Menopoz Erken Menopoz ve fsh

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
merhba arkadaşlar benim fshemde 15.62 çıktı adet oluyorum ama tamzamanında olamıyorum bende soğan kürünü denedim aynı zamanında oluyo adetim.

arkadaşlar slm,

yeşimciğim dhea yumurta oluşumunu sağlıyor. ben öyle biliyorum. sevimsu cnm senin fsh evet normalde yüksek ama çok yüksek sayılmaz. soğan kürüne devam et bence. ben yaptım ama bana etkili olmadı.arkadaşlar takviye olarak vitamin ilaçlarıda kullanmak gerekiyor. sizler kullanıyor musunuz. (dhea, multivitamin, bebe aspirini veya coraspin 100 lük, selenyum, folik asit).

BİTKİLER:

Böğürtlen Kökü Kürü:
Tarifi: Paket halinde aktarlarda bulunur. Kendiniz de toplayabilirsiniz. 500 gr kök, 6 lt suda yarım saat kaynatılır. Soğumaya bırakılır. Soğuyunca süzerek cam sürahiye boşaltılır ve buzdolabında saklanır. Günde bir defa aç karnına 1 su bardağı içilir. Şeker katılmaz. Bal konabilir.
Faydası: Yumurtalıkları uyarır ve rahmi kuvvetlendirir. Yumurta kalitesini arttırır. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

Soğan Suyu Kürü:
Tarifi: Kaynamakta olan 1,5 su bardağı suyun içerisine 1 orta boy kuru soğanı 4´e bölüp atiniz. 5 dk. ağzı kapalı olarak kaynatınız. Öğleden evvel ve öğleden sonra aç karnına ılık içilecek.
Faydası: Vücuttaki iltihap ve ödemlerin atılmasını sağlar. Yumurtalıkları uyarır. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

İncir Suyu Kürü:
Tarifi: 8-9 adet kuru inciri yarim litre kaynayan suya 7-8 dk kaynatınız. Daha sonra ılımaya bırakınız. Günde 2 kez sabah kahvaltıdan sonra ve öğle yemeğinden 15 dk. sonra içiniz.
Faydası: Yumurtlamayı düzenler. Yumurta kalitesini arttırır ve hamile kalmayı kolaylaştırır.

Hayıt Suyu Kürü:
Tarifi: Yarım tatlı kaşığı hayıt tohumu hafifçe ezilir ve bir bardak sıcak suda 10 dak. demlenir. Ilık içilir.
Faydası: Hormon dengeleyicidir.

Ökseotu Suyu Kürü:
Tarifi: bir tatlı kaşığı ince kıyılmış ökseotu, bir su bardağı soğuk suda 12 saat bekletilir. Akşam 8’den sabah 8’e kadar uygun olur. Sabah, kaynama derecesine kadar ısıtılıp hemen süzülür. Ilıyınca içilir.
Faydası: Çok iyi bir .Hormon dengeleyicidir. Rahmi kuvvetlendirir. Tansiyonu ayarlar. Mideyi rahatlatır

.
Civanperçemi + Aslanpençesi Suyu Kürü:
Tarifi: İnce kıyılmış , yarım tatlı kaşığı bitki karışımı bir su bardağı sıcak suda 5 dak. demlenir. Ilık içilir.
Faydası: Kemik iliğini ve yumurtalıkları uyarır. İltihapları temizler. Hormonları düzenler. Mideyi rahatlatır ve korur.

Civanperçemi: Sindirim salgılarını uyarır ve böylece kramp çözücü etki oluşturur. Kadınlarda sinirlilik ve düzensiz adet görme gibi rahatsızlıklarda etkilidir. Ayrıca önemli bir kan temizleyicidir ve bu nedenle, akne ve egzema gibi rahatsızlıklara karşı kullanılabilir. Kanamaları durdurabilir ve yarayı antiseptik özelliği ile dezenfekte eder. Civanperçemi kullanımı ile birlikte enfeksiyonlar hızla yok olur.

