Khaled Hosseini-Bin muhteşem güneş

PrensesPeri

yepyeni bir yaşam :)
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2007
8.603
583
39
aaaoko.jpg

Nereye giderseniz gidin, ülkeniz peşinizden gelir. Artık siz orada yaşamasanız da o içinizde yaşar. Afganistan'ın Khaled Hosseini'de yaşadığı gibi…

Bin Muhteşem Güneş, ilk romanı Uçurtma Avcısı'yla tüm dünyada inanılmaz bir başarı yakalayan Hosseini'nin ikinci romanı. Yazar bu romanında da yine doğduğu toprakları anlatıyor. Bu kez iki kadının kesişen yaşamları ve dostlukları üzerinden…

Küçük yaşta evlendirilen kızlar, çocuğu olmayan kadınlar, babaya ya da çocukluk arkadaşına duyulan, geçmişe gömülmüş aşklar…

Khaled Hosseini, hasreti, dostluğu, aşkı ve insanlığı en iyi anlatan yazarlardan. Başarıyla kurduğu olay örgüsüyle, çıkmaz yolların nasıl düzlüklere açılabileceğini gösteren yaratıcı bir kalem.

Bin Muhteşem Güneş, kelimenin tam anlamıyla “beklenen” bir roman(arka kapak)

Bu kentin ne çatısını aydınlatan ayları sayabilirsin,
Nede duvarların gerisinde gizlenen bin muhteşem güneşi

17 yy yazılmış bu şiirden alıyor kitap ismini..kadın olmayı,acıyı,hüznü, onlarla birlikte yaşadım.onlarla birlikte yüreğim sıkıştı..farklı tarzda,damaklarda farklı bir tad bırakacak bir kitap..tavsiye ederim..

birbirleriyle alakasız 2 kadının acılarla dolu yaşam mücadelesi ve yollarının umulmadık bir yerde kesişmesi. Mutlaka okuyun.

İlk defa gördüm bu kitabı konusu çok ilgi çekici geldi bana, okuyacaklarım listesine eklemeliyim diye düşünüyorum. Teşekkürler...

çok beğenerek okuduğum bir kitaptı.bende şiddetle tavsiye ediyorum.kadınların dünyasını ve fedakarlığını anlatan kırsal kesimden hayatlar.

okuyunca halime şükrettim ve çok şükür ki cennet vatanımda yaşıyorum dedim.
çok güzel bir kitap

X