yumurtalık kisti-yumurtalık alınıcak-bilgilerinizi esirgemeyin

F

fatma.ylmz

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi fatma.ylmz
merhaba yardımlarınıza bilgilerine ihtiyacım var. lütfen yardımcı olun. yakın tanıdığımın 21 yaşında sol yumurtasında kist var ve bu kist 5.7cm olmuş durumda ve şuanda doğum kontrol haplarıyla tedavi sürecinde toplam süreç 6 aydı şuan 2 ay kaldı ve kist giderek büyüyor 2 ay sonra ameliyet olacak.doktorların söylediği kist alınırken yumurtalığına zarar geleceği için yumurtalığınıda alıncağı söylendi.şu anda çok kötü psikoloji içinde bende burdan öğreneceğim herşey ile elimden geldiğince ona yardım etmek istiyorum.bu konu ile ilgili bilgisi olan herkese tanıdığı doktor ve bu durumları en iyi bilen insanlara sesleniyorum.Lütfen yardım edin.teşekkürler.allah herkese sağlık versin.

• Konu Sahibi fatma.ylmz
canım öncelikle üzüldüm bu duruma
kızcağız çok genç daha
profilinden baktığım kadarıylda ankaradasın mutlaka ordaki doktorlar daha iyisini bilir
bence tek doktorla kalmasın arkadaşın :1no2:
sebebine gelince
bendede çikolata kisti vardı
daha doğrusu iki yıl kiste hiç bir küçülme olmayınca
doktorumu değiştirdim
beni oyalıyor diye düşündüm :bbo:
ikinci gittiğim doktordada tedavi sonucunda erimeyince doktor almalıyız dedi ve ameliyat günü verdi
ben korktum ve kaçtım tabiii
gel zaman git zaman
tekrardan bir kadın doğumcuya ihtiyacım oldu ve ilk doktoruma uzun süredir doktorum olduğu için onun bildiği bir konuydu tekrar gittim
ve sonuç ultrason muayenesinde kistlerimin yok olduğunu gördük
ikinci doktorun sözünü dinleseydim malesef ameliyat olmuş olacaktım a.s
bu konu üzerindede konuştuk doktorumla niçin almadığını buna gerek duymadığını sordum
bu oluşumlara çok dokulmamasından yana olduğunu söyledi
çok rahatsız etmediği sürece onlarla yaşamayı öğrenin dedi
dokunuşduğunda allah mahafaza ilerde başka hastalıklara çevirme riski varmış
en kesin yöntemin rahmi almak olduğunu bunun da biz yaşlarda mümkün olmadığını dile getirdi a.s
baştada dediğim gibi arkadaşın çok genç bir
bir ikinciside büyük bir şehirde yaşıyorsunuz elinizde her türlü araştırma şansınız var a.s
tek doktorda kalmayın mutlaka daha iyisine danışın
sevgiler:teselli:

• Konu Sahibi fatma.ylmz
bilgisi olanlardan yardım bekliyorum

• Konu Sahibi fatma.ylmz

fatmacığım, öncelikle geçmiş olsun!

benim de, 3.5 cmlik kistim açık ameliyatla alındı 5 ay önce.

5.7 cmlik kisti, yumurtalığın tamamını almadan, çıkarabilecek doktorlar vardır Ankarada canım. İStanbulda olsan, doktor ismi verirdim birkaç tane.

hatta forumu tararsan, 5.5 cmlik kistini hem de laparoskopi ile aldıran bir arkadaş vardı.
kullanıcı adı: ceren

ulaşırsan, daha iyi yardımcı olur.

bu konuda, dünyaca ünlü, duayen bir doktor var: Prof. Dr. Yücel KARAMAN

en son, Florance Nightingale'de çalışıyordu. ceraahpaşanın hocasıdır ve benim bir yakınım da, 20 yaşındayken 5.5 den büyük kisitini bu doktora aldırmış. hem de kapalı ameliyatla (laparoskopi)

jinekolojide laparoskopik yöntemi Türkiyeye getiren doktordur.

endişelenmeyin bence, iyi doktoru bulun, en azından yumurtalığın hepsi alınmaz. o kadar büyük değil çünkü kist.

sevgiler.