Kadınlar, arada civanperçemi kullanırlarsa pek çok felaketle karşılaşmamış olurlar. Her kadın, civanperçeminin iyileştirici gücünden belirli bir disiplin halinde faydalanmalıdır. İster, düzensiz adet kanamaları olsun, ister menopoz dönemi sıkıntıları olsun, yıl boyunca günde 1 bardak taze demlenmiş çay soğutulmadan yudumlanmalıdır.

Aslanpençesi: Adet görme düzensizlikleri, rahim akıntısı, rahim şikayetleri, menopoz çağında etkilidir. Düşük yapmaya yatkın kadınlarda bebeğin rahimdeki durumunu güçlendirir. Hormon dengeleyicidir

Altınotu + Civanperçemi + Sarıballıbaba Kürü:
Faydası: Hamile kalmayı kolaylaştırır.
Tarifi: Yarım tatlı kaşığı bitki bir su bardağı kaynar suyla 5-10 dak. demlenir. Akşam yemeğinden önce içilir.
Altınotu: Hazım rahatsızlıklarına karşı kullanılabilir. Basta karaciğer ve safra hatsızlıklarına karşı kullanılan bitki üzerinde yapılan araştırmalarda çok hafif safra artışı ve safra yolarındaki krampları çözücü olduğu tespit edilmiştir. Böbrek taşlarını eritici, idrar söktürücü, ödem, albümin, mesane iltihabını giderici, romatizma safra yolları iltihabını giderir. Prostat iltihaplarını giderir. Eklem ağrılarını ve idrar yolu iltihabını giderir. Antiseptik ve doğal bir antibiyotiktir.
Ballıbaba: Dölyatağı ve adet görme düzensizliklerinde sarı ballıbaba çayı içilebilir. Ayrıca, kan temizleyici etkisi vardır. Sinirsel uykusuzluklarda ve tüm kadın hastalıklarında başarıyla kullanılabilir. Sürekli kadın hastalığı çekenler ve genç kızlar, bu çayı özellikle değerlendirmelidirler. Sarı ballıbabanın hem yaprakları hem de çiçekleri bu gibi durumlarda kullanılır. Özellikle işeme zorluklarında, işemedeki yanmalarda, böbrek hastalıklarında ve kalp ödemlerinde çok başarılıdır. Sarı ballıbabanın yaprakları, sindirim düzensizliklerinde kullanılabilir. Çıbanlarda ve varislerde bu çayla kompres yapılabilir. Sarıballıbaba, yaşlı kişilerde görülen mesane felcine karşı özellikle önerilebilir. Ayrıca, mesane üşütmesine ve böbrek iltihabına karşı da kullanılabilir. Dölyatağı gevşekliklerinde dölyatağı kasları yorgunluklarında yararlıdır.
Sarı Kantaron + Papatya + Karanfil çayı:
Faydası: Özellikle strese bağlı olarak regl olamayanlar için etkilidir.
Tarifi: Su bardağı soğuk suya 2 -3 adet karanfil atılıp kaynatılır. Kaynama ısısına gelince, içine yarım tatlı kaşığı papatya+ kantaron karışımı atılır ve ateşten alınır. 5 dakika demlenir ve ılık içilir. 20 dakika sonra bir bebe aspirini içilir ve yatılır.
Sarı Kantaron: Anti-stres ve anti-depresyon etkilidir. Korku, endişe, kaygı, umutsuzluk, umursamazlık ve çaresizlik duygularının giderilmesinde yardımcıdır. Uykusuzluk ve fazla uyuma problemlerinde faydalıdır. Yara ve yanıkların iyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olur. Kronik yorgunluk sendromunda ve menopoz dönemindeki sıkıntı, stres ve gerginliklerin giderilmesinde yardımcıdır..
Mayıs Papatyası: Bağırsak gazlarının giderilmesinde ve iltihabında kaynatılır ve bolca içirilmelidir. İshal,deri döküntüleri,mide rahatsızlıklarını iyileştirmeye yardımcı olur. Kadınların adet düzensizliklerinde,adet görememelerinde kaynatılıp içilirse adetin düzelmesine yardımcı olur. Sakinleştirici etkisi vardır,uykusuzluğa iyi gelir. Sinir sistemin rahatlatmak, bitkinliği gidermek için papatya banyolarından oldukça iyi sonuç alınabilmektedir.

