crinone kullananlar ve artık kullanmayanlar

pembemavi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2008
1.809
7
arkadaşlar daha önceki crinone başlıklarına baktım ama aradığım cevabı bulamadım. bir sorum var:

jeli 6 haftadır kullanıyorum, irili ufaklı topaklar halinde geri çıktığını daha önce bir çok kişi yazmış ama benim aklıma takılan başka. bu topaklarla beraber ayrıca renksiz bir sıvı da çıkıyor. sanki katı ve sulu kısmı ayrı ayrı çıkıyormuş gibi. ama bu kadar sıvı o kadarcık kremden çıkamaz gibi geliyor. enfeksiyon olmasından korkuyorum. biliyorsunuz o da gebelikte çok tehlikeli.

sizde durumlar nasıl? bir de benimle aynı durum da olup da artık crinon tedavisi sona erenler, bıraktıktan sonra kesildi mi o renksiz akıntı?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

canım bebeğin hayırlı olsun tekrar.o renksiz sıvı sen jeli bıraksan da doğuma kadar devam edicek.bu normal ve olağan birşey.sadece jel o sıvının biraz daha fazla salgılanmasını sağlıyor.o yüzden sık sık çamaşır değiştir ve kuru kalmaya çalış.gebeyken enfeksiyon ve mantar riski artıyor.sebebi hem bağışıklık sisteminin zayıflaması hem de ıslaklık.
bu arada aklıma gelmişken jel bazen kahverengiye yakın bir renktede geri geliyor haberin olsun.korkma bu da normal.senin şimdi ne kadar heyecanlı ve endişeli olduğunu o kadar iyi anlıyorum ki anlatamam.harika günler bunlar tadını çıkar ve lütfen stres yapma.çünkü bebeğin artık her duyguyu seninle beraber yaşıyor.Allah kucağına almayı nasip etsin canım...

canım aynısı bende de var bazen peynir kesiği şeklinde geliyor bazen su gibi geliyor normal olduğunu zannediyorum bu arada benimde bugün 6+1 12.haftaya kadar kullanıcam heralde

Ahh şu jel aahh :) bizi ne kadar rahatsız etsede faydası da tarşılmaz sanırım mecburen kullanmak zorundayız belli bir zamana kadar. Allah a şükür biz 11 haftalık olduk teyzeleri.transfer öncesi kullanmaya başladım hala kullanıyorum mart ın 5 inde kontrolum var sanırım o zaman kesecek 12 haftayı doldurmuş olacağım çünkü. (akıntısı kokusu pütür pütür geri gelmesi tüm bunlara alıştım ama artık sıkıldım) her türlü şeye bebişlerimiz için katlanıyoruz Rabbim inşallah sağlıkla sıhhatle bebişlerimizi kucaklarımıza almayı nasip etsin inşallahhh.

bu jeli kullanırken bende çok kötü yanma başlamıştı öle bi şe yaşayan varmı acaba çok kötüydü yanmam

Kızlar yarın test günüm ama bugün şu kullandığımız jelin rengi farklı geliyor. Biraz koyu lekelenmeler gibi rengi var. Bu nedir sizce. Birde özellikle ayağa kalkınca belim ağrıyor

bende kullanıyorum şu ünlü jeli.çok kilo aldım işin kötüsü 6 hafta daha kllanacağım,merak ettiğim şey çok yemememe rağmen şiştikçe şişiyorum.acaba bırakınca kilo veriliyor mu?bilgisi olan var mı?

X