Yeşil çay ve zayıflama

• Konu Sahibi muhasebeci07
bende içiyorum iştahımı kapattı basenlerim toplandı bide 1 haftayı geçti 2 bardak günde

günaydın bayanlar..

bende 2007/2 eylül den beri günde 2 kupa içerim yeşil çayımı.içmeye başladığım tarihi not etmiştim ajandamda bir köşeye:) birçok faydasının olduğu kesin..vücut sıkılaşmasında,metobolizmayı hızlandırmada çok etkil.ayrıca kanser hücrelerini yok edici ve anti-aging özelliği var..yaşlanmayı yavaşlatıyor..çok faydalı kızlar çokk..ayrıca şunuda söyliyim..ben 57 kiloydum en son 5 kilo aldım 1.5 yılda ama içtiğim yeşil çay sayesinde belli bile olmuyor..5 kilo aldım dediğimde insanlar inanmıyor..ama bi arkadaş çok gaz yaptı demiş,herkeste aynı etkiyi göstermeyebilir ama ilk defa duydum birinde gaz yaptığını..çünkü sorunsuz bağırsak faaliyetler iiçin birebir yeşilçay :)

bilginize...

ben de 1 haftadır başladım yeşil çay içmeye. ben erzurumluyum. siyah çayı limonsuz içemem. yeşil çayın da tadına tahammül edemiyordum. şimdi limaonlu içiyorum. acısını alıyor. içemeyenlere tavsiyem :KK66:

ben yesilcayi icemezdim ama artik limonlu yada portakalli iciyorum. Cayin icine Damlatiyorum cok hos oluyor bir deneyin

yeşil çayın vucüttaki suyu attığını biliyorum bu yüzden en fazla 2 kg verdirio.daha sonra sabitlenio ne alıosun ne veriyorsun.diyetten sonra tekrar kilo almamak için içilebilir ama kilo vermek için çare değil.

arkdşlar bende karın bölgemdeki yağlarımı eritmek istiyorum evde yürüyüş aletim var günde 1 aat yürüyorum mekik çkiyorum ve sıkı diet yapıyorum bugün başladım yeşil çaylada desteklemek istiyorum bende şu an aktardan alınmış tozu var ne kdr suya kç kşık koycam bilemedim yrdımcı olursanız sevinirim

arkdşlar bende karın bölgemdeki yağlarımı eritmek istiyorum evde yürüyüş aletim var günde 1 aat yürüyorum mekik çkiyorum ve sıkı diet yapıyorum bugün başladım yeşil çaylada desteklemek istiyorum bende şu an aktardan alınmış tozu var ne kdr suya kç kşık koycam bilemedim yrdımcı olursanız sevinirim

canım ben aktardan aldığıma, bir neskafe fincanına bir tatlı kaşığı dolu olmucak şekilde
demliyorum ..limon sıkıp içiyorum...:hulya:

yeşilçay sabah aç karnına içtiğinde kilo verdirir. bide akşm yatmadan önce aç karnına içersenizz sonuca şaşırırsınızz..alkisalkisalkis

yeşilçay sabah aç karnına içtiğinde kilo verdirir. bide akşm yatmadan önce aç karnına içersenizz sonuca şaşırırsınızz..alkisalkisalkis

Bildiğimiz siyah çay ile aynı bitki kökeninden üretilen yeşil çay gerçekten zayıflatır mı? Yeşil çay mucizevî özellikleri ile bugüne kadar milyonlarca kişiye şifa kaynağı oldu ve olmaya devam ediyor diyebiliriz. Siyah çay ile gördüğü işlemlerden dolayı ayrılan ve şifasını kaybetmeyen yeşil çay zayıflatma özelliği ile de dikkat çekiyor.

Yeşil Çay içerdiği etken maddeler sayesinde metabolizmayı hızlandırıcı etkiye sahiptir.