Yeşil Çay Kürü:
Tarifi: Yarım tatlı kaşığı yeşil çay bir su bardağı sıcak suda 10 dak. demlenir. Sabah aç ve akşam yatmadan önce birer bardak yeşil çay önerilir. Yeşil çayınıza şeker koymayınız, tatlandırıcı olarak süzme bal koyabilirsiniz. Etkili olabilmesi için aç karnına, sıcak ve yudum yudum içilmelidir. Günde 4-5 fincan yeşil çay vücudunuz zırh gibi korur.
Faydası: Yeşil çay içindeki kateşinler sayesinde kanser riskini azaltır. Ultroviyole ışınların zararından korur. Tümörleri küçültür. Antioksidandır. Yeşil çaydaki antioksidan E vitaminindekinden 20 kez daha kuvvetlidir.
Kolestrolü düşürür. Tansiyonu ayarlar. Kan şekerini ayarlar. Bakterileri öldürür. Grip virüsünü öldürür. Ağız kokusunu önler.
Yeşil çay içindeki C vitamini sayesinde, stresi azaltır.
Yeşil çay içindeki kafein sayesinde, performansı etkiler, yorgunluk ve uyku halini ortadan kaldırır.
İdrar söktürücüdür. İdrar söktürücü özelliğinden dolayı zayıflama rejimlerinde kullanılır. Yeşil çay içindeki flavonoidler sayesinde, kan damarlarını güçlendirir.
Yeşil çay içindeki fluorid sayesinde, diş çürümesini engeller.
Yeşil çay içen hamile kadınlar sorunsuz bir doğum gerçekleştirebilirken, sakat çocuk dünyaya getirme riski de azalacak. Anti enflamatuar, hücre yenileyicidir.
Arterioskleroz riskini azaltır. Damar sertliğinden koruyor. Kılcal damarları büzerek ödem oluşmasını önlüyor. Kalp ve dolaşım sistemini olumlu etkiler ve, hastalıklarını azaltır. Kemik erimesini engeller. Migreni geçirir. Sürekli kullanımı, romatizmal hastalıkların tedavisinde fayda sağlar.

Karanfil: Hamile kalmayı kolaylaştırır. Her gün yemeklerden sonra alınan bir karanfil hem ağzınızın hoş kokmasına hem de hormonlarınızın çalışmasına yarar.Hamilelikte rahimi kuvvetlendirir.Normal doğum yapacak olanlar, Doğuma bir ay kala her gün bir çay bardağı sıcak suya 1 karanfili 5 dakika demleyip içerlerse doğumları daha kolay olur

Şerbetçiotu: Bol kadınlık hormonu ihtiva eder.Bir litre suya 30 gr atılarak 10 dakika demlendirilir. Günde 3-4 bardak içilir. Ayrıca iyi uyku verir.

Nane: Hamile kalmayı sağlar.Taze olarak salatalara eklenerek yenebilir.Bir litre suya 10 gr konarak demlenir, bu karışım su yerine içilebilir. Sancılı regl dönemlerinde nane çayı rahatlatıcıdır. Testeron seviyesini ayarlar.

Biberiye: Tüm hormon ve salgı bezlerinin dengeli çalışmasını sağlar. Kansızlık ve zafiyeti giderir. Özellikle hanımlarda beyaz akıntıyı keser. Aybaşı gecikmelerinde faydalıdır.

Papatya: Düzenli adet görmeyi sağlar. Hormon düzenleyicisidir. Günde iki- üç bardak içilir. Bir bardak suya 5 adet papatya ufalanıp 10-15 dakika demlenir.

