Sünnet Küçük oğlum ilk sınavında...

Sissillia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2008
80
0
42
Yarın 5 ayını yeni doldurmuş olan oğlum sünnet olacak. Onun heyecan ve korku hissetmemesi güzel ama ben gerçekten çok korkuyorum. Umarım bir aksilik çıkmaz. Daha önce sünnetle ilgili arkadaşların yazdıklarını okudum. Kafamda birşeyler belirdi ama nasıl olacak genede insan heyecanlanıyor.Daha minicik oğlum.. Yarın hele bi atlatayım size detayıyla anlatacağım.Benim gibi endişeli ve merakta olanlara yardımcı olmak isterim.Bütün erkek bebişlerimizin ilk sınavını az acı ve problemsiz atlatması dileğiyle..

Kızlar çok şükür atlattık... Özel hastanede yaptırdım oğlumun sünnetini.Nakitte 250 tl tuttu.(Kredi kart olsaydı 350 olacaktı) Doktorumuz bu konuda oldukça deneyimliydi.Yanlız oğlumu ilk defa benden koparıp aldılar ameliyata sokmadılar.Oğlum benim kucağımdan ayrılıp hemşirenin kucağına gittiğinde yaygarayı bastı.İçim çok kötü oldu.Neyse.. Bana 20-25 dk sürer dedikleri operasyon 40 dk sürdü.Allahtan herşey güzel geçmiş.Bölgesel uyuşturma yaptılar.Operasyon bittikten sonra kucağıma verdiklerinde bana bakıyordu ama yorgun ve uykusuz gibiydi.Ağrıkesici verdikleri için acıyı daha hissetmiyordu.Doktor pansumanınınn nasıl yapıldığını gösterdi daha sonraemzirmeye başladım ama çok kısa bir süre sonra acıyı hissetmeye başladı oğlum.Çok ağladı hatta bi ara neden yaptırdık diye ağlamaya bile başladım ama sonra bunu iyiki şimdi yaptığımızı düşündüm.İlerde çekeceği acı ve psikolojisi açısından dahada sıkıntı yaratacaktı.Detaya giriyorum çünkü benim gibi bunu merak edenler olabilir.Tabiki o çok ağlamasından sonra yorgun düştüğü için ve uykusuz olduğundan uykuya daldı canım oğlum.sonra yarım günlük yatışımızın ardından çıkışımız yapıldı.eve gidene kadarda az da olsa ağladı ama ilk ağlayış gibi olmadı akşam eskisi gibi neşeliydi.Sanki sünnet olmamış gibi.Sanırım çabuk atlattı oğlum.Ben herkese tavsiye ederim. sonuçta sünnet sıkıntısı olmayacak bir daha bunu bilmek güzel....

canım erkek olmuş aslan oğlun.Allah damatlığıı göstersin inşallah sağlık versin sıhhat versin Rabbim.ne güzel işte atlattın.benimde oğlum var bakalım napıcaz 4,5 yaşında şuan.Oğlunu bölgesel uyuşturmuşlar yazmışsın canım bir şey merak ettim elini kolunu nasıl zaptettiler acaba sağa sola dönmeden durmuş sanırım maşallah..geçmiş olsun.

Kızlar çok şükür atlattık... Özel hastanede yaptırdım oğlumun sünnetini.Nakitte 250 tl tuttu.(Kredi kart olsaydı 350 olacaktı) Doktorumuz bu konuda oldukça deneyimliydi.Yanlız oğlumu ilk defa benden koparıp aldılar ameliyata sokmadılar.Oğlum benim kucağımdan ayrılıp hemşirenin kucağına gittiğinde yaygarayı bastı.İçim çok kötü oldu.Neyse.. Bana 20-25 dk sürer dedikleri operasyon 40 dk sürdü.Allahtan herşey güzel geçmiş.Bölgesel uyuşturma yaptılar.Operasyon bittikten sonra kucağıma verdiklerinde bana bakıyordu ama yorgun ve uykusuz gibiydi.Ağrıkesici verdikleri için acıyı daha hissetmiyordu.Doktor pansumanınınn nasıl yapıldığını gösterdi daha sonraemzirmeye başladım ama çok kısa bir süre sonra acıyı hissetmeye başladı oğlum.Çok ağladı hatta bi ara neden yaptırdık diye ağlamaya bile başladım ama sonra bunu iyiki şimdi yaptığımızı düşündüm.İlerde çekeceği acı ve psikolojisi açısından dahada sıkıntı yaratacaktı.Detaya giriyorum çünkü benim gibi bunu merak edenler olabilir.Tabiki o çok ağlamasından sonra yorgun düştüğü için ve uykusuz olduğundan uykuya daldı canım oğlum.sonra yarım günlük yatışımızın ardından çıkışımız yapıldı.eve gidene kadarda az da olsa ağladı ama ilk ağlayış gibi olmadı akşam eskisi gibi neşeliydi.Sanki sünnet olmamış gibi.Sanırım çabuk atlattı oğlum.Ben herkese tavsiye ederim. sonuçta sünnet sıkıntısı olmayacak bir daha bunu bilmek güzel....