• Konu Sahibi fatma.ylmz
öncelikle arkadaşına geçmiş olsun canım,benimde bundan 7 yıl önce yumurtalığımda 9 cm kist vardı amaliyat oldum ,kisti aldılar.Yumurtalığım kaldı aradan 40 gün geçti patalojide yumurtalık kanseri olduğum sonucu çıktı yeniden amaliyat oldum iki yumurtalığımı,rahimimide aldılar.Önemli olan kistin kanser riski taşıyıp taşımaması bunuda amliyat etmeden analyamıyorlar.inşallah arkadaşının kisti temiz çıkar.Birde sana tavsiyem arkadaşın birkaç dr gitmesi,bir dr bağlı kalmasın tekrar tekrar geçmiş olsun

• Konu Sahibi fatma.ylmz

canım bende 98 yılında kist ameliyatı oldum benimde yumurtalığımı almışlar hemde izin almadan devlet hastanesinde oldum neyse sensesine varmadan tekrarladı yine oldum sonra 5 yıl doğum kontrol hapı içtim tekrarlamasın diye ama artık içmiyorum evlendim bebk istiyorum ama oda okmuyor belki içtiğim hapta dolayı yumurtalığım tembelleşti sana tavsiyem bence tek dr la kalma ve artık onu laparoskopi yöntemi ile alıyorlar ben normal ameliyat oldum şans işte şimdiki dr um bana gelseydin almazdım yumurtalığını dedi bence başka dr rada git allah şifa versin inşlallah canım gheçmiş olsun durumdan bize haberdar edersen sevinirim:teselli:

• Konu Sahibi fatma.ylmz
yazdığınız cevaplar gerçekten çok yararlı oldu ama daha fazla bu konu hakkında yaşayanlarını düşüncelerini durumlarını ve nasıl tedavi oldukları hakkında bilgilerinizi istiyorum.benim dışında bu konu hakkında bilgi isteyenler içinde yararlı olcaktır.her bu durumda olanlar için allah sağlık versin

• Konu Sahibi fatma.ylmz
Benim annemdede kist vardı çok gençti. Sanırım çikolota kistti. Bi kaç kez alındı. Sonra yumurtalıklarındanda almaya başladılar. Daha 27 yaşındayken kistin önünü alamayaınca tüm yumurtalıklarını arldılar. Yumarta olmayınca rahimde kansere yakalanma çok fazla oluyormuş. Annem sadece 27 yaşındayken önce yumurtalılaını ardından rahimi kaybetti. Belki en kötü tarafından anlattım ama böylesini yaşadık biz.

Büyük geçmiş olsun sürekli kendini takip etrimeli ameliyat olsada olmasada.

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi fatma.ylmz
yazdığınız cevaplar gerçekten çok yararlı oldu ama daha fazla bu konu hakkında yaşayanlarını düşüncelerini durumlarını ve nasıl tedavi oldukları hakkında bilgilerinizi istiyorum.benim dışında bu konu hakkında bilgi isteyenler içinde yararlı olcaktır.her bu durumda olanlar için allah sağlık versin