Metabolizmayı hızlandırıcı etkisi sayesinde özellikle yağ olmak üzere karbonhidrat ve protein konusunda da hızlı yakıcı görevi gören yeşil çay, uygun kullanımı sonrasında kilo kayıplarına yol açmaktadır. Pek çok diyetisyen uzman tarafından tavsiye edilen yeşil çay’ın zayıflatıcı etkisi kanıtlanmıştır. Yeşil çay hücre yenileyici özelliği sayesinde vücutta biriken ölü deriyi hızla atmanızı sağlar. Yeşil çay kullanan kişilerin en çok dikkat etmesi gereken nokta ise yeşil çay kullanıyorum diye aşırı yemekten kaçınmalıdır. Çünkü yeşil çay sadece metabolizmayı hızlandıran bir bitkidir. Metabolizmayı hızlandırıyor diye aşırı yemek yerim daha sonra yeşil çay içerim düşüncesi en yanlış kullanım örneğidir. Yeşil çay aşırı birikmelere ve yüklemelere karşı etkisiz bir maddedir sadece yakılım sürecini hızlandırdığı için aşırı madde yüklenmesinde etkisi bir hayli azalmaktadır.

Yeşil Çay zayıflatır mı?
Yeşil Çayın faydaları?
Yeşil çay ile kilo verme

Uzak dogudan gelen yesilcay aslinda cinde yasemin ile birlikte tuketiliyor yaseminli yesil cay olarak tercih ediliyor bende bu sekilde tomurcuk olarak aktardan aliyorum cok faydasini gordum icimide kolay hos bir tat aliyorsunuz :)

Yeşil çay metabolizmayı hızlandırır, günde 2 bardak yeterli bence.

öncelikle şunu söyliyim başka sitelerde veya konularda yeşilçayın sadece idrar söktürü olduğunu söyleyenler olmuş ama kısa bir araştırma sonucu yeşilçayın metabolizma hızlandırdığını görebilirsiniz.ve ayrıca ödem söktürücü bir özelliğide olduğu için şişkinliğinizi alır.yeşilçayı aldığım aktardan birçok faydasını daha öğrendim ama beni en çok ilgilendiren zayıflatma kısmı oldu:KK34: ama günde 3 bardak içilmesi gerekiyor.bu arada poşet olanların faydası olmaz diye düşündüm fakat iki arkadaşımda günde 4-5 bardak poşet yeşil çay ile zayıfladı.bende poşet olanından alıp işe ve okula da yanımda götürmeyi düşünüyorum.bol bol için faydasını görürsünüz :KK34: ben bitki çayı topuna koyup sıcak suyun içine atıyorum.önce sıcak suyu koyup sonra çayı koymak gerekiyormuş :21:

günde 5-6 bardak arası yeşil çay içiyorum ve bu sayede 7-8 ay boyunca oldukça fazla yemek yememe rağmen kilomu sabit oranda tutabildim. sigarayı bırakıp yemek olayını iyice abarttıktan sonra yeşil çay da fayda etmemeye başladı tabii :KK70: ama şu bir gerçek ki, eğer çok ama çok abartılı yemiyorsanız kilo korumaya yardımcı, diyet yapıyor ve ya az yiyorsanız da kilo verdiyor. içindeki anti oksidanlar sayesinde vücuttaki zararlı maddelerin etkisini hafifletiyor. çok ama çok faydalı bir çay. siyah çay içmem, hep yeşil çay tüketirim. tavsiye ederim :KK66:

Ben de kilomu korumak için içmeye başladım fakat günde 3,4 bardak içen arkadaşlar aynı şekilde içme suyunu da arttırmalı. Yeşil çay dahil tüm bitki çaylarının idrar söktürücü ödem attırıcı etkisi olduğundan vücudumuz her zamankinden daha fazla suya ihtiyaç duyacaktır.

Ben de günde 2 bardak çaykurun bergamotlusundan içiyorum bitmek üzere aktardan almak veya böyle kutuda almak bişey farkettirir mi acaba ?

bendede çaykuryn vardı teneke kutuda olan ama onun nerde olduğunu bulamıyorum evde , doğuşun poşet yeşil çayını aldım sizce işe yararmı

ben de çaykurun sade olanından kullanıyorum gayet memnunum. sallamaların çok etkisinin olduğunu düşünmüyordum ama ondan da memnun olanlar var.

demleme olanını bulamadım evde kayboldu sanırım doğuşun yeşil çayı vardı bende onu içmeye karar verdim hem bitiririm zaten evde kimse içmiyor:KK70:

X