Menopoz Erken Menopoz ve fsh

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
mehtapcığım benim sadece bildiğim adaçayını dikkatli kullanmak lazım diğer bitkiler için herhangi birşey dumadım.

birde başka bir siteden bir yazı okudum, onuda aktarıyorum, belki senin ve diğer arkadaşların dikkatini çeker benim çekti. bence uygulamakta fayda var diye düşünüyorum.

Merhaba arkadaşlar,uzun bir süredir siteye girmiyordum,sürekli araştırma halindeydim.Çok güzel haberlerle döndüm,ömründe kendiliğinden adet olamayan ben 28 gün arayla adet görüyorum.İnanamıyorum,sevinçten deliye döndüm,mutluluktan uçtum,sizleri de topluca uçurmak istiyorum.Uyguladığım ilk ilacı yabancı bir siteden okudum,diğer bilgiyi yeni tanıştığım bir bayan verdi.Kendisi Ruslarla büyümüş,onlardan çok şey öğrenmiş,hatta kırışıklık ilacı bile söyledi.Annesi 75 yaşında imiş ve yüzünde tek bir çizgi bile yokmuş ki kızında da göremediğim için sormuştum nedenini.Sağolsun o da bildiklerini söyledi.Yumurtalıklarımda kistler olduğunu ve aylarca süre adet göremediğimi ama son aylarda epey düzelme hissettiğimi söylediğimde kadıncağız dedi ki sana bir sır vereyim,ömrün boyunca bana dua edersin dedi ve adet de görürsün dedi.Ben de hemen uygulamaya başladım ve o ay belimde ağrılar oldu ama adet göreceğimi beklemediğim için oralı olmadım,tuvalete girince kanamayı görünce buluğ çağına yeni girmiş bir kız gibi hissettim kendimi.O bayana çok şey borçluyum,bana bu mutluluğu yaşattığı için.Şimdi hala neden bu iksiri yazmıyorsun diyenler olacaktır.Doktorlar sakın bana kızmasınlar,ekmeğimizle oynuyorsun diye.Düşünsenize farlutal kullanmak yok,metforminler çöpe,püregonlar,menogonlar eczanede kalsın,siz de şakır şakır kanayın,he heee
Aşılamalar,tüp bebekler azalacak.Hadi bakalım bir alkış istiyorum sizden,kolay değil 20 yılımı verdim ben bu pcosa,ömrümü çürüttüm bu yolda,nihayet çok yaklaştınız başarıya hanımlarrrrrrrrr
GÖZÜNÜZ AYDINNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN

haklısınız kızlar,özür dilerim beklettiğim için,hatta binlerce kez özür dilerim,aynı durumdayken ben de ağızdan çıkacak her sözü beklerdim,ben çok ciddiyim ve bunu beni ciddiye alanlar uygulasın lütfen.Gülten teyzem,kistin ve rahim hastalıklarının en iyi ve en kuvvetli ilacının soğanı kabuğuyla kaynatıp suyunu içmekten geçtiğini söyledi.Kendi gelinin de çocuğu olmamış ve çok şişmanmış,soğan suyuyla hem zayıfladı hem de rahmini temizledi,çocuğu oldu dedi.Bana ömrün boyunca dua edersin dedi.gülten teyze,54 yaşında,menapoza girmiş,ama yeniden adet görmek istemiş,bu ay üç gün soğan suyu içmiş ve adet görmüş,soğan suyunun içine bir diş sarmısak ve birkaç dal maydanoz da attığını söylediHemen uyguladım,kızlar inanamadım,önce kahverengi lekeler,resmen iltihaptı akan,ardından bembeyaz oldu ve o ay kendiliğinden kanamam başladı.Bir de bunun yanında aktardan aldığım ısırgan suyu ile enginar suyunu içmeye başladım,her yemekten önce beş yudum içtim ama ısırgan suyunu her zaman içmedim bile.Diğer hapı şimdi söylemeyeceğim.Gerek yok.Asıl ilaç soğan.Bunu her yemeğinize bol bol koyan,soğanlı yemekler icat edin.Sevmiyorsanız sevin.Kokusu içilmeyecek gibi değil.Civanperçeminin,lahana suyunun yanında şerbet gibi gelir size.Bu bilgiyi de adet olamayan,çocuğu olmayan,yumurtlamayan tüm bayanlara iletin,bir nazlı cimcimeden öğrendik deyin.Allah hepinize acil şifalar versin,ikiz bebekler,kızlar,erkekler versin.Eğer hiç adet görmemiş biriyseniz,farlutalle bir kanama sağlayın ve soğan suyuna başlayın.Bu işe yaramasaydı başka birşey uygulayacaktım,onu da yeni öğrendim

