luyorum dedım ama suan menepozda oldugumu ogrendım yaşım 22senağlama vede bekarım bu yaşta bu acılar çok zor çok üzücü elımızden gelen bırsey yok allaha sığınıyorum hayırlısıyla ewlat sahıbı olmayı umut edıyorum umarım sen bu acıları yaşamassın sadece adet duzensızlıgın vardır..:Saruboceq:

CNM İNŞALLAH menepoza gırmıyorsundur:KK43:(benımde 2 ayda 3 ayda oluyordu 4-5 yıldır önemsemedım duzensız luyorum dedım ama suan menepozda oldugumu ogrendım yaşım 22senağlama vede bekarım bu yaşta bu acılar çok zor çok üzücü elımızden gelen bırsey yok allaha sığınıyorum hayırlısıyla ewlat sahıbı olmayı umut edıyorum umarım sen bu acıları yaşamassın sadece adet duzensızlıgın vardır..:Saruboceq:

selam canım çok üzüldüm durumuna hayıt tohumunu içmeyei denesene iyi gelir belki adetin düzene girer fsh hormonunda düşer belki denmende fayda var canım bide polen içsene oda hormonları düzeltiyormuş bende içiyorum bakalım benimde düzelecekmi benim fsh 42 ama benim yaşım 40 bende bebk istiyorum olmuyor erken menepoz dedi dr ama sen daha gençsin canım ümitsizliğe kapılma nolur şifalı bitkilerde ara çareyi dr ilaç vermedimi sana farlutal içmedinmi adetin gelsin diye üzülme tamammı herşeyin bir çaresi var allah sağlık versin yetrki :teselli::1hug:

selam canım çok üzüldüm durumuna hayıt tohumunu içmeyei denesene iyi gelir belki adetin düzene girer fsh hormonunda düşer belki denmende fayda var canım bide polen içsene oda hormonları düzeltiyormuş bende içiyorum bakalım benimde düzelecekmi benim fsh 42 ama benim yaşım 40 bende bebk istiyorum olmuyor erken menepoz dedi dr ama sen daha gençsin canım ümitsizliğe kapılma nolur şifalı bitkilerde ara çareyi dr ilaç vermedimi sana farlutal içmedinmi adetin gelsin diye üzülme tamammı herşeyin bir çaresi var allah sağlık versin yetrki :teselli

sağolasın canım ablam allahtan ümit kesilmezmış ama durumum gercekten cok acı ya çok üzülüyorum.buradan okuduğum şeyleri yapacağım şifalı bıtkılerı denıyecegım bal karısımını bıde ıncır kurunu yapıcam hayıt tohumunuda alacağım...son hastalığımı zaten farlutal ile olmuştum 1ay önce şimdi kendılığinden adet olmayı beklıyorum tekrar test yaptırmak ıcın ınsallah fshsım düşer yumurtaıklarım çalışmaya başlar..hayırlısıyla allahım hepımıze hayırlı ewlatlar nasıp etsın....senağlama

selam canım çok üzüldüm durumuna hayıt tohumunu içmeyei denesene iyi gelir belki adetin düzene girer fsh hormonunda düşer belki denmende fayda var canım bide polen içsene oda hormonları düzeltiyormuş bende içiyorum bakalım benimde düzelecekmi benim fsh 42 ama benim yaşım 40 bende bebk istiyorum olmuyor erken menepoz dedi dr ama sen daha gençsin canım ümitsizliğe kapılma nolur şifalı bitkilerde ara çareyi dr ilaç vermedimi sana farlutal içmedinmi adetin gelsin diye üzülme tamammı herşeyin bir çaresi var allah sağlık versin yetrki :teselli

sağolasın canım ablam allahtan ümit kesilmezmış ama durumum gercekten cok acı ya çok üzülüyorum.buradan okuduğum şeyleri yapacağım şifalı bıtkılerı denıyecegım bal karısımını bıde ıncır kurunu yapıcam hayıt tohumunuda alacağım...son hastalığımı zaten farlutal ile olmuştum 1ay önce şimdi kendılığinden adet olmayı beklıyorum tekrar test yaptırmak ıcın ınsallah fshsım düşer yumurtaıklarım çalışmaya başlar..hayırlısıyla allahım hepımıze hayırlı ewlatlar nasıp etsın....senağlama

inşallah canım Allah cümlemizin dualarını kabul etsin herkese annelik duygusunu tattırsın sanada acil şifalar versn canım üzülme ama tamammı stres yapma sakın

evet canım umut sakın ümitsizliğe kapılma.yaşın genç.geri dönüş olma ihtimalü çok yüksek canım.bitkisel çaylar iç hayıt tohumunu ihmal etme sakın.saraçoğlunun sitesinde sağan suyu yap.oku onları araştır.muhakkak düzeleceksin sakın üzülme olurmu bitanem.bol bol yürüyüş yap.hareketli ol.gez dolaş çarşıya in.herşeyin çaresi var.

bak bende hayıt tohumu içiyorum canım pes etmiyorum inanıyorum olacak.33 yaşındayım.allah hiç kimsenin çabasını boşa çevirmez.sen yeterki azimli ol.ve boşuna dert etme tatlım

sağolun teşekkür ederim destek olduğunuz için bırtek aılem bılıyor bunu kımseye anlatamıyorum bekar oldugum ıcın.böyle bu yaşta olmak çok zor ya inanamıyorum ben bile kabullenemıyorum ama burdan yazıştıkca rahatlıyorum allahım çok büyük hepımızın yardımcısı olsun bızımde çocuklarımız olsun hayırlısıyla yarabbim sen yardımcımız ol güç kuvvet ver bize sabır ver yarabbim

senağlama
sağolun teşekkür ederim destek olduğunuz için bırtek aılem bılıyor bunu kımseye anlatamıyorum bekar oldugum ıcın.böyle bu yaşta olmak çok zor ya inanamıyorum ben bile kabullenemıyorum ama burdan yazıştıkca rahatlıyorum allahım çok büyük hepımızın yardımcısı olsun bızımde çocuklarımız olsun hayırlısıyla yarabbim sen yardımcımız ol güç kuvvet ver bize sabır ver yarabbim

ilk başlarda alışamıyor insan bu olanlara ama sonra untuyorsun hayat seni bir yerlere götürüyor emin ol hep aynı acıyı hissetmiyorsun iyiki bu site var ve dertlerimi biraz olsun burada unutabiliyorum ve kim neler yapmış ne fayda görmüş öğreniyorum yaşın çok genç olması sebebiyle umutsuzluğa kapılma derim.benim bu sorunumu sadece eşim biliyor aileme bile söylemedim yani kimseyle paylaşamıyorum bile. yalnız ben burada şu durumu anlayamıyorum sitede durumu bizim gibi olup sonradan iyileşenler yok oluyor tam bilgi alacağım derken gidiyor kişi sanırım kötü günlerdi deyip bir daha girmek istemiyor. inşallah biz de bir gün buradan mutlu haberler veririz üzülme sakın:teselli:

X