Hardal : Bütün hormonları çalıştırır. sinirleri kuvvetlendirir.
Yulaf ezmesi: Hormonları düzenler. Vücudun direncini artırır. Sabahleyin kahvaltıda yendiğinde gün boyu tok tutar. Akşamları salep gibi içilip yatılabilir

BAHARATLAR:

Safran: Yumurtalıkları geliştirmede etkilidir. Hamile kalmayı kolaylaştırır ayrıca sinirleri kuvvetlendirir. Yemek yeneceği zaman üstüne serpilir. (0. 5 mg)

Tarçın: Hormonları çalıştırır. Cinsel isteği artırır. Beyaz akıntıyı giderir. Vücudun dayanıklılığını artırır. Bir bardak suya yarım kahve kaşığı katılıp içilebilir.
Bira mayası: Bütün salgı bezlerini uyumlu olarak çalıştırır.

Kimyon : Sinir sistemini kuvvetlendirir adetin normal ve ağrısız olmasını sağlar.

Vanilya: Cinsel gücün artmasına neden olur. Vücudu ve sinirleri güçlendirir. Depresyona iyi gelir.

Çörekotu : Tüm salgı bezlerini çalıştırır. . Çorba, ekmek, pide ve kurabiye üzerinde ekilerek yenir. Günde bir tutam yeterlidir.

Defne: böbrek üstü bezlerinin düzenli çalışmasını sağlar. Her türlü et ve balık yemeğinde kullanılabilinir.

Karabiber: Tüm vücudu uyarır. Kadında ve erkekte cinsel arzuyu artırır. Kansızlığı giderir. bol idrar söktürür. Sinirleri kuvvetlendirir.

Acı kırmızı biber: Tüm salgı bezlerini çalıştırır. Vücuttan su boşaltır. kadınlarda ve erkeklerde cinsel isteği artırır.

Kişniş: Kadınlarda adetin normal ve ağrısız olmasını sağlar. Tüm hormonları çalıştırır. bebekli annelerin sütünün artmasını sağlar.

Zencefil: Tüm vücudu uyararak bedenen ve ruhen güç kazandırır. Kadın ve erkekte cinsel isteği artırır.

merhaba zene

öncelikle verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.yanlız bu otlar ne zaman kullanılmaya başlanmalı?çünkü bildiğim kadarıyla eğer hamile kalınırsa ve bitkisel otlarda kullanılmaya devam ederse bebek düşermiş.

mehtapcığım benim sadece bildiğim adaçayını dikkatli kullanmak lazım diğer bitkiler için herhangi birşey dumadım.

birde başka bir siteden bir yazı okudum, onuda aktarıyorum, belki senin ve diğer arkadaşların dikkatini çeker benim çekti. bence uygulamakta fayda var diye düşünüyorum.

Merhaba arkadaşlar,uzun bir süredir siteye girmiyordum,sürekli araştırma halindeydim.Çok güzel haberlerle döndüm,ömründe kendiliğinden adet olamayan ben 28 gün arayla adet görüyorum.İnanamıyorum,sevinçten deliye döndüm,mutluluktan uçtum,sizleri de topluca uçurmak istiyorum.Uyguladığım ilk ilacı yabancı bir siteden okudum,diğer bilgiyi yeni tanıştığım bir bayan verdi.Kendisi Ruslarla büyümüş,onlardan çok şey öğrenmiş,hatta kırışıklık ilacı bile söyledi.Annesi 75 yaşında imiş ve yüzünde tek bir çizgi bile yokmuş ki kızında da göremediğim için sormuştum nedenini.Sağolsun o da bildiklerini söyledi.Yumurtalıklarımda kistler olduğunu ve aylarca süre adet göremediğimi ama son aylarda epey düzelme hissettiğimi söylediğimde kadıncağız dedi ki sana bir sır vereyim,ömrün boyunca bana dua edersin dedi ve adet de görürsün dedi.Ben de hemen uygulamaya başladım ve o ay belimde ağrılar oldu ama adet göreceğimi beklemediğim için oralı olmadım,tuvalete girince kanamayı görünce buluğ çağına yeni girmiş bir kız gibi hissettim kendimi.O bayana çok şey borçluyum,bana bu mutluluğu yaşattığı için.Şimdi hala neden bu iksiri yazmıyorsun diyenler olacaktır.Doktorlar sakın bana kızmasınlar,ekmeğimizle oynuyorsun diye.Düşünsenize farlutal kullanmak yok,metforminler çöpe,püregonlar,menogonlar eczanede kalsın,siz de şakır şakır kanayın,he heee
Aşılamalar,tüp bebekler azalacak.Hadi bakalım bir alkış istiyorum sizden,kolay değil 20 yılımı verdim ben bu pcosa,ömrümü çürüttüm bu yolda,nihayet çok yaklaştınız başarıya hanımlarrrrrrrrr
GÖZÜNÜZ AYDINNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN

haklısınız kızlar,özür dilerim beklettiğim için,hatta binlerce kez özür dilerim,aynı durumdayken ben de ağızdan çıkacak her sözü beklerdim,ben çok ciddiyim ve bunu beni ciddiye alanlar uygulasın lütfen.Gülten teyzem,kistin ve rahim hastalıklarının en iyi ve en kuvvetli ilacının soğanı kabuğuyla kaynatıp suyunu içmekten geçtiğini söyledi.Kendi gelinin de çocuğu olmamış ve çok şişmanmış,soğan suyuyla hem zayıfladı hem de rahmini temizledi,çocuğu oldu dedi.Bana ömrün boyunca dua edersin dedi.gülten teyze,54 yaşında,menapoza girmiş,ama yeniden adet görmek istemiş,bu ay üç gün soğan suyu içmiş ve adet görmüş,soğan suyunun içine bir diş sarmısak ve birkaç dal maydanoz da attığını söylediHemen uyguladım,kızlar inanamadım,önce kahverengi lekeler,resmen iltihaptı akan,ardından bembeyaz oldu ve o ay kendiliğinden kanamam başladı.Bir de bunun yanında aktardan aldığım ısırgan suyu ile enginar suyunu içmeye başladım,her yemekten önce beş yudum içtim ama ısırgan suyunu her zaman içmedim bile.Diğer hapı şimdi söylemeyeceğim.Gerek yok.Asıl ilaç soğan.Bunu her yemeğinize bol bol koyan,soğanlı yemekler icat edin.Sevmiyorsanız sevin.Kokusu içilmeyecek gibi değil.Civanperçeminin,lahana suyunun yanında şerbet gibi gelir size.Bu bilgiyi de adet olamayan,çocuğu olmayan,yumurtlamayan tüm bayanlara iletin,bir nazlı cimcimeden öğrendik deyin.Allah hepinize acil şifalar versin,ikiz bebekler,kızlar,erkekler versin.Eğer hiç adet görmemiş biriyseniz,farlutalle bir kanama sağlayın ve soğan suyuna başlayın.Bu işe yaramasaydı başka birşey uygulayacaktım,onu da yeni öğrendim

zenecim yazdıklarını dikkatle okudum benimde fsh çok yüksek dün tahlillerimi aldım doktor erken menepoz dedi ve klomen verdi moralim çok bozuk şuan ilacı almadın henüz çünki hayıt suyu içiyorum düşürebilmek için yazdıkların biraz olsun ümitlenditdi beni acaba hayıtı bırakıp senin dediğin böğürtlen kökünümü denesemki oooffffffffff yaaaaaaaa şaşırdım ne yapacağımı:uhm:allahım hepimizin dualarını kabul etsin hepimize bebiş versin:Saruboceq:

Son düzenleme:
erken menopoz fsh bproblemi olanlar arkadaşlar sorunlarımızı bu başlıkta paylaşalım.
arkadaşlar mrehaba ben yeni üyeyim 28 yaşında menopoza girdim ve htr tedavisi görüyorum çok erken yaşta girdim ve çok stres yapıyor bende hızla kilo alıyorum yardım ve önerilerinizi beklioryum.çaresiz.:KK43:(

gülnur cnm benim öncelikle geçmiş olsun. aynı sıkıntıyı ben 5 senedir çekiyorum. hayıt civanperçemi kullanıyorum 1 yıl oldu ama sadece yazın bir kaç kere kendiliğimden adet olabildim. hatta geçtiğimiz ekimde hamile kaldım fakat düşükle sonuçlandı. 4 ay oldu hala adet olamadım. bitki çayımı içiyorum. dün başladım soğan kürüne yukarda bahsettiğim şekilde hazırladım. bakalım hayırlısı. hormon ilacını kestim cnm. içmiyorum. çünkü onların yan etkilerinden çok korkuyorum.

bugün bir sitede bayanın birisi yazmış. ilgimi çekti.kendisi kullanmış faydasını görmüş. amerikada çin bitkisel ilacı varmış. yumurtalıkları uyarıp, yumurta çoğaltıyormuş. siteye girdim adres ve telefon var fakat bilgiler ingilizce. anlayamadım. nasıl sipariş veririz bilmiyorum. sitenin ismini sanada vereyim sende bir bak istersen.

