Menopoz Erken Menopoz ve fsh

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

zene

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2008
33
3
53
erken menopoz fsh bproblemi olanlar arkadaşlar sorunlarımızı bu başlıkta paylaşalım.

arkadaşlar merhaba şuan 38 yaşındayım. 35 yaşında erken menopoza girdim. 1,5 yıllık evliyim. 2007 yılından itibaren 13 ay ilaçla adet oldum. 2008 yılı mart ayında ilacı kestim.(bu tür ilaçların yan etkilerinden korktuğum için içmiyorum). vitamin ilaçları, hayıt civanperçemi karışımı, sabahları içtim. birde sabah akşam macun yedim. ilacı kestikten sonra 2,5 ay sonra yani 2008 yılı mayıs ayında kendiliğimden adet oldum ve temmuz ağustos aylarında da kendiliğimden adet oldum.daha sonra doktora gittim. bir kere eylül 2008 yılında tüp bebek denemesi yaptım. ama yumurtam kalitesiz olduğu için transfer gerçekleştirilemedi. fakat ekim ayında kendiliğimden hamile kalmışım. ama farkında değildim. kanama geldi adet oluyorum sandım. çok sancılarım oldu. bu sancılar adet sancısından farklıydı. bir kaç gün sonra sancılarla kanamam söktü ve benden kocaman parça düştü. hemen tahlil yaptırdım. bhcg yüksek çıkmıştı. 4 haftalık meğersem hamileymişim. bilemedim. demekki hayırlısı böyleymiş. fakat düşük yapalı 4 ay oldu hala adet olamadım. bitki çaylarıma ve vitaminlerime devam etmekteyim. yüce rabbim hakkımızda hayırlısını versin. herşey allahtan yeterki ol desin olur....

Günümüzde, artık erken menapoz, pek çok kadında rastlanan bir durum oldu. Yanlış beslenmeden tutun da, sinir, stres, teknolojik gelişmeler, erken menapozu tetikler duruma geldi. Prof. Dr Ahmet Marankinin, söylediğine göre, 50 yaşına kadar olan menapozlar geri dönüşü olan menapozlardır. bunun için de, kainat eczanesinden faydalanmak gerekir.

GEREKLİ MALZEMELER :
* 1 tutam, Civanperçemi,
* 1 tutam, Arslanpençesi,
* 1 tutam, Adaçayı,
* 1 tutam, Çobançantası,
* 1 tatlı kaşığı bal
* 500 gr su,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Bu kürü, 1. gün arslanpençesi– adaçayı, 2.gün civanperçemi-adaçayı ,3. gün ise çobançantası– adaçayı ile yapın. Adaçayını, her bitkinin içine karıştırın. Kaynamış olan suyun içine, Bu bitkilerden birisini ve adaçayını günde 1 bardak için. Tatlandırmak amaçlı bal kullanılabilir. 3 hafta uygulayın. Pek çok sıkıntınızın çözüldüğünü göreceksiniz.

arkadaslar bu dr maranki hocanin onerisiymis bende kullanmayi dusunuyorum belki yararli olur dedim

coban cantasi otunun ingilizcesi ne acaba arkadaslar bilen varsa bana yazabilirmi

arkadaşlar merhaba şuan 38 yaşındayım. 35 yaşında erken menopoza girdim. 1,5 yıllık evliyim. 2007 yılından itibaren 13 ay ilaçla adet oldum. 2008 yılı mart ayında ilacı kestim.(bu tür ilaçların yan etkilerinden korktuğum için içmiyorum). vitamin ilaçları, hayıt civanperçemi karışımı, sabahları içtim. birde sabah akşam macun yedim. ilacı kestikten sonra 2,5 ay sonra yani 2008 yılı mayıs ayında kendiliğimden adet oldum ve temmuz ağustos aylarında da kendiliğimden adet oldum.daha sonra doktora gittim. bir kere eylül 2008 yılında tüp bebek denemesi yaptım. ama yumurtam kalitesiz olduğu için transfer gerçekleştirilemedi. fakat ekim ayında kendiliğimden hamile kalmışım. ama farkında değildim. kanama geldi adet oluyorum sandım. çok sancılarım oldu. bu sancılar adet sancısından farklıydı. bir kaç gün sonra sancılarla kanamam söktü ve benden kocaman parça düştü. hemen tahlil yaptırdım. bhcg yüksek çıkmıştı. 4 haftalık meğersem hamileymişim. bilemedim. demekki hayırlısı böyleymiş. fakat düşük yapalı 4 ay oldu hala adet olamadım. bitki çaylarıma ve vitaminlerime devam etmekteyim. yüce rabbim hakkımızda hayırlısını versin. herşey allahtan yeterki ol desin olur....
canım çok üzüldüm geçmiş olsun üzülme allah yardım eder yine bebğin olur umudunu yitirme yalnız benimde fsh ım yüksek ben 40 yaşındayım tüp bebek deneyeceğiz nasipse ama ne zman bilmiyorum bende hayıt tohumu içiyorum sende onu iç ve soğan kürünü yap bence faydasını görürüsün canım kendine iyi bak acil şiflar dilerim:teselli:

yeşimciğim ahmet marankinin o tarifini bende duydum uygulamayı düşünüyorum. yalnız şunu belirtmek isterim saraçoğlu düz yapraklı aslanpençesini tavsiye ediyor. ama aktarlarda satılan ise tırtıklı olan onu tavsiye etmiyor. bulamadım bu düz yapraklı aslanpençesini. 35sevi35 cnm inşallah cnm tüp bebek denemen başarılı olurda hamile kalırsın. cnm senin söylediğin şeyleri ben zaten yapıyorum. ama hiç fayda etmedi. yapmadığım şey kalmadı. bakalım şu marankinin yeşimin bahsettiği kürü uygulamak istiyorum. birde saraçoğlunun incir kürünü bakalım hayırlısı. senin fsh kaç. benim en son ölçtürdüğümde 45.ti. tabiki adet olamadığım için adetsizken yapılmış tahlil.

arkadaşlar aslanpençesi testere dişli olcak fsh yüksekliği için saraçoğlu diyorki doğru aslanpençesi düz yapraklı testere dişlisine kadın mantosu diyor kadınların içmesi gereken testere dişli olan ben de saraçoğlunun kitapları var orda böyle yazıyor yani biz testere dişlisini içeceğiz

figen 26 ben saraçoğlunun öyle belirttiğini sitesinde okumuştum. aşağıda da öyle yazıyor.

Sabahların Sultanı Seda Sayan'ın 21 Mayıs 2008 de yayınlanan programında çıkıp bizlere faydalı bilgiler vermeye devam eden Dr İprahim Saraçoğlu'nun menepoz için önerdiği kür ;

MENEPOZ:Menepoz için daha önceden yapmış olduğu açıklamlar ı yineledi ve düz yapraklı aslanpençesi kürünü önerdi.ayrıca bu konudada hanımların imdadına yine dereotu yetişiyor.çünkü dereotu hemoroid ve tirioid den sonra menopoz içinde çok faydalı ve şifalı olduğunu belirten prof. dereotu kürünü uygulamanızı söyledi

Dr İbrahim Saraçoğlundan önemli not : Ayrıca aktarlardan alınan bitkilerin raf ömrünün en fazla 1 yıl olduğunu ve daha eskisinin fayda vermeyeceğinide vurguladı.

figen 26 evet yine araştırdım. fsh yükseklği için testere dişli olacakmış.

TESTERE DİŞLİ ASLANPENÇESİ KÜRÜ (saraçoğlunun kürü).:

1 tutam yani 4-5 gram yani 2 yemek kaşığı dolusu testere dişli aslanpençesi 1 bardak klorsuz suyu kaynatın ve içine atın. 6.dak. kaynatın ve ılınınca için.

figen26 slm,
sen normalde adet olabiliyor musun? benimde fsh yüksekliğim var ama hiç adet olamıyorum. yani doktorun söylemesine göre ben erken menopzmuşum. senin sorununda aynımı?

benim fsh 10 larda düzenli adet oluyorum asma 3,5 senedir hamile kalamadım 1 aşılamam var sonuç negatif

yeşimciğim ahmet marankinin o tarifini bende duydum uygulamayı düşünüyorum. yalnız şunu belirtmek isterim saraçoğlu düz yapraklı aslanpençesini tavsiye ediyor. ama aktarlarda satılan ise tırtıklı olan onu tavsiye etmiyor. bulamadım bu düz yapraklı aslanpençesini. 35sevi35 cnm inşallah cnm tüp bebek denemen başarılı olurda hamile kalırsın. cnm senin söylediğin şeyleri ben zaten yapıyorum. ama hiç fayda etmedi. yapmadığım şey kalmadı. bakalım şu marankinin yeşimin bahsettiği kürü uygulamak istiyorum. birde saraçoğlunun incir kürünü bakalım hayırlısı. senin fsh kaç. benim en son ölçtürdüğümde 45.ti. tabiki adet olamadığım için adetsizken yapılmış tahlil.

