Bebek Beslenmesi Bebeğimizin en çok sevdiği yemekleri paylaşalı mı?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

ERKAN

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2009
53
0
42
benim kızım 15.aylık ve en çok sevdiği yemek sebze yemekleri
pırasa,ıspanak,kabak,patates
fakat bakliyat olarak yediremiyorum
mesela bir nohut,mercimek ne yapmam lazımmm
cokacimcoook:CüvCüv:

benim kızım 7 aylık.haşlanmış sebzeyi tane olarak yiyor ama püreyi kabul etmiyordu.sebze çorbasının içine mercimek ve biraz da pirinç koydum.öyle yapınca sevdi.karıştırarak verebilirsin sevdiği tadın yanında sevmediğini de yiyebilir

benim kızımın da favori yemekleri arasında kıymalı ya da tavuklu sebze yemekleri başta gelir.....patates+havuç+kabak+tavuk ya da kıyma+bazen kereviz ve pırasa karışımı

Bizim en sevdiğimiz yayla çorbası daha tencerede gördüğü anda namna istiyo (yemek istiyorum) demeye başlıyor. Sonrada brokolili mercimek çorbası laf aramızda o çorbaya bende bayılıyorum ona yaptığımda mutlaka bir dolu kasede ben içiyorum.

Bizim en sevdiğimiz yayla çorbası daha tencerede gördüğü anda namna istiyo (yemek istiyorum) demeye başlıyor. Sonrada brokolili mercimek çorbası laf aramızda o çorbaya bende bayılıyorum ona yaptığımda mutlaka bir dolu kasede ben içiyorum.

canım çorbanın tarifini yazabilir misin?

canım çorbanın tarifini yazabilir misin?

Mercimeği sordun sanırım canım,
1 patates, 1 havuç, 1 orta boy soğan, 5-6 dal brokoli ve bir su bardağı kadar mercimeği çiğden haşlıyorum sonra bilendırdan geçiriyorum başka bir tarafda bir yemek kaşığı unu biraz tereyağı ile çeviriyorum 5 dk kadarda onunla kaynatıyorum.

Küçük kuzumun damak tadı yavaş yavaş oturmaya başladığı için klasik sebze çorbasını pek severek yemiyor bende daha fazla soğutmamak adına böyle yapıyorum.
İnşalllah senin kuzunda severek yer...

ençok tavuklu enginar çorbasını seviyoruz.
bir kaşık tavuk eti bir kaşık pirinç bir kaşıkta(önceden haşlanmış enginar sapı) karıştırıp pişiriyorum. blenderdan geçincede az zeytinyağ ekliyorum bayılıyor

ARKADAŞLAR çocuklarımız 15.ayını doldurunca dr.larımız blendrı kullanmayn diyorlar
peki sizce çatalla ezerek mi daha iii çiğneme alışkanlıkları kazandıra biliriz yoksa...
birde blendr la alışınca çok zor geçiş dönemi yaşıyorum aralarında çıkan tane sebzeleri tükürüyoo yaaa:KK43:
ben ne yapıcam bu kızla bugün doktorumuzdan geldik kilolarımız fazla gidiyomuş
eyşan şuan dolu dolu 15 aylık 16.ayından 2.gün aldı 14,100gr boy:82,5cm sizce fazlamı
ne olur yardım:enbuyukkk::emir_bebek:

erkancım maşallah kızına canım:))benim kızım da 14 aylık oldu 10.800 gr olmuş maalesef bu ay hiç kilo almamış dişlerimizin hemen hemen hepsi çıktı sanırım bu durumdan dolayı iştahsızlık var bu sıralar kızımda...
bir site var orada bebişlerin yaş ve boy ve kilosunu girip hangi persentil değerleri içinde olduğunu görüyorsunuz...
bu arada emziriyor musun canım kızını...
Dr Nilüfer Toprakçı - Büyüme ve Gelişme Tablosu

ARKADAŞLAR çocuklarımız 15.ayını doldurunca dr.larımız blendrı kullanmayn diyorlar
peki sizce çatalla ezerek mi daha iii çiğneme alışkanlıkları kazandıra biliriz yoksa...
birde blendr la alışınca çok zor geçiş dönemi yaşıyorum aralarında çıkan tane sebzeleri tükürüyoo yaaa:KK43:
ben ne yapıcam bu kızla bugün doktorumuzdan geldik kilolarımız fazla gidiyomuş
eyşan şuan dolu dolu 15 aylık 16.ayından 2.gün aldı 14,100gr boy:82,5cm sizce fazlamı
ne olur yardım:enbuyukkk::emir_bebek:

Benim kızımda 14 aylık ve hiç blendır kullanmadım, sadece çatalla ezerek verdim ama o da beğenmediği birşey olduğu zaman hemen çıkarıyor. Mesela yeşil mercimek pişiriyorum ilk gün yiyor ikinci gün çıkarıyor ama sorun değil ne yese kar.

Benim kuzunun favori yemekleri

Bir numaramız kesinlikle tarhana çorbası hergün versem hergün yer sonra sarı mercimek çorbası, kereviz özelliklede z.yağlı, ıspanak ve bol yoğurtlu yayla çorbası. Pilav, makarna, ev eriştesini, tava böreği hamur işlerinide çok seviyor. Nohut v.s. onları taneli veriyorum biraz yiyor. Ama tabi bir seferinde bayılarak yediğini başka bir sefer ağzına sürmediğide oluyor, genel olarak fena değil.

şükocum emzirmiyorum ama her şey yiyiyor artık yeme problemimiz yok ama dr.fazla diyor işte ne biliyim boyolduğuiçin fazla takma diyo arkadaşlarımız...site için çok teşekkürler...canım senin kızınıda allah size bağışlasın allah acılarını göstermesin bebeklerimizin
:ecrin_bebek:

erkancım amin canım Allah bütün bebişleri korusun ....
canım sen yine de blenderden geçirirken hafif pütürlü bırak tamamen geçirme blenderden ...ben de blender kullanıyorum ama epey pütürlü bırakıyorum tam ezmiyorum...
makarna, pilav veya kraker tarzında şeyleri yiyor mu bebişin?

şükocum makarna plav tarzı kreker vs.şeylleri yiyiyor ama arada krekerleri büyük ısırıyo tıkanır gibi oluyoo,bende korkuyorum vermeye çekiniyorum,gözetimimiz altında veriyorum canım
birde bana verdiğin siteye girdim kg biraz yüksek çıktı canım o kadarda fazla bişey yememe sine ramen
neden bu kadar kg alıyo acaba diyorum çorbaların içine ekmek doğruyorum ondan mı senden ricam bana bebeğine günlük neler veriyosun yazarmısın...saat:KK8:00 dan başlayarak çok rica ediyorum şimdiden çok
teşekkürler arkadaşım:1hug:

X