Chinese Herbs for Fertility - Increase Chances of Conceiving w/ Natural Infertility Formula by Ageless Herbs

ben info@agelessherbs.com mail adresleri vardı bilgi için mail attım. bilemiyorum cevpa verirler mi?

kredi kartına taksitte yapıyorlarmış.

gülnurcuğum böğürtlen köküne ben başlamadım ama başlamayı düşünüyorum. sende başla ama hayıtınıda iç bence, tabiki sen bilirsin!!

Son düzenleme:
arkadaşlar benimde fsh ve LH değerlerim çok yüksek çıktı sizce faydası olurmu denesem ...

sevgili zene gerçekten anlattıkların kulağa çok hoş geliyor verdiğin bilgiler çok güzel.ben 2 yıldır climen kullanarak kanama oluyordum.ancak 3 aydır hiçbir tık yok.hemen deneyeceğim umarım faydası olur

honda öncelikle çok geçmiş olsun. sende dene kiminde fayda oluyor cnm. sen adet olabiliyor musun?

ya okumamışım ilaçla adet oluyormuşsun. bende senin gibi tresequens denen ilaçla adet oluyordum. geçen yıl mart ayında bıraktım cnm. yazın bir kaç kez kendiliğimden oldum. hatta hamile bile kaldım ama düşükle sonuçlandı. 4 aydır adet olamıyorum. hiç belirtide yok. allah hakkımızda hayırlısını versin cnm.

gülnurcuğum böğürtlen köküne ben başlamadım ama başlamayı düşünüyorum. sende başla ama hayıtınıda iç bence, tabiki sen bilirsin!!

canımın içi verdiğin bilgiler için yardımın için ok teşşekkür ederim ben ayın 13 de başladım hayıt suyu içiyorum günde 3 defa bu durumda böğürtlen kökünü nasıl kullanmalıyım ki:uhm:

mrb kızlar....

ben derya. yaklaşık 3 ay öncesine kadar bu siteye günaşırı uğrardım. ama bilg. mefta olduğu için artık eskisi gibi uğrayıp bilgilerinizden faydalanamıyorum.

gelelim konuya.. bende yüksek fsh nedeniyle tedavi görüyordum.. bu arada hayıt otu,civanperçemi gibi bitkisel tedavide yaptım kendimce ama nafile...

40 ın altına düşmedi bu lanet fsh hormonum...trisequens denen ilacı kullandım 3 ay boyunca ve nihayet 3.ayın sonunda fsh 24 e inmişti... bana bayram gibi gelmişti ogün... doktorumun dediğine göre fsh 25i görünce menapoz demekmiş. nerdeyse yarıyarıya indirmiştim.. hemen klomen denen ilaca başladım. 5 gün boyunca günde 3 tane den 15 tane ilacı içtim ve 4 günde bir yumurta büyümesini takip ettik:..
yumurtamın büyüklüğü 13 ü gördüğünde dr. bana 4 gün kadar sonra hergün birleşme yaşarsanız hamile kalma olanağının yüksek olduğunu söyledi. dediği gibi yaptık.. ve adet dönemim geldiğinde 1.gün gecikti havalara uçtum. 2. gün; 3.gün...5. gün... 6 gün derken ben elimde mezurayla bebek odasının ölçülerini almaya bile başlamıştım..

tam 8 gün geçti bu bekleme dönemim... ve ogün sabah tüm dünyam birkez daha yıkıldı...gene gelmişti bizim adet. ertesi gün yıkılmış bir halde dr.a gittik ve hormon testlerini yeniledik... 1 aylık trisequense ara vermiş ve klomene başlamışken gene o lanet fsh hormonlarım tavan yapmış ve 44 olmuştu...

