Aşılama Acil... çatlatma iğnesinden kaç saat sonra aşılama yaptırdınız?

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

biricik mericik

Büyü de gel melegimm :D
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2008
864
502
3 defa aşılama yaptırdım. Üçünde de aşılamam 40 saat sonra yapıldı. Şimdi dördüncüyü yaptırıyorum. Muhtemelen bu akşamki muayeneden sonra iğneyi yaptır diyecek doktor. Bu defa onu dinleneyip 4 saat daha geç yaptırmayı düşünüyorum iğneyi. Çünkü çoğu kişinin 36 saat sonra yapılmış.:enbuyukkk:
Lütfen bana bişey söyleyin. herkesin 36 sonra yapıldıysa ben de dr. u dinlemeyip iğneyi geç saatte yaptıracağım.

Benim cumartesi günü 2 ci aşılamam oldu
iğnem ovıtrelle idi iğnemi 20.02.2008 cuma akşam saat 6,30 da yaptırdık aşılamam 21.02.2009 cumartesi 12,30 gibi oldu 18 saat sonra yani ama ilk aşılamam iğneden sonra 37 veya 40 saat sonra yapılmıştı ve tutumadı şimdi sabırla bekliyorum sonucumu inşallah busefer tutar rabbim tüm isteyenlerin kucağını doldursun

biricik canim seni gercekten tebrik ediyorum..nasil bir hizla toparlanip 4. asilamaya karar verebildin?
insallah bu sefer hersey gönlünce olur..bu sefer sende tutturursun..
benim ilk asilamam catlatma ignesinden 36 saat sonra yapilmisti ikinci ise zaten catlama basladigi icin igneyi vurduktan 24 saat sonra yapildi..

Benim cumartesi günü 2 ci aşılamam oldu
iğnem ovıtrelle idi iğnemi 20.02.2008 cuma akşam saat 6,30 da yaptırdık aşılamam 21.02.2009 cumartesi 12,30 gibi oldu 18 saat sonra yani ama ilk aşılamam iğneden sonra 37 veya 40 saat sonra yapılmıştı ve tutumadı şimdi sabırla bekliyorum sonucumu inşallah busefer tutar rabbim tüm isteyenlerin kucağını doldursun

İnşallah aşılaman tutar canım. Ben akşam konuştum dr. ile. Çok da dakik olmadığını söyledi bu işlerin. Ben de 34-36 saat gibi ayarlamayı düşünüyorum. Hatta daha bile kısaltabilirim süreyi. Çünkü iki defa aşılama yapacağız bu ay. İlki cumartesi, ikincisi p.tesi yapılacak. Tüm detayları ben de henüz bilmiyorum. Ama inşallah bu defa kavuşurum mırmırıma:emir_bebek: Senin mırmırın da seninledir inşallah.

İnşallah aşılaman tutar canım. Ben akşam konuştum dr. ile. Çok da dakik olmadığını söyledi bu işlerin. Ben de 34-36 saat gibi ayarlamayı düşünüyorum. Hatta daha bile kısaltabilirim süreyi. Çünkü iki defa aşılama yapacağız bu ay. İlki cumartesi, ikincisi p.tesi yapılacak. Tüm detayları ben de henüz bilmiyorum. Ama inşallah bu defa kavuşurum mırmırıma:emir_bebek: Senin mırmırın da seninledir inşallah.

canım herşeyin hayırlısı umarım benim cennet koulum,kuzum tutunuyordur annesine ve inşallah bu sefer senin meleğinde sana gelir tüm yolları açık olsun rabbim hepimizin kucaklarını doldursun.

biricik canim seni gercekten tebrik ediyorum..nasil bir hizla toparlanip 4. asilamaya karar verebildin?
insallah bu sefer hersey gönlünce olur..bu sefer sende tutturursun..
benim ilk asilamam catlatma ignesinden 36 saat sonra yapilmisti ikinci ise zaten catlama basladigi icin igneyi vurduktan 24 saat sonra yapildi..