Öncelikle cok gecmis olsun.Bende mayıs ayında kist ameliyatı oldum.15 cm kistim vardı.Ankaraya gittim sırf ameliyat icin.Benim yumurtalığım alınmamısken neden 5cmlik kistle yumurtalık alınsınki.Ya kanserli ise yada cok yapısıksa alınır yumurtalık.Bunuda ameliyattan once söyleyebilmek imkansız.bence dr.lar biraz can sıkmıslar sadece.21 yasındada kanserli kist olması cok zor ihtimal.sakın moral bozmayın.ben ankaraya baskent üniversitesi kadın doğum dr.u prof.ali ayhan icin gittim ve memnuın kaldım.o bu konuda uzman.türkiyenin heryerinden hastası var.ve herkes ona kosuyor.netten ismini de arastırabilirsiniz.cok guzel seyler okursunuz.türkiyede bir ilk ,rahim kanseri olmus bir kadını bebek sahibi yapmıs.Bu durum dünyadada sadece 7kez gerceklesebilmis.kesinlikle onu tavsiye ederim.bazı dr.lar fazla uğrasmadan önemsemeden kesip biciyorlar.ama Prof.Ali Ayhan ameliyat konusunda 1numara.Yurtdısından bile hastaları var.En sonuna kadar cabalıyor.Sizi en az sizin kadar düsünüyor.Emekli olmus ama hala calısıyor.Canınızı sıkmayın ve hemen ona gidin derim ben.cok gecmis olsun tekrar.

çok geçmiş olsun canım öncelikle ,
evet nisan'ında bahsettiği gibi 5.5 cm lik dermoit kistim vardı henüz bebeğimiz olmadığı için çok endişelendik
çok doktor gezdik hepsi alınmalı dedi ve çoğu açık ameliyatı önerdi en son bi yakınım dolayısıyla cerrahpaşa doç.dr ali benian la görüştüm
kendisiyle eksileri artıları konuştuk sonunda henüz yaşım küçük olduğu ve bebek olmadığı için ayrıca komplikasyon riski daha az olduğu için laparoskopiye karar verdik
eğer açık ameliyat olsaydım ameliyatı kendisi yapacaktı
ama laparoskopi ayrı bilgi ve tecrübe gerektirir her doktor başarılı bi laparoskopi yapamaz ve eğer laparoskopi olacaksa,
kesinlikle prof.dr.yücel karaman yapsın dedi bir doktorun böyle demesi bizi tamamen netleştirdi
ve kendisiyle görüşmeye gittik oldukça babacan ve rahatlatıcı biri önceden folorance nightingale hastanesinde çalışıyormuş şimdide ameliyatlarını orda yapıyor
ama brüksel kadın sağlığı merkezini kurmuş ve şuan orda
fiyat olarak pahalı ama çözüm odaklı çalışıyorlar boşa git gel yapmıyorsun zaman kaybı yaşamıyorsun
ben 25 ağustosta laparoskopi oldum aynı gün taburcu oldum aynı gün yürüdüm ihtiyaçlarımı ufak yardımlarla karşılayabildim
2-3 gün omuzlarım midem kesi yerlerim ağrıdı 1 hafta sonunda işime döndüm benim yumurtalığım alınmadı
belkide başkası yapsaydı alınabilirdi ameliyattan önce alınmayacağını söyledi bu arada tüplerimde açıkmış
yalnız ben ameliyattan sonra başka sebeplerden dolayı ağır bi enfeksiyon geçirdim epey uğraştırdı bizi
neyseki şuan iyiyim artık bebeğimizi bekliyoruz umarımki çabuk gelir :)
size kesinlikle laparoskopiyi öneririm sevgiler..

Son düzenleme:
Mrb Fatma öncelikle çok geçmiş olsun bende de çikolata kisti vardı (5 cm) 2 sene önce açık ameliyatla alındı 2 çocuğum olmasına rağmen yumurtalığımın alınması söz konusu olmadı yakının yaşıda genç yani alınmaması lazım ayrıca ameliyatta alına kist patolojiye gider ozaman belli olur kanserli olup olmadığı yakının başka doktorlarada muayene olsun mutlaka tekrar geçmiş olsun

herkese yorumlarından dolayı teşekkür ediyorum.bu bilgiler bana yardımcı oldu 2-3 ayda öğreneceğim bilgileri sayenizde kısa sürede öğrendim.ama bununla ilgili daha fazla bu durumu yaşayan ve çözümü bulan herkesten yorum bekliyorum.buna benzer durumları yaşayanlar ayrı ayrı konular açmış bu konumuz ana konu olarak görev görürse ben değil başkalarıda faydalancaktır.herkesten yardımlarınızı bekliyorum.

yumurtalığınızda kist olduğunu nası anladınız yani belirtileri warmı bunun. neler?? yardımcı olursanız sewinirim arkadaşlar...