dr bukez bana hormon düzenleyici ilaç bile verme lüzumu görmedi. hatta bunu tüm acı diliyle söyledi. 6 aydır uğraştığımız halde düzelmedi ve düzelmezde. sana ilaç vererek acaba buay hamile kalırmıyım diye psikolojik olarak bağlanmanı istemem dedi birde..kabulllenmem lazımmış. tek çözümün yumurta transferi olduğunu söyledi. oan aptalca bir gururla ayağa kalkıp dimdik durdum ve dr a bunca zamandır yaptığı tedavi için tşk.ettim ama ekledim de: ben mucizelere inanırım dr hanım !

evet arkadaşlar.... bu olayı geçen hafta yaşadım. halen düzelebi,lmiş değilim. doğum yapamama,anne olamama fikri beni öylesine yıprattı ki tüm değer yargılarımı da kaybettim. biliyorum çok kötü bir durum . ama aklımı sanki şeytan işgal etti. eşimden ayrılmayı ve ona bir bebek doğuracak kadına yer vermeyi bile düşünüyorum....

neyse canlarım.... umarım sizin dünyanız benimki kadar yıkılmaz ve hayatınızda umutsuz gün geçmesin... benim tüm umutlarım bitti ama sizinki sürsün..........

mrb kızlar....

ben derya. yaklaşık 3 ay öncesine kadar bu siteye günaşırı uğrardım. ama bilg. mefta olduğu için artık eskisi gibi uğrayıp bilgilerinizden faydalanamıyorum.

gelelim konuya.. bende yüksek fsh nedeniyle tedavi görüyordum.. bu arada hayıt otu,civanperçemi gibi bitkisel tedavide yaptım kendimce ama nafile...

40 ın altına düşmedi bu lanet fsh hormonum...trisequens denen ilacı kullandım 3 ay boyunca ve nihayet 3.ayın sonunda fsh 24 e inmişti... bana bayram gibi gelmişti ogün... doktorumun dediğine göre fsh 25i görünce menapoz demekmiş. nerdeyse yarıyarıya indirmiştim.. hemen klomen denen ilaca başladım. 5 gün boyunca günde 3 tane den 15 tane ilacı içtim ve 4 günde bir yumurta büyümesini takip ettik:..
yumurtamın büyüklüğü 13 ü gördüğünde dr. bana 4 gün kadar sonra hergün birleşme yaşarsanız hamile kalma olanağının yüksek olduğunu söyledi. dediği gibi yaptık.. ve adet dönemim geldiğinde 1.gün gecikti havalara uçtum. 2. gün; 3.gün...5. gün... 6 gün derken ben elimde mezurayla bebek odasının ölçülerini almaya bile başlamıştım..

tam 8 gün geçti bu bekleme dönemim... ve ogün sabah tüm dünyam birkez daha yıkıldı...gene gelmişti bizim adet. ertesi gün yıkılmış bir halde dr.a gittik ve hormon testlerini yeniledik... 1 aylık trisequense ara vermiş ve klomene başlamışken gene o lanet fsh hormonlarım tavan yapmış ve 44 olmuştu...

dr bukez bana hormon düzenleyici ilaç bile verme lüzumu görmedi. hatta bunu tüm acı diliyle söyledi. 6 aydır uğraştığımız halde düzelmedi ve düzelmezde. sana ilaç vererek acaba buay hamile kalırmıyım diye psikolojik olarak bağlanmanı istemem dedi birde..kabulllenmem lazımmış. tek çözümün yumurta transferi olduğunu söyledi. oan aptalca bir gururla ayağa kalkıp dimdik durdum ve dr a bunca zamandır yaptığı tedavi için tşk.ettim ama ekledim de: ben mucizelere inanırım dr hanım !

evet arkadaşlar.... bu olayı geçen hafta yaşadım. halen düzelebi,lmiş değilim. doğum yapamama,anne olamama fikri beni öylesine yıprattı ki tüm değer yargılarımı da kaybettim. biliyorum çok kötü bir durum . ama aklımı sanki şeytan işgal etti. eşimden ayrılmayı ve ona bir bebek doğuracak kadına yer vermeyi bile düşünüyorum....