geçmiş olsun canım bizde yaptıracağız da inşallah haziranda ( 6 aylık olacak o zaman )
sünneti çocuk cerrahımı yaptı yoksa üroloji dr mu:uhm:

canım erkek olmuş aslan oğlun.Allah damatlığıı göstersin inşallah sağlık versin sıhhat versin Rabbim.ne güzel işte atlattın.benimde oğlum var bakalım napıcaz 4,5 yaşında şuan.Oğlunu bölgesel uyuşturmuşlar yazmışsın canım bir şey merak ettim elini kolunu nasıl zaptettiler acaba sağa sola dönmeden durmuş sanırım maşallah..geçmiş olsun.

Teşekkür ederim canım sağol. Darısı senin oğlununda başına umarım az acıyla ve problemsiz atlatırsın. Bölgesel uyuşturmayı; pipi bölgesine uyuşturucu bir krem sürdü ve popo deliğinden içeri gene o bölgeyi uyuşturacak bir sıvı enjekte ederek yaptılar. Bunları ameliyata girmeden önce bizim yanımızda yaptığından zaten bebek neşeli olduğu için anlamadı. Daha sonra ameliyathaneye girdi ben dışarda bekledim.İşte burası çok zor oldu içrede ne oldu ne bitti bilmiyorum ama bebeğim çıktığında bana bakıyordu tanıdı ama güldürmeye çalışmama rağmen gülmedi zaten yorgun aç ve uykusuz görünüyordu.Ama bu seni korkutmasın sanırım sakinleşsin diyede bir şey veriyorlardır. Şuan 4. gün sünnet olalı ve neredeyse yürüyebilse koşabilse yapacak bunlar:) Çok hareketli ve acıyormuş gibi de değil:) Bence erken yaşta yaptırmakta fayda var.Daha sonra hem bu kötü psikolojinin içine giriyorlar hemde daha çok acı çekiyorlar.İlerdede düğün yaparım artık:)

geçmiş olsun canım bizde yaptıracağız da inşallah haziranda ( 6 aylık olacak o zaman )
sünneti çocuk cerrahımı yaptı yoksa üroloji dr mu:uhm:

Teşekkür ederim canım sağol darısı senin de başına... Sünneti ürolog yaptı. 6. ayda yaptıracağını söylemişsin.Sana küçük bir tavsiyem var.Aslında 4 aylıkken ve o civarda yaptırmak daha iyi olabilir.Neden dersen benimki 5,5 aylık olmak üzere ve çok hareketli.Bacaklarını yukarı çekip duruyor.Bu yüzden az hareketinin olduğu dönemde daha rahat atlatırsın.Çok küçük diye düşünme.. Neyse benden tavsiye. Şimdiden geçmiş olsun.

birde size o bölgeyi sünnetten sonra nasıl koruduğumu anlatayım. Öncelikle pipiye dokunmadan çevresini ıslak mendille siliyorum.Tam pipinin üstüne fucidin sürüyorum tabiki dokunmadan dailre şeklinde çevresine.Üstüne ortadan kesilmiş bir pet bardak koyuyorum ve onu göbeğe doğru flasterle bantlıyorum.Üstünede, bakın bu çok önemli yanınızda bir beden büyük bez götürün (bize söylemediler sıkıntı oldu) bu büyük bezi kapatınca bardakta oynamıyor.pipiyi darbeden koruyoruz.Tabiki bu yöntemi ben uydurmadım doktor gösterdi.Neyle karşılaşacağınızı şimdiden söylemek istedim. Sevgiyle kalın...

Teşekkür ederim canım sağol darısı senin de başına... Sünneti ürolog yaptı. 6. ayda yaptıracağını söylemişsin.Sana küçük bir tavsiyem var.Aslında 4 aylıkken ve o civarda yaptırmak daha iyi olabilir.Neden dersen benimki 5,5 aylık olmak üzere ve çok hareketli.Bacaklarını yukarı çekip duruyor.Bu yüzden az hareketinin olduğu dönemde daha rahat atlatırsın.Çok küçük diye düşünme.. Neyse benden tavsiye. Şimdiden geçmiş olsun.

sağol canıma.s.
3. ay kontrolünde araştırırım artık bende haklısın

merhabalar,bu cuma nasip olursa 4 aylık bebeğimi sünnet ettireceğiz,kafam çok karışıktı sizin yazıları okudum biraz rahatladım,,erkenmi diye düşünüyordum,inşallah sağ salim atlatırız,,,,sünnetten sonra detayları yazarım inşallah.bilgileri paylaşan herkese teşekkürler

bende sımdı dusunuyorum ama korkuyorum da
arastırma yaptım bır ıkı hastane ıle bakalım sanırım ay sonuna kadar olacak oglum

geçmiş olsun benimde oğlum mayıs 5te 5 aylık olacak bizde düşünüyoruz inş sizin gibi çabuk atlatır tekrar geçmiş olsun

X