sevgili zene kırışıklık çözümü nedir

merhaba adim sati 30 yasindayim yaklasik alti yil once erken menepoz teshisi konuldu,evliyim cocuk her cift gibi istiyoruz ama bize tek sansimizin donor oldugu soylendi ama ben kesinlikle haram bir yolu dusunmuyorum,dun internetde arastirma yaparken ayni bobrek nakli gibi yumurtalik naklinin mumkun oldugunu ve yumurtalik naklinden sonra hormon ilac destegiyle tekrardan adet gorunuldugu ve kendi vucuduyun urettigi yumurtayla hamile kalindigi yaziyordu cok heyecanlandim sizde okuyun bence hepimize bi umut bence,,,,,,tip gitgide ilerliyor derdi veren rabbim dermaninida veriyor hepimize cesaretli olun umudunuzu kirmayin diyorum

Günümüzde, artık erken menapoz, pek çok kadında rastlanan bir durum oldu. Yanlış beslenmeden tutun da, sinir, stres, teknolojik gelişmeler, erken menapozu tetikler duruma geldi. Prof. Dr Ahmet Marankinin, söylediğine göre, 50 yaşına kadar olan menapozlar geri dönüşü olan menapozlardır. bunun için de, kainat eczanesinden faydalanmak gerekir.

GEREKLİ MALZEMELER :
* 1 tutam, Civanperçemi,
* 1 tutam, Arslanpençesi,
* 1 tutam, Adaçayı,
* 1 tutam, Çobançantası,
* 1 tatlı kaşığı bal
* 500 gr su,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Bu kürü, 1. gün arslanpençesi– adaçayı, 2.gün civanperçemi-adaçayı ,3. gün ise çobançantası– adaçayı ile yapın. Adaçayını, her bitkinin içine karıştırın. Kaynamış olan suyun içine, Bu bitkilerden birisini ve adaçayını günde 1 bardak için. Tatlandırmak amaçlı bal kullanılabilir. 3 hafta uygulayın. Pek çok sıkıntınızın çözüldüğünü göreceksiniz.

arkadaslar bu dr maranki hocanin onerisiymis bende kullanmayi dusunuyorum belki yararli olur dedim

bunları deniycem faydası olur inş soğan kürünün çok faydasını gördüm kızlar kistimi yok etti 3 ay içtim inatçıydı kistim eridi ama sizde deneyin

kizlar 27 yasindayim ve 2 bucuk yasinda bir oglum var..dogumdan sonra adetlerim azalmisti emzirme döneminde de öyleydi..emzirmeden kaynaklidir diye düsündüm önemsemedim..ve dogumdan sonra hep vajinal kuruluk yasiyordum..emzirmeyi birakali 9 ay oldu ve son 1 senedir de adetlerim hep gecikiyor ve cok cok az miktari bir adet döneminde toplam 1 pedi zor doldurur..eskiden günde 3-4 ped degistiridim..cok stresli dönemler gecirdim acaba erken menopoz olabilir mi ayrica kilo da aldim son 1 yilda 15 kilo aldim..doktora gitme firsatim olmadi..bu belirtiler onu mu gösterir..