Canım beni en iyi siz anlarsınız. Toparlanmamaktan başka çarem yoktu. Vazgeçseydim vakit kaybedecektim ve sonra da niye bekledim diye vijdan yapacaktım.
Benim yaşım biraz küçük. 22 yaşındayım, öğrenciyim, ideallerim var... Yani yerimde başkası olsa ödü kopar çocuğu olacak diye. Bu yüzden de çok eleştiriliyorum. Çevremdeki herkes bizim dr a gitmemize anlam veremiyor. Hatta dün bi ablam korkuyorum sonunda sekizizlerin falan olacak diye dedi bana.:eek: Yani hiç bir sorun yokken bile 6 ayda bir check up yaptırıyor insanlar ama benim dr. gitmem yanlış oluyo! Dr bile her gittiğimizde bizimle dalga geçiyor. Niye taktın bu kadar, bekle olacak diyor dr bile.:mymeka: Ben ona sebebini araştır diyorum onun dediğine bak...:tomato:
Önceki gidişimizde aşılamanın tutmamasına çok şaşırdığını, hastalarının içinde en sağlıklısının biz olduğumuzu, tutma ihtimalini en çok bize verdiğini:nazar: söyledi. Biraz da psikolojiye meraklı bir dr umuz var,laelaelaelaelae psikolji kursuna fln gidiyormuş. Bizim geçmişimizi eşelemeye başladı. Çocukluğumuza kadar indi yanikaydirigubbakcemile3 Benim anne-babamın 9 yıl çocukları olmamış. Ama problem babamın spermleriymiş. Yani bana kalıtsal geçecek bi sorun yok. Ama benim çocukluğum, anne-babamın çocukları olmadığı için ne kadar acı çektiklerini dinlemekle geçti açıkçası. Dr işte bunu öğrendikten sonra iyice havalara girdi.kaydirigubbakcemile3 Ben demedim mi psikolojik diye!!!sengözlerimebaksanab Bence de çok mantıklı, olabilir. Ama ben kendi psikolojimi de iyi biliyorum yani. Oldukça fresh rahat biriyim ben. Kendimi kasacak yapım da yok ama...
Haa birde bizim bu psikolog jinekolog geçen aşılamayı yaparken beni saatlerce ağlatmıştı. Hasta psikolojisi onun için çok önemli ya aşılama sırasında beni bi dövmediği kalmıştı. İçine çek, içine çek diyorum sana, niye içine kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3
Çok başınızı ağrıttım ama malesef böyle traji komik bir tedavi süreci geçiriyoruz yıllardır. Artık mırmırım gelse de bunlardan herzaman komik birer anı gibi bahsedebilsem.

yasin gencmis evet ama bu isler yasa bakmio kimisi 30dan sonra düsünür ister anne olmayi kimisi evlenir evlenmez,buna doktorlar karar veremez sen kendini hazir hissediyorsan tamam demektir..benimde yasim 23 doktor niye bu acele diyo ama ben buna siz kara veremezsiniz dedim istiyoruz ve olmasi icin elimizden geleni yapicaz dedim...tüp bebege karar verdik ama o beklememizi söylüyo en az 26 olun tüp bebek icin diyo..
insallah hakkinda hayirlisi olsun vaktin gelmistir de seninde gönlünün muradi gerceklesir....

benim ilk aşılamam çatlatma iğnesinden 36 saat sonra olmuştu, tutmadı.Acaba yumurtalar erken mi çatlamıştı?

Ben sabah 8 de çatlatma iğnesi olup, öğlen 12 de de aşılamam gerçekleşicek ??? 4 saat yeterli mi gelicek acaba..

2. aşlamamın sonucunu bekliyorum ikisi de 36 saat sonra oldu ancak bu 2. aşılamamda aşılamada bir gün sonra sabah kalktım direkt birşey aktı kanamam oldu sandım hatta gittim aynen yumurtlama akıntısı gibi birşey gelmişti ama çok fazlaydı baya beyaz yumueta akı gibi uzayan akıntı içinde pembe iplik gibi birşeyde vardı dr aramadım ama geç mi çatladı acaba da dedim yani anckak bence erken çatlamasından daha iyi geç çatlaması zaten sperm 48 saat yaşıyor sonuçta ve yumurtlama öncesi ve sonrasında gebe kalnınabiliyor zaten normal ilişkide bende takılmadım fazla. Erken aşılaması yapılanlar doktorlar garantiye almak için öyle yapıyordur belki zaten spermler uzun süre yaşıyor diye. Ama gemelde 32-36 saatir süresi iğneden sonra.

2. aşlamamın sonucunu bekliyorum ikisi de 36 saat sonra oldu ancak bu 2. aşılamamda aşılamada bir gün sonra sabah kalktım direkt birşey aktı kanamam oldu sandım hatta gittim aynen yumurtlama akıntısı gibi birşey gelmişti ama çok fazlaydı baya beyaz yumueta akı gibi uzayan akıntı içinde pembe iplik gibi birşeyde vardı dr aramadım ama geç mi çatladı acaba da dedim yani anckak bence erken çatlamasından daha iyi geç çatlaması zaten sperm 48 saat yaşıyor sonuçta ve yumurtlama öncesi ve sonrasında gebe kalnınabiliyor zaten normal ilişkide bende takılmadım fazla. Erken aşılaması yapılanlar doktorlar garantiye almak için öyle yapıyordur belki zaten spermler uzun süre yaşıyor diye. Ama gemelde 32-36 saatir süresi iğneden sonra.

Teşekkür ederim canım doğru söylüyosun, garantiye almak için olabilir.

X