canım benim fsh hayıt tohumu içmeden önce 33 idi onu içmeye başladım 26 ya düştü faydası oldu demekki düşmüş bende incir kürünü yaptım ama önce soğan kürü sonra incir kürü olacakmış ben yanlış yapmışım ama inşallah olur allah hepimizin yaptıklarını karşılıksız bırakmaz canım biz yetrki sabırlı olalım ben hepimiz için dua ediyorum:1hug:

benim fsh im normal duzeyde hersey normal adet olamyrum bu ay incir kurune basladim ama gercekten calistigini hissediyorum sanki adet olacakmisi gibi agri geliyor ilacsiz cok zor adet olurum hatta olmam ben bakalim bekliyorum be yurt disinda nasil bulucam tirtikli aslan pencesi normal sivi seklinde satiyorlar umarim ise yarar oda Allah hepimize sifalar versin insallah ben bazen pes ediyorum cok uzuluyorum artik yeter diyorum sonra icim aciyor Allah a karsi gelemessin diyorum kahrinda hos lutfunda buna inaninca inanin hersey kendiliginden gelisiyor eger bir sikinti verdiyse bize taki Allah cc duzelmesini isteyene kadar sabredicez baskada sansizmiz ok zaten ama tedavini sifani aricaksin bizler bilmiyoruz ayrica marankinin sitesine bakmanizi oneririm guzel bilgiler var

figen26 senin fsh çokta yüksek sayılmaz senin şansın yüksek. benim bir arkadaşımın fsh ı 30 lardaydı geçen yıl öyle kendiliğinden hamile kaldı. bir ay oldu doğum yapalı. o yüzden hiç ümidini yitirme cnm. hayıt tohumu ve bazı takviye vitamin ilaçları (dhea, multivitamin, selenyum, folik asit, bebe asprini veya coraspin 100 lük) kullandı. dhea kullanıyor musun? bence faydası var. onu kullandığım dönemlerde (ben ondan olduğunu düşünüyorum) adetlerim oldu. bayağıdır kullanmıyorum adette olamıyorum şu anda...

yeşimciğim slm cnm, adetinin sökmesi için şu kürü uygulayabilirsin:

bir bardak suyun içersine 2 adet karanfil atarak kaynat. daha sonra altını kapat. içine 3-4 adet papatya koy ve bir tutamda sarı kantoron. 5 dakika ağzı kapalı olarak beklet, demlensin. daha sonra süz ve ılık olarak iç. içtikten 15-20 dakika sonra büyük bir tane aspirin iç ve sıcak su torbasını karnına koy. akşamları uygula cnm. bunu bir dene derim.

zenecim dhea kullanmadım hiç şimdiye kadar gittiğim hiç bi dr. da vermedi bende incir kürü spğan kürü onları denedim şimdi aslanpençesi ve böğürtlen kökünü içiyorum bakalım bu ay ne olacak

figenciğim genelde bazı doktorlar bu dhea yı tavsiye ediyor. böğürtlen kökünü bende bir sitede yeni duydum. yapmayı düşünüyorum.

Böğürtlen Kökü Kürü:
Tarifi: Paket halinde aktarlarda bulunur. Kendiniz de toplayabilirsiniz. 500 gr kök, 6 lt suda yarım saat kaynatılır. Soğumaya bırakılır. Soğuyunca süzerek cam sürahiye boşaltılır ve buzdolabında saklanır. Günde bir defa aç karnına 1 su bardağı içilir. Şeker katılmaz. Bal konabilir.
Faydası: Yumurtalıkları uyarır ve rahmi kuvvetlendirir. Yumurta kalitesini arttırır. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

valla bende aktardan aldım göz kararı suda kaynattım buzdolabına sürahi ile koydum her saban 1 bardak içiyorum ama tadı çok kötü resmen ağzımı uyuşturuyor arkasından hemen 1 kaşık bal yiyorum

zaten figenciğim bu bitki kürlerinin hangisinin tadı güzelki. hepsi berbat ama ne yapalım çare olarak içmek zorunda kalıyoruz. yalnız anlamadığım bu kür kimin kürü onu bilmiyorum.maranki veya saraçoğlu değil sanırım.

zene canim cok tesekur ederim tavsiyen icin bakalim burda karanfil bulabilirimde sanirim acik da satilan papatya bulamam bunuda denicem dhea acaba nasil adeti sokturur cok enteresan burda var dhea bunu gorevi ne bakalim arastiricam ayrica canim yumurtam olmuyor olsada buyumuyor benim bakalim ama incir kuru ictikten sonra calistigini hissediyorum bakalim denicem herseyi canim cok saolasin

X