neyse canlarım.... umarım sizin dünyanız benimki kadar yıkılmaz ve hayatınızda umutsuz gün geçmesin... benim tüm umutlarım bitti ama sizinki sürsün..........

canım çok züldüm geçmiş olsun bu dert hepimizde var derdi veren allahım dermanını da verir inşallah sen moralini yüksek tut.burada adet göremeyen, hormonlarını dengeleyemeyen,fsh ni düşüremeyen,hamile kalamayan arkadaşların yazılarını hep okudum sonradan müjdeli haberlerini de okudum tabii. ben ümidimi yitirmedim sen de yitirme.bak benim 2008 ocak ayında 119 du fsh düzenli hergün 3 defa hayıt suyu içtim şubat ayında fsh 8.5 e düştü ve doktor bile şaşırdı(yanlız bu hayıtı 5-6 ay düzenli kullanmak gerekiyormuş)eğer bu şekilde düzenli kullanıysan ve sonuç alamadıysan ibrahim saraçoğlunun sitesine gir orada soğan kürü var bir de onun demeni tavsiye ederim
canım tekrar geçmiş olsun moralini hep yüksek tut allah dualarımızı kadul eder inşallah:Saruboceq:

deryacam cnm üzülme. bu hepimizin ortak sorunu. doktorlar zaten ezberlemişler bizim durumumuzda olan insanlara hemen donör diyorlar. valla ben o kadar çok duyuyorumki azimle bitkisel ürünler kullanarak hamile kalanları. benim bir arkadaşım 39 fshla hamile kaldı. şuan yeni doğum yaptı. o kızcazda çaresizdi ona menopoz dediklerinde. ama yüce rabbimiz onun yüzünü güldürdü. inşallah bizlerinde yüzünü güldürür. yüksek fshla hamile kalan bir çok örnek duydum. sadece azimli olmak lazım. yeterki yüce rabbimiz ol desin olur cnm.

günaydın
zeneciğim benim fsh değerim 119 Lh 49 çıkmıştı.doktorlarda çok şaşırmıştı.bu değerleri gördükleri zaman.menopoz tanısı koymuşlardı.ancak yaşımın 28 olmasından dolayı kesinlikle böyle birşeyi aklıma getirmek istemedim 1 yıl çok zor attlattım .ancak menopoz belirtileri vardı.sıkıntı basması, terleme vs.
ancak 2.yıl çok zoruma giymeye başladı.annemde 39 yaşında menopoza girdi.ancak onun stresten olduğunu düşünüyorum.ve artık zaman geçtikçe bu durum bana daha zor gelmeye başladı.şu an çareler aramaktayım.belki geçicidir diye ancak 2 yıl oldu ve doktorlar kesin tanı koydular.Allahtan ümit kesilmez diye umut arıyorum

:çok üzgünüm:
ya okumamışım ilaçla adet oluyormuşsun. bende senin gibi tresequens denen ilaçla adet oluyordum. geçen yıl mart ayında bıraktım cnm. yazın bir kaç kez kendiliğimden oldum. hatta hamile bile kaldım ama düşükle sonuçlandı. 4 aydır adet olamıyorum. hiç belirtide yok. allah hakkımızda hayırlısını versin cnm.

canım benin kanamalı tedavi şekli.hormon replasman tedavisi.pskolojik olarak kendimi iyi hissetmek için bunu tercih ettim.aslında normal adet görme diğil.ve 3 aydır hiç kanamam olmadı.bu nedenle araştırırken kendimi bu sitede buldum.:çok üzgünüm::çok üzgünüm::

arkadaşlar benim merak ettiğim konu fsh ve lh değerlerimi düşürebilirmiyim sizlerin değerleri oldukça düşük benim değerlerime bakarak.siz 25-45 lerden bahsediyosuzki benim değerler sizlerinkinin 2 katı
düşürmek içi önerebileceğiniz bir kür varmı lütfen .

X