Bebek Beslenmesi iştahsız bebekler için havuç tohumu

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

zeliscik

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2007
479
1
arkadaşlar benim kızım çok iştahsızdı.mama yapıyorum en fazla 50 cc ancak yiyordu.ahmet maranki nin kitabında havuç tohumu iştah açar yazıyordu.bir haftadır içiriyorum kızıma.gerçekten iştahı arttı. şimdi mamayı hazırlarken ver diye ağlıyor. maşallah diyim nazarım değmesin.hatta gözle görülür şekilde kilo almaya başladı.
1 çay bardağı kaynar suya 1 çay kaşığı havuç tohumu koyup demlenmesi için 4-5 dk bekleyin.ılıtıp bebğinize öyle verin.günde 3 öğün tok karnına verin.içebilfiği kadar içsin zorlamayın.kızım yarım çay berdağı içiyor. inşallah sizdede işe yarar

Paylaşımın için çooooooooooooooook teşekkür ederim. İnşallah benim oğlumdada işe yarar ve ben artık ağlamam

bu istahsizlik sorunu bizde yasiyoruz bende denicegim insallah yarar paylasim icin cok tesekkürler :)

Şimdilerde benim bebeğimde çok iştahsız emmesi bile zoraki dr.multivitamin verecek bunuda denicem çok saol canım

multivitamin benim kızımda kullandı.bir işe yaramadı. şimdi zaten kızımda 3 aydır kalsiyumu yüksek çıktığı için d vitamini veremiyorum.vitamin ilaçlarındada d vitamini olduğu için hiçbir şekilde veremiyordum.bu çok işe yaradı deneyin mutlaka

sen nereden çıktın be güzelim ilaç gibisin yaaaa ben varya 5 aydır çekiyorum bu iştahsızlık problemini delirecek durumlara geldim kızım 3 aydır kilo almadı aksine hareketide artınca zayıfladıhadi hayırlısı inşallah yarar dualarımda hep senide artık anarım yapmadığımız şey kalmadı çünkü...

cnm bu havuç tohumu kac aydan sonra veriliyo bnm kızımda buara pek iştahsız ama henüz 3.5 aylık versem agır gelirmi acaba

cnm bu havuç tohumu kac aydan sonra veriliyo bnm kızımda buara pek iştahsız ama henüz 3.5 aylık versem agır gelirmi acaba

kızlar havuç tohumunu aktardan aldım.demlemeden önce soğuk sudan bir geçirin tozu falan varsa gitsin.benim kızım 11 aylık.kitapta şu kadar aylık bebeklere verilir falan yazmıyordu.sende istersen yarım çay bardağına yarım çay kaşığı h.tohumu koy.inşallah hepinizde işe yarar.benim kızımda çok işe yaradı.maşşallah diyim nazarım değmesin.annemler falan yanakları toplandı diyorlar.2 haftada yaklaşık 300 gr aldı.son dr kontrolümüzde 1,5 ayda 150 gr almıştı.çok üzülüyordum.şimdi kızım peşimden mama diye ağlayarak dolaşıyor.

merhaba zeliscik. havuc tohumu ile ilgili sormak istedigim bisey var. ben yurtdisinda yasiyorum, buradan marketten normal havuc tohumu bulabildim, ekilmek icin satiliyor yani. kastettigin havuc tohumu bu mu, yoksa daha farkli bisey mi
bilgilendirirsen sevinirim.

merhaba zeliscik. havuc tohumu ile ilgili sormak istedigim bisey var. ben yurtdisinda yasiyorum, buradan marketten normal havuc tohumu bulabildim, ekilmek icin satiliyor yani. kastettigin havuc tohumu bu mu, yoksa daha farkli bisey mi
bilgilendirirsen sevinirim.

ben de merak ettim bunun cevabini. yurtdisinda yasiyorum. aktar imkani yok malesef....benim bebis de 8 aylik cok istahsiz. öglen saat 4ten sonra birsey yemedi ve icmedi.uyuyor simdi....cok üzülüyorum

bulurbulmaz deneyeceğim son diş çıkarma döneminekadar iştahı iyiydi ama ne olduysa son diş çıkarma döneminde oldu 23 nisandan beri hergünüm sıkıntı. üstelik kızım çok zayıf. 3.370 doğmuştu bir hafta önce yaşına girdi 7 kilo. kıpır kıpır kaç doktora gittim eşim de ben de ailelerimiz de zayıf olduğu için genetik olabilir diyorlar. çok sağlıklı maşallah ama anne yüreği işte ... tombiş tombiş olsun değil derdim, derdim hiç olmazsa normal kilosuna gelmesi :çok üzgünüm:

ben dendim benim kızıma yaramadı dr. çaresiz iştahı ypok asla 1 öğünü bile ben dövüşe dövüşe yediriyorum hasta olsada olmasada yemiyor .........

benim kızımd çok iştehsız sütüm var ama emmiyor ya en fazla 5 dk emiyor okadar delirecem 69 günlük4600 gr ne yapacağım bilmiyorum doyunca 1 saat flan sonra vereyim diyorum hayatta almıyor ya bu nasıl iş

X