Kasık ağrısı olur,ama ben ağrıyı ameliyat olacak boyuta gelince duymaya başlamıştım.Sinsi sinsi büyüdü içimde:KK43: , ağrılı adet, adet kanamasının miktarında anormallik,ben hep yoğun olurdum.Adet düzensizliği olabilir ama bende pek olmamıştı.Kesin tanıyı ultrasondan edinirsin canım..

kızlar konuyu okuyunca kötü hissettim kendimi
geçen sene adet kanamam 20 gün sürmüştü bi dr gittim ultrasonla baktı 2 tane parça vardı kan birikmiş dedi
baya bi zaman sonra başka dr gittim ne şikayetim vardı hatırlamıyorum
o baktı ultrasonla kist var 2tane dedi
o parçalardan biri büyümüş demekki ilk baktırdığımda biri çok küçüktü ama ilk dr kist mist dememişti
neyyse benim ailemde kanser hastası var en son gittiğim dr kan aldı kanser testi yaptırdı bişey çıkmadı dr dedi ki her kadında olur bu kist normaldir dedi
sonradan gittimde kistler parçalanmış göremiyorum dedi
daha sonrada ben hiiç gitmedim unuttum gittim
bu yazıyı okuyunca korktum sürekli kontrole gitmek gerekir galiba
bi de kist durup dururken parçalanır mı?

Kistin olması gerçekten normalmiş.Çoğu insanda olurmuş ama farketmeden kendi kendine oluşup yok olabilirmiş.Kimisi de yok olmuyor farkedilmeyip tedavi de edilmeyince zamanla büyüyor ve ameliyat edilecek boyuta ulaşıyor.Eğer o durumda da farkedilmezse kendi etrafında dönerek patlama olasılığı var ve bu çok tehlikeli.Kendinde bir değişiklik hissediyorsan yine git bence arada bir kontrole.inş. bir şey çıkmaz.

Kistin olması gerçekten normalmiş.Çoğu insanda olurmuş ama farketmeden kendi kendine oluşup yok olabilirmiş.Kimisi de yok olmuyor farkedilmeyip tedavi de edilmeyince zamanla büyüyor ve ameliyat edilecek boyuta ulaşıyor.Eğer o durumda da farkedilmezse kendi etrafında dönerek patlama olasılığı var ve bu çok tehlikeli.Kendinde bir değişiklik hissediyorsan yine git bence arada bir kontrole.inş. bir şey çıkmaz.

Benim normalde hiç kistim yoktu. Hatta bir ay öncesine kadar doktordaydım. O zaman bile yoktu. Aynen dediğiniz gibi olmuş ve kendi etrafında dönüp patlamıştıki gerçekten çok kötü ağrısı var. İç kanama geçirmiştim ben. Allahtan operasyona gerek kalmadan iç kanama durdu.

canım benim de yumurtalıklarımda 18 ,19 tane vardı açık ameliyat oldum ama yurtalıklarıma dokun madı doktor ama iyice araştırsın ben araştırmadan ameliyat oldum şimdi kafamı vuruyorum ama geçti benim hem tüplerim tıkalıydı ama film tekrarlanarak açılıyormuş ben boşa ameliyat oldum acı çektim arkadaşın iyice araştırsın para almak için yapıyorlar geçmiş olsun

canım öncelikle gecmiş olsun bendede 5.5 cm cikolata kisti var ve cuma günü laporoskopi için gün alıcam yumurtaluklarımda alınmıcak bence başka doktorlara gitmesini tavsiye ederim bende ankaradayım büyük doğumda yaptırıcam sizede orayı tavsiye ederim

X