merhaba ben nihal yeni katıldım aranıza taki başıma bu olay gelince bende sizler gibi aynı sorunu yaşamaktayım ALLAH hepimize şifa versin sizler okudugum kadarıyla umut dolusunuz ben de o hiç yok bana erken menopozdan çıkma ihtimali yüzde 5 verilince bütün umutlarım bitti.aslında bundan cıkılmaz diye biliyorum girdim cukurun içine şimdi ise çırpınmaktayım tekrar hepinize merhabalar

meraba zene ben nihal buradaki yazını okudum öncelikle sana çook teşekkür ederim böyle bişeyi paylaştıgın için ne kadar isterdim seninle yüz yüze konuşabilmeyi sıkıntılarımız aynı söylemiş oldugun sogan suyunu denedim ilaçlarla birlikte ama ben kabuyugla kaynatmadım soyduktan sonra kaynamış suyun içine attım ve 5 dk kaynatıp ılıdıktan sonra süzüp içti ilk 10 gün bunu yaptım ama bende akıntı olmadı diyebilirim öglen ve akşam olmak üzere içtim beklemekteyim inş. bende güzel sonuçlar alırım sen bunu kaç ay yaptın adetten öncemi sonramı iyice acıklarsan sevinirim lütfen cevap yaz.

merhaba ben nihal yeni katıldım aranıza taki başıma bu olay gelince bende sizler gibi aynı sorunu yaşamaktayım ALLAH hepimize şifa versin sizler okudugum kadarıyla umut dolusunuz ben de o hiç yok bana erken menopozdan çıkma ihtimali yüzde 5 verilince bütün umutlarım bitti.aslında bundan cıkılmaz diye biliyorum girdim cukurun içine şimdi ise çırpınmaktayım tekrar hepinize merhabalar

cnm yaşın kaç fsh ın kaç geldi ve e2 in?

herkese merhabalar..:-)
Ben 15 yaşındayım.. adet olalı 2 yıl oluyo..
başıından beri düzensizdi zaten ..
şimdi 8-9 aydır adet olamıyorum..
ilk yıllarda normal diyolar ama korkuyo işte insan yinede..:KK43: :KK43:
bu kürlere ve sizler gibi büyüklerimin bilgilerine ihtiyacım var..
bikaç sorum oacak. yardımcı olursanız çok mutlu edrsiniz beni..
1)bu testere dişli aslan pençesini nereden alabilirim..?
2)ve ne kadar zamanda bir içmeliyim..?

ve başka önerebileceğiniz bişeyler var mı ?
Allah hepinize acil şifalar versin..:-) dualarınızı kabul etsin inşallah.

Son düzenleme:
herkese merhabalar..:-)
Ben 15 yaşındayım.. adet olalı 2 yıl oluyo..
başıından beri düzensizdi zaten ..
şimdi 8-9 aydır adet olamıyorum..
ilk yıllarda normal diyolar ama korkuyo işte insan yinede..:KK43: :KK43:
bu kürlere ve sizler gibi büyüklerimin bilgilerine ihtiyacım var..
bikaç sorum oacak. yardımcı olursanız çok mutlu edrsiniz beni..
1)bu testere dişli aslan pençesini nereden alabilirim..?
2)ve ne kadar zamanda bir içmeliyim..?

ve başka önerebileceğiniz bişeyler var mı ?
Allah hepinize acil şifalar versin..:-) dualarınızı kabul etsin inşallah.

cnmm normal birşey yok ortada hemen yarın doktora git çok önemli şeyler bunlar bende önemsemiyordum 3-4 ayda bi oluyordum ama menopoza girmişim:KK43:( vede 22 yaşındayım benimde 5-6 yıldır böyleydi yani ozmanlarda başlamış senin yaşlarında hemen doktora git cnm adet olman için ilaç verirler hatta farlutal büyük ihtimal adetken test yapılıyor ozman anlaşılıyor ne olduğu.allah yardımcın olsun cnm umarım birşeyin yoktur sen acele et bence

kizlar 27 yasindayim ve 2 bucuk yasinda bir oglum var..dogumdan sonra adetlerim azalmisti emzirme döneminde de öyleydi..emzirmeden kaynaklidir diye düsündüm önemsemedim..ve dogumdan sonra hep vajinal kuruluk yasiyordum..emzirmeyi birakali 9 ay oldu ve son 1 senedir de adetlerim hep gecikiyor ve cok cok az miktari bir adet döneminde toplam 1 pedi zor doldurur..eskiden günde 3-4 ped degistiridim..cok stresli dönemler gecirdim acaba erken menopoz olabilir mi ayrica kilo da aldim son 1 yilda 15 kilo aldim..doktora gitme firsatim olmadi..bu belirtiler onu mu gösterir..

cnmm hemen doktora gitmelisin bu hayati bir mesele...umarım herşey yolundadır ama benimde çok geliyordu doktora gittim sonucu öğrendim(erkn menepoz) ve son aşamasında gitmişim yani adetim aynen senin gibi birkaç damla geliyor 2 aydır bitmek üzereymişimdi yani:KK43:(((((((( ama artık işim allaha kalmış düzeleceğimi umuyorum vede dilerim hepimizin hayrlısıyla ewlatları olur...senin bi oğlunda var allaha şükürler olsunki..allah onu saana bağışlasın

cnmm normal birşey yok ortada hemen yarın doktora git çok önemli şeyler bunlar bende önemsemiyordum 3-4 ayda bi oluyordum ama menopoza girmişim:KK43:( vede 22 yaşındayım benimde 5-6 yıldır böyleydi yani ozmanlarda başlamış senin yaşlarında hemen doktora git cnm adet olman için ilaç verirler hatta farlutal büyük ihtimal adetken test yapılıyor ozman anlaşılıyor ne olduğu.allah yardımcın olsun cnm umarım birşeyin yoktur sen acele et bence

bişey çıkacak diye çok korkuyorum ya..:S
Yardımcı olduğun için çok teşekkürler :S
ama sanırım erken menopozun geri dönebilme ihtimali varmış Rabbim şifa verir inşallah sana da..

bişey sormak istiyorum..
doktora gidince ne olaka ultrasonla falan mı bakacaklar :S ?
bu konuda fazla bilgim olmadığı içn korkuyorum ya :KK43:(

selam ben de birşey sormak istiyorum..benim 10 senedir adet düzensizligim vardı,sonra bitkise tedavi oldum 2 ay süresince ama bu tedavi sirasında inanılmaz ateş basıyordu sanki bööyle heryerim yanıyor,kulaklarım yanaklarım kıpkırmızı oldu,başım agrıyordu sanki fırına girmişim gibi ama kışındı..içim de acayip sıkılıyordu,tedavi bitti benim adetim düzene girdi sonra da inanılmaz sivilce çıktıe rgenlik sivilcesi gibi..ama 9 aydır tık tık 28. günde adet oluyorum..acaba bunun menapozla yada hormonların degişmesiyle alakası olabilir mi?aranızda böyle sıkıntılar tcrübe etmiş olan biri var mı??

SWEETPıCKLE canım nasıl tedavi oldun nereye gittin sendeki sorun neydi.doktorlar teşhis koymuş muydu sana erken menepozmu pcos mu neler kullandın kaç yaşındasın canım

bize de bunları yazabilirmisin neler yaptın içtin veya kullandın.

semos bana pco teşhisi konmuştu ama 4 sene önce falan..bendeki sorun şuydu,adetlerim ilk günden itibaren (16 yaşımdan) hep gecikirdi..yani 28 günde bir degil 35 bazen 40 günde bir olurdum..tesadüfen ultrason çektirirken 20 yaşımda yumurtalıklarımda kistler göründü..sonra hormon testi yapıldı ve testler normal çıkmıştı aslında ama işte hep geç oluyordum..sonra bana 1 sene yasmin kullanmamı söyledi çapadaki bir doktor..ben e kullandım ama inanılmaz yan etkiler yptı bende tüm metabolizmam alt üst oldu,sinir,depresyon,baş agrısı,kilo alma vs vs..ama 1 seneyi doldurdum güç bela..sonra yurt dışında oldugum için kontrole giemedim ama ilacı bıraktım sonra yine düzensiz devam etti adetim..ben de bu böyle olmicak dedim çünkü inan o dogum kontrol hapları yerine yumurtalıklarımda kist olmasını tercih eder duruma gelmiştim..
neyse sonra ben hindistana gittim,orada ayurvedic bir klinige gittim..ayurveda 4000 yıllık hint tıbbıdır ve modern tıptan çok farklı bir yol izler,yaklaşımı tamamen farklı..
şöyle anlatayım sentetik hormonlar vererek semptomları iyileştirmek yerine vücudun hormon dengesizligini çözecek ve onu dengeye kavuşturacak tedavier uygular...bana orada ayurvedic bir doktor karışım hazırladı o yüzden içindekileri malesef bilemiorum..26 yaşındayım bu arada...kızlar umudunuzu kaybetmeyin sakın çünkü modern tıbbın çözemedigi birçok konuyu alternatif tıp çözebiliyor...

bişey çıkacak diye çok korkuyorum ya..:S
Yardımcı olduğun için çok teşekkürler :S
ama sanırım erken menopozun geri dönebilme ihtimali varmış Rabbim şifa verir inşallah sana da..

bişey sormak istiyorum..
doktora gidince ne olaka ultrasonla falan mı bakacaklar :S ?
bu konuda fazla bilgim olmadığı içn korkuyorum ya :KK43:(

canım korkulacak bırsey yok gobekten ultrasonla bakıyorlar sadece bısey yok yanı utanılacak falan.bıde kan tahlılı yapılıyor koldan alınıp okadar gıt bıran once cnm..bu gerı dönüş nasıl oluyorrrrrrrrr?allahım sen yardımcımız ol yarabbm

canim bu dedigin sogan sarimsak ve maydonoz ucunun karisimindan kaynatilip icilen sey ne kadar devam edilmeli sonuc alana kadar mi........bu arada ben yinga 30 yasindayim malesef on yi once erken menepoz teshisi kondu banada hormonlarim tavana firladi desem yalan olmaz ,her duydugumu yapiyorum bi ara corek otu nun ununu yedim elma sirkesi ictim onlar fsh imi 54 lere kadar dusurdu birakinca geri 79 lara cikti ,mumkunmu arkadaslar 8 lere dusurmek ? evliyim tam 13 yillik esim harika bi insan ve cocuklara asik en cok canimi yakan onu baba edememek ......................uzgunum elimden hicbirsey gelmiyor

erken menopoz fsh bproblemi olanlar arkadaşlar sorunlarımızı bu başlıkta paylaşalım.
ben de aynı dertden müzdaribim.üstelik korkudan dr.gidip tedavi bile olamıyorum.biraz oldum sonra kötü şeyler duyuyorum diye vazgeçtim.ama şimdi karar aldım cuma günü nasipse dr.gidicem...

kızlar hepinize acil şifalar diliyorum bir arkadaş yüzümde sivilceler çıktı falan yazmış yukarıda benim cildim çok düzgündür ergenlikte bile bir tane sivilce çıkmadı 5 yıl kadar önce çene bölgem sivilcelendi rahatsız oldum tecrübeli bir cildiyeciye gittim noluyo ben yaşlandımmı diye amca bana ne yaşlanması kızım hemen 1 2 çocuk daha yapıyosun dedi herkesin derdi başka işte ne yaparsın dinledim canım amcayı

amiiinn...arkadaşlar bu hormon yükselmesi olanlar yada erken menopoza girenlere tüp bebek olmuyormu ? yani tek çare bitkisel mi oluyor ....

canim bu dedigin sogan sarimsak ve maydonoz ucunun karisimindan kaynatilip icilen sey ne kadar devam edilmeli sonuc alana kadar mi........bu arada ben yinga 30 yasindayim malesef on yi once erken menepoz teshisi kondu banada hormonlarim tavana firladi desem yalan olmaz ,her duydugumu yapiyorum bi ara corek otu nun ununu yedim elma sirkesi ictim onlar fsh imi 54 lere kadar dusurdu birakinca geri 79 lara cikti ,mumkunmu arkadaslar 8 lere dusurmek ? evliyim tam 13 yillik esim harika bi insan ve cocuklara asik en cok canimi yakan onu baba edememek ......................uzgunum elimden hicbirsey gelmiyor

çok üzüldüm :KK43::KK43:aynen bende 28 yaşındayım ve hormonlarım tavanda diyebilirim...yani bu otlardan başka bir çare yokmu bu tıpda yaaa:KK43::KK43::KK43